Nie ma kompletów widzów podczas Euro 2012

Trwające cały czas piłkarskie Mistrzostwa Europy 2012 w Polsce i na Ukrainie można uznać za udane. Stadiony prezentują się znakomicie, murawy wyglądają równie dobrze, a w dodatku każdy mecz obfituje w emocje i w sporą liczbę goli.

> Party Poker < Euro 2012 ma szansę oglądać zresztą najwięcej widzów w historii, bowiem spotkania na tegorocznej imprezie odbywają się na bardzo dużych stadionach. Niestety w pierwszej części Mistrzostw Europy, a konkretnie podczas pierwszych 16 meczów arena ME zapełniła się tylko raz. Taka sytuacja miała miejsce podczas pojedynku Ukrainy ze Szwecją, który z trybun stadionu Olimpijskiego obejrzało 70 tysięcy ludzi. Tymczasem inne mecze Euro 2012 nie wypełniły już stadionów, a pod tym względem niezbyt dobrze prezentują się obiekty na Ukrainie oraz stadion Miejski mieszczący się przy ul. Bułgarskiej 17. Brak kompletów widzów na Ukrainie w pierwszej części mistrzostw jest spowodowany m.in. niskim zainteresowaniem turniejem w niektórych miastach oraz odległością Ukrainy od np. Portugalii, Holandii czy Szwecji. Nie wszyscy kibice z tych krajów zdecydowali się bowiem wybrać na Wschód, co było zresztą możliwe tylko i wyłącznie samolotem. Ponadto dochodzą do tego jeszcze wysokie ceny biletów oraz bojkot turnieju przez fanatyków i to zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. Co ciekawe ostatni bój Włochy - Chorwacja obejrzało z trybun stadionu Kolejorza zaledwie 37096 osób. O ile fani z Bałkanów dość licznie zapełnili swoje sektory, to miejsca Włochów świeciły 14 czerwca pustkami. Kibiców z Półwyspu Apenińskiego nie interesuje zbytnio faza grupowa, gdyż Włosi są wymagający i chętniej zamierzają wspierać swoją reprezentację dopiero od ćwierćfinału. Jakby tego było mało, w czwartek przed stadionem Miejskim można było natknąć się na włoskich sympatyków, którzy mieli bilety, ale na mecz w ogóle nie zamierzali iść. Przed czwartkowym spotkaniem Włosi handlowali więc wejściówkami, lecz za pojedynczy bilet chcieli tyle, ile pierwotnie za nie zapłacili, czyli od 400 do 450 złotych. Tak wysokie ceny odstraszyły zatem wszystkich potencjalnych kupców i tym samym spowodowały dość niską frekwencję na Bułgarskiej. Stadiony na Euro 2012 i ich pojemność:

Polska:

Stadion Narodowy (Warszawa) – 58500
PGE Arena Gdańsk (Gdańsk) – 43615
Stadion Miejski (Wrocław) – 42771
Stadion Miejski (Poznań) – 41090

Ukraina:

Stadion Olimpijski (Kijów) – 70000
Donbass Arena (Donieck) – 52518
Stadion Metalista (Charków) – 38633
Arena Lwów (Lwów) – 34195

Pierwsza część Euro 2012 (16 spotkań i frekwencje):

Polska – Grecja 1:1 (Warszawa) – 56070
Rosja – Czechy 4:1 (Wrocław) – 41000
Grecja – Czechy 1:2 (Wrocław) – 41105
Polska – Rosja 1:1 (Warszawa) – 55920
Holandia – Dania 0:1 (Charków) – 35923
Niemcy – Portugalia 1:0 (Lwów) – 32990
Holandia – Niemcy 1:2 (Charków) – 37750
Dania – Portugalia 2:3 (Lwów) – 31840
Hiszpania – Włochy 1:1 (Gdańsk) – 38869
Irlandia – Chorwacja 1:3 (Poznań) – 39550
Włochy – Chorwacja 1:1 (Poznań) – 37096
Hiszpania – Irlandia 4:0 (Gdańsk) – 39150
Francja – Anglia 1:1 (Donieck) – 47400
Ukraina – Szwecja 2:1 (Kijów) – 70000 (komplet)
Ukraina – Francja 0:2 (Donieck) – 48000
Szwecja – Anglia 2:3 (Kijów) – 64640

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

16 komentarzy

 1. ole pisze:

  Za tanie bilety były… Poza tym wszystkim kibolom zbrzydły te mistrzostwa zanim się jeszcze zaczęły. Niech sobie ten ryży wafel weźmie to do serca.

 2. mario pisze:

  Weż się zastanów baranie co piszesz i nie mieszaj polityki do sportu bo takich tu nie potrzebujemy będe miał na Ciebie oko:(

 3. ole pisze:

  sam jesteś baran ćwoku!!! to ryży zaczął mieszać politykę ze sportem.

