Lechici w kadrach latem 2012 roku

Sobotnia porażka Polski z Czechami 0:1 sprawiła, że „biało-czerwoni” odpadli z Mistrzostw Europy, a zatem lechici zakończyli przygodę z Euro 2012. Ogółem latem w reprezentacjach narodowych wystąpiło w sumie czterech zawodników Lecha Poznań, którzy będą reprezentować Kolejorza w przyszłym sezonie.

> Party Poker < Pod koniec maja i w pierwszej części czerwca 31-letni lewy obrońca, Luis Alfonso Henriquez Ledezma zaliczył w sumie 321 minut w koszulce reprezentacji Panamy, która wygrała cztery ostatnie mecze. Tymczasem latem przez 127 minut w kadrze Bułgarii grał Aleksandar Tonev. 22-latek zaliczył w maju dwa występy w dorosłej reprezentacji swojego kraju, a w czerwcu wystąpił w kadrze U-21. Natomiast ani przez minutę na boisku w czasie Mistrzostw Europy nie przebywał Marcin Kamiński pełniący rolę rezerwowego. Przez 446 minut w reprezentacji Polski grał za to Rafał Murawski, który wystąpił w sześciu ostatnich spotkaniach ekipy kierowanej przez Franciszka Smudę. Poniżej pełne liczby lechitów w kadrach latem 2012 roku. Luis Henriquez w kadrze latem 2012:

28.05.2012, godz. 01:00, Jamajka – Panama 0:1 (sparing)
90 minut Henriqueza
01.06.2012, godz. 05:00, Panama – Jamajka 2:1 (sparing)
51 minut Henriqueza
09.06.2012, godz. 03:30, Honduras – Panama 0:2 (el. MŚ)
13.06.2012, godz. 03:05, Panama – Kuba 1:0 (el. MŚ)

Aleksandar Tonev w kadrze latem 2012:

26.05.2012, godz. 20:00, Holandia – Bułgaria 1:2 (sparing)
12 minut Toneva
29.05.2012, godz. 20:00, Bułgaria – Turcja 0:2 (sparing)
25 minut Toneva
05.06.2012, godz. 19:00, Holandia U-21 – Bułgaria U-21 5:0 (eMME)
90 minut Toneva

Rafał Murawski i Marcin Kamiński w kadrze latem 2012:

22.05.2012, godz. 20:45, Polska – Łotwa 1:0 (sparing)
26 minut Kamińskiego
90 minut Murawskiego
26.05.2012, godz. 17:00, Polska – Słowacja 1:0 (sparing)
21 minut Kamińskiego
45 minut Murawskiego
02.06.2012, godz. 17:00, Polska – Andora 4:0 (sparing)
58 minut Murawskiego
08.06.2012, godz. 18:00, Polska – Grecja 1:1 (Euro 2012)
12.06.2012, godz. 20:45, Polska – Rosja 1:1 (Euro 2012)
16.06.2012, godz. 20:45, Czechy – Polska 1:0 (Wrocław)
73 minuty Murawskiego

Autor: Marcin Hamasiak