Wywalczona wygrana. Zostajemy na czele tabeli

W meczu 2. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań pokonał na wyjeździe Polonię Warszawa 2:1 (1:1). Zawodnicy Kolejorza zagrali z wielką pasją i walczyli na boisku przez pełne 90 minut. Styl lechitów nie zachwycił, ale liczą się trzy punkty, które sprawiły, że poznaniacy pozostali na czele ligowej stawki.

> Party Poker <

Mecz od ataku rozpoczął Lech. W 2. minucie lewą stroną przedarł się Ślusarski, ale jego podanie było złe. Po chwili kontra Polonii i Burić kapitalnym wyjściem z bramki uratował Lecha. W 4. minucie gry doskonałe podanie ze środka pola prawie przejął Wszołek, jednak jeszcze lepiej wślizgiem interweniował Arboleda, który zatrzymał futbolówkę. W 11. minucie kilka ładnych podań z pierwszej piłki wymienili lechici. W środku znalazł się Tonev, który oddał strzał, a w tej sytuacji piłka trafiła w słupek.

W 16. minucie z dystansu uderzył Możdżeń. Piłka leciała po rykoszecie, lecz wylądowała w rękach Pawełka. W 22. minucie ładną akcję przeprowadził Lech. Futbolówka trafiła na środek, jednak strzał Murawskiego był katastrofalny. Dwie minuty później potężnie z wolnego uderzył Brzyski. Na szczęście dla Kolejorza piłka wylądowała w rękawicach Buricia. W 29. minucie z dystansu i płasko strzelił jeden z graczy Polonii. Tym razem znów dobrze interweniował jednak Burić.

W 33. minucie Lech objął prowadzenie. Piłka po rzucie rożnym trafiła na środek, a potem do Trałki. Ten przyjął futbolówkę i uderzeniem lewą nogą wyprowadził Kolejorza na prowadzenie. Pięć minut później zaatakowała Polonia. Wówczas Wołąkiewicz zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 41. minucie meczu ze skrzydła na środek podał Brzyski. Wbiegający Piątek uderzył, a jego strzał doskonale obronił Burić. W 44. minucie gry Polonia doprowadziła do remisu. Wszołek podał z prawej strony do środka, a tam wbiegający Teodorczyk z bliskiej odległości pokonał Buricia. W tej sytuacji źle zachował się Ceesay, który źle pokrył napastnika Polonii.

Druga część gry rozpoczęła się od ataku Lecha. Lewą stroną popędził Tonev, ale jego mocny strzał był niecelny. W 50. minucie z dystansu huknął Możdżeń. Uderzenie było nieprzyjemne, choć Pawełek zdołał sparować piłkę. W 58. minucie spotkania przypadkowe zagranie stworzyło zagrożenie pod bramką gości. W tej sytuacji refleksem wykazał się Burić, który złapał piłkę.

Po paru minutach twardej walki na boisku i bez strzałów, w 68. minucie na bramkę uderzyła Polonia. Piłkę przed siebie wypiąstkował Burić, a po chwili sędzia odgwizdał spalonego. Trzy minuty później z rzutu wolnego huknął Tonev i minimalnie niecelnie. Po chwili Tonev już się nie pomylił i po potężnej oraz przepięknej bombie zdobył cudowną bramkę z dystansu. W 74. minucie po raz kolejny próbował Tonev i znów niewiele brakowało, aby wpisał się na listę strzelców.

W 79. minucie meczu piłkę na lewej stronie przejął Tonev. Popędził z nią do przodu, podał w pole karne, ale tam Gergo wyprzedził Yahiya. W 82. minucie konfrontacji Gergo zagrał po ziemi do Ubiparipa. Serb uderzył ze słabszej goli, jednak futbolówka poleciała nad poprzeczką. Niewykorzystana sytuacja mogła zemścić się w 84. minucie. Z lewej nogi mocno uderzył Wszołek, ale nad bramką. W 86. minucie gry powinno być 2:2. Do świetnej wrzutki z prawej strony doszedł Teodorczyk, ale fatalnie chybił. To była 200 procentowa okazja. Później Kolejorza do defensywy mocno zepchnęła Polonia, ale Lechowi udało się dowieść wynik do końca i zdobyć niezwykle cenne trzy punkty.

KSP Polonia Warszawa – KKS Lech Poznań 1:2 (1:1)

Bramki: 44.Teodorczyk – 33.Trałka 72.Tonev

Żółte kartki: Wszołek, Teodorczyk – Możdżeń, Ceesay, Henriquez, Ślusarski

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 3500

KSP Polonia: Pawełek – Todorovski, Baszczyński, Kokoszka, Pazio – Wszołek, Piątek, Yahiya (81.Baruchyan), Brzyski (59.Dwaliszwili) – Gołębiewski – Teodorczyk (86.Michalski).

Rezerwowi: Budzyński, Golatkin, Michalski, Cotra, Baruchyan, Gliński, Dwaliszwili.

KKS Lech: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez – Możdżeń (62.Ubiparip), Trałka, Murawski, Tonev (88.Djurdjević) – Lovrencsics (90.Bereszyński), Ślusarski.

Rezerwowi: Kotorowski, Kędziora, Kamiński, Djurdjević, Drewniak, Bereszyński, Ubiparip.