Cenne trzy punkty dzięki dobrej grze do 30 minuty

W meczu 8. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań po dramatycznym spotkaniu wygrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:0 (1:0). Kolejorz dobrze grał tylko do 30 minuty, a od 72 musiał radzić sobie w dziesiątkę, bowiem sędzia z Warszawy prowadzący piątkowe zawody niesłusznie pokazał wtedy Kebbie Ceesayowi drugą żółtą kartkę.

Mecz od ataku rozpoczął Lech i już w 5. minucie gry objął prowadzenie. Po wybiciu Zagłębia piłka trafiła pod nogi Ubiparipa. Serb uderzył i przepięknym strzałem pokonał Gliwę. Po chwili znów akcja Kolejorza, ale tym razem gospodarze lepiej wybili piłkę. Od tej chwili gra nieco się uspokoiła, natomiast lechici w pełni kontrolowali mecz. W 14. minucie w pole karne zapędził się jednak Wołąkiewicz i niewiele brakowało, aby prostym strzałem w długi róg pokonał Gliwę.

W 18. minucie spotkania fatalnie podał Kamiński. Piłkę przejęło Zagłębie, ale nie potrafiło wykorzystać kiksu obrońcy Kolejorza. Strzał Pawłowskiego był bowiem bardzo zły. W 20. minucie gry prawie było 2:0. Po dośrodkowaniu z prawej strony niedobrze zachował się Rymaniak. Futbolówka trafiła do Drewniaka, lecz strzał pomocnika Kolejorza w środek bramki obronił Gliwa. Dwie minuty później groźnie i barkiem uderzył Arboleda, jednak strzał znów był niecelny. Po chwili odpowiedziało Zagłębie, ale Pawłowski decydując się na uderzenie ze słabszej, lewej nogi posłał futbolówkę nad poprzeczką. W 28. minucie meczu kapitalnie lewą stroną przedarł się Gergo. Węgier zszedł z piłką do środka, oddał strzał, jednak za słaby, by zaskoczyć Gliwę. Dosłownie za momentem główkował Kamiński i tylko dobre ustawienie bramkarza lubinian sprawiło, że nadal jest tylko 1:0 dla Lecha.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy nie był już tak szybki i ofensywny w wykonaniu Lecha jak dwa wcześniejsze. Kolejorz atakował bardzo rzadko, natomiast Zagłębie wreszcie zaskoczyło i zaczęło częściej napierać na bramkę gości. Lubinianie oddali jednak tylko jeden strzał, który na szczęście wylądował w rękach Buricia.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy wyglądał tak samo jak poprzedni, a więc to Zagłębie miało więcej z gry. Lech natomiast, nie bardzo wiedział, co się dzieje i w ogóle nie przypominał tej drużyny, która między 1 a 30 minuta totalnie zdominowała rywala.

W 63. minucie meczu Zagłębie bardzo ciekawie wykonało rzut rożny. Piłka trafiła do Pawłowskiego, a futbolówka po jego mocnym strzale zatrzymała się na poprzeczce. W 70. minucie gry niewiele brakowało i byłoby 1:1. Pawłowski przedarł się prawą stroną, dograł na środek do Papadopulosa i jego strzał w ostatniej chwili zablokował Kamiński. W 72. minucie niesłuszną i drugą żółtą kartkę obejrzał Ceesay, zatem sędzia z Warszawy wyrzucił obrońcę Kolejorza z boiska.

Mimo gry w osłabieniu w 78. minucie strzał zza pola karnego oddał Gergo. Był on na tyle nieprzyjemny, że piłka sprawiła ogromne problemy Gliwie. Po chwili odpowiedziało Zagłębie, a konkretnie Pawłowski, jednak na posterunku był Burić. W 88. minucie po dominacji na boisku Zagłębia, lecz braku strzałów z rzutu wolnego huknął Tonev. Strzał był tak potężny, że Gliwa w ogóle nie widział piłki, a ta uderzyła w poprzeczkę. W 90. minucie gry kontrę wyprowadził Lech. Tonev zdecydował się na strzał, ale zrobił to fatalnie i w tej sytuacji na pewno powinien zachować się lepiej. W 94. minucie jeszcze rzut wolny gospodarzom dał sędzia, lecz Pawłowski przestrzelił i to Lech wygrał 1:0.

