Pogrom na inaugurację. Kolejorz liderem! + 60 zdjęć z meczu

W meczu 1. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań pokonał na inaugurację ligi chorzowski Ruch aż 4:0 (3:0). Kolejorz zagrał dziś tak jak wszyscy tego od niego oczekują czyli szybko, widowiskowo i skutecznie. Lech jest teraz liderem Ekstraklasy, choć nie samodzielnym.

> Party Poker <

60 zdjęć z meczu:

16:05 – Witamy ze słonecznej Bułgarskiej! Tradycyjnie wcześniej niż przewidywaliśmy. Witamy i zapraszamy na czwarty przedmeczowy raport NA ŻYWO! w tym sezonie!

16:05 – Na murawie trwa próba dziewczyn z KG.

16:05 – Na stadionie przed nami i już przed 16:00 pojawili się pierwsi kibice Ruchu. Na razie cały czas ich przybywa. Wywiesili już kilka fan.

16:06 – Nad stadionem w tej chwili tylko pojedyncze chmurki. Pogoda do gry, do zwycięstwa i do kibicowania jest więc kapitalna.

16:09 – Przypominamy, że fani Ruchu dostali 1500 biletów na ten mecz, ale nie sprzedali nawet tysiąca. W dodatku widzimy, że nie wszyscy są w barwach (przynajmniej na razie).

16:11 – Na razie fani Ruchu jeszcze się nie odezwali. Nie mówili więc nic po dziadowsku, czyli gwarą.

16:12 – Od kilku minut w Kotle są już pierwsi kibole.

16:15 – Swoja drogą fani Ruchu przybywają bardzo wolno. W tym tempie za wielu ich nie będzie.

16:15 – Na razie nie widać elementów oprawy, którą mają przedstawić dziś fani Lecha.

16:16 – Jeszcze taka mała ciekawostka. Pod stadionem, a właściwie nieopodal parkingu dla vipów stoi z 20 radiowozów. Nieźle ustawili się na Ruch 🙂

16:17 – Panowie z PZPN wyszli na murawę.

16:17 – Za II wybuchły już dwa achtungi.

16:26 – Na razie Ruchu w sektorze jakieś 300 osób.

16:27 – Ultrasi pomału odsłaniają elementy oprawy.

16:33 – Przybysze ze śląską gwiżdżą i buczą.

16:42 – Oprawa Lecha będzie na dwa poziomy Kotła.

16:48 – Ruch na murawie. Ich kibice witają ich brawami.

16:50 – „Jesteśmy zawsze tam” – śpiewają kibice Ruchu.

16:51 – „Jazda z ku*wami” – śpiewają fani Ruchu.

16:52 – Odpalili achtunga.

16:53 – „Zwijać te szmaty i wypie*dalać do chaty” – krzyczy teraz Lech.

16:54 – „Stara ku*wa do je*bania” – riposta Ruchu.

16:56 – „Wasze matki to są „ku*wy – krzyczy Ruch.

16:56 – Drugi achtung Ruchu.

16:56 – Oprawa Lecha będzie składała się przede wszystkim z sektorówki.

16:59 – Na murawie są już przygotowane elementy potrzebne do rozgrzewki Lecha.

17:00 – Do meczu równa godzina. Na środku murawy jest rozkładana płachta Ekstraklasy SA.

17:03 – Teraz ludzie ze śląska krzyczeli coś do chłopców od podawania piłek, choć dzieci spokojnie szły. Oni mają coś z głową.

17:05 – Co do składów. Zestawienie Lecha podamy według rozgrzewki jakoś za 30 minut, a Ruchu jak dostaniemy protokół.

17:06 – Jest jasno i słonecznie, ale jupitery już się palą. Takie są wymogi.

17:08 – Airbase – Medusa leci z głośników. Teraz Ruch w ogóle poczuje się jak w Europie, a konkretnie w Amsterdamie.

17:10 – W przerwie kolejne fotki na Blipie i w trakcie meczu też.

17:11 – W Kotle na samym środku mamy nową fanę: „Imperium Poznańskie”

17:14 – Próba nagłośnienia trwa w Kotle.

17:16 – Bramkarze obu drużyn na rozgrzewce. Dziś będzie bronił Burić.

17:17 – „Co Was tak malo, hej ku*wy co Was tak mało – krzyczy Kocioł.

17:19 – Trwa wzajemna wymiana „uprzejmości” na trybunach.

17:20 – Lech już na rozgrzewce. Zaraz podamy skład.

17:23 – Poniżej skład Lecha według rozgrzewki. Ruchu jak dostaniemy protokół.

17:25 – Ruch na rozgrzewce, a stadion pomału się zapełnia.

17:25 – Fanów Ruchu nie ma więcej niż 500. W dodatku są mocno porozrzucani po sektorze.

17:29 – Skład Lecha jest dziś ofensywny, jednak zawodnika z „18” mógłby zastąpić jakiś nowy napastnik.

17:31 – Rozgrzewka obu drużyn trwa na dobre. Rozgrzewają się także sędziowie.

17:33 – Kocioł pełny na razie w połowie, ale dziś ma być w nim komplet.

17:34 – Skład Ruchu poniżej. Identyczyny, jaki przewidzieliśmy wczoraj.

17:36 – W meczowej kadrze gości nie ma Kikuta, a Ruch gra w tym samym zestawieniu z wyjątkiem bramkarza, co w większości ostatnich spotkań.

17:41 – Cały czas trancowe nuty lecą na stadionie.

17:44 – Znów dziwne pytania od Was. Jak ktoś nie wie co to Blip albo mu nie działa, to niech uaktualni wszystkie wtyczki w przeglądarce, wyłączy blokowanie plików flash, albo przestanie w końcu korzystać z IE.

