Rumak i Kotorowski przed meczem z Zhetysu (akt.)

Jutro o 20:00 poznański Lech zagra u siebie z Zhetysu Tałdykorgan, a dziś po godzinie 16:30 w siedzibie klubu odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem trenera Kolejorza, Mariusza Rumaka oraz bramkarza, Krzysztofa Kotorowskiego. Oto co obaj powiedzieli przez zbliżającym się spotkaniem.

> Party Poker <


Mariusz Rumak (trener Lecha):„Przed swoim debiutem w pucharach czuję się tak samo, jak wtedy, gdy obejmowałem Lecha. Udało nam się zdobyć zapis z trzech meczów, w tym z kwietnia oraz z maja. Niestety nie mogliśmy jechać na obserwacje do Kazachstanu, bo byłoby to drogie i bardzo trudne logistycznie. Na video udało nam się jednak obejrzeć jedno ze spotkań za kadencji obecnego trenera Zhetysu.”

„Nigdy kazachski zespół nie spotkał się z Lechem, więc jest to ich problem, a nie nasz. My jesteśmy Lechem i tą rywalizację chcemy rozstrzygnąć na swoją korzyść. Dopiero jutrzejsze spotkanie pokaże nam, jak groźny jest przeciwnik, a dla nas na pewno ważne jest to, by nie stracić gola. Chcemy pojechać do Kazachstanu ze sporą zaliczką, lecz nie zagramy nie wiadomo jak ofensywnie.”

„Musimy być rozważni w naszych atak i pamiętać, że jest to dwumecz. Zhetysu ma dobrego trenera i na pewno będzie groźny przy stałych fragmentach gry. Kazachowie są wysocy, więc musimy na nich uważać. Nie można lekceważyć żadnego zespołu, gdyż teraz każdy umie grać w piłkę. Trzeba pamiętać, że Zhetysu zakwalifikował się przecież do Ligi Europy, a w dodatku gra tam wielu Serbów.”

Krzysztof Kotorowski (bramkarz Lecha):„Dopiero co zakończyliśmy krótkie przygotowania do tego meczu, ale nie jesteśmy dzicy. Znamy się przecież nie od dziś i gramy ze sobą już od dłuższego czasu. Grałem z Kazachami dwukrotnie, a o Zhetysu trochę już wiem. Na pewno jednak mądrzejsi będziemy po meczu, bo jutro zobaczymy na co stać Kazachów.”

„Wolałbym grać pierwszy mecz na wyjeździe, lecz jest to dwumecz, a my wiemy, o co gramy. Na pewno będziemy walczyć do końca o awans i to nie jutro tylko nawet w Kazachstanie. Wiemy, że u nas jest nowa murawa, ale jeszcze na niej nie trenowaliśmy. W czwartek chcemy zagrać ofensywnie, więc ta trawa na pewno będzie naszym atutem.”

„Zhetysu jest od nas dużo niżej notowanym zespołem, ale musimy być czujni i skoncentrowani, ponieważ pamiętamy, co zrobiła swego czasu Jaga i Wisła. Jest to dla nas inauguracja sezonu na naszym stadionie, dlatego musimy być czujni i musimy wygrać w tym spotkaniu. Bardzo chcieliśmy grać w LE i teraz zrobimy wszystko, by zajść jak najdalej.”

O 18:00 na głównej płycie obiektu Miejskiego rozpocznie się ostatni trening Lecha przed meczem. Wkrótce materiał i zdjęcia z zajęć Kolejorza.

>> Przeczytaj więcej w dziale Konferencje

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

11 komentarzy

 1. baczi_kks pisze:

  do boju Kolejorz!!

 2. inoroz pisze:

  Co jest z Buriciem? Skoro wypowiada się kotor to znaczy że jutro on stanie miedzy slupkami

 3. Dominez pisze:

  @inoroz
  To już było mówione dawno. Buric miał lekki uraz pachwiny, niby jest gotowy, ale lepiej nie ryzykować. W dodatku nie bronił w ani jednym sparingu.

 4. mike001 pisze:

  pytanie do redakcji: Czy w przypadku awansu Kolejorza np. do grupy LE i znalezienia w międzyczasie sponsora strategicznego jego logo nie zmieni tego „amicasmart.com” ? Wiadomo coś na ten temat?

 5. KKSLECH.com pisze:

  W LE będzie ta firma co jest teraz, ale jak znajdzie się lepsza, to możliwa jest zmiana.

 6. Kolejorz pisze:

  Czyli Kotorowski będzie bronił jutro w meczu kurde szkoda że nie Burić on jest lepszy . Po teraz nie wiadomo na co stać naszą obronę musi być trochę mocniejszy bramkarz młody żebym miał refleks i dobrze gra w przed polu .Taki jak Burić .

 7. inoroz pisze:

  @Dominez
  No właśnie dawno a miał być lekki uraz więc chyba taki lekki to on nie był.

 8. Dominez pisze:

  Generalnie chodzi o te sparingi. Ja też bym wolał Burica w bramce, no ale co poradzę.

 9. 07 pisze:

  Rozmowy z powazna firmá to nie rozmowy które mozna sfinalizowac w 2 miesiáce. Dlatego byla juz mowa o zmianie nazwy sponsora. Rozmowy sá w toku i pewnie za jakis czas o wszystkim sié dowiemy.

 10. Bartas10 pisze:

  Stroje nie są złe. Tylko ten napis Amica mnie w….

 11. darkoski pisze:

  Napis jak napis, oby ten smart był u członków Zarządu i wzmocnili zespół już podczas rund eliminacyjnych LE