Zagłębie Lubin – KKS Lech Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: 5.Ubiparip

Żółte kartki: Ceesay, Trałka, Arboleda

Czerwona kartka: 72 min. – Ceesay (za drugą żółtą)

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 10500 (1000 kibiców Lecha)

Zagłębie: Gliwa – Vidanov, Rymaniak, Banaś, Nhamoinesu – Pawłowski, Bilek (83.Wilczek), Rakowski (32.Woźniak), Jeż, Małkowski (69.Abwo) – Papadopulos.

Rezerwowi: Kozioł, Reina, Wilczek, Lira, Abwo, Woźniak, Sernas.

KKS Lech: Burić – Ceesay, Kamiński, Arboleda, Wołąkiewicz (80.Wilk) – Murawski, Drewniak (66.Reiss), Trałka – Ubiparip, Ślusarski (61.Tonev), Lovrencsics.

Rezerwowi: Kotorowski, Djurdjević, Wilk, Tonev, Reiss, Bereszyński, Wolski.

Kapitanowie: Banaś – Murawski

Trenerzy: Pavel Hapal – Mariusz Rumak

Pogoda: +10°C, bezchmurnie

140 komentarzy

1. szulaj pisze:

El Companero.
    Niestety będzie pauzował :/ Ale można Żabę dać na prawą stronę, Luis na lewą, a na środku Kamień z Mańkiem. Mam nadzieję, że kontuzje nie będą poważne.
    PS. Ktoby pomyślał, że z takim składem (Ślusarskim w napadzie) będziemy w ścisłej czołówce po 8 kolejce. Oby tak dalej

2. JMBfan(koniec koszmaru) pisze:

Jak Wam sie podobała nowa przyspiewka???
    Dla mnie wymiata.

3. Alcatraz pisze:

Gratulacje za wygraną!!!
    Mało jakości dziś było z przodu, a szkoda bo wygrana mogła być okazała.
    Najważniejsze że była determinacja i że udało się wygrać.
    Sędzia nie czuł ducha gry!!!

4. arek pisze:

JMBfan, znasz slowa? Nowa przyspiewka ma moc.

5. omega pisze:

W całym meczu najsłabszy był sędzia.Vojo wraca !!!. Myślę że z Jagą na prawej zagra Kędziora.Coraz lepiej gra para Muraś- Trałka.Niestety Drewniak nie jest z tej bajki.. Słabszy dziś Ślusarz z Gulaszem.Dobrze że zgarnęli 3 punkty.Aleluja i do przodu.

6. ArekCesar pisze:

Fanatyczny doping niesie głośno się,
    to kibole z kotła co wspierają zawsze Cię,
    a za barwy Lecha my oddamy życie swe,
    bo kochamy Ciebie i na dobre i na złe.

7. Kraków Wiselka pisze:

Pyrusy z taka gra to ziemnioki kopać kurwiszcza.Jeszcze tylko legla poległa a my wracamy po majstra!!!

8. arek pisze:

ArekCesar, dzieki. Trzeba sie teraz nauczyc i zaspiewac razem na meczu z Jaga.

9. bariossa pisze:

Fanatyczny doping dzisiaj głośno niesie się
    to kibole z Kotła co wspierają zawsze Cię,
    bo jesteśmy z Tobą i na dobre i na złe

10. arek pisze:

Krakow Wiselka, a ty z jakiej wsi wyskoczyles? Majstra to ty mozesz zostac ale na budowie szamba przy swojej chacie.

11. 07 pisze:

Powiem tak – cieszą 3 punkty! Tylko słabej lidze zawdzięczamy pozycję lidera. ( do 3 razy sztuka). Teraz nie oddamy już jej. Idziemy na Majstra!!!

12. ArekCesar pisze:

Hej wiślaczku, wy to nawet do 8-i nie wejdziecie.

13. kksjanek pisze:

LIDER
    idziemy na MP damy rade 😀

14. Pyra pisze:

Arek zostaw smiecia, ze zlej strony bloń, niech sie dziecko bawi! My Jestesmy LECH POZNAŃ – niejeden taki jak Ty wiślaczku poginoł od naszej POTĘGI!!

15. fan pisze:

Dobra, nie karmcie trolla :)) Widać że przy GayMonta mają głęboki kompleks Lecha.

