Kompromitacja Lecha. Jesteśmy na dnie

W meczu 1/16 piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2012/2013, Lech Poznań przegrał w Grudziądzu z tamtejszą Olimpią 1:2 i odpadł z rozgrywek. Dla Kolejorza jest to kolejna w ciągu kilkunastu miesięcy kompromitacja, której winny jest w głównej mierze nieudolny zarząd z Jackiem i Piotrem Rutkowskim na czele, a także hardy trener oraz z rundy na rundę słabsza kadra.

> Party Poker <

Mecz od ataków zaczął Lech. W 3. minucie groźnie z dystansu uderzył Trałka. Bramkarz obronił ten strzał, ale wypuścił piłkę z rąk. Do futbolówki ruszył Ślusarski, lecz arbiter odgwizdał faul. W 6. minucie błąd popełnił Kotorowski. Bramkarz Lecha po wrzutce Frańczaka wypuścił futbolówkę z rąk i to mogło skończyć się dla gości bardzo źle. W 10. minucie gry przed dobrą szansą mogli strzelić lechici. Ceesay źle odegrał jednak do partnera i z akcji nic nie weszło.

W 16. minucie gry zakotłowało się w polu karnym Lecha. Najpierw piłka trafiła w poprzeczkę, a po chwili ekwilibrystycznym strzałem popisał się Cieśliński i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pięć minut później odpowiedzieć chciał Lech. W 21. minucie spotkania z dystansu uderzył Henriquez, ale źle. Dwie minuty później znów strzał i znów niecelny za sprawą Ceesaya. W 24. minucie znów Lech. Henriquez wrzucał i o mały włos, a zdobyłby bramkę. W 27. minucie meczu Gergo podał do Bereszyńskiego, jednak kapitalnie napastnika Lecha powstrzymał Frańczak.

W 33. minucie pomylił się Wróbel i z daleka na pustą bramkę strzelał Drewniak. Piłkę wybili obrońcy, a dobitka Możdżenia była niecelna. Dwie minuty później druga od 16 minuty akcja Olimpii i od razu mógł być z niej gol. Ruszkul uderzył jednak za mocno i piłka poleciała nad poprzeczką. Po chwili odpowiedział Lech, lecz strzał Bereszyńskiego został zablokowany. Chwilę później znów akcja przeniosła się pod bramką Kolejorza i tym razem dobrze interweniował Kotorowski. Dwie minuty później fatalny błąd Arboledy i znów Kotor musiał ratować Lecha.

Druga połowa rozpoczęła się od gry w środku pola i długo nie działo się nic ciekawego. Dopiero w 54. minucie Lovrencsics miał piłkę na lewej stronie, ale źle ją podał w pole karne. Dwie minuty później zaskakujący uderzył Grischok, lecz na posterunku był Kotorowski.

W 61. minucie meczu Lech miał rzut wolny, ale przez zły strzał Możdżenia kontrę mieli gospodarzy i poznaniaków znów musiał ratować Kotorowski. Trzy minuty później Kolejorz wyszedł trzech na dwóch, jednak Gergo podał za wolno i zepsuł dobrą sytuację. W 73. minucie groźną akcję przeprowadził Węgier, jednak znów źle podał w pole karne. Trzy minuty później groźnie przed pole karnym był ustawiony Ruszkul.

W 79. minucie groźne głową uderzał Rogalski. Piłka leciała w okienko i znów Lecha uratował Kotorowski. Po chwili znów zakotłowało się pod polem karnym Kolejorza i tym razem poznaniakom dopisało trochę szczęścia. Gospodarze mieli jednak rzut różny i Staniek zmarnował bardzo dobrą okazję. W 82. minucie gry w końcu zaskoczył Lech. Wszystko zaczęło się od Ceesaya, który wywalczył piłkę, a niedługo potem Gergo zagrał do Trałki. Ten wbiegając w pole karne uderzył w długi róg i doprowadził do remisu. Trzy minuty później groźnie przed pole karnym był ustawiony Ruszkul. Oddał strzał, choć futbolówka została zablokowana. W 88. minucie gry lechici mieli aż trzy rożne, ale żaden w ogóle nie zagroził Olimpii. Mecz zakończył się remisem i będziemy mieli dogrywkę.

