Raport kibicowski: I runda kwal. LE (rewanże)

W miniony wtorek, 10 lipca i w czwartek, 12 lipca na stadionach dosłownie całego kontynentu odbyły się rewanżowe mecze w ramach I rundy piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2012/2013.

> Party Poker <


W tej fazie rozgrywek grało wiele drużyn z Wysp Brytyjskich, zatem poziom kibicowski nie zawsze stał na dobrym poziomie. Niemniej jednak w ostatnim tygodniu było parę spotkań wartych uwagi, a szczególnie może cieszyć fakt, że wiele dobrych zespołów pod względem kibicowskim awansowało dalej.

W czwartek na wysokości zadania pod względem kibicowskim stanęli m.in. fani Celiku, FK Sarajevo czy Lecha Poznań. Ci ostatni przebyli zresztą najwięcej kilometrów, aby na żywo wspierać swoją drużynę. Co ciekawego działo się na stadionach podczas rewanżowych spotkań I rundy kwal. LE? O tym dowiecie się z naszego tradycyjnego raportu kibicowskiego. Zapraszamy!

Celik Niksić – Borac Banja Luka 0:0

Na mecz przyszło kilka tysięcy kibiców i to głównie w czerwonych koszulkach. Fani Celiku dopingowali przez całe spotkanie, a także zaprezentowali parę transparentów oraz wywiesili kilka fan. Niektóre zawierały jednak zakazane znaki, więc klub z Czarnogóry może się już spodziewać kary od UEFA.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

NK Osijek – FC Santa Coloma 3:1

Frekwencja w Osijek podobna do tej co w Czarnogórze i nawet liczba fanatycznych kibiców była zbliżona. Sympatycy NK Osijek również wywiesili kilka fan, przedstawili parę transparentów, ale machali dodatkowo flagami na kijach.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

FK Senica – MTK Budapeszt 2:1

Fani Senicy zaprezentowali się dość komicznie, lecz na pewno oryginalnie, bowiem kibice rzadko zakładają pompony. Bardziej kibicowsko pokazali się za to sympatycy MTK. Węgrzy wybrali się na Słowację w klubowych szalikach, a na miejscu wywiesili kilka fan.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

FK Gomel – Vikingur Gota 4:0

Gospodarze ukazali oprawę z użyciem białych i zielonych kartonów oraz małą sektorówkę przedstawiającą m.in. herb, megafon i dłoń trzymającą race. Niektórzy Białorusini najwyraźniej naoglądali się też meczów Euro, ponieważ umalowali twarze.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Inter Baku – Trans Narva 2:0

Inter dobrze pokazał się w I rundzie kwal. LE pod względem sportowym, ale nieźle zaprezentowali się także kibice byłego rywala w el. do LM. Azerowie wywiesili kilka fan oraz odpalili racę.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

W skrócie:

Hibernians Paola – FK Sarajevo 4:4 – Na wyjazd w klubowych barwach wybrało się niespełna 10 fanów z Bośni. Wywiesili dwie fany.

Kalmar FF – Cliftonville 4:0 – Do Szwecji z fanami, z szalikami i w klubowych barwach wybrało się kilkunastu Irlandczyków. Ci zobaczyli jednak swój zespół na kolanach, który odpadł już z Ligi Europy.

Llanelli AFC – KuPs Kuopio 1:1 – Mecz toczył się w chłodzie oraz w deszczu, ale już wcześniej na wyjazd wybrało się kilkudziesięciu Finów. Większość z nich była ubrana w klubowe barwy. Prowadzili też doping i wywiesili dwie fany.

Zhetysu Tałdykorgan – Lech Poznań 1:1 – Do Kazachstanu poleciało łącznie 60 kibiców Lecha. Sympatycy Kolejorza wywiesili kilka fan oraz prowadzili doping przez całe spotkanie. Gospodarze nic ciekawego nie pokazali.

Sezon 2012/2013:

> Raport kibicowski – I runda Ligi Europy

> Raporty kibicowskie – czyli unikalny cykl multimedialnych materiałów z artykułami opisującymi oraz przedstawiającymi filmowo i fotograficznie wszystko to co działo się ciekawego na stadionach Europy i Świata, ale także Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy polskiej Ekstraklasy. W sezonie 2011/2012 prawie 100 materiałów!

Źródło: inf. własna
Foto: kohorta.net, fksenica.eu, fcgomel.by, azerisport.com

2 komentarze

  1. Emiliano1991 pisze:

    No prosze. Piro juz doszlo do Azerbejdzanu. Napierw byla oprawa, a teraz piro. Coraz lepiej :)

  2. Kosi pisze:

    Wszyscy sie teraz rozwijaja! W koncu FUCK UEFA