17:46 – Jeszcze raz Airbase – Medusa z głośników na stadionie tylko teraz głośniej.

17:49 – Stadion zapełnia się na razie w wakacyjny sposób, ale te kilkanaście tysięcy będzie.

17:50 – Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę.

17:51 – Przypominamy, że to co będzie działo się w trakcie meczu na trybunach będziemy pisać tutaj, a więc w raporcie przedmeczowy,

17:52 – Na murawie trwa występ dziewczyn z KG.

17:54 – Spiker czyta skład Ruchu. Głośne gwizdy.

17:56 – Na dolnym poziomie nie ma fan i tam zapewne będzie element oprawy.

17:57 – W tej chwili nad stadionem ani jednej chmurki. Kapitalna pogoda jak na mecz.

17:57 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Z Kotla widać flagi, a Ruch gwiżdże.

17:58 – Trwa doping i „pozdrowienia” fanów obu drużyn.

17:58 – „Biegać walczyć i się starać” – z Kotła.

18:06 – Oprawa „Ace of Spades” – Wkrótce filmik i fotki.

18:29 – Poniżej video z oprawą Wkrótce zdjęcia:

19:02 – W osobnym newsie pojawiły się także fotki oprawy.

19:16 – Fani Ruchu przenieśli się teraz bliżej środka IV.

19:19 – „3:0 to za mało” – krzyczy Kocioł.

19:32 – Lech dopinguje, natomiast Ruch znów obraża kibiców.

19:38 – Teraz goście robią w sektorze ciuchcię.

Od początku meczu zaatakował Ruch, ale później obudził się Lech i akcja przeniosła się pod bramkę Ruchu. W 7. minucie znów odpowiedzieli goście, lecz futbolówkę wybronił Burić. W 11. minucie gry Kolejorz objął prowadzenie. Z lewej strony podał Henriquez, a Ceesay kapitalnie zamknął akcję i zdobył gola w swoim debiucie w Ekstraklasie. Po chwili mogło być 2:0, jednak Perdijić w ostatniej chwili blokuje strzał lechity.

W 18. minucie gry w polu karnym znalazł się Henriquez i oddał strzał. W tej sytuacji lepszy okazał się bramkarz Ruchu. Lechici nie zwalniali jednak tempa i nadal często gościli pod bramką chorzowian, choć oście dobrze radzili sobie z atakami poznaniaków. W 24. minucie w końcu przebudził się Ruch. Głową strzelał jeden z graczy gości, a piłkę sprzed bramki wybił Wołąkiewicz. W 28. minucie zza pola karnego uderzał Tonev i Perdjić uratował Ruch wybiciem piłki na rzut rożny.

W 34. minucie dalsze ataki Lecha przyniosły efekt. Piłka po dośrodkowaniu w pole karne trafiła do Ślusarskiego, a ten przykładając głowę podwyższył wynik spotkania. Po bramce piłkarze przedstawili kołyskę. Lech nadal postanowił wysoko wygrać i dalej atakował. W 44. minucie piłka trafiła z lewej strony na środek do Gergo. Ten ładnie przełożył piłkę i pięknym strzałem dobił Ruch. W 45. minucie jeszcze strzelał Murawski, lecz futbołówka poleciała tuż obok słupka.

Po zmianie stron grą obu drużyn nieco siadła, jednak to Lech był bliżej kolejnego gola. W 54. minucie gry w pole karne wpadł Ceesay, ale zamiast strzelać wolał podać. Trzy minuty później kolejna ładna akcja Lecha. Prawą nogą uderzył Gergo, bramkarz obronił, lecz sędzia i tak odgwizdał w tej sytuacji spalonego.

W 61. minucie gry do przodu zapędził się Ruch i niewiele brakowało, by Lech po kontrze zdobył bramkę. Mocno uderzył Możdżeń, jednak Perdjić zdołał sparować ten strzał. W 66. minucie spotkania akcję miał Ruch. Najpierw do wysoko zawieszonej piłki wyskoczył Burić, natomiast po chwili strzał gości powędrował nad bramką.

Ostatni kwadrans pojedynku rozpoczął się od bardzo ładnej akcji z klepki Ruchu. W tej sytuacji tylko szczęście uratowało Lecha od straty gola. W 80. minucie meczu błąd popełnił bramkarz „Niebieskich”, który źle wybił piłkę. Z dystansu uderzył Ślusarski, ale niecelnie. W 87. minucie kolejną akcję przeprowadził Lech. Piłka trafiła do Ubiparipa, ale ten będąc nieźle ustawiony przed bramką kopnął obok słupka. W 90. minucie gry Kolejorz dopiął swojego. Z rzutu rożnego dośrodkował Gergo, a piękną główką popisał się niekryty Ubiparip.

KKS Lech Poznań – Ruch Chorzów 4:0 (3:0)

Bramki: 11.Ceesay 34.Ślusarski 44.Lovrencsics 90.Ubiparip

Żółte kartki: Wołąkiewicz – Malinowski

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: 15500 (800 kibiców Ruchu)

KKS Lech: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez – Możdżeń (75.Drewniak), Trałka, Murawski, Tonev (55.Ubiparip) – Lovrencsics, Ślusarski (81.Bereszyński).

Rezerwowi: Kotorowski, Djurdjević, Kamiński, Wilk, Drewniak, Bereszyński, Ubiparip.

Ruch: Perdjić – Djokić, Stawarczyk, Sadlok (46.Lewczuk), Szyndrowski – Zieńczuk (46.Kuświk), Straka, Malinowski, Janoszka (77.Sultes) – Jankowski, Piech.

Rezerwowi: Pesković, Lewczuk, Panka, Niedzielan, Sultes, Lisowski, Kuświk.