Jaga jak BATE. Grający piłką Lech bezradny + 54 zdjęcia z meczu

W meczu 9. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań przegrał na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 0:2 (0:1). Goście zagrali dziś niczym BATE Borysów w Lidze Mistrzów, czyli oddali pole gry i wykorzystali przy tym kontry oraz strzały z dystansu. Grający piłką Kolejorz był w sobotę kompletnie bezradny i nie poradził sobie z gęsto zastawioną obroną białostoczan.

54 zdjęcia z meczu:

16:40 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Od rana w Poznaniu mamy bardziej zimową pogodę, bo jest zimno, wieje, ale przynajmniej nie pada.

16:41 – Podobnie jak przy okazji meczu z Piastem znów jesteśmy w okrojonym składzie, lecz przynajmniej będzie fotorelacja z tego meczu.

16:41 – Na murawie od kilku minut przebywają piłkarze obu drużyn. Lechici dzisiaj w specjalnych, jesiennych kurtkach.

16:41 – Wiatr niestety wieje dziś z północy, gdzie mamy nieszczelną IV trybunę. Odczuwalna temp. jest zatem znacznie niższa, ale to jest nic w porównaniu z tym, co było na spotkaniu z Juve.

16:43 – Murawa wygląda idealnie. Wkrótce zdjęcie na Blipie.

16:43 – Na wszystkich trybunach są już pierwsi kibice.

16:46 – Fotka murawy na Blipie.

16:47 – Na boisku są już rozłożone elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn. Jest też płachta Ekstraklasy SA.

16:55 – Policji znów jest pełno wokół stadionu. Radiowóz znów stoi przy sklepie między Grunwaldzką a Bułgarską.

16:58 – Mimo chłodu, frekwencja może dobić dziś nawet do 25 tysięcy widzów. Po ostatnich wynikach, zainteresowanie Kolejorzem jest spore.

17:00 – Skład Lecha podamy według rozgrzewki za około 30 minut. Gości natomiast, tradycyjnie wtedy jak będzie protokół.

17:02 – Komunikacja w mieście działa dzisiaj bardzo źle i bardzo wolno. Wielu kibiców może nie zdążyć na 18:00 jeśli za późno wyruszą na mecz.

17:04 – Nikogo z Jagi na razie nie ma.

17:06 – Po Waszych komentarzach widać, że niektórych z Was zasypało śniegiem 🙂 W Poznaniu na szczęście cały czas nie pada i do godziny 20:00 nie ma padać.

17:07 – Korzystając z okazji pozdrawiamy wszystkich kiboli, którzy czytają raport. Cieszcie się, że w chacie macie ciepło 🙂

17:10 – Pierwszy poziom Kotła jest już wypełniony niemal w połowie.

17:13 – Na stadionie już trancowa muza leci, a to oznacza, że do meczu coraz bliżej.

17:15 – Bramkarze Jagi wyszli na rozgrzewkę.

17:17 – W Kotle rozpoczęło się właśnie wywieszanie fan, a kibiców powitał spiker.

17:17 – Burić na rozgrzewce. Z Kotła głośne „Kolejorz”.

17:20 – Jaga wyszła na rozgrzewkę.

17:28 – Poniżej skład Lecha.

17:32 – Poniżej też zestawienie gości.

17:36 – Lech zagra prawdopodobnie 4-4-2, jednak zobaczymy to po 18:00.

17:38 – Swoją drogą Hajto zagęścił dziś środek pola i ustawienie będzie się na pewno zmieniało na 4-5-1 z cofającym się Plizgą.

17:40 – W ogóle to na ławce u nas jest debiutant Linetty, a w Jadze gra były lechita, Bandrowski.

17:40 – III trybuna będzie dziś właściwie pełna.

17:43 – Mamy właśnie na telebimach premierę teledysku kibiców.

17:46 – Według nas doskonały. Mnóstwo pirotechniki daje świetny efekt!

17:48 – Natomiast na stadionie zaczyna prószyć lekki śnieżek.

17:50 – Burić opuścił właśnie rozgrzewkę z powodu urazu ręki…

17:51 – Tym samym chyba zagra Kotor, ale to się okaże jeszcze.

