Raport kibicowski: II runda kwal. LM

W miniony wtorek, 17 lipca oraz w środę, 18 lipca odbyły się pierwsze mecze w ramach II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów sezonu 2012/2013. Tym samym do rozgrywek włączyły się już niezłe pod względem sportowym, jak i kibicowskim kluby.

> Party Poker <


W minionych dniach nieźle w el. LM zaprezentowali się fani Śląska Wrocław, ale pod względem kibicowskim ciekawie było też w Mariborze. Nie zawiedli również Cypryjczycy, a formę nadal trzymają Irlandczycy. Co jeszcze ciekawego działo się na stadionach podczas pierwszych meczów II rundy kwal. LM? O tym dowiecie się z naszego tradycyjnego raportu kibicowskiego. Zapraszamy!

Maribor – Zeljeznicar Sarajevo 4:1

W Mariborze komplet, a obie grupy kibicowskie stworzyły na trybunach bardzo dobrą atmosferę. Przed meczem fani Mistrza Słowenii ukazali dobrze widoczną sektorówkę wraz z czytelnym transparentem. Z ich strony nie zabrakło także pirotechniki po bramkach strzelonych przez Maribor. Na wyjazd wybrało się również kilkuset Bośniaków. Ci wywiesili m.in. transparent w ojczystym języku.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Budućnost Podgorica – Śląsk Wrocław 0:2

Kompletu nie było, ale za to na trybunach działo się sporo. Czarnogórscy przed meczem pobili polskich dziennikarzy i fotoreporterów, przedstawicieli Śląska oraz wrocławskich vipów. Policja zabrała się za to kibiców gości, którzy również zostali pobici. Cała sprawa trafiła jednak do UEFA, więc Budućnost może spodziewać się bardzo surowej kary, w tym także za rzucenie racy na murawę przed rzutem karnym dla Śląska.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

AEL Limassol – Linfield 3:0

Mecz zobaczył komplet publiczności, a fani AEL-u nie chcieli być gorsi niż kibice APOEL-u w zeszłym sezonie. Tym samym ukazali dwukolorową kartoniadę wraz z sektorówką. Wywiesili również wiele fan.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Skenderbeu Korca – Debrecen 1:0

W tym przypadku frekwencja nie powaliła, ale na meczu była obecna pirotechnika i przede wszystkim ponad stuosobowa grupa kibiców z Węgier. Na kameralnym stadioniku w Albanii doping starali się prowadzić przede wszystkim sympatycy Debreczyna.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

W skrócie:

Shamrock Rovers – Ekranas Poniewież 0:0 – Fani Mistrza Irlandii przyszli na mecz w większej części w klubowych barwach. Podczas spotkania ukazali niewielką sektorówkę oraz machali dość dużymi flagami.

Ludogorets Razgrad – Dinamo Zagrzeb 1:1 – Mecz obejrzało kilkanaście tysięcy widzów, a przed pojedynkiem władze Mistrza Bułgarii przekazały Chorwatom 750 biletów. Mimo to, na wyjazd pojechało około 100 osób.

La Valetta – Partizan Belgrad 1:4 – Na Maltę z kilkoma małymi fanami wybrało się kilkudziesięciu Serbów. Były to VIP-y.

The News Saints – Helsingborgs 0:0 – Na wyjazd na malutki stadion w Walii pojechało kilkunastu Szwedów, którzy na płotach wywiesili parę fan.

Race Śląska w Podgoricy:

Maribor podczas meczu z Zeljeznicarem:

Sezon 2012/2013:

> Raport kibicowski – I runda Ligi Europy (rewanże)
> Raport kibicowski – I runda Ligi Europy

> Raporty kibicowskie – czyli unikalny cykl multimedialnych materiałów z artykułami opisującymi oraz przedstawiającymi filmowo i fotograficznie wszystko to co działo się ciekawego na stadionach Europy i Świata, ale także Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy polskiej Ekstraklasy. W sezonie 2011/2012 prawie 100 materiałów!

Źródło: inf. własna
Foto: bohak.si, fotoultras.si, slasknet.com, varvari1987

3 komentarze

  1. Rahu pisze:

    Niezle Maribor. Mamy na nich szanse w IV rundzie kwal. LE jesli oczywiscie oni odpadna w IV rundzie el le

  2. sedd pisze:

    Nieźle Śląsk. Brawo za race, ale sektoru chyba nie wypelnili

  3. arek pisze:

    Z tego co czytalem na forum Slaska, to cud ze w Czarnogorze nie zginal zaden polski kibic. Tam to jest dopiero bydlo i dzieci wojny.