Wisła psuje opinie Lechowi. Mirjavadov radzi, jak wygrać

Już tylko pięć dni dzieli Lecha Poznań od kolejnego meczu w europejskich pucharach. W czwartek, o godzinie 17:00 czasu polskiego przeciwnikiem Kolejorza będzie dobrze znany w Wielkopolsce, Khazar Lankaran, który w 2008 roku poległ w dwumeczu z Wielkopolanami aż 1:5.

> Party Poker <


Trenerem Azerów był wówczas Agasalim Mirjavadov (na zdjęciu), który kilka minut po rewanżu na Bułgarskiej został zwolniony, więc nie przyszedł już na konferencję prasową. Rok później 65-letni obecnie szkoleniowiec powrócił do Khazaru, jednak znów nie zagrzał zbyt długo miejsca w tym klubie. Teraz Mirjavadov na łamach azerskich mediów wrócił myślami do dwumeczu Lecha z Khazarem w 2008 roku oraz radzi swojemu dawnemu zespołowi, jak zagrać z Kolejorzem.

Agasalim Mirjavadov udzielił niedawno dość obszernego wywiadu azerskiemu serwisowi internetowemu – azerisport.com. Agasalim na łamach tej witryny przyznaje, że Lech Poznań w 2008 roku był bardzo silną drużyną, w której grał m.in. dwukrotny Mistrz Niemiec, Robert Lewandowski. Ponadto Mirjavadov podkreśla, że Kolejorz dysponował wtedy bardzo silną drugą linią i Khazarowi trudno było wówczas cokolwiek zrobić.

Tymczasem mimo tych słów, Azer na łamach witryny „azerisport.com” twierdzi, że obecny Khazar jest w stanie pokonać Lecha. Według niego Khazar jest aktualnie silniejszy niż parę lat temu, a Lech niekoniecznie i podaje przykład Wisły Kraków, która w 2010 roku została ograna przez Karabach Agdam. Co ciekawe Agasalim Mirjavadov ma nawet wskazówkę dla swojego byłego klubu, jak wygrać dwumecz z poznaniakami.

Według byłego trenera Khazaru, gracze z Lankaranu muszą przede wszystkim zapomnieć o poprzedniej rundzie eliminacyjnej i uświadomić sobie, że Lech to nie Kalju. Ponadto opiekun Khazaru w 2008 roku radzi swojemu byłemu klubowi, aby ten szczególnie dobrze przygotował się do domowej konfrontacji. Według słów Mirjavadova na „azerisport.com”, pierwsze spotkanie Khazaru z Lechem będzie bardzo ważne.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com


13 komentarzy

 1. sedd pisze:

  Je*ać Wisłę i policje! hej! hej!

 2. inoroz pisze:

  @sedd
  takich kibiców jak ty należy gnębić. Po co nalatujesz na inny klub skoro on nas w tym artykule nie obraża etc?

  Po co na najeżdżasz na policję skoro nie ma w tym artykule nic o policji a jeżeli ma to się wiązać z wisłą i klubem policyjnym to wracam do pkt1.

  Kultura!

 3. 4o pisze:

  Najważniejsze to wygrać i nie dać plamy.
  Lech i Khazar to teraz całkiem inne drużyny.

  Chciałbym powtórki wyniku dwumeczu, tylko tym razem na wyjeździe 1-3, a na Bułgarskiej 2-0.

 4. Marek pisze:

  Legia zachowała się wobec nas bardzo ładnie bo inne kluby zapewne pomogły by kazachą dostarczyć taśmę a Legia pokazała że Polskie kluby powinny być przyjezdne dla siebie i tyle ,pełen szacun.

 5. mike001 pisze:

  na pewno skład który był 4 lata temu był inny i chyba mocniejszy, aczkolwiek uważam że mamy wszystkie atuty po swojej stronie.
  1) przede wszystkim mamy dobre skrzydła i to powinniśmy wykorzystać,
  2) druga linia też jest całkiem dobra.. brakuje takiego rozgrywającego ,ale ta role po części mógłby pełnić Muraś..
  3) co do obrony to w meczach z Zhetysu, gdy Kazachowie przycisnęli wyglądało to mocno średnio, ale wierze że obrona da rade..
  4) brakuje tylko napastnika – takiego typowego egzekutora :/

  na Khazar powinno wystarczyć!

 6. Przypominamy o regulaminie. Głównie tym osobom, których komentarze nie pojawiły się. Prykom, szczurom, napinaczom, osobom zakompleksionym i innym wynalazkom dedykujemy za to kawałek -> http://www.youtube.com/watch?v=RRakxiYRDqw Warto posłuchać do końca.

 7. Kosi pisze:

  Wisla psuje nam opinie i polskim klubom tez w Estoni (Levedia) oraz Gruzja (Dinamo). Jakby Kalju przeszlo to pewnie by tak samo sie napinało.

 8. Lechita pisze:

  Pierwszy gol dla Lecha w Lankaranie powinien ostudzic ich rozgrzane glowy, stawiam zreszta 1:0 dla nas

 9. Pavvelinho pisze:

  Remis bramkowy na wyjeździe nie będzie złym rezultatem zwłaszcza w spotkaniu pucharowym.

  Kosi

  Prawdą jest to że polskie drużyny nieco słabiej radzą sobie w spotkaniach wyjazdowych z takimi rywalami jak Xkazar Lankoran, Irtysz czy chociażby z nieco silniejszymi klubami z Gruzji (Dinamo Tbilisi). Poza tym w ostatnich latach niemal każdy Polski zespół męczył się z takim rywalem (nawet niedawny mecz Lecha z Zhetysu to pokazał że wcale łatwo nie jest wygrać z taką drużyną).

 10. cez pisze:

  Panie Mirajvadov. Zejdz Pan na ziemie.

 11. WoodooOoo pisze:

  Stawiam remis 1:1. Dla dzieci bedzie to zly wynik,ale osob pojetnych dobry i ulatwiajacy gre w rewanzu

 12. tyfus pisze:

  Dlaczego dostalem bana? Przeciez pochwalaliscie spiewy stilica wiec czemu teraz sie wypiracie? Cenzura jak za prl wstyd jak postepujecie z wiernymi kibicami Lecha.

 13. tyfus pisze:

  Pierwszy komentarz nie zlamal regulaminu? Zachowujecie sie nie powaznie nie macie za grosz kultury.