17:52 – Stadion cały czas się zapełnia.

17:53 – Fany w Kotle już wywieszone, Na dwójkę też cały czas dochodzą kibice.

17:53 – Po rozgrzewce murawa wygląda tak samo jak przed, czyli bardzo dobrze.

17:53 – Na murawie trwa występ dziewczyn z KG.

17:54 – Sektor gości pozostanie dziś pusty.

17:54 – Akcja „cały stadion w barwach” wypali dziś tylko w Kotle.

17:57 – Są kibice Jagi! Poza sektorem gości w jakieś kilkanaście osób.

17:58 – „Jesteśmy zawsze tam” – zaśpiewała JAga.

17:58 – Hymn Lecha odśpiewali kibice.

17:59 – Burić na szczęście zdrowy. Wyszedł właśnie na murawę.

18:00 – Trochę fanów gości jeszcze przybyło.

18:40 – Kocioł śpiewa „Fanatyczny doping” z III.

18:52 – Na Blipie pojawiły się trzy kolejne fotki.

19:07 – W Kotle zawisł transparent „Wszyscy do Warszawy”.

3 min – Mecz od fatalnych błędów w obronie rozpoczął Lech i już w 3. minucie stracił gola. Rzut wolny, rykoszet, dobitka i 0:1.
11 min. – Po stracie bramki od razu inicjatywę przejął Lech. Ani rzut wolny ani rożny nie przyniósł żadnego celnego strzału.
15 min. – Posiadanie piłki w pierwszym kwadransie na nic się zdało, bo Lech po przypadkowym golu przegrywa 0:1.

21 min. – Po centrze z prawej strony Wołąkiewicza niecelnie z bliskiej odległości uderzył Ślusarski.
29 min. – Drugi kwadrans meczu był jeszcze nudniejszy niż poprzedni. Lech utrzymywał się przy piłce, ale nie umiał przedrzeć się przez defensywę Jagi, która nastawiła się już tylko na obronę.

33 min. – Na 15 metrze znalazł się Henriquez, ale jego bomba była niecelna.
37 min. – Fantastyczne podanie od Murawskiego otrzymał Ślusarski. Napastnik Lecha mocno uderzył, jednak prosto w nogi Słowika.
45 min. – Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego doskonale uderzył Arboleda. Fantastyczny refleks Słowika sprawił, że nadal jest 0:1.

48 min. – Lech miał inicjatywę, ale kontrę wyprowadziła Jaga, a konkretnie Kupisz. Ostatecznie piłkę złapał Burić.
59 min. – Ogółem ten kwadrans wyglądał tak samo jak cały mecz. Lech przy piłce, Jaga się broni i to wszystko.

70 min. – Po kilku minutach w których lechici tylko podawali piłkę i nic nie umieli stworzyć, ręką zagrał jeden z graczy Jagi. Sędzia karnego nie odgwizdał.
71 min. – Jedną z nielicznych kontr wyprowadziła Jaga. Z daleka uderzył Norambuena i podwyższył prowadzenie gości.
72 min. – Po bramce wszystko wróciło do normy. Lech nadal grał piłką, ale nic nie potrafił stworzyć.

81 min. – Mocno uderzył Reiss, ale Słowik doskonale obronił ten strzał. Byłby to piękny gol.
90 min. – Więcej ciekawych akcji już nie zobaczyliśmy i grający piłką Lech przegrał z defensywną Jagą 0:2.

KKS Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

Bramki: 3.Pazdan 71.Norambuena

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Żółte kartki: Arboleda, Murawski – Grzyb, Frankowski, Tymiński

Widzów: 23000 (ok. 25 kibiców Jagi)

KKS Lech: Burić – Wołąkiewicz (61.Kędziora), Kamiński, Arboleda, Henriquez – Możdżeń, Trałka, Murawski, Tonev (73.Reiss) – Ubiparip, Ślusarski (39.Lovrencsics).

Rezerwowi: Kotorowski, Kędziora, Drewniak, Linetty, Lovrencsics, Bereszyński, Reiss.

