Sponsoring uzależniony od wyników

Lech Poznań po pozyskaniu wczoraj nowego sponsora w środę popołudniu pozyska kolejnego, którym najprawdopodobniej będzie firma z branży spożywczej. Wszystkie nowe firmy zdecydowane na sponsoring klubu będą jednak niezwykle wymagające jeśli chodzi o wyniki, a z tego faktu zdają sobie sprawę władze Kolejorza.

> Party Poker < - „Piłka leży po naszej sprawie i przedłużanie umów sponsorskich będzie w przyszłości dotyczyć nie tylko firmy Den Braven. Inni sponsorzy też patrzą na wyniki osiągane przez drużynę. Uważam jednak, że tak powinno być.” – podkreślił Arkadiusz Kasprzak, który liczy na sukcesy Lecha Poznań podobne do tych mające miejsce odpowiednio dwa i cztery lata temu. – „Firmę można rozreklamować tylko wtedy, gdy wyniki sportowe są takie, jak np. w 2008 czy w 2010 roku.” – zaznaczył wiceprezes Kolejorza.

Tymczasem dyrektor zarządzający w firmie Den Braven będącej od poniedziałku sponsorem biznes poznańskiego Lecha nie ukrywa, iż holenderska spółka na bieżąco będzie przyglądać się temu, jak grają piłkarze i jakie wyniki osiąga cała drużyna Lecha Poznań w Ekstraklasie oraz Lidze Europy. – „Nasza firma będzie sponsorem wymagającym dla Lecha. Chcemy tak jak kibice, czyli tego, aby gra dla zawodników była na Bułgarskiej zaszczytem i żeby zostawiali na boisku mnóstwo serca.” – powiedział Wojciech Majchrzycki.

Jednocześnie przedstawiciel holenderskiej firmy liczy, że nacisk na sukcesy klubu postawią też inni, przyszli sponsorzy. – „Będziemy mobilizować Lecha, żeby wynik już na koniec rundy jesiennej był taki na jaki liczymy. Myślę, że wspólne działania sponsorów stworzą presję, aby Lech osiągał sukcesy i to nie z przypadku.” – powiedział Majchrzycki chcący, aby Lech był wysoko w tabeli po rundzie jesiennej, gdyż celem Den Bravenu jest wspieranie klubu w LM. – „Chcemy, aby Kolejorz zagrał wkrótce w Lidze Mistrzów, bo tymi rozgrywkami interesuje się cała Europa.” – dodał na koniec.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

30 komentarzy

 1. tomek27 pisze:

  Haha ,no to sie Den Braven przejedzie ,Liga Mistrzow ? Bez jaj ,jak na moje to o grupe LE bedzie bardzo ciezko ,wrecz nieosiagalnie dla Lecha w tym sezonie i przede wszytkim w tym skladzie

 2. Kosi pisze:

  Wiadomo moze co to za sponsor moze byc z tej branzy?

 3. 07 pisze:

  W tym sezonie Legia, Ruch, Zaglébie Korona i Jagiellonia bédá najwiékszymi rywalami Lecha do M.P. Kolejorz jest w trakcie budowy, wiéc trudno oczekiwac Mistrzostwa. Europiejskie puchary jednak sá bardzo realne i sádze ze stac Nas na ”pudlo” Mam tez nadzieje, ze sponsorzy bádá ”pilnowac” zarzád w dzialaniach i wywierac presjé na prowadzenie klubu na wysokim poziomie.

 4. 07 pisze:

  Auchan

 5. DługiKKS pisze:

  Wczoraj po 11:00 przed klubem widziałem samochód z napisem „Browar Książęcy” i „Tyskie” z tyłu na drzwiach. Nie wiem jednak co przywiózł, co tam robił itp. więc mam nadzieje, że zaraz jakiś dzieciak nie napisze tego na zrobionej przez siebie niepotrzebnej nikomu stronie, co miało niestety nieraz miejsce w przeszłości. Nie jest to żadna sprawdzona informacja, a jedynie można się domyślać. Poza tym, istnieje coś takiego jak „cisza” przed podpisaniem umowy.

 6. wielkikks pisze:

  Jasnei klarownie podejście. Tak to powinno być zoorganizowane. Spomsorzy wywierają presję na klub. Są sukcesy jest większe zaangażowanie i są pieniądze. Wtedy ciąży też większa presja na zarządzie i mobilizuje do większego wisiłku zarządzających klubem.

