Na stadionie: Miasto złą sławą owiane

W czwartek po dwóch miesiącach przerwy fani Lecha Poznań powrócili na stadion przy ul. Bułgarskiej. Inauguracja nowego sezonu wypadła całkiem nieźle, bo nie tylko doping stał na dobrym poziomie, ale dopisała też frekwencja i wynik osiągnięty przez ekipę Kolejorza.

> Party Poker <


Hymn bez podkładu i jazda!

Co prawda mecz z Zhetysu został zaplanowany na godzinę 20:00, jednak czwartek to dzień pracujący, zatem wielu kibiców dotarło na stadion na ostatnią chwilę. Ci, którzy zdążyli punktualnie mieli szansę odśpiewać hymn Kolejorza i to bez podkładu muzycznego. Co ciekawe przed spotkaniem z Zhetysu nie był odtworzony hymn Ligi Europy. Ten będzie można usłyszeć w późniejszych fazach.

Podziękowania za grę

Tuż przed meczem na murawie zarząd uhonorował koszulkami i kartami kibica Marcina Kikuta oraz Dimitrije Injacia. Obaj spędzili w Kolejorzu odpowiednio 6 lat i 5,5 roku, a w dodatku przez kilka sezonów stanowili o sile Lecha. Kocioł podziękował zresztą Serbowi skandując jego imię i nazwisko.

Miasto złą sławą owiane i dwie inne

Podczas meczu z Zhetysu zadebiutowały trzy nowe fany, które zostały wywieszone na płocie na samym dole Kotła w miejsce fany „Kibolski Klub Sportowy Lech Poznań”. Pierwsza z nowych flag miała napis „Pyrlandia”, druga (środkowa) – „Miasto złą sławą owiane” oraz trzecia – „Poznaniacy”.

Transparenty i słowa wsparcia

Tuż po rozpoczęciu meczu z Kotła wyłoniły się dwa transparenty. Pierwszy – „Krzychu trzymaj się” oraz drugi – „Sargon Pamiętamy”. Ten pierwszy był dla zasłużonego kibica, który jeszcze przez kilkanaście miesięcy nie będzie mógł wejść na mecz, a drugi dla fotografa Lecha, który parę lat temu tragicznie zginął w wypadku. Dodatkowo Kocioł skandował też „jesteśmy z Tobą, hej Litar jesteśmy z Tobą”.

Garść Kazachów

Nie w sektorze gości, a na I trybunie za ławką rezerwowych gości zasiadło kilka osób sympatyzujących ekipie Zhetysu, a właściwie Kazachstanowi. Byli to przede wszystkim studenci, którzy mieli flagę narodową, natomiast w trakcie meczu dwa razy zdecydowali się wstać i skandować „Kazachstan”.

35 minuta i petarda!

Przerwa od dopingowania na Bułgarskiej trwała dwa miesiące, a więc w porównaniu z innymi polskimi klubami nie była zbyt długa. Kibice Kolejorza mocno byli jednak spragnieni meczu, zatem doping stał w czwartek na niezłym poziomie. Prawdziwa petarda miała miejsce w 35. minucie, a konkretnie wtedy gdy fani Lecha Poznań z całej siły zaczęli śpiewać „w Grodzie Przemysława”.

Nadchodzi młodość

W pewnym momencie w Kotle pojawił się jeden z najmłodszych, ale już fanatycznych kibiców Lecha. Wszedł na podest i próbował grać nawet na bębnie. Melodia jeszcze nie ta, ale z czasem na pewno będzie lepiej 🙂

Flagowisko po przerwie i dwa rozstąpienia

Po przerwie doping stał na równie dobrym poziomie, jak w pierwszej części, a w dodatku w Kotle pojawiło się flagowisko. Ponadto fani Lecha zdecydowali się też dwa razy zrobić „rozstąpienie”.

Zmiana nastrojów

Kiedy sędzia zakończył pierwszą połowę piłkarzy Lecha schodzących do szatni żegnały gwizdy, ale po ostatnim gwizdku arbitra gromkie brawa. Nastroje zmieniły się na trybunach w ciągu 45 minut, zatem wszyscy kibole wracali do domów w dobrych humorach.

