Tu na co dzień trenują lechici + FOTO

Lech Poznań to klub w którym presja wyniku zawsze jest spora, a wymagania kibiców bardzo duże. Wielkopolanie liczą na regularne zwycięstwa zawodników, którzy na co dzień mają bardzo dobre warunki, aby podnosić swoje umiejętności i przygotowywać się do meczów.

> Party Poker <


Piłkarze poznańskiego Lecha do swojej dyspozycji mają jedną z lepszych baz treningowych w Polsce. Gracze Kolejorza niektóre swoje treningi przeprowadzają w podpoznańskiej miejscowości Wronki (60 km od Poznania), gdzie mogą korzystać z pełnometrażowego boiska zaopatrzonego w podgrzewaną płytę oraz sztuczne oświetlenie.

Po zakończeniu budowy stadionu „niebiesko-biali” od jesieni 2011 roku swoje treningi przeprowadzają przede wszystkim na Bułgarskiej. Obecnie za I trybuną obiektu Miejskiego są dwa boiska treningowe, w tym jedno pełnowymiarowe (105 x 68) oraz drugie nieco mniejsze. Jedno położone jest wzdłuż głównej murawy obiektu Lecha, a drugie pionowo.

Oba boiska są jednak w pełni odcięte od ludzi, zatem lechici mają idealne warunki do treningów, które zawsze odbywają się w ciszy i w spokoju. Poznaniacy mogą też bez przeszkód ćwiczyć po zmroku, gdyż przy płytach treningowych stoją jupitery, które w czasie przebudowy stadionu służyły podczas spotkań.

Dodajmy również, że pod I trybuną obok szatni znajduje się specjalna salka do lekkich treningów rozciągających lub do przeprowadzania rozgrzewki. Poniżej prezentujemy kilkanaście zdjęć dwóch boisk treningowych na których na co dzień swoje zajęcia odbywają zawodnicy Lecha Poznań.

Boiska treningowe przy stadionie Lecha Poznań:

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com


7 komentarzy

 1. gigi pisze:

  Moze nasze panienki powinne zaczac trenowac w gorszych warunkach, to moze je zmotywuje do gry:)

 2. buła pisze:

  Do zachodu i tak nam bardzo dużo brakuje…

 3. arek pisze:

  Wiele klubow zachodnich nie ma takich warunkow jak Lech. Przestanmy demonizowac z tym mitycznym Zachodem.

 4. 07 pisze:

  Jakies 2-3 lata temu byla mowa o tym ze grojki mają w klubie spędzac 6-7h. dziennie. Wtedy nie bylo infrastruktury, a teraz???? Dzis jest wszystko i grojki nadal spędzają na treningu max 2 h. Efekty? Odpadniecie z L.E i P.P. Rutkowski moze wybudowac jeszcze 6 takich obiektów, a jak będzie tak nadal do niczego nie dojdziemy….

 5. KoL pisze:

  To tu Kaminski cwiczy wolne? Przy okazji: mamy kogos innego do tego?

 6. asdf pisze:

  przestańmy demonizować warunki treningowe i „utalentowaną” młodzież… Wisła zgarnęła w ostatnich 13 latach 8 tytułów bez boisk treningowych i szkółek… TAK Dżaliens z Paljiciem też zdobyli MISTRZOSTWO Polski !!! Baza i szkółka fajna rzecz… ale tu tylko jeden z wielu elementów budujących silną drużynę i to jak się okazuje wcale nie decydujący !!! Dziękuję ! Dobranoc !

 7. ja1981 pisze:

  Na tym pionowym to chyba trudno się trenuje ;)