Jagiellonia: Słowik – Modelski, Ukah, Pazdan, Norambuena – Dzalamidze (53.Tymiński), Grzyb, Bandrowski, Plizga, Kupisz (90.Pejović)- Frankowski (74.Zahorski).

Rezerwowi: Skowron, Gajos, Kądzior, Pejović, Tymiński, Smolarek, Zahorski.

Kapitanowie: Murawski – Frankowski

Trenerzy: Mariusz Rumak – Tomasz Hajto

Pogoda: +2°C, pochmurno, wietrznie

134 komentarze

1. kriss pisze:

no to Muras pokaż na co cie stac! Niech zwycieża Lech!!!

2. 4o pisze:

Grać 90 minut takim rozmachem jak 30 minut z Zagłębiem i będą 3 punkty. Ściągnijcie Hajtę na ziemię.

3. Kolejorz_1922 pisze:

Tylko zwycięstwo Kolejorz, tylko zwycięstwo !!!

4. Iridescent pisze:

Wiadomo coś czy będą kibice z Białegostoku, bo nigdzie info nie mogę znaleźć.

5. Przem1259 pisze:

Mają zakaz

6. Versoo pisze:

Maja przyjechac tak jak my do Lubina. W Krakowie wpuszczono70 osob

7. Pszczółka pisze:

Tylko zwycięstwo!!Do zobaczenia na Bułgarskiej.

8. ss pisze:

Tylko zwycięstwo Dzisiaj w Kotle HEJ LECH

9. pyrkorz pisze:

Witam mam nadzije że meczyk będzie Klawy 🙂 Wie ktoś moze czy około 16 Obornicka będzie zakorkowana 😕 😀

10. Ferion pisze:

Jagiellonia w tym sezonie gra słabo. Lech nie powinien mieć dziś problemów ze zwycięstwem. Najważniejsze jest strzelić szybko bramkę i czekać na rywala aż się odkryje. Przewiduje, że skończy się jak z Piastem.

11. kks janek pisze:

Tylko zwycięstwo, Legia straci może w końcu punkty, i będzie lider, Wisła wygrała, łatwo z nimi nie będzie, z Jagą trzeba wygrać bo czekają nas mecze z Widzewem i Wisłą, a to nie będą łatwe spotkania 😀

12. bart542 pisze:

Pada w Poznaniu śnieg? Bo u mnie 40 km na południe od Kościana pada cały czas od 8 a na blipie pisze że nie więc nie wiem 🙂

13. bart542 pisze:

pomyłka miało byc od Poznania*

14. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

boje sie o ten mecz to bedzie cieżki mecz ale mam nadzieje że dadzą rade

15. ArekCesar pisze:

Ciekawe jak murawa to wytrzyma, bo ta w Kielcach to istne pobojowisko.

16. Łysy pisze:

Chłopaki macie info jaka jest pogoda w Poznaniu i jak wygląda murawa?? Oglądam mecz Korony i w Kielcach tragedia. Mieszkam we Wrocławiu i tu jest jeszcze gorzej. Od rana sypie śnieg i cały Wrocław zasypany. Dzisiaj tylko zwycięstwo!!!!

17. KKSLECH.com pisze:

Tutaj nie pada i nie ma. Rano padał, ale tylko przelotny śnieg z deszczem. Zdjęcie murawy będzie za 1,5 godziny.

18. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

Młody Lech przegrał z Jagą 2:1

19. Łysy pisze:

Redakcjo,
    Dzięki za odpowiedź. Jeszcze 2,5 godziny i zacznie się kolejny zwycięski mecz Kolejorza!! :)))

20. Anonim pisze:

w Częstochowie 0 stopni i leje deszcz ze sniegiem z domu nie chce sie wychodzic a co dopiero biegac za piłka

21. wielkikks pisze:

W Poznaniu pochmurnie nie padało do tej pory i nie pada.

22. wielkikks pisze:

W moich rejonach Poznania opadów nie zaobserwowałem, ale jak można przeczytać w redakcji przelotny deszczyk ze śniegiem 🙂 Oby dzisaj ta senna atmosfera nie przełożyła się na trybuny a przede wszystkim na wydarzenia na boisku. DO BOJU PANIE I PANOWIE PO ZWYCIĘSTWO !