91 – 105 minuta

Dogrywka rozpoczęła się bez ciekawych akcji, ale w 96. minucie ładną akcję przeprowadziła Olimpia. Gospodarze rozklepali Lecha, zgubili obrońców i za sprawą Woźniaka wyszli na prowadzenie. Po golu Kolejorz wcale się nie obudził, bo nadal przy piłce częściej utrzymywali się gospodarze.

106 – 120 minuta

W 106 minucie kolejną akcję przeprowadziła Olimpia. Strzał Frańczaka minęła jednak bramkę Kotorowskiego. Pięć minut później Tonev przedryblował i oddał strzał z dystansu, lecz niecelny. Do końca dogrywki wynik nie uległ już zmianie i Kolejorz odpadł z Pucharu Polski.

GKS Olimpia Grudziądz – KKS Lech Poznań 2:1 1:1 (1:0)

Bramki: 16.Cieśliński 96.Woźniak – 82.Trałka

Żółte kartki: Woźniak, Cieśliński, Gawęcki, Rogalski – Arboleda, Henriquez, Ceesay, Możdżeń

Czerwona kartka: 101 min. – Woźniak (za drugą żółtą)

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Widzów: 3500 (500 kibiców Lecha)

GKS Olimpia: Wróbel – Woźniak, Staniek, Łabędzki, Cieciura – Grischok (69.Rogalski), Kłus, Gawęcki, Frańczak (117.Abramowicz) – Ruszkul (89.Kryszak), Cieśliński.

Rezerwowi: Osiecki, Kryszak, Abramowicz, Rogalski, Smoliński, Mazurkiewicz, Adamczyk.

KKS Lech: Kotorowski – Ceesay, Wołąkiewicz (38.Arboleda), Kamiński, Henriquez – Możdżeń, Trałka, Drewniak – Bereszyński (75.Tonev), Ślusarski (46.Ubiparip), Lovrencsics.

Rezerwowi: Burić, Djurdjević, Ratajczak, Arboleda, Wilk, Tonev, Ubiparip.

Kapitanowie: Kłus – Kotorowski

Trenerzy: Tomasz Asensky – Mariusz Rumak

Pogoda: +18°C, pogodnie

338 komentarzy

1. babol pisze:

Wina za to co się dzieje w Lechu i wyniki jakie nasza drużyna zdobywa to właśnie w najmniejszym stopniu robota Rumaka i podkreślam to stanowczo. On zrobił to co umiał i nie można mieć do niego większych pretensji. Fakt jest taki, że mógłby i powinien z tymi graczami grać lepiej i przynajmniej pokazać jakąś ambicję, nie co 2-3 spotkania i u siebie, ale właśnie o te najważniejsze, które według mnie budują zespół i sukcesy. Ogólnie rzecz biorąc w Lechu obecnie jest za dużo słabych i młodych zawodników, którzy nie dorośli jeszcze do piłki, a ich umiejętności wskazują tylko na to, że są nie godni 1 kadry Lecha Poznań. Pożegnano się z kilkoma solidnymi i ważnymi punktami w przerwie letniej, było to od pół czy nawet roku prawdopodobne, ale co w tym jest najśmieszniejsze młodzież na siłę została wprowadzona faktycznie od kilku miesięcy, a na zdrowy rozum nie da się wkomponować niedoświadczonych graczy do gry na najwyższym poziomie w tak krótkim okresie. Taki zabieg powinien być przeprowadzony kilka lat wcześniej gdzie co sezon do 1 kadry włączano by 2-3 najzdolniejszych chłopaków i tak oto dziś na pewno mielibyśmy paru już ukształtowanych chłopaków, którzy mogliby już coś grać, a tak to mamy wielką kaszanę z wypalonym Arboledą na czele, który odcina tylko kupony. Skąpstwo Rutkowskich jest znane od samego początku, ale broniły ich wcześniej wyniki i styl gry zespołu, ale od co najmniej 2-3 lat zespół zaczął się stopniowo psuć, a reakcji tak na prawdę ze strony zarządu nie było widać bo Lech albo sprowadzał do kadry niby 1 zespołu chłam, który nie nadawał się do gry na najwyższym poziomie np. (Ubiparip, Ślusarski, Tshibamba, Wichniarek itd.) albo na siłę zaczął do zespołu wprowadzać młodzież w okresie gdy tak na prawdę nie mieli już kim grać bo ci co w Lechu już wszystko osiągnęli i stanowili jego człon, postanowili odejść lub sam zarząd nie chciał, nie widział ich w Lechu czy tam trener, a ci co chcieli jeszcze zostać wydaje mi się, że nie mają jakoś zbytniego przekonania czy droga jaką objął nasz Lech jest sensowna. Według mojej opinii wina leży w 70-80% po stronie nieudolnie zarządzanego zarządu na czele z nie dofinansowującym Lecha z własnej kieszeni Rutkowskim, który jak widać myślał, że nie dopłacając do Leszka zrobi fortunę, ale tak się niestety nie da na dłuższą metę. Siłą Lecha było kiedyś połączenie kadr Lecha i Amiki + dokupienie paru dobrych zawodników, ale na dłuższą właśnie metę klub tak na prawdę się nie zabezpieczył i dzisiaj obudziliśmy się w nocniku z niczym.

Przyłączam się do hasła Precz Rutkowski z Lecha ! ! !

2. KolejorzFan pisze:

Miejmy nadzieję, że historia naprawdę lubi się powtarzać.

W 2009 roku przegraliśmy w rzutach karnych ze Stalem Stalowa Wola w 1/16 PP.
    Odpadliśmy w IV rundzie kwalifikacji LE z Club Bruggia.
    W maju 2010 roku świętowaliśmy mistrzostwo kraju…

No i druga nadzieja, która już tu została wspomniania – to my, kibice.

3. Łukasz pisze:

luis, szukają napastniak,a tu nawet Drogba bym nie pomógł! jeśli nie ma kreatywnego pomocnika i defensywnego z inklinacjami do gry kombinacyjnej….

4. ja pisze:

Kto pojdzie na mecz z Ruchem ten ch… i przydupas Rutka. Tylko debile mogą mu teraz kasę nosić.

5. gigi pisze:

Dlaczego Rumak nie daje w ogóle szans ludziom ze starej paczki lecha takim jak Kiełb i Wilk. Za ich czasow to był lech!

6. m pisze:

@KolejorzFan

Nie tym razem.Nie z tym trenerem.

Rutkowski senior pojmie to dopiero za kilka miesięcy a może i dopiero po straconym sezonie.
    Trener bez doświadczenia w seniorach,podobnie jak połowa zawodników, druga połowa albo wypalona mentalnie albo bez wystarczających umiejętności..
    Oczywiście przyjdzie napastnik ale to nic nie zmieni – kolejne tygodnie i punkty ligowe będą uciekały – sezon na straty.

Przy wynikach polskich drużyn w pucharach jakże inaczej prezentują się wyniki Smudy na Euro 1:1,1:1,0:1 i należy pamiętać że wszyscy doskonale zdawali sobie zawsze sprawę,że Franek jest urodzonym trenerem klubowym.
    Musi mieć na co dzień naszych łamagów żeby cierpliwie uczyć ich podstaw piłkarskiego rzemiosła.

