Spore zainteresowanie mediów Poznaniem

W Polsce i na Ukrainie piłkarskie Mistrzostwa Europy 2012 trwają w najlepsze, a wczoraj odbył się w Poznaniu pierwszy z trzech meczów. Mimo to, zainteresowanie krajowych i przede wszystkim zagranicznych mediów naszym miastem można obserwować już od paru dni.

> Party Poker < Co prawda w stolicy Wielkopolski odbędą się tylko trzy mecze Euro 2012, w których wystąpi Irlandia, Chorwacja i Włochy, to do Poznania już dużo, dużo wcześniej przyjechało wielu zagranicznych dziennikarzy. Co ciekawe nie brakuje przedstawicieli mediów z najbardziej odległych państw świata. Między innymi do poznańskiej Strefy Kibica zawitali np. Meksykanie, Chińczycy i Wietnamczycy. W piątek meczowi otwarcia mistrzostw przyglądali się za to dziennikarze z hiszpańskiej telewizji. W Poznaniu nie brakuje oczywiście RTL-u, a nasze miasto zainteresowało również arabską telewizję, Al-Jazeera Sport. Przedstawiciele zagranicznych i krajowych mediów realizują u nas nie tylko materiały w centrum miasta, w Strefie Kibica czy na stadionie Lecha. Między innymi irlandzka stacja RTE postanowiła bliżej przyjrzeć się wielu zakątkom Poznania i szerzej przedstawić stolicę Wielkopolski w swoim kraju. Ogółem do poznańskiej Strefy Kibica akredytowało się 300 krajowych i zagranicznych przedstawicieli mediów, w tym także my. Tymczasem na czas Mistrzostw Europy powiększona została nawet loża prasowa na stadionie Miejskim. Z 250 miejsc trybuna medialna rozrosła się do ponad tysiąca stanowisk.


Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Foto: Krzysztof Krause

12 komentarzy

 1. Kondziu pisze:

  mam nadzieje, ze obcy pokaza Poznan w jak najlepszym swietle.Sporo inwestycji fuksem skonczono wiec mamy sie czym poszczycic

 2. Pawelos pisze:

  Do redakcji : Tak odbiegając od tematu euro, wiadomo może coś więcej co z nowym sponsorem generalnym, czy nadal jedna wielka niewiadoma?

 3. KKSLECH.com pisze:

  Nawet jak jest, a pewnie jest, to nie ma gdzie tego za bardzo ogłosić. Musi być zwołana konferencja, a stadion jest zamknięty. Można co prawda rozwiązać to jak w przypadku Trałki czy Akademii, ale to kosztuje. W dodatku pomieszczenia były trochę małe.

 4. Kibic pisze:

  Wczoraj pierwszy mecz na stadionie murawa super najlepsza jak do tej pory.

 5. 4o pisze:

  Euro może być świetną reklamą dla Poznania jeśli następne mecze będą tak ciekawe jak ten pierwszy… Szkoda tylko tego, że Poznań nie postarał się o jakiś mecz w rundzie finałowej. PGE Arene Euro chyba przerosło…

 6. luki pisze:

  do 18 ma być transfer do pierszej 11-tki, zobaczymy czy Rutek nas nie zrobił w balona.

 7. poz pisze:

  Murawa super jak nigdy.Wystarczyło miesiąc oszczędzać ją i od razu są efekty.Mam nadzieję że jak nie gra u nas już ta śmieszna Warta to starczy na dłużej.

 8. Emiliano1991 pisze:

  Murawa lekko starczy do czerwca 2013, a pozniej pewien zarzad zainwestuje i ja wymieni

 9. arek pisze:

  Na BBC i SKY pokazali tylko burdy ze Starego Rynku i to byla najwazniejsza wiadomosc z tego meczu. Wczesniej walkowali nonstop rzekome rasistowskie zachowania kibicow Wisly i byla to wiadomosc nr 1. Te media tak zaklamuja rzeczywistosc, ze przecietny anglik mysli, ze jest tu gorzej niz w Syrii.

 10. zenn (nie ten piknik) pisze:

  na szczescie nie tylko Angole relacjonuja to co sie tutaj dzieje

 11. kolejorz76 pisze:

  nowym sponsorem LECH PILS wiadomość 100% potwierdzona.

 12. arek73 pisze:

  Na jakim miejscu w drabince sponsorskiej?