Zhetysu wyeliminowany. Teraz czas na Azerów

W rewanżowym meczu I rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2012/2013, Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Zhetysu Tałdykorgan 1:1 i dzięki wygranej w pierwszym spotkaniu 2:0 awansował do kolejnej fazy eliminacyjnej. Kolejorz 19 i 26 lipca zagra z azerskim Khazarem Lankaran.

> Party Poker <

Mecz rozpoczął się inaczej niż ten w Poznaniu, bowiem od początku to lechici atakowali na bramkę. W 3. minucie rzut wolny wykonywali poznaniacy, jednak dośrodkowanie z lewej strony było niecelne. Dwie minuty później odpowiedzieli rywale. Dobra akcja prawą stroną, podanie do środka, ale tam poradzili sobie obrońcy Kolejorza. W 7. minucie gry dobrze w pole karne dośrodkował Możdżeń. Tam był Ślusarski, jednak źle opanował piłkę. Pięć minut później było już 1:0. Futbolówka trafiła na środek do Ślusarskiego, który podbiegł w kierunku bramki i spokojnym strzałem wyprowadził Kolejorza na prowadzenie.

W 18. minucie meczu piłkę ze środka w pole karne wrzucił Murawski. Głową strzelał Ubiparip, lecz w tej sytuacji był na spalonym. Cztery minuty później kolejną akcje przeprowadził Lech. Lovrencsics uderzył na bramkę, ale lepszy okazał się bramkarz Zhetysu. W 25. minucie gry błąd popełnił Wołąkiewicz. Gospodarze przejęli piłkę, ale nie potrafili zrobić z niej pożytku, czyli oddać strzału.

W 31. minucie rzut wolny wykonywali lechici. Dość szybko lecącą piłka zaskoczyła nieco Kotorowskiego, który ostatecznie zdołał jednak dobrze interweniować. W 36. minucie kolejna akcja gości. Kostić zagrał do Belicia jednak ten został złapany na spalonym. Trzy minuty później po raz kolejny zagrozić bramce Kolejorza próbował Belić, ale tym razem uderzył bardzo niecelnie. Pod koniec pierwszej połowy przebudził się Lech. Kolejorz utrzymywał się piłce, ale nie potrafił oddać jakiekolwiek strzału. W 44. minucie gry akcja przeniosła się pod bramkę Lecha i od razu padł gol. Mukhanov podał do Muzhikova, a ten zdecydował się na płaski strzał, który zaskoczył Kotorowskiego.

Drugą połowę od ataków rozpoczęli gospodarze. Najpierw strzelał Junuzović, ale został zablokowany, a po chwili po rzucie rożnym groźnie uderzał Belić. W 48. minucie Zhetysu nadal naciskał Lecha, lecz tym razem dobrze interweniował Kotorowski. Trzy minuty później znów zakotłowało się pod bramką lechitów, choć kolejny raz fatalnie zachował się w polu karnym Junuzović. W 56. minucie odpowiedział Lech. W pole karne z prawej strony dośrodkował Lovrencsics, ale w w piłkę najpierw nie trafił Ubiparip, a po chwili fatalnie przestrzelił Ślusarski. W 59. minucie gry z dystansu sieknął Junuzović, elcz futbolówka przeleciała wysoko nad bramką.

62 – 75 minuta

W 62. minucie meczu zakotłowało się pod bramką Zhetysu. Jeden z obrońców gospodarzy popisał się jednak dobą interwencją, która powstrzymała Ubiparipa przed oddaniem strzału. Po kilku minutach nudnej gry, kiedy gospodarze bez sensu wrzucali piłkę w pole karne, w 70. minucie z kontrą wyszedł Lech. Niestety dobrą akcję zmarnował Ślusarski.

W 79. minucie piłkę z prawej strony do środka zagrał Kiełb. Ubiparip uderzył na bramkę, ale strzał obronił kazachski bramkarz. Od tego momentu gra kompletnie siadła, bowiem Lech był już pewny awansu, natomiast Zhetysu nie wierzyło w wyeliminowanie Kolejorza. Tym samym wynik nie uległ już zmianie, a mecz zakończył się remisem 1:1, który do II rundy premiuje poznaniaków.

FK Zhetysu Tałdykorgan – KKS Lech Poznań 1:1 (1:1)

Bramki: 44.Muzhikov – 12.Ślusarski

Żółte kartki:Belić – Djurdjević

Sędzia: Sergei Tsinkevich (Białoruś)

Widzów: 3500 (kilkudziesięciu kibiców Lecha)

FK Zhetysu: Loginovskiy – Djakov, Mukhanov (88.Korobov), Dobrasinović, Mihajlov – Muzhikov, Skorykh, Spanov (85.Kumisbekov), Kostić – Junuzović, Belić (66.Szotkin).

Rezerwowi: Stepanenko, Korobov, Kumisbekov, Sariyev, Szotkin.

KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Lovrencsics (66.Kiełb), Drewniak, Murawski, Djurdjević (81.Tonev), Ubiparip – Ślusarski (90.Kędziora).

Rezerwowi: Burić, Arboleda, Kędziora, Tonev, Kiełb, Bereszyński, Wolski.