Co ciekawe w przegranym mistrzostwie 2009 Smuda miał dokładnie takie same wyniki jak Skorża w Legii w poprzednim sezonie: awans z fazy grupowej + Puchar Polski + 3 miejsce w ekstraklasie po serii remisów.

Wszyscy narzekali,ze Smuda nie wprowadza „zdolnej młodzieży” do składu.

No to teraz macie: i zdolną młodzież i sukcesy.lol

7. JMBfan(koniecz koszmaru) pisze:

miałem se dać spokój i nie udzielać sie w dyskusji, ale co tam…
    Droga redakcjo. Wy jako jedyni ze wszystkich stron „mówicie językiem kibicowskim” i nazywacie rzeczy po imieniu. Dzisiejszy tytuł powinien brzmieć : Banda rutkowskich zniszczyła klub KKS Lech Poznań i wystawiła na pośmiewisko całej Piłkarskiej Polski barwy Niebiesko- Białe!
    Powinnismy zebrać grupę kibicow o bicepsie powyżej 42cm, podzielić ich na grupy i odpowiednio zapukac do drzwi najpierw juniora, potem seniora, a potem do klaczy ktora śmie sie nazywać trenerem i wytłumaczyć im wszystkim co to takiego Lech Poznań i jaka sile maja kibice.
    Jeśli jakiś szczeniak ktory zaczął kibicować lechowi( tak, tak specjalnie z małej litery i zaraz Wam wytlumacze dlaczego) oburzy sie na mnie powiem jedno: zamknijcie psy mordę!!!
    Wiecie co? A ch…j bo mi sie nie chce, bo i tak nic to nie zmieni.
    Obiecalem, to powiem dlaczego z małej litery. Lech Poznań był przed klanem rutkowskich teraz mamy amicotwora z firma widmo na koszulkach.
    Zaorac ten biały balon lub posadzić tam pyry! Otworzyc nowy klub i przenieść sie na Debiec, gdzie historia sie zaczęła… Zacząć od kuzwa 10!!! ligii i jak Pogoń Szczecin odzyskać ekstraklase! Przy nich i przy kibicach naszej „przyjaciółki” jesteśmy małymi zajaczkami. Jedni powstali z kolan i są Pogonia Szczecin, a krawaciarze pokazali, ze ich klub i ich HERB są święte i to dzieki nim ten klub istnieje i coś znaczy. Zniszczyli Waltera i dostali to czego chcieli. Robili burdy za wschodnia granica i w kraju. Nie dali sobie w kaszę dmuchac i robili to wszystko za barwy klubowe. Walczyli o swoje.
    Dobranoc.

8. MataKś pisze:

gigi po pierwsze Lech a nie „lech” ! Po drugie Kiełb właściwie nie był w „starej” paczce bo był przez prawie cały czas na wypożyczeniu. Wilk odgrywał większą rolę w poprzednich latachm potem przyszedł Krivets i zajął jego pozycję na dłużej a teraz jest Tonev i gra znacznie lepiej na tej pozycji.

9. inoroz pisze:

Nasuwa się tylko jedno słowo. Żal ( w stosunku do tego co dzisiaj zobaczyliśmy, to co dzieje się w klubie, i to co się stanie w I kolejce)

10. inoroz pisze:

MataKś Powiedziałbym że Tonev nie gra bo to nie gra od 60-70 min. Powinien grać od samego początku do samego końca.

11. Andre pisze:

Ten caly przypadkowy zbior tych ludzi przybiera namiastke taniej komedji !!! Arogancja trenerow, glupota zawodnikow, niekompetencja zarzadu i propaganda sukcesu w nadchodzacych terminach w lidze, daja dowod ze jest bardzo zle !!! Po meczu z Ruchem musza byc wyciagniete konsekwecje.

12. alastor pisze:

ściągną brożka bo jest do wzięcia za darmo.na naszą ligę wystarczy.

