Raport kibicowski: III runda kwal. LM (rewanże)

W miniony wtorek, 7 sierpnia oraz w środę, 8 sierpnia odbyły się rewanżowe mecze w ramach III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów sezonu 2012/2013.

> Party Poker <


W tegorocznych fazach eliminacyjnych tych rozgrywek na stadionach nie dzieje się tyle ciekawego, ile choćby podczas spotkań Ligi Europy, jednak akurat w minionych dniach na poziom kibicowski w kwal. LM nie można było specjalnie narzekać. Co ciekawego działo się na stadionach podczas rewanżowych meczów III rundy el. LM? O tym dowiecie się z naszego tradycyjnego raportu kibicowskiego. Zapraszamy!

Feyenoord Rotterdam – Dynamo Kijów 0:1

Jeszcze w 2008 roku, czyli wtedy kiedy Holendrzy rywalizowali z Lechem w Pucharze UEFA Feyenoord pod względem kibicowskim nie istniał, ale teraz jest z tym trochę lepiej. Przede wszystkim fani z Rotterdamu znów zaczęli chodzić na mecze, a ich grupa fanatyków odbudowuje się. We wtorek przedstawiła dwukolorową kartoniadę z niewielką sektorówką oraz transparentem. Całość była ozdobiona przez pojedynczą pirotechnikę.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Partizan Belgrad – AEL Limassol 0:1

Grobari tradycyjnie wypełnili większość stadionu, a miejsca za jedną z bramek pękały w szwach. Gospodarze prócz flag mieli też ze sobą małą sektorówkę z herbem na pierwszym planie oraz Europą na drugim. Do Belgradu zawitało również ponad 300 Cypryjczyków, którzy użyli białych rac świetlnych.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Panathinaikos Ateny – Motherwell 3:0

Dla PAO był to rywal słaby sportowo i jeszcze gorszy kibicowsko. Mimo to, grupa Gate 13 nie odpuściła tego meczu i licznie wypełniła przede wszystkim trybunę za jedną z bramek. Grecy wywiesili wiele fan, mieli flagi na kijach oraz odpalili pojedyncze piro.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

W skrócie:

Debrecen – BATE Borysów 0:2 – Na meczu kilka tysięcy ludzi. Młyn gospodarzy niewielki, ale za to z dopingiem z fanami i flagami. Na wyjazd wybrało się także kilkudziesięciu sympatyków BATE w żółtych koszulkach z flagami oraz m.in. ze zgodową faną z Piastem Gliwice.

Ekranas Poniewież – Anderlecht Bruksela 0:6 – Na Litwę pojechało kilkudziesięciu Belgów. Nie pokazali nic specjalnego.

Vaslui – Fenerbahce Stambuł 1:4 – Do Rumunii w klubowych koszulkach przybyło ponad 100 Turków. Ci użyli podczas meczu białych rac świetlnych i rzucili je potem w kierunku murawy.

FC Brugge – FC Kopenhaga 2:3 – W Belgii pojawiło się 100 sympatyków z Danii, którzy byli ubrani na biało. Mieli ze sobą pojedyncze flagi i przed meczem odpalili piro.

Helsingborgs – Śląsk Wrocław 3:1 – Kibicowsko mecz bardzo nudny. Szwedzi nic nie pokazali, a na stadionie było kilkadziesiąt osób wspierających Śląsk.

Fani Partizana podczas meczu z AEL-em:

Piro FC Kopenhaga:

Race Turków wyrzucone z sektora:

Sezon 2012/2013:

> Raport kibicowski – III runda Ligi Europy
> Raport kibicowski – III runda Ligi Mistrzów
> Raport kibicowski – II runda Ligi Europy (rewanże)
> Raport kibicowski – II runda Ligi Mistrzów (rewanże)
> Raport kibicowski – II runda Ligi Europy
> Raport kibicowski – II runda Ligi Mistrzów
> Raport kibicowski – I runda Ligi Europy (rewanże)
> Raport kibicowski – I runda Ligi Europy

> Raporty kibicowskie – czyli unikalny cykl multimedialnych materiałów z artykułami opisującymi oraz przedstawiającymi filmowo i fotograficznie wszystko to co działo się ciekawego na stadionach Europy i Świata, ale także Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy polskiej Ekstraklasy. W sezonie 2011/2012 prawie 100 materiałów!

Źródło: inf. własna
Foto: bbr.org.ua, partizan.rs, gate13.gr


3 komentarze

  1. cez pisze:

    brawo AEL. Po APOEL-u kolejna druzyna z cypru niezle grajaca i z kibicami!

  2. Jahu pisze:

    Suki je*ane Szwedow powineły. Wiadomo, ze nikt ich nie lubi, ale za piro szacun

  3. sedd pisze:

    hehe UEFA sie znow dorobi niestety. Na Fenerbahce najwiecej