Średnio z akcją

Akcja „niebiesko-biały” stadion wyszła w Kotle bardzo dobrze, ale na innych trybunach średnio. Co prawda ogromna część kibiców przyszła na mecz w barwach, lecz nie dostosowała się do prośby, aby na pierwszym poziomie usiąść w białych, a na drugim w niebieskich koszulkach.

Niezła zbiórka

Podczas meczu zebrano do puszek na oprawy i na inne istotne cele łącznie 16204,59 zł. Wiosną bywały już lepsze wyniki, ale jak na początek sezonu ten rezultat wcale nie jest zły.

Niezła frekwencja, systemu nie było

Podaliśmy, że na trybunach zasiadło 22000 widzów. W rzeczywistości jednak frekwencja była trochę wyższa, choć tak naprawdę nie wiadomo czy przekroczyła 25 tysięcy ludzi, gdyż system nie działał, a liczba widzów, która odbiła bilet nie została pokazana na telebimach.

> Kocioł podczas meczu z Zhetysu
> III trybuna podczas meczu z Zhetysu
> Kibice z Kazachstanu I
> Kibice z Kazachstanu II
> 45 zdjęć z wczorajszego meczu
> Młodość w Kotle I
> Młodość w Kotle II
> Transparent w Kotle I
> Transparent w Kotle II
> Nowa fana I
> Nowa fana II
> Nowa fana III

Kibicowsko na Bułgarskiej – zeszły sezon 2011/2012:

> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Polonia 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 2:1 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Cracovia 3:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Śląsk 2:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – GKS 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 3:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – ŁKS 4:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Widzew 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Legia 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Korona 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 4:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 3:0 + FOTO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

14 komentarzy

 1. Xchalibór pisze:

  W pewnym momencie jakos ok. 30 minuty widzac zagranie Bartka mialem ochote wbiec na murawie i powiedziec mu co mysle o jego „grze”. Gosc coraz mocniej irtyje swoja slaboscia i meczy sie najzwyczajniej w swiecie w tej druzynie

 2. zasz pisze:

  Czy ktoś wie dlaczego nie było na 2 w toaletach wody?? ( bynajmniej do spotkania)
  może potem łaskawie ktoś odkręcił kurek ::::)

 3. Kosi pisze:

  Rutek nie zaplacil rachunku i odcieli

 4. hejlech pisze:

  oszczednosci i jeszcze raz osczednosci!Mamy 2-3 ty skibicow reszta na 1 pietrze w kotle przyszla za 19 50 z biletem w reku i oczekiwali ze usiada na swoich fajnych miejscach !tzw kozaki (lyse) z panienkami pryszczatymi

 5. Feruga pisze:

  Po raz ostatni bylem w punkcie gastonomicznym przez ceny jakie tam panuja. 5 zl za wode – smiech na sali

 6. LoK pisze:

  Po raz ostatni bylem w punkcie gastronomicznym w 1979 roku.

 7. inoroz pisze:

  Co do punktów gastronomicznych. Chce powrotu starych gdzie wszytsko odbywalo sie plynnie i bez problemow a teraz to smiech na sali. Zobaczylem kolejke i podziekowalem.

 8. Karoloss pisze:

  W punktach syf, nielad i drozyzna. Zarzadowi chyba sie kibice Lecha po*ebali z Irlandczykami. Hallooo panowie. U nas nie zarabia sie w EURO tylko w zlotowkach

 9. KibicLecha pisze:

  Beda jeszcze jakies nowe fany w przyszlosci?

 10. cez pisze:

  masa piknikow byla na III wiara zaczela gwizdac i narzekac juz w 30 minucie.

 11. kks pisze:

  będą nowe fany

 12. Tifos pisze:

  cez- kolega był w narożniku III z Kotłem i mówił, że właśnie zaskoczyło go ile ludzi przez cały mecz się darło. ogólnie mi się wydaje, że ta część trójki koło Kotła ogarnia, gorzej jest już od środka w stronę czwórki

 13. Panda1922 pisze:

  Czy ktos moze noze napisac co z fana „Kibolski Klub Sportowy” ?
  Dzieki,pozdro

 14. Tifos pisze:

  @Panda – Żyje, trzeba pomyśleć jak upchnąć żeby wszystkie się zmieścił, i przy tym wszystko się ładnie prezentowało 🙂