Slobodan Krcmarević – sylwetka trenera Zhetysu

FK Zhetysu Tałdykorgan dysponuje dość pokaźnym budżetem, bo wynoszącym 20 milionów złotych, który wygląda nieźle nawet na tle niektórych klubów z Ekstraklasy. Nic więc dziwnego, że Kazachowie mogli sobie pozwolić na zatrudnienie wiosną trenera z niezłym cv.

> Party Poker < Na przełomie kwietnia i maja szkoleniowcem najbliższego rywala Lecha Poznań w Lidze Europy został Serb, Slobodan Krcmarević, który zastąpił na tym stanowisku Serika Abdualiyeva. Kazach w ubiegłym sezonie wywalczył z Zhetysu wicemistrzostwo kraju, ale po jego odejściu z klubu oraz kilku piłkarzy, Krcmarević aktualnie buduje zespół na nowo i to głównie w oparciu o swoich rodaków. 47-latek wie jednak, na kogo może postawić, ponieważ niegdyś sam był piłkarzem i to nie byle jakim. Obecny opiekun zespołu spod chińskiej granicy występował m.in. w Partizanie Belgrad, OFK Belgrad, AIK-u Solna, Apollonie Limassol, Anorhosisie Famagusta, PAOK-u Saloniki czy w Panionisie Ateny. Slobodan Krcmarević jako czynny zawodnik grał na pozycji lewego pomocnika, a swoją karierę zakończył w 2001 roku. Krcmarević po zawieszeniu butów na kołku nie pozostawał jednak zbyt długo bez pracy, gdyż ukończył odpowiednie kursy i zabrał się za trenerkę. Aktualny opiekun Zhetysu w latach 2002-2005 szkolił kadrę Serbii U-19 oraz młodzież Partizana Belgrad. Następnie objął drużynę OFK Belgrad i Serbii U-21, a w 2010 roku wyjechał z kraju. 47-latek udał się w miejsce, które znał, bo na Cypr, gdzie najpierw był szkoleniowcem Apollonu, a później Anorthosisu. Slobodan Krcmarević nie zagrzał jednak zbyt długo miejsca w tych zespołach, natomiast w 2011 roku przyjechał do Kazachstanu. Serbowi powierzono w tym kraju funkcję trenera kadry Kazachstanu do lat 21, lecz Krcmarević był szkoleniowcem tej ekipy tylko przez kilka miesięcy. To pozwoliło mu co nieco poznać kazachski futbol i tym samym wiosną 2012 zasiąść za sterami FK Zhetysu Tałdykorgan. Na razie prowadzony przez Serba zespół rozczarowuje, a kibice pucharowego rywala Kolejorza coraz bardziej narzekają na Krcmarevicia. On sam zabrał się jednak za przebudowę ekipy, która w 2011 roku została wicemistrzem kraju, a w przemeblowaniu drużyny pomagają 47-latkowi przede wszystkim serbscy piłkarze ściągani w ostatnim czasie do Tałdykorganu. Źródło: inf. własna Autor: Arkadiusz Szymanowski

3 komentarze

  1. 4o pisze:

    Jak tu ocenić prace trenera? Drużyna w przebudowie- z resztą jak u nas. ..

  2. Pavvelinho pisze:

    Nie widziałem żadnego ze spotkań zespołu Zhetys’u. Tak więc naprawdę ciężko mi jest ocenić to jakim trenerem jest Slobodan Krcmarević (pierwszy raz o nim słyszę zresztą tak o pierwszym rywalu Lecha w LE).

  3. Kosi pisze:

    Pavvelinhao – zaloze sie, ze trenerzy Lecha tez nie 🙂