16. kksjanek pisze:

No się nie dziwie Wisła 7 punktów, Lech 17 punktów mają kompleksy 😀

17. guralesko pisze:

nowa przyspiewka jest mega zajebista

18. sali pisze:

panopwie bylem na meczu…przyspiewka zajefajna:d Kumple patrzyli i sie smiali, ze nasi kibice bawia sie lep[iej niz na imprezie:p

19. Marlen pisze:

Ktoś wie w jaki rytm idzie ta przyśpiewka?

20. KKS pisze:

100% zgody z tytulem artykulu! 30 min naprawde dobrej gry, kolejne 15 min slabo, a druga polowa to juz DRAMAT i obrona Czestochowy! Najslabszy na boisku Drewniak, bardzo slabo Slusorz i Reiss (niestety ale tylko wymuszanie fauli wychodzilo). Bardzo niepewnie Buric.. Ciesza jedynie punkty.

21. KKS pisze:

Obejrzalem sobie na youtube film z pamietnej mistrzowskiej fety! Nie wazne jak, ale jak bedzie majster wszytsko im wybaczymy. MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ!!! PS. Oby nie bylo jakiegos niepotrzebnego kibicowskiego bojkotu, bo kibole nasza sila.

22. JMBfan(koniec koszmaru) pisze:

KKS powiedz no nam wszystkim chłopie o co Ci chodzi? Buric niepewnie??? Dziadek Reiss słabo??? Buric wyciągał to co miał wyciągnąć, tylko raz popełniając błąd przy wyjściu z bramki. W końcu gra nogami a nie jak Kotor na hura z całej epy w aut albo na polowe przeciwnika. Reiss zrobił to co powinien zrobić. Wymusił dwa faule i piłkę przetrzymywal.

23. babol pisze:

Jak dla mnie Reiss i Burić zdecydowanie najlepsi na boisku w 2 połowie spotkania. Reiss może i nic nie pokazał, ale często właśnie wymuszał faule i dobrze się zastawiał, zwłaszcza po otrzymaniu przez Kebaba czerwonej kartki. Wymusił dobre 2-3 minuty przerw cwaniak…

Burić zagrał za to kolejny niezły mecz i prawdopodobnie jeszcze długo Kotor nie stanie w bramce.

24. J22 pisze:

zgadza się, co miał zrobić Reiss jak cały zespół się bronił bo grał w 10. Wymuszał faule i chciał jak najdłużej utrzymać piłkę zdala od bramki Jaśka. A Burić na zero więc tylko pogratulować.

25. Byznes Hospytalyty pisze:

Buric brawo byle tak dalej!

26. 4o pisze:

Mamy lidera w dorosłej i MESIE. Przynajmniej do meczu Legii, tak trzymać!

27. damt610 pisze:

Bartek nie idzie na króla strzelców i raczej pogodzony z tym, że od rundy wiosennej będzie grzał ławe

28. damt610 pisze:

pomyliłem tematy miało być w śmietniku kibica proszę o kasacje tutaj 🙂

29. tomason9 pisze:

Ten mecz to nic innego jak drukowanie wyniku przez sędziego z Warszawy. To jest nieprawdopodobne że gość wyciąga kartki tylko w jedną stronę!!!Fakt że sędziował mecz na 2 tygodnie przed meczem z Ległą również jest nie przypadkowy a celowy po to a żeby wykartkowanć piłkarzy Lecha i tak też się stało. To skandal Żaba falowany był 3 krotni nakładką w meczu z Zagłębiem na skutek tego musiał opuścić boisko bo doznał kontuzji a on nie wyciąga kartek rywalowi a kartkuje Lechitów za jakieś śmieszne faule to jest niedopuszczalne żeby sędzia Raczkowski z Warszawy mógł sędziować mecz Lecha przed spotkaniem z Ległą. Ostatnio zawiesili Możdżenia, chodź to Hubert miał podeszwę od buta na twarzy. Teraz mamy kolejne nie prawidłowości i celowe osłabienie Kolejorza przed meczem z Ległą pewnie z Jagą dopiero będą kręcić lody

30. lechita pisze:

wygląda na to że Cracovia wraca na przyszłą jesień do ekstraklasy

31. tomek27 pisze:

Tomason
    Niezla teoria spiskowa,tylko ze my z Legia gramy dopiero za 4 kolejki,Cessay zostal wykartkowany na mecz z Jaga ,wiec na Legie na 99 % bedzie gral ,musialby w 2 meczach dostac 3 zolte, Maniek dostal pierwsza zotla ,natomisat Tralka 3 ,ale sa jescze 2 mecze w ktorych moze dostac zoltko i tak bedzie gral z Legia. Co do kartki Cessaye ,ja mam inne zdanie ,owszem trafia w pile ,ale trafia tez w pisczel zawodnika wyprostowana noga ,a teraz masz takei przepisy ,ze za sam zamiar, jest zoltko ,wiec jak dla mnei sluszna

32. JMBfan(koniec koszmaru) pisze:

tomek27 pozwól ze sie z Tobą nie zgodzę. Grzesiu Mielcarski sam zapytał pana „eksperta” czy wchodził kiedyś wyprostowana noga… Tu nie ma czasu na cofnięcie nogi. Co miał z nią zrobić? Pod jaja se ja schować? Nie pamietam który to był zawodnik Zagłębia, ale po faulu na Zabie tez powinien dostać żółta kartkę, a tam nawet faulu nie odgwizdal. Sedzia kartkowal tylko w jedna stronę. Kebba trochę punktów w FL zabrał swoimi kratkami :).

33. tomason9 pisze:

Bez dwóch zdań to było stronnicze sędziowanie!!! Sędzia pozwalał Zagłębiu na ostre faule a Lechitów karał na wyrost !!! A Kebba trafił najpierw w piłkę a potem ugiął nogę nie wiele mógł zrobić z nogą bo jechał na dupie jego celem była piłka nie zawodnik!!!Zresztą zobaczycie jak będą sędziować w kolejnych meczach Lechowi będą ich kartkować za bzdurne faule tylko żeby osłabić Lecha przed Ległą

34. tomek27 pisze:

tu jest link ,Keba cofa noge ,ale dopiero po udezreniu wyprostowana noga w piszcel. Jesli juz nawiazujesz do Mielcarskiego ,to byl w mniejszosci i Stepniewksi oraz dwoch prowadzacych bylo zdecydowanie za zolta.To ,ze nie mial gdzie schowac nogi ,to jest zaden argument ,tez gram w pilke i wiem z,e nie raz tez wpada sie sila rozpedu ,czlowiek chce sie zatrzymac czy chcesz juz schowac noge ,ale niestety to jest ulamek sekundy ,tzreba bylo myslec o tym wczesniej ,a nei atakowac noga pol metra nad ziemia..Keba sam jest sobie winien,bo zle przyjazl pilke ,a pozniej ratowal sie wslizgiem

35. JMBfan(koniec koszmaru) pisze:

Spoko. Dużo nas tutaj którzy grają w piłkę. Do czego dąze. Nie ma czasu nawet na reakcje w takiej sytuacji. Zanim dotrze sygnał do mózgu jest juz za późno. Druga sprawa. Co miał Kebba zrobić? Obrońca jest od bronienia, napastnik od „napadania”. Można by tez powiedzieć dlaczego atakujący nie mogl cofnąć nogi??? Przecież wiedział co robi. Faul wg niektórych był wedle innych go nie było. Było minęło.
    Wkurwi…a mnie tylko poziom sedziowania w TME. Kontrowersje były, są i bedą.
    Nowa przyspiewka wymiata 🙂

36. Tomek pisze:

Tak ogladam mecz Pogon – Legia. Ten japoniec Aka jest kapitalny, a chyba go sprowadfzili z drugiej ligi japonskiej. Nie mozna poszukac w tym kraju jakiegos ofensywnego pilkarza?

37. Byznes Hospytalyty pisze:

taki jest kapitalny ze druga brama padla po jego beznadziejnym podaniu.

38. tomek27 pisze:

No tak ,ale o to chodzi ,zeby wlozyc gdzies ta noge przed obronce ,zeby go uprzedzic ,przeciez wiekszosc fauli,moze poza taktycznymi ,jest robiona bez zamyslu ,to ze obronca najpierw zrobi ,a pozniej pomsyli to jego blad,zreszta niewazne ,sens tego mojego postu jest inny,faul nie byl z kapelusza, dlatego teoria spiskowa , o tym ze 4 kolejki przed meczem z Legia ,sedzia z W-wy wyrzuca Kebe z boiska i daje kartki Mankowi i Tralce jest conajmniej smieszna.Mozna by bylo o tym pomsylec gdybysmy za tydzien grali z Legia ,a tak ,te kartki raczej nei beda miec znaczenia za 4 kolejki ,a juz na 99% nie te Keby