23. KKSczyliJA pisze:

W całej Wielkopolsce pada śnieg lub deszcz ze śniegiem, lecz w Poznaniu nie jest tak źle, temperatura dodatnia 🙂

24. kriss pisze:

ten anonim to ja Kriss z Częstochowy tylko pisze z innego komputera i nie wpisałem swojego nika

31. hubson1986 pisze:

dzieki za pozdrowienia i rowniez pozdrawiam:) Tylko zwycięstwo dzisiaj!!!

32. kks koło pisze:

mam nadzieje ze Podbeskidzie i Belchatow spadna z ligi a awansuje Cracovia i Arka albo Zawisza

33. kks Kalisz pisze:

Pozdrowienia z Kalisza, dzisiaj u nas pada śnieg od rana.

34. omega pisze:

W Obornikach, Szamotułach , Wronkach , Pniewach , nie padało . Jak jest teraz nie wiem bo idę na mecz

35. Ferion pisze:

Na szczęście opady śniegu ominęły Poznań. Teraz to juz na 100% nie będzie padać w czasie meczu. Wiatr powinien słabnąć ale w czasie meczu będzie jeszcze dawał się odczuc. Ale to i tak nic, to co się dzieje w Bełchatowie trudno nazwać grą w piłkę nozną.

36. lordradox pisze:

a w Londynie o 6 rano jak szedlem do peracy padal snieg z deszczem.FORZA LECH !!! tylko zwyciestwo KOLEJORZ !!!pozdro

37. Adriero pisze:

4-3-3 beda dzisaij grac?

38. 4o pisze:

Takiego składu jakim Lech rozpocznie mecz to się nie spodziewałem. Ciekawe jak to ustawienie będzie wyglądało na boisku. Hej Lech!

39. Przemo pisze:

Szkoda, że nie ma Kędziory w 11.

40. Drogbo pisze:

masakra co sie dzieje w bełchatowie ;D śniegu po kostki i do tego bełchatów 0:5 w dupe

41. Pavvelinho pisze:

Pan sędzia niezbyt się popisał i Jaga po rzekomym faulu Henriquez’a prowadzi.

42. Majkel pisze:

Tu potrzebny jest Gergo

43. Majkel pisze:

Gergo wejdzie na boisko

44. M.M. pisze:

kopacze Lecha są bez jaj, Hajto ich obraża a oni nic z tego nie robią. Gają jak takie panienki..

45. fan pisze:

Czas zagrać 'va banque’ wpuścic Linetty’ego.

46. Łysy pisze:

Niestety z taką grą jak do przerwy ciężko będzie wygrać, a nawet zremisować. Jagiellonia jest dobrze zorganizowana i ustawiona. My niestety gramy jednostajnie i trochę bez pomysłu na sforsowanie defensywy Jagii.

47. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

nic Lech nie gra Jaga tak samo a my tego nie potrafimy wykorzystac zero szybkich akcji kompletnie dno

48. Pavvelinho pisze:

Jeden stały fragment gry (moim zdaniem wątpliwy) decyduje o wyniku meczu Lech – Jaga.

58. tom62 pisze:

No to dziękuje 02 i po meczu. Trzy punkty w plecy. Uwierzyli mediom, że sa zdecydowanymi faworytami.

59. fan pisze:

brawo, „miszczu” Kamiński..

60. El Companero pisze:

Gornik, Pogon, teraz ci. Rumak nie potrafi ustawic druzyny pod przeciwnika? Oni w ogole nie begaja. Teraz dwa mecze na wyjezdzie. O punkty będzie jeszcze trudniej.

61. Łysy pisze:

Oby od tego meczu nie zaczął się nasz spadek w tabeli. Niestety dzisiejsza gra to jakaś żenada. Bez pomysłu, bez ambicji i zaangażowania. Zasłużona porażka.

62. Anfil pisze:

To jakaś kpina

63. romek pisze:

takie mecze przegrywamy to my nie zasługujemy nawet na puchary !!!

64. fan pisze:

Jak wam nie wstyd..

65. RRRR pisze:

No to ro Muras pokazal Hajcie gdzie jego miejsce. Not!

