Błysk Linettego, opanowanie Murawskiego, wygrana po 15 latach

W wyjazdowym meczu 11. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, który toczył się we mgle, Lech Poznań wygrał w Łodzi z tamtejszym Widzewem 1:0 (0:0). Kolejorz znów zagrał konsekwentnie i po ponad 15 latach w końcu odniósł zwycięstwo na bardzo trudnym dla siebie terenie. „Niebiesko-biali” pozostali więc w czołówce tabeli i gonią lidera.

2 min. – Mecz rozpoczął się od ataku Lecha. Z prawej strony dośrodkował Ceesay i gdyby któryś z dwóch wbiegających lechitów w pole karne trącił piłkę, byłoby 1:0.
5 min. – Ze środka miękko do przodu zagrał Murawski. Dobrze podanej piłki nie opanował jednak Możdżeń, a szkoda.
8 min. – Pierwsza akcja Widzewa zakończona fatalnym dośrodkowaniem Brozia.
11 min. – Na lewej stronie przedryblował Tonev, który zszedł do środka. Bułgar oddał potężny strzał i znokautował Dudka.
15 min. – Pierwszy kwadrans meczu należał zdecydowania do Lecha Poznań, który cały czas grał piłką i to bardzo szybko.

17 min. – Mocny i płaski strzał lewą nogą zza pola karnego oddał Tonev. Futbolówka przeleciała obok słupka.
24 min. – Po kilku minutach nudnej gry i przepychankach na boisku, w końcu obudził się Lech. Z prawej strony na środek podał Murawski, jednak Bereszyński źle opanował piłkę i nie oddał strzału.
29 min. – Wreszcie przebudził się Gergo. Pociągnął prawą stroną, podał do środka, ale napastnika Lecha uprzedzili obrońcy Widzewa.

31 min. – Dośrodkowanie Henriqueza na bramkę próbował zamienić Arboleda. Kolumbijczyk dobrze uderzył głową, lecz futbolówkę złapał łódzki golkiper.
37 min. – Po nieudanych próbach Widzewa, odpowiedział Lech. Kolejorz ładnie powalczył w środku pola, a niedługo potem piłka trafiła do Murawskiego. Ten z prawej strony dośrodkował w pole karne, ale źle głową uderzył Gergo.
43 min. – Ładna akcja Lecha. W pole karne zapędził się Ceesay i po zgraniu piłki jednego z lechitów oddał celny strzał ze środka boiska. Niestety za słaby.
45 min. – W pierwszej połowie więcej z gry miał Lech. Kolejorz gra na razie dużo lepiej niż w Krakowie, ale zalicza póki co gorszy wynik. Futbol to przecież nie łyżwy. Styl się nie liczy.

48 min. – Ależ bomba! Lovrencsics przejął piłkę na środku i oddał strzał z dystansu. Piłka trafiła w poprzeczkę.
55 min. – Pierwszy raz w tej połowie zaatakował Widzew. Po dośrodkowaniu Kaczmarka z wolnego źle w piłkę trafił Ben Dhifallah. Mogło być groźnie.
56 min. – W polu karnym przewrócił się Tunezyjczyk, jednak sędzia nie odgwizdał karnego.
57 min. – Natychmiastowa kontra Lecha. Dośrodkowuje Ceesay, lecz Bereszyńskiego uprzedził bramkarz.
59 min. – Co za strzał Lovrencsicsa! Węgier puścił „szczura” nad ziemię i fantastyczną interwencją popisał się bramkarz. Tu powinno być 1:0.

61 min. – Z dystansu rąbnął Tonev, ale niecelnie.
69 min. – Od tamtego uderzenia na boisku było wiele chaosu i niecelnych podań. To jednak goście częściej utrzymywali się przy piłce i próbowali coś tworzyć. Brakowało jednak zagrań bezpośrednio do napastników.
71 min. – Z rzutu rożnego dośrodkował Ben Dhifallah. Piłka trafiła w poprzeczkę.

80 min. – Fantastyczna akcja Lecha! Cudowne podanie ze środka Linnetego do Ubiparipa. Serb przegrał pojedynek z bramkarzem, ale był Murawski, który okiwał paru widzewiaków i ze spokojem wpakował piłkę pod poprzeczkę! 1:0 dla Lecha!
84 min. – Kolejny rzut rożny dla Widzewa i główka Phibela. Piłka przeleciała na szczęście nad bramką.
89 min. – Znów ładna akcja Lecha. Piłka wpadła do siatki po strzale Ubiparipa, ale sędzia pokazał spalonego.
90+3 min. – Już w doliczonym czasie gry, gdy na stadionie była ogromna mgła mógł wyrównać Widzew. Abbes nie trafił jednak w bramkę z bliskiej odległości. Ostatecznie Lech wygrał we mgle z Widzewem 1:0.

RTS Widzew Łódź – KKS Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: 80.Murawski

Żółte kartki: Duda, Kaczmarek – Bereszyński, Henriquez

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: 4500

RTS Widzew: Dragojević – Broź, Phibel, Duda, Bartkowski – Bruno (84.Banasiak), Dudek (65.Abbes), Okachi, Kaczmarek – Radzio (46.Ben Dhifallah) – Rybicki.

Rezerwowi: Wolański, Abbes, Kowalski, Nowak, Banasiak, Stępiński, Ben Dhifallah.

KKS Lech: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez – Możdżeń (62.Ubiparip), Murawski, Drewniak, Tonev (62.Linetty) – Bereszyński, Lovrencsics (90.Wolski).

Rezerwowi: Kotorowski, Kamiński, Djurdjević, Linetty, Reiss, Wolski, Ubiparip.

Kapitanowie: Broź – Murawski

Trenerzy: Radosław Mroczkowski – Mariusz Rumak

Pogoda: +4°C, mglisto

137 komentarzy

1. Michu-Miero pisze:

Walcz nam KOLEJORZU nigdy nie poddawaj się!!!

2. Adu96 pisze:

Lech Lech Kolejorz Widzew huje OLE !!!!!!!!!!!

3. arek pisze:

Oby nie spieprzyli nam weekendu.

4. Czuk20 pisze:

Spieprzą. Tym razem jestem niemal pewny, że po kompletnym piachu w Lecha wykonaniu będzie 1,2-0 dla Widzewa.. o.O Chociaz bardzo, bardzo bym chciał żebym gadał tylko głupoty i było zupełnie inaczej.

5. Guralesko pisze:

jakos jestem spokojniejszy ostatnio o wynik kiedy KOLEJORZ gra na wyjezdzie

6. angelo pisze:

Bolesne mogą okazać się żółte kartki, których się pewnie nie ustrzeżemy bo za tydzień gramy z Legią , tak więc sędzia swoje zrobi.

7. fanlech pisze:

7pkt straty do przyjaciolki spowoduje ze nie beda mieli cisnienia z nami spokojnie beda mogli zremisowac …gornik tez zacznie wtapiac spokojnie

8. ss tel. pisze:

zostalo 5 meczy wiec 12 pkt min Tylko zwyciestwob !!!

9. Bryndol pisze:

Ej no nie przesadzajcie, to jest tylko sport, wszystko jest możliwe, możemy wygrać, trzeba wierzyć, mieć nadzieje! Do boju KOLEJORZ!!!

10. Alcatraz pisze:

Widzew Łódź 0:4 Lech