Shay Given i jego mecze na Bułgarskiej

W czerwcu na Bułgarskiej w dwóch meczach Mistrzostw Europy zagrał 36-letni bramkarz, Shay Given. Irlandzki golkiper na pewno nigdy nie będzie miło wracał do swoich występów na obiekcie Lecha Poznań, gdyż te były dla niego samego i dla jego drużyn bardzo nieudane.

> Party Poker < 10 czerwca doświadczony bramkarz z Irlandii pojawił się na stadionie Miejskim po raz drugi w swojej karierze. Wcześniej Shay Given grał na Bułgarskiej w listopadzie 2010 roku w meczu Kolejorza z Manchesterem City. Tamten bój nie był dla Givena zbyt szczęśliwy, bowiem ówczesny zespół wychowanka Celticu przegrał, a on sam trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki. Tymczasem po niespełna dwóch latach Shay Given niedawno znów zawitał na Bułgarską, ale nie z Manchesterem City tylko ze swoją reprezentacją i już w pierwszych minutach boju z Chorwacją musiał sięgać do siatki. Później wcale nie było lepiej, ponieważ Given był zmuszony do kolejnych dwóch kapitulacji w pojedynku z Chorwatami, a z Włochami było podobnie. Co prawda 18 czerwca Irlandczyk nie wpuścił już trzech bramek, lecz za to dwa gole, które do końca dobiły Givena i jego kadrę. Ogółem doświadczony golkiper rozegrał w swojej karierze trzy mecze na obiekcie Lecha Poznań, w których puścił łącznie osiem bramek, natomiast reprezentowany przez niego zespół nie wywalczył na Bułgarskiej nawet jednego punktu. Źródło: inf. własna Autor: Arkadiusz Szymanowski Fot: KKSLECH.com

8 komentarzy

 1. Versoo pisze:

  kondolencje i krzyz na droge

 2. tomasz1973 pisze:

  Byłem na meczu Irlandia -Włochy.Fakt jest taki,że przy drugiej bramce nie miał nic do powiedzenia,ale pierwszą sam zawalił.Najpierw nie pewną interwencją sprokurował rzut rożny,a przy nim nie popisał się kompletnie.Owszem obrońców ma do bani,ale patrząc przez pryzmat występów na Euro należy zastanowić się co taki bramkarz robi /bądź robił,bo nie wiem czy nadal jest graczem MC/ w takim klubie jak Mencester City.

 3. Michael pisze:

  Shay Given gra teraz w Aston Villi

 4. kaz pisze:

  weź tak nie pisz, bo panowie z tej strony pomyślą, że zarzucasz im niekompetencję, że tego nie napisali

 5. kks janek pisze:

  Nie będzie miał miłych wspomnień z tym stadionem :D

 6. Pavvelinho pisze:

  Given w reprezentacji Irlandii nie miał zbyt dobrych obrońców i nie winiłbym go za to że wpuścił tyle bramek w na tym EURO.

 7. McLuke pisze:

  Zauważyli to nawet komentatorzy, którzy relacjnowali mecz Chorwacja – Irlandia bodajże, ale luz ;) Dodatkowo, należy nadmienić, że Given 2 raz w podobny sposób puścił bramkę (chodzi o tą, która po strzale odbiła się od słupka, potem od jego głowy i wpadła do środka – podobnie było gdy to Manu uderzał ;) Wtedy akurat piłka odbiła się od jego pleców). Więc ten bramkarz, na pewno nie będzie miał miłych wspomnieć z Bułgarskiej – po 3 bramki stracone w meczu z Kolejorzem, po 3 z reprezentacją, z czego 2 w ten sam sposób i do tego gdy stał w tej samej bramce – ja na jego miejscu już bym się pochlastał :P

 8. ArekCesar pisze:

  Jednak jego lata świetności już przeminęły. Najbardziej brakuje mu jednak z 10 cm wzrostu, bo wiele piłek mógłby dzięki temu wyciągnąć.