66. wiel pisze:

gonią wynik a trener wpuszcza „dziadka”

67. Drogbo pisze:

wszyscy na stojąco nie ma w ogóle ruchu chybaa 2 treningi dziennie wyszły nam na lepsze… no nie moge kurw. wszyscy w lini ataku stoją i czekają jak im piłka spadnie pod noge

68. tom62 pisze:

Szybko pootwierać wszystkie skrzydła drzwi bo Hajto się nie zmieści. Chociaż na temat Murawskiego miał racje. No i jeszcze Jaśmin, Pogoń mu już zapomniałem ale dzisiaj też nie ma się czym chwalić.

72. R. pisze:

Jaga nic nie grała, jak i my. Mnóstwo fuksa, gdyby podyktowali karniaka dla Nas możliwe że chłopaki poslziby za ciosem. wynik krzywdzący.

73. paweł pisze:

nadziei brak.fuksy się skończyły.patrzeć się nie da

74. janek u pisze:

grajacy pilka Lech? gdzie?

75. Pavvelinho pisze:

O ile bramka z wolnego w 4 minucie była przypadkowa i moim zdaniem kontrowersyjna to w drugiej połowie Lech właściwie nie pokazał nic szczególnego. Niby się starał ale bramka na 0:2 ustawiła wynik meczu. Szkoda trzech punktów w takim meczu.

76. fan pisze:

Nie chce nikogo wybielać ale sędzia chyba też trochę dołożył swoje, co muśnięcie Arboledy to wolny i przede wszystkim brak karnego za rękę..

77. babol pisze:

Żenada i jeszcze raz żenada, z taką grą nie mamy czego szukać w lidze.

78. M.M. pisze:

Lech grał piłką? chyba na swojej połowie…….. żal patrzeć za tydzień baty ze Skiłą a Legła Nas rozjedzie…… Szczęście sie skończyło, fuksem wygraliśmy w Bełchatowie, Warszawie i Lubinie….. Ogólnie polska liga to dno, powoli nie da sie na to patrzyć. Za 100 lat żaden klub nie będzie grał w Lidze Mistrzów….

79. maniek pisze:

az zal tego meczu komentowac… totalna zenada… jedyny co mi się w tym meczu podobał był Kędziora… zagrał bardzo obiecujaco

80. M.M. pisze:

najbardziej wkurza brak honoru… po słowach Hajty inni by gryźli trawe żeby pokazać honor, a wyrobnicy Lecha zachowali sie jak…………. ach zero ambicji zero honoru. Z tej drużyny już nic nie będzie a do końca rundy juz nie będzie Rumaka… Tylko kto go zastąpi jak brak kasy??

81. Wiaduktor pisze:

najbardziej wkur… mnie praca sędziego. kolejny mecz wypaczony przez głąba bez przeszkolenia. Jak tak ma wyglądać nasza liga to nie dziwmy się później wynikami na europejskich boiskach.

82. crusade pisze:

ogarnijcie dupy, po każdym przegranym meczu jedziecie po naszych grajkach, lecz w naszej lidze to nic nie zmienia, na koniec rundy i tak będziemy w czołówce, mimo to takie mecze powinniśmy wygrywać.

83. paweł pisze:

liga cienka,a my nawet na te drugie miejsce nie zasługiwaliśmy.jakoś nie widzę światła w tunelu…

84. fan pisze:

No cóż, zaniechania transferowe zrobiły swoje, przypominam wszystkim że my nadal nie mamy dobrego napastnika!

85. Red pisze:

Tak jak M.M. szczęście się wreszcie skończyło i przegraliśmy, Do tych meczów dodałbym jeszcze mecz u siebie z Górnikiem..

90. Daro pisze:

Od dziś Vojo to mój idol,zawsze myślałem co tu zrobic zeby zarobić ale żeby sie nie narobić,a jemu to przychodzi nadzwyczaj łatwo. Do rezerw z nierobem

91. tomasz1973 pisze:

No i tydzień zjeb….

