Na stadionie: Smart Amica niech spier…

Czwartkowy mecz na Bułgarskiej stał pod znakiem uczczenia pamięci tragicznie zmarłego Macieja Opali oraz uwag kibiców do Jacka Rutkowskiego. Wczorajszy bój, a raczej okrzyki muszą dać co nieco do myślenia zarządowi jeśli ten oczywiście chce, aby fani Kolejorza nadal byli w dobrych nastrojach.

> Party Poker <


Najpierw minuta ciszy

Jeszcze w środę wieczorem nie było wiadomo, czy UEFA zgodzi się na minutę ciszy, by uczcić pamieć zmarłego tragicznie byłego fotografa Lecha i kibica. Ostatecznie władze Europejskiej Piłki Nożnej zgodziły się na minutę ciszy, która poprzedziła mecz.

Sektorówka i krzyż z rac

Kibice Kolejorza uczcili pamięć „Wujka” należącego do jednej z grup ultras ułożeniem krzyża z czerwonych rac świetlnych oraz sektorówką z wizerunkiem Macieja Opali wraz z datą urodzin oraz datą jego tragicznej śmierci.

Jedność fotoreporterów

Tuż przed meczem wszyscy fotoreporterzy, którzy przybyli na to spotkanie zjednoczyli się i chwycili się za ramiona. W ten sposób oddali hołd swojemu zmarłemu koledze, który przez wiele lat fotografował m.in. mecze Lecha Poznań.

Jazda!

Chwilę po rozpoczęciu meczu rozpoczął się głośny doping, a w 11. minucie mieliśmy prawdziwą petardę. Wtedy po całym stadionie niosło się „W Grodzie Przemysława”, które było powtórzone jeszcze parę razy i za każdym razem wyszło kapitalnie. Wrażenie robiło też „Każdy z nas to wie”.

„Czy Rutkowski zapomniałeś co kibicom obiecałeś”

W 21. minucie gry z Kotła dało się usłyszeć głośne: „Czy Rutkowski zapomniałeś co kibicom obiecałeś”. To sformułowanie było jeszcze powtórzone w 57. minucie, co znów bardzo spodobało się kibicom. Dodatkowo oberwało się także Karolowi Klimczakowi.

„Na koszulki bez Amiki” i „Smart Amika niech spier… i we Wronkach się wychwala”

Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie Kocioł skandował także dwa powyższe zdania. Chodzi oczywiście o koszulkę Lecha Poznań na której widnieje logo Amiki i która reklamuje na razie nieistniejący produkt. Ponadto fani Kolejorza skandowali jeszcze m.in. „Na koszulki bez Amiki” oraz „Bez Amiki na koszulkach”. Tym samym sympatycy Lecha jasno dali sygnał, że zarząd ma szukać innego sponsora na koszulki i nie chcą, by na strojach lechitów reklamowała się firma Rutkowskiego.

Z przerwami, ale na petardzie

Wysoka temperatura dość mocno dała się we znaki dopingującym. Tym samym doping był rwany i przerywany, ale gdy już Kocioł ryknął, to w pozostałej części stadionu było słychać go bardzo dobrze.

Na dwa głosy

W drugiej połowie II trybuna przede wszystkim z IV śpiewała na dwa głosy przyśpiewkę „Wszyscy boją się nas”. Wyszło średnio, jednak warto próbować dalej.

Średnio z akcją

Akcja „niebiesko-biały” stadion bardzo dobrze wyszła w Kotle, ale na pozostałych trybunach było z nią średno, choć na pewno cieszy to, że niemal wszyscy kibice przyszli na mecz w barwach.

Średnio ze zbiórką

Mimo dużej frekwencji zebrano do puszek tylko 13878,03 zł. Trzeba przyznać wprost, że bywały już dużo lepsze wyniki i to przy niższych frekwencjach.

Garstka gości

Do Polski z Azerbejdżanu przyleciało kilkudziesięciu Azerów. Głównie takich po 50-tce, którzy przywieźli ze sobą flagi narodowe. Co ciekawe mieli też bęben, którego użyli przed meczem i dostali za to brawa. Ogółem Azerowie odezwali się w trakcie spotkania ze trzy razy, ale tylko na chwilę i głównie w pierwszej połowie. Dodatkowo na trybunach zasiedli wczoraj przedstawiciele azerskiej ambasady w Polsce.

System nie działał. Imponująca liczba widzów

System pokazujący frekwencje znów wczoraj nie działał. Niemniej jednak frekwencja wahała się między 25 a 28 tysiącami widzów i tak podało większość mediów. My podaliśmy 25 tys. i jakoś nikt nie napisał jeszcze, że ją zaniżyliśmy… To działa tylko w jedną stronę, a właściwie w drugą. Od razu pojawiłoby się kilka kretyńskich komentarzy dodanych przez nie wiadomo kogo.

Wszystko zgodnie z planem

Doping był, frekwencja była i awans na boisku też. Jednym słowem wszystko się udało i zapewne wielu z tych, którzy zdecydowali się wczoraj przyjść na Bułgarską nie żałowało. Ogromnym plusem jest to, że kolejny mecz w Poznaniu odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie.

PS. Achtungi wciąż są w modzie. W trakcie meczu ich nie było, ale przed meczem i pod stadionem (głównie w okolicach II) kilka wybuchło.

