Rumak i Murawski przed rewanżem z Khazarem (akt.)

Jutro o 20:00 Lech Poznań zagra z Khazarem Lankaran, a dziś po godzinie 16:30 w siedzibie klubu odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem trenera Kolejorza, Mariusza Rumaka oraz pomocnika, Rafała Murawskiego. Oto co obaj powiedzieli przed zbliżającym się spotkaniem.

> Party Poker <


Rafał Murawski (pomocnik Lecha):„Obawiamy się stałych fragmentów gry, bo ostatnio tak straciliśmy bramkę. Poza tym, nie możemy się bać Azerów, bo jesteśmy lepsi i jutro musimy to tylko udowodnić. Pogoda na pewno nam jutro nie zaszkodzi, ponieważ jesteśmy do niej przyzwyczajeni. Damy radę.”

„Khazar to bardzo dobry zespół, który ma dobrych piłkarzy. Większość dośrodkowań Pita dochodzi do celu, ale nie wiem, czy tacy zawodnicy daliby sobie radę w Lechu. Na pewno będziemy musieli jutro zostawić sporo sil, aby wygrać.”

„Pamiętam swojego gola przeciwko Azerom w 2008 roku i jutro chcę go powtórzyć. W czwartek Drewniak nie zagra obok mnie i będziemy musieli sobie poradzić bez niego. Inni też czekają przecież na swoją szansę i chcą grać.”

– „Mecz chcemy rozstrzygnąć w regulaminowym czasie gry i z pewnością ważny będzie początek meczu. Jeśli szybko strzelimy bramkę, to wynik 4:1 znów jest możliwy. Naszym celem jest jutro tylko i wyłącznie zwycięstwo.”

Mariusz Rumak (trener Lecha):„Planem jest zwycięstwo i temu wszystko poświęcamy. Na pewno nie będziemy grać na remis czy na utrzymanie wyniku 0:0. W czwartek naszym celem jest tylko wygrana. W pierwszym meczu nie udało się zrealizować założenia, czyli nie stracić bramki po stałym fragmencie. Niestety straciliśmy ją już w 4. minucie.”

„Mamy możliwość rotowania bramkarzy i jutro wybiorę tego, który najbardziej będzie pasował do stylu. Sądzę, że żaden z nich takich błędów jak w ostatnim sparingu już nie popełnią. Pozycja bramkarza jest specyficzna i trzeba tutaj uważać.”

„Mam nadzieje, że jutrzejsze spotkanie będzie atrakcyjne i obie drużyny pokażą klasę. Mecz z Khazarem i tak chcemy wygrać, a ja bardzo się cieszę, że tylu kibiców chce jutro przyjść. Mam nadzieje, że w przyszłości dane mi będzie, aby na trybunach był komplet.”

„Azerskie kluby zdecydowanie dążą do tego, aby być lepsze. Khazar to na pewno lepszy zespół niż kiedyś i jest idealnym przykładem, że azerski futbol jest coraz lepszy. Azerowie spodziewają się, że Lech nie jest groźny, ale to ich sprawa i każdy ma prawo wypowiedzieć to co myśli.”

O godzinie 18:00 na bocznej płycie odbędzie się ostatni trening Kolejorza przed meczem. Zdjęcia z zajęć lechitów ukażemy przed godziną 19:00. Zapraszamy!

>> Przeczytaj więcej w dziale Konferencje

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com


10 komentarzy

 1. Piter pisze:

  Rumak co żartami sypie ;D

 2. pedro pisze:

  Humor mu dopisuje oby i po meczu tak było.

 3. KKSczyliJA pisze:

  Ruam ucioł temat transferów

 4. 4o pisze:

  Życzę Rafałowi, aby powtórzył bramkę z 2008r., bo gol był piękny.

 5. KKSczyliJA pisze:

  Co ta babka mówiła, że dzisiaj o 19 jest konferencja? Bo nie usłyszałem…

 6. tadpole pisze:

  o 19 trening Lecha

 7. arek pisze:

  Do jutra 25 tys sie ukula, czyli kolejny rekord frekwencji w Europie w drugiej rundzie.

 8. Pavvelinho pisze:

  Powtórki z 2008 roku w wykonaniu Kolejorza raczej nie będzie ale dobrze byłoby przypieczętować awans do kolejnej pewną wygraną.

 9. leniu_KKS pisze:

  Nastawienie maja obaj pozytywne bo chca wygrac ale trzeba to jeszcze przelozyc na boisko

 10. Lechita pisze:

  Tylko zwyciestwo !