  Może taka postawa wiekszej grupy sponsorów pozwoli wreszcie zmienić to minimalistyczne podejście w tym klubie. Powinno się liczyć tylko MP. Jest Mmistrzostwo jest sukces, nie ma MP to znaczy, że nie można zaliczyć sezonu do udanych.

 7. Ukassiu pisze:

  nie oplułem go, wycierał twarz bo się spocił. Rozwalił mnie ten tekst, heh.

 8. tom pisze:

  W jakiej kur… budowie? Mają ogrywać tych frajerów od pierwszych meczy bo nasza liga jest cienka jak dupa węża! Tylko Mistrzostwo się liczy!

 9. bydgoszczanin pisze:

  A o której jutro konferencja??

 10. KKSLECH.com pisze:

  Jutro są aż trzy. Zapraszamy do nas na relacje ze wszystkich od popołudnia.

 11. marek pisze:

  aż 3 ??? – to pewnie nowy zawodnik będzie przedstawiony ??? – super!!!

 12. KKSLECH.com pisze:

  Nie będzie.

 13. Adriero pisze:

  po co az 3

 14. Bartas10 pisze:

  Pewnie o tych strojach , może Rumak coś będzie się wypowiadał albo jakiś piłkarz z Kolejorza..

 15. Tadeo pisze:

  Prawidłowe podejście ,będą sukcesy będą pieniądze,może wreszcie ci chciwcy z Wronek przejżą na oczy i zrozumieją że ze sponsorami tak łatwo jak z kibicami im nie pójdzie.Zrozumieją na czym polega osiągnięcie sukcesu,najpierw trzeba coś zainwestować a pózniej liczyć zyski a nie odwrotnie.

 16. hyena pisze:

  Sqamsung arena,tyskie i …

 17. MarcoV pisze:

  Den Braven chce LM to niech wyłoży 10 milionów euro na stół a nie marne 120 k Oliver ze swoim wkładem to musiałby żadać wygrania tejże LM

 18. MaPA pisze:

  Dobrze że sponsorzy mają takie same oczekiwania jak kibice.W końcu to jest biznes i chcą za kasę uzyskać jak najwięcej.To że przy pomocy piłki można wypromować swoje produkty nie podlega dyskusji.Popatrzmy jak EURO wypromowało Polskę,Poznań i inne miasta oraz ośrodki pobytowe.To wszystko dzięki piłce.Dlatego nacisk na klub o walkę na arenach Europy wydaje się słuszny.Może teraz lub zimą nastąpią dalsze wzmocnienia a przynajmniej mam taką nadzieję.Co do tekstu artykułu to chyba powinno być „Piłka jest po naszej stronie”.

 19. ArekCesar pisze:

  No to czekamy do jutra z niecierliwością.

 20. ArekCesar pisze:

  Chciałbym chociaż awansu do fazy grupowej LE i ponowny wyjazd na wyspy by przypomnieć Lets all do the Poznan.

 21. kbic pisze:

  z obecnym zespołem nie ma najmniejszych szans na awans do grupy LE

 22. Ukassiu pisze:

  konferenja przed meczem, konferencja ze sponsorem i pewnie z nowmi koszulkami

 23. Bartas10 pisze:

  Sponsor z koszulkami moim zdaniem za jednym razem .. zobaczymy.

 24. czuk20 pisze:

  a tu jeb, nowy napadzior i wszystkim szczeny opadaja, po czym nagle wszyscy wierza w MP :P warto pomarzyc.. ;)

 25. mati pisze:

  Nie wiem czy ktoś zauważył ale ze strony głównej zniknął kolejny sponsor czyli Bemo Motors.
  Czy

 26. mati pisze:

  * Czyli jak łatwo zauważyć ubyło już trzech sponsorów (S.Oliver, Warka, Bemo Motors)

 27. kibic pisze:

  z tym składem to nasz przeciwnik żetys jest ostatnim w eliminacjach eliminacji do LE!!!!

 28. 4o pisze:

  W obecnych czasach Lech musi osiągać wyniki, bo sponsorzy kładą na to duży nacisk. Już nie wystarczy po prostu pokazywać się z logiem, czy jakąś reklamówką- trzeba grać na boisku.
  Dobry sponsor to taki, który daje dużo, ale wie za co.

  Już za 10h będziemy wiedzieć dużo.

 29. 07 pisze:

  Konferencje dzisiejsze.
  1- przedstawienie sponsora
  2- przedstawienie koszulki meczowej – stroju na ten sezon
  3- konferencja przed meczem z Kazachami trenerów i zawodników.

 30. Dawid pisze:

  co do sponsora głównego na stronie pojawił się sokołów więc już chyba wszystko jasne :)