 4. adam1988 pisze:

  Nie wiem o co Ci długi chodzi? Co chwle musisz coś napisac na źle jesli chodzi o Euro. Dla twojej wiadomosci na stadionach została ograniczona widownia o kilkaset-kilkatysięcy mniej, głównie dla prasy, na necie na forach np polskich wieżowców, w watku o narodowym, można znaleźć fotki sprzed kilkudziesieciu dni, gdzie wymontowali częsc krzesełek.

  Na stadionie narodowym do tej pory ba każdym z 3 meczy był komplet, do tego na pewno na meczu we Lwowie,niemcy-portugalia, czy wczoraj we Wrocławiu. Co prawda były też mecze gdzie było widać puste miejsca, ale to góra 2tyś, i to zawsze w sektorach dla kibiców zagranicznych(z puli dla związków), a to juz kwestia zwiazków danych krajów, jak i dlaczego nie rozprowadzili biletów w 100%. Jak o czymś piszesz to pisz rzetelnie, pozdrawiam.

 5. DługiKKS pisze:

  Nie mam teraz ochoty z Tobą dyskutować, bo mnie głowa boli. „Dla twojej wiadomosci na stadionach została ograniczona widownia o kilkaset-kilkatysięcy mniej, głównie dla prasy” – tego też nie skomentuje. Tak w ogóle to Cię pierwszy raz tutaj widzę…

 6. Emiliano1991 pisze:

  Przed meczem Polska – Rosja ruski za darmo rozdawali bilety. Nie wiem czy byly prawdziwe, ale szlo sie na nie zalapac :)

 7. ArekCesar pisze:

  Na pewno teraz dy nasi odpadli frekwencja się nie poprawi, fan zonach też. Chociaż akurat tam wiary bywało sporo.

 8. Robee77 pisze:

  Jestem Polakiem i kibicem Lecha i Polski. Mnie też marudzenie na tej szanowanej prze ze mnie stronie na temat EURO bardzo irytuje. Trafiło nam się to wydarzenie jak ślepej kurze ziarno i za miast się cieszyć i zapomnieć o naszych polskich bolączkach to tu wciąż słychać jęki jakie to Euro jest be.
  Powinniśmy się cieszyć choćby ze stadionów, ja doskonale pamiętam jak wyglądał stadion przy Bułgarskiej kilka lat temu. Teraz nie jest on doskonały ale jest przyzwoity ładny.
  Euro nas Polaków zjednoczyło przy kibicowaniu naszym,ja to dostrzegam(poprzednio tak zjednoczeni byliśmy po śmierci Papierza)
  Ja sam bardzo nie lobię Tuska i jego ekipy (gang Dyzmy) , ale to jest Euro Polaków a nie Tuska!!!
  Pozdrawiam normalnych i urodzonych malkontentów jak autor tego tekstu też.

 9. KKSLECH.com pisze:

  I właśnie kolega wyżej zakończył swoją przygodę z tą witryną. Można oczywiście nie zgadzać się z opiniami redakcji (w tym artykule takiej akurat nie ma, bo są podane fakty), ale nie jest dopuszczalne wyrażanie swoich opinii na temat członków redakcji takich jak w końcówce posta z godziny 13:52. Wszystkich obowiązuje regulamin witryny.

 10. Kosi pisze:

  Amen :)

 11. ? pisze:

  dlaczeo posty się nie wyświetlaja?

 12. adam1988 pisze:

  Nie chcesz dyskutować bo? Życzę by ból głowy przestał, ale nie rozumiem o co Ci chodzi? . Na czas Euro zdjęto 2 sektory krzesełek by powiększyć strefę dla prasy. Oto dowód:

 13. KKSLECH.com pisze:

  Człowieku. O tej trybunie prasowej, która stała się Twoim tematem przewodnim pisaliśmy zanim Ty w ogóle wiedziałeś, gdzie jest Euro. Nie masz pojęcia o regulaminie tej witryny, bo chyba w ogóle urwałeś się z nie wiadomo skąd i wchodzisz tutaj od niedawna. Do tego wszystkiego próbujesz nam jeszcze wetknąć swoje poglądy kibicowskie. Zawijaj się stąd jak najszybciej na Onet albo na stronę TVN-u i tam pisz swoje mądrości.

 14. adam1988 pisze:

  widzę, ze regulamin nie dotyczy administratorow, smutne.

 15. KKSLECH.com pisze:

  Do widzenia. Wróć jak się dostosujesz do reszty.

 16. tomek27 pisze:

  Nie wiem jak to jest z tymi biletami i wolnymi miejscami ,ale biletow na mecze w P-niu juz nie ma od dawna ,ale fakt -tez widzialem wolne miejcsa na Bulgraskiej. Jesli chodzi o bilety ,to az takei drogie nie sa – ja mam na mecz dzisiejszy ITA-IRL i dalem 120zł. ( mam dobre miejsca,w kotle ,na drugiej kondygnacji ,na wprost boiska).
  A to ,ze niby nie bylo kompletu w Wa-wie na meczach Polakow ,to juz mi sie nie chce wierzyc ,przeciez bilety na mecze z Ruskimi na allegro chodzily po 500zł. na najgorsze miejsca