92. omega pisze:

Bramka strzelona przez Pazdana ustawiła mecz. Sędzia zupełnie nie panował na boisku , a Jego decyzje były fatalne. Brak karnego za zagranie ręką w polu karnym , oraz nie reagowanie na symulki piłkarzy Jagi.A tak poza tym Lech był dziś słaby jak zwykle.Brak ławki , oraz odwagi Rumaka na postawienie na Kędziorę i Linetego.Powiedzmy sobie jasno , że pozycja w tabeli jest o niebo lepsza od gry jaką pokazuje zespół.Ta drużyna jest bez jaj tak jak jej trener.Jak się walczy musimy popatrzeć na grę Górnika.Dziś tak na prawdę nikt nie zasłużył na pochwałę. Było fatalnie.Bicie głową w mur w jednym tempie.Po prostu fatalnie.Co dalej ? Perspektywy w najbliższych trzech meczach na punkty praktycznie żadne. Obym się mylił !!!

93. omega pisze:

Daro@ szkoda ,że Twoim idolem nie jest Możdżeń. Ten to dopiero gra !!!

94. Ferion pisze:

Niestety miało być łatwe zwycięstwo a tym samym skończyło się porażką. Jagiellonia to bardzo przeciętny zespół i w zasadzie poza przypadkową bramką i strzałem za pola karnego nic w Poznaniu nie pokazał. Bo to i taki zespół, który dziś dobrze się ustawił i czekał na błędy Lecha. My natomiast zostaliśmy rozpracowani i nie potrafiliśmy niczym zaskoczyć Lecha. Wszystkie akcje szły do lewej strony i na to tylko czekali obrońcy przeciwnika skutecznie blokując tamte sektory. Murawski Trałka nie potrafili zagrać żadnej prostopadłej piłki, wszystko bylo grane w szerz boiska. Na strzydłach też nie było lepiej. Lovrencic irytuje brakiem podstawowych umiejętności przyjęcia piłki, jeśli już dostaje podanie to piłka odskakuje mu na 3 metry. Ubiparip domagał się gry w ataku i dziś zupełnie był nie widoczny. Jeśli Lech gra jednym napastnikiem to do tej roli jest za słaby fizycznie i nie ma szybkości, żeby walczyć samodzielnie z obrońcami. Dzisiejsza porażka to efekt mieszania w składzie i ustawieniu drużyny. Momentami pikarze nie wiedzili co mają grać, schemat podania do boku i dośrodkowania to za mało. O sile naszej ofensywy świadczy fakt, że najlepsze okazje miał dziś Arboleda. Teraz Lecha czekają najtrudniejsze mecze w sezonie wyjazd do Krakowa Łodzi i mecz w Poznaniu z Legią. Najważejsze bo od ilości punktów w tych meczach będzie zależeć ocena całej rundy.

95. Łysy pisze:

Przyjechała do Poznania drużyna, która została mądrze ustawiona. Jaga nie poszła na wymianę ciosów i to zaowocowało. Niestety na naszego Kolejorza wystarczy mądrze się bronić i wyprowadzać kontry, bo nasi zawodnicy nie mają pojęcia o grze w ataku pozycyjnym.

96. Ferion pisze:

Ciekawe jakie noty dostaną dziś piłkarze, bo nikt nie zasługuje na wyróznienie. W zasadzie wszyscy zagrali słabo.

97. Pavvelinho pisze:

Może i Jaga grała nieźle ale czy sędzia musiał brać udział w grze Jagi (co faul to wolny dla Jagi a na piłkarzach Lecha za coś podobnego gwizdek pana Stefańskiego gwizdał)? Nie musiał ale popełniał mnóstwo błędów i gwizdał tak jak było panu Stefańskiemu wygodnie (nie narzekam na sędziów ale ten pan powinien sobie odpocząć co najmniej na cztery spotkania).

98. torreador pisze:

To był mecz jak za najlepszych czasów Bakero. Piłka od obrońcy do obrońcy i wrzutka do przodu, do…nikogo. Nie znam statystyki, bo dopiero wróciłem z meczu, ale pewnie mieliśmy 70% posiadania piłki, jak Barca:)

99. fan pisze:

Pavvelinho

Też miałem takie wrażenie, każda wywrotka przeciwnika to wolny, natomiast odwrotnie już praktycznie nie, lub rzadko w najlepszym razie.