> Sektorówka z wizerunkiem Wujka
> Krzyż z rac w Kotle
> Sektorówka i krzyż z rac w Kotle
> Tak wyglądała III trybuna
> Tak prezentował się Kocioł
> Jedna z grupek Azerów
> Fotorelacja z meczu Lech – Khazar 1:0

Sezon 2012/2013:

> Kibicowsko: Lech – Zhetysu 2:0 + FOTO

Kibicowsko na Bułgarskiej – zeszły sezon 2011/2012:

> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Polonia 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 2:1 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Cracovia 3:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Śląsk 2:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – GKS 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 3:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – ŁKS 4:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Widzew 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Legia 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Korona 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 4:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 3:0 + FOTO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com


20 komentarzy

 1. pyra fan kks z breslau pisze:

  amica won paszla bo to wstyd i polewa na caly kraj

 2. inoroz pisze:

  Redakcjo zmienił bym to zdanie;) ” Ogromnym plusem jest to, że kolejny mecz w Poznaniu odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie.” Dopiero za dwa tygodnie. Mógłby już być za tydzień. A tak z innej beczki wyjątkowo siedziałem na IV na C2 i powiem szczerze że chyba czas coś zrobić z nagłośnienie bo tam nic nie słychać jak mówi Spiker ani muzyki przed meczem. Nie wiem co z tego wynika. I jeszcze jedna sprawa, która mnie od dłuższego czasu wkurza. mamy stadion, która ma po 3 kondygnacje a chyba tylko 2 razy były otwarte. Przy tym raz na euro. Więc jeżeli zostały otwarte na euro to są bezpieczne. ktoś tu kręci

 3. rajama pisze:

  Przyśpiewki na amicę brzmiały następująco:
  „Bez amiki na koszulkach”,
  „Smart amica niech sp.. i we Wronkach się wychwala”.
  „Dla was czajnik,mikrofala – od koszulek, k.. z dala”,
  natomiast Klimczakowi oberwało sie tak:
  „Karol Klimczak to jest pała, która wyjazd nam zj..”

 4. inoroz pisze:

  A o co chodzi z Klimczakiem, co zrobił?

 5. SrK pisze:

  inoroz@ Po co otwierać trzecią kondygnacje jak się bilety nie sprzedały na 2?

 6. inoroz pisze:

  SrK to po co to budowali skoro nawet było podkomplet ( nie mówię o wczorajszym meczu ) to też było zamknięte i wiemy jakie jest tłumaczenie. Bezpieczeństwo a nie brak widzów.

 7. Pszczółka pisze:

  inoroz są dwa powody dla których nie są otwarte trzecie kondygnacje stadionu a mianowicie: 1Koszty .2Wszyscy kibice są razem a nie porozrzucani po całym stadionie co korzystnie wpływa chociażby na sam doping.pozdro

 8. Emiliano1991 pisze:

  inoroz – bo napisali zle odwolanie ws. jednego z wyjazdow

 9. Bolek pisze:

  Nie zachowujcie się jak bydło!!! Lech Poznań jest najlepiej zarządzanym klubem w Polsce, tysiąc razy lepiej od Śląska, Legii, Wisły, Lechii, Ruchu czy innych pipidów!! Czego Wy chcecie? Doceńcie to co jest bo zachowujecie się jak szczury leśne, które są mocne w gębie a przed ważnymi sprawami uciekają!!!

 10. LoK pisze:

  A w czym lepiej zarzadzany niz Wisla, Ruch etc?
  Z jednym sie zgodze. Mamy wlasciciela z Amiki, podobno i tak nie najgorzej zarzadza klubem, wiec dlaczego nie mialby reklamowac swoich spraw?

 11. kks janek pisze:

  Jak się coś obiecuję, to się dotrzymuje niech szukają sponsora i nie kręcą, żadnej Amiki na koszulkach, i niech robią transfery, bo bez napastnika to my daleko nie zajdziemy, III runda, a my nadal bez napastnika, co prawda skład mamy dobry, ale nie ma tego najważniejszego zawodnika, który będzie strzelał bramki!

 12. tom pisze:

  Bydlo widocznie pragnie znowu widziec Lecha w 2 lub 3 lidze..

 13. kk pisze:

  Na koszulkach może być nawet ryj Rutkowskiego, ale pod warunkiem, że przełoży się to na grę drużyny, zwiększenie środków na klub czyli pośrednio na lepsze transfery ale na to się nie zanosi.. więc niech wypier. amicę z koszulek, bo żadnych korzyści z tego nie mamy, oprócz samego JR.

 14. darkoski pisze:

  Dziękuję za kasowanie moich postów bez przyczyny

 15. Przestać pisać o jakiś licencjach, to nic nie będzie kasowane. Zastanów się, komu kibicujesz i przestań żyć sezonem 2006/2007.

 16. darkoski pisze:

  Gdzie łamie regulamin – proszę mi powiedzieć
  można napisać „Bydlo widocznie pragnie znowu widziec Lecha w 2 lub 3 lidze”
  i to regulaminu nie łamie

  Zawsze będę kibicował drużynie w niebiesko-białych barwach z Poznania

 17. darkoski pisze:

  „Naród, który nie pamięta swojej historii nie jest wart przeżycia” – ja doskonale pamiętam sposób w jaki powstał obecny Lech

 18. kbic pisze:

  szkoda że ci kibice nie protestowali jak Rutkowski tworzył obecny klub na licencji Amici, prawdziwi kibice nigdy tego nie zapomną

 19. ignac pisze:

  żeby nie Amica mielibyśmy teraz derby z Wartą, anie LE…

 20. omega pisze:

  Kto nie docenia pracy jaką włożył Rutkowski w Lecha w obecnej kondycji , ten po prostu zatrzymał się w rozwoju na etapie podstawówki albo tam jeszcze uczęszcza.Cieszcie się ,że Lechem zarządza Rutek , a nie ludzie pokroju Wojciechowskiego.Myślenie co niektórych na tym forum że całym złem obecnego Lecha jest Rutkowski to pokazanie , że Nasz klub powinien wyglądać jak dziś Polonia W-wa. Na tym Wam zależy ?