Raport kibicowski: III runda kwal. LM

W miniony wtorek, 31 lipca oraz w środę, 1 sierpnia odbyły się pierwsze mecze w ramach III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Tegoroczne fazy eliminacyjne tych rozgrywek na razie nie imponują kibicowsko i potwierdziło się to także w minionym tygodniu.

> Party Poker <


Pod względem kibicowskim kwalifikacje Ligi Mistrzów 2012/2013 znacznie ustępują Lidze Europy, jednak obszerny raport kibicowski z tych drugich rozgrywek przedstawimy dopiero jutro. Dziś skupiamy się za to na LM, a w raporcie kibicowskim wyszczególniliśmy tym razem zaledwie siedem pojedynków.

AEL Limassol – Partizan Belgrad 1:0

Mecz Mistrzów Cypru z Mistrzem Serbii nie odbył się tym razem na domowym obiekcie AEL-u, ale to nie przeszkodziło fanom tej drużyny stworzyć niezłej atmosfery. Przedstawiono bowiem oprawę z dwukolorowych kartonów, a za bramkami ukazano dwie sektorówki oraz transparenty po angielsku.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Śląsk Wrocław – Helsingborgs 0:3

Mistrzowie Polski sportowo zawiedli na całej linii, a frekwencja na meczu też była przeciętna. Mimo to, w pewnym momencie spotkania wrocławscy kibice ukazali efektowną oprawę, którą uczcili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W Polsce pojawiła się także garstka Szwedów.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Motherwell – Panathinaikos Ateny 0:2

Kibicowski cud w Szkocji. Fani Motherwell przedstawili… oprawę! Na jednej z trybun ukazali trójkolorową kartoniadę, choć na początek prostą. Natomiast Panathinaikos wspierali podczas spotkania kibice, ale nie wszyscy byli z Grecji.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

W skrócie:

Dinamo Kijów – Feyenoord Rotterdam 2:1 – Na Ukrainę pojechało ponad 200 sympatyków Feyenoordu. Ci na stadionie Olimpijskim mieli ze sobą m.in. małą flagę z logiem UEFA oraz z napisem „UEFA Mafia”. Ochrona próbowała ją ściągnąć

Fenerbahce – Vaslui 1:1 – W Turcji pojawiło się 100 fanów rumuńskiego zespołu. Natomiast gospodarze ukazali małą sektorówkę oraz transparenty na kijach.

BATE Borysów – Debrecen 1:1 – Gospodarze ukazali efektowne „żółto-niebieskie” flagowisko. Na wyjazd z czterema fanami wybrało się za to siedmiu Węgrów.

Marbibor – FC Dudelange 4:1 – Słoweńcy przedstawili oprawę składającą się z „biało-fioletowych” pasów. W sumie nic specjalnego.

Sezon 2012/2013:

> Raport kibicowski – II runda Ligi Europy (rewanże)
> Raport kibicowski – II runda Ligi Mistrzów (rewanże)
> Raport kibicowski – II runda Ligi Europy
> Raport kibicowski – II runda Ligi Mistrzów
> Raport kibicowski – I runda Ligi Europy (rewanże)
> Raport kibicowski – I runda Ligi Europy

> Raporty kibicowskie – czyli unikalny cykl multimedialnych materiałów z artykułami opisującymi oraz przedstawiającymi filmowo i fotograficznie wszystko to co działo się ciekawego na stadionach Europy i Świata, ale także Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy polskiej Ekstraklasy. W sezonie 2011/2012 prawie 100 materiałów!

Źródło: inf. własna
Foto: partizan.rs, wroclawianie.info


2 komentarze

  1. sedd pisze:

    no prosze, nawet Szkoci sie czegos ucza od bardziej rozwinietych kibicowsko krajow – moze niedlugo cos odpala 😀

  2. arek pisze:

    Brawo dla Slaska za ta oprawe. Ostatnio robia bardzo ladne patriotyczne oprawy.