13. lapiz pisze:

Prasa już bazuje na obecnej sytuacji Lecha i wg. nich przymierzany jest Kasperczak

14. Kolejorz pisze:

Powiem prosto Bardzo ciężko ale to naprawdę ciężko będzie odbudować drużynę którą zburzona w niecały rok powiem że możemy się z tego nie podnieść ale czy Zarząd chce widzieć Lecha jako średniaka Ligowego czy tego Lecha z przed 2 lat kiedy to potrafiliśmy wygrać z MNC rEMISOWAĆ Z Juventusem w Lechu panuje totalna pomyłka błędów po co było sprzedawać takich piłkarzy jak Wojtkowiak Kikut Iniac Kriwets to wszystko wyszło na złe Lechowi ale Coś mi się zdaję że już takiego Lecha nie będzie Jestem i zawsze będę za Lechem nawet w 1 lidze Kolejorz na zawsze

15. Azteca pisze:

Nie trzeba bylo przyjmowac AMIKI to by nie bylo problemow

16. mektoka pisze:

Rumak to jest tanie rozwiązanie Rutka ,żaden inny trener nie odważył by się czarować kibiców ligą europejską ,wiedząc że drużyna będzie tylko osłabiana.Probierz wybrał wisłe
    bo wiedział co go czeka w Lechu (okradanie klubu).
    Zmiany na dobre jeśli ktoś odkupi Lecha od wronieckich.

17. Byznes Hospytalyty pisze:

wy sie wkurzacie a Murawski juz przyklepany z turasami a rutek liczy juz kapuste!!

18. mektoka pisze:

Cel -walka o utrzymanie w ekstraklasie

19. tomek27 pisze:

Leje z tego ,ze teraz sie wiarze oczy pootwieraly , a Rutek przez 2 lata wam go.wno do geby pchal ,to chrupaliscie ,ze az milo . Przeciez w Lechu od MP zle sie dzieje i z kazda runda bylo coraz gorzej .Szkoda ,ze nie pamietam tych nickow ,ktore mi tu jechaly ,ze sie nie znam ,ze Rumak jest mlody i zdolny ,ze mamy jescze zdolniejsza mlodziez ,ktora bez problemu zastapi Injaca ,Stilica i innych .
    Wiaduktor ,07 tych dwoch wazeliniarzy Rutka pamietam ,co teraz powiecie?

20. kibic pisze:

kto przyszedl za stilicia na pozycje rodzielania piłek?

21. DjFlowCheck_Lech pisze:

@kibic

nikt bo mamy takich celebrytow jak slusinho i ibuprom ktorzy bez problemow moge grac za Semira i Rudnevsa 🙂 oni potrafia wszystko.

22. arek pisze:

Nasz zarzad jest tak cienki jak Polski Komitet Olimpijski a pilkarze jak polscy olimpijczycy. Niby cos tam zdzialali ale na tle innych, nawet teoretycznie slabszych to wielka rozpacz.

23. bariossa pisze:

Pamiętam jak w 2009r odpadliśmy z pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola, wtedy zarząd działał natychmiastowo, Rengifo odsunięty do młodej ekstraklasy, Cueto chyba też i część zawodników dostała po kieszeni. Po tegorocznym blamażu domagam się tego samego, Ślusarski do mesy reszta po kieszeni.

24. fan pisze:

bojkot i tylko bojkot… tylko kasą, a właściwie jej brakiem można uderzyć w zarząd… baaardzo niska frekwencja na Ruchu, lub wyjście ze stadionu w przerwie… tylko to może zwrócić uwagę leśnych… pisanie na forum jacy to oni są be mija się z celem… bo i tak WL przyjdzie na mecz/kupi karnety i kaska będzie się zgadzała… skoro brak tzw. kibiców sukcesu nie rusza zarządu to może brak kręgosłupa ich ruszy… tylko w WL i ich jakiejś akcji nadzieja na zmiany

25. Poznaniak pisze:

Nikt nie przyszedł i nie przyjdzie bo mamy zdolną (inaczej) młodzież.
    Przykład: Drewniak

26. angelo pisze:

No Rutkowscy – wprowadziliście Lecha na kupę gówna , jak z tego wybrniecie nie wiem , bo Wasze umysły są bardzo mało rozwinięte, kto K.U.R.W.A. robi takich debili milionerami , ach wiem F.R.Y.Z.J.E.R.- dziękuję nie mam więcej pytań.

27. pyra fan kks z breslau pisze:

jestem za BOJKOTEM PANOWIE WIARA WPOZNANIU I POLSCE OPAMIETAJCIE SIE I BOJKOT DO OPORU

28. wagon pisze:

a kto kupi Lecha ?.

29. Dawid pisze:

pierdo***ie że dostaniemy mecz z HSV w ramach rekompensaty mnie najbardziej wkur****… jak są tacy mądrzy to niech zrobią zwrot kosztów za jeden mecz – np jakieś 20-30zł (strefa C)…

30. bobo pisze:

bez kilku wzmocnień będzie problem ze średniakami w Ekstraklasie,za dużo odeszło dobrych graczy a nikt za nich nie przyszedł prócz Kebby za Wojtkowiaka i tyle,trzeba coś zrobić by zarząd zrobił transfery.

31. 07 pisze:

Kompromitacja to slowo wlasciwe. Lechowi nie przystoi przegrywac z takimi zespolami. Przed ligą 2 wiadra zimnej wody i zaczynamy…..

32. ajegabini pisze:

Szczerze mówiąc, w wywiadach po meczu Możdżeń powiedział najbardziej konkretny wywiad, nie owijał w bawełnę , tylko powiedział, że dostali w dupe i nie ma co szukać pozytywów, tylko się wstydzić. Niecodzienny przypadek kiedy ktoś w Lechu gada do rzeczy. Widać, że jemu zależy na Lechu, a nie na kasie.

33. kkss pisze:

BOJKOT musi byc BOJKOT tego czegos!

34. bobo pisze:

Tym bardziej cieszą słowa Możdżenia bo to rodowity Warszawiak a nie przyklejany w Stolicy,ten chłopak cieszy się z gry tu ale nie ma zawsze z kim grać.

35. fan pisze:

podobnie było z Dortmundem… zamiast zwrotu kaski za mecz ligowy zaoferowali bileciki na sparing… z tym że bileciki były za 5 czy tam 10 zł… + trzeba było ruszyć się do punktów stacjonarnych… ciemny lud (wtedy jeszcze wierzący w leśnych – ja już się na nich jednak poznałem) ruszył tłumnie jakby dostał sztabę złota… nie stałem w kilkugodzinnej kolejce lecz napisałem do klubu o zwrot pieniędzy a na sparing bilet kupiłem w necie… zaoszczędziłem i czas i pieniądze + satysfakcja że wydarłem leśnym jakąś kaskę

36. zibi pisze:

To już koniec. Tylko niech przydupasy tego pokręconego zarzadziku się już więcej nie odzywają. Lech musi zmienić właściciela. Precz z klanem nieudaczników!!!

37. Lechu12 pisze:

A ja już przed meczem z AIK – iem mówiłem, żeby zbojkotować rewanż, bo może być jeszcze gorzej. To wtedy mądrale z tej strony(nie obrażając nikogo) mówili żebym na Sląsk poszedł. Jeszcze raz powtarzam, że dla Rutkowskiego liczą się tylko pieniądze. Jak na stadionie będzie na każdym meczu 25 tyś. widzów to żaden myślący człowiek nie zrezygnuje z bycia prezesa. Po co kupować napastnika skoro przecież i tak są kibice – czyli jeden z najsilniejszych dochodów Rutkowskiego. Ludzie jeszcze raz mówię, nie napychajcie kasy Rutkowskiemu!!!