Kazachowie poznali Poznań i podziwiają Polskę

Już od wtorkowego południa w naszym kraju przebywa ekipa Zhetysu Tałdykorgan, która najpierw przyleciała z Kijowa do Warszawy, a stamtąd przybyła do Komornik. Tym samym Kazachowie są już w Polsce od prawie 48 godzin i co nieco zdążyli zobaczyć.

> Party Poker <


Opiekun wicemistrza Kazachstanu nie ukrywa, że trochę kusiło go, aby na własne oczy zobaczyć Poznań i Polskę, w której ma przecież wielu znajomych. 47-letni Serb wraz z kazachską drużyną wybrał się więc na mały spacer po to, żeby z bliska i na żywo obejrzeć choć trochę naszego miasta.

Slobodan Krcmarević natknął się nawet na fanów Kolejorza. – „Spacerowałem w środę po waszym mieście i muszę powiedzieć, że jest naprawdę bardzo, bardzo ładne. Spotkałem też kilku kibiców Lecha, którzy mnie zaczepili i chcieli zrobić sobie zdjęcie. Byli bardzo sympatyczni i dobrze nas tutaj przyjęli.” – przyznał Serb.

Tymczasem FK Zhetysu Tałdykorgan będzie pierwszym przyjezdnym zespołem, który zagra z poznańskim Lechem na stadionie Miejskim po zakończeniu Euro 2012. Serbowie co prawda nie brali udziału w Mistrzostwach Europy, lecz trener Kazachów pochodzących z Bałkanów pilnie śledził całą imprezę w telewizji, zatem jego uwagę przykuł też Poznań.

Na Krcmareviciu szczególne wrażenie zrobiły wszystkie cztery polskie stadiony. – „Bardzo podobały mi się Mistrzostwa Europy w waszym kraju, bo w Polsce zbudowaliście przepiękne stadiony. Jako piłkarz i jako trener byłem na wielu obiektach, ale polskie są naprawdę piękne. Mam tylko nadzieję, że wkrótce wasza kadra będzie grała lepiej niż na Euro.” – dodał na koniec opiekun Zhetysu.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

11 komentarzy

 1. ArekCesar pisze:

  Pod wrażeniem to będą dopiero jak usłyszą doping na naszym stadionie. To już dzisiaj, już się nie mogę doczekać.

 2. Rafi pisze:

  Myśle że te 2 lub 3 bramki wypadało by strzelić mam nadzieje że Rumak ustawi Lecha ofensywnie bo nie ma się czego bać…

 3. sedd pisze:

  „Mam tylko nadzieję, że wkrótce wasza kadra będzie grała lepiej niż na Euro.” – to raczej nie do wykonania

 4. Pyra pisze:

  ile poszlo bilecikow? wie ktos? ja tez juz sie doczekac nie moge, ma byc MIAZGA!!

 5. Megaloman pisze:

  Sympatyczny gościu. Poza dwumeczem z Lechem życzę mu powodzenia.

 6. bigos pisze:

  Szkoda że będzie tylko retransmisja. Będzie trzeba śledzić relacje tutaj.
  Pokażcie prawdziwy DOPING, a nie pikników na euro ( nie dotyczy Chorwatów ).

 7. Pyra pisze:

  bigos, a dllaczego nie idziesz na stadion? KAZDY NA STADION!! POKAŻMY ILU NAS JEST!!!

 8. Franky pisze:

  Czas… by wieczorem poznanli co to znaczy poznanski doping

 9. KoL pisze:

  Niemniej, poznanski stadion widzial tylko w TV (zreszta inne tez). Moze zmieni zdanie jak zobaczy to brakorobstwo i fuszere od wewnatrz, i porowna to z tanszym i najpiekniejszymn stadionem Euro… w DONIECKU!!!

 10. Uder'zo pisze:

  KoL. Ja myślę, że stadion bedzie im się podobał. W końcu grają na takiej słabiźnie. Nie przesadzajmy. Poznań ma nienajgorszy stadion ze swoimi problemami.

 11. bigos pisze:

  @pyra
  ja mam 400 km do stadionu… ;( a uwierz chciałbym być tam.