Zagraniczni kibice gości na Lechu w ostatnich latach

5 lub 12 lipca piłkarze poznańskiego Lecha na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17 zainaugurują sezon 2012/2013. Wtedy Kolejorz rozegra pierwsze lub rewanżowe spotkanie w ramach I rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy.

> Party Poker < To sprawia, że po ponad półtora roku przerwy do stolicy Wielkopolski znów będą mieli szansę przyjechać fani zagranicznego zespołu. Nie wiadomo jednak, czy ktoś skorzysta z takiej możliwość, bowiem w I rundzie kwal. LE nie ma zbyt ciekawych grup kibicowskich, o czym mogliście dowiedzieć się śledząc nasze przedstawienia potencjalnych rywali Kolejorza. Tymczasem dobra grupa kibicowska na Bułgarskiej przyjezdnego zespołu jest jednym z marzeń sympatyków Kolejorza. W ostatnich latach lechici grali z różnymi drużynami, ale do Poznania najczęściej przyjeżdżali mało fanatyczni kibice, albo też w niewielkich, nieprzekraczających 200 osób grupach (wyjątek stanowią tylko fani MC). Natomiast z ekip kibicowskich, które w ostatnich czterech latach miały szansę zawitać na Bułgarską pojedynczej pirotechniki użyli tylko sympatycy Austrii i Udinese. Dodatkowo mało kto prowadził regularny doping przez całe zawody i to nawet we Wronkach, gdzie "niebiesko-biali" byli zmuszeni rozegrać dwa domowe mecze latem 2009 roku. Kibice, którzy w ostatnich latach zawitali na Bułgarską, by z trybun wspierać swoich piłkarzy w walce z Kolejorzem w europejskich pucharach:

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

3 komentarze

  1. 07 pisze:

    Dawno juz nie widzialem dobrego dopingu przyjezdnych na Bulgarskiej. Po wprowadzeniu róznego rodzaju zakazach ruch kibicowski zamiera.

  2. leniu_KKS pisze:

    jest szansa w tym sezonie na kogos konkretnego, ale dopiero po awansie do III rundy

  3. Dzagud pisze:

    Mnie juz ten sezon ogorkowy dobija. Nic sie nie dzieje, nie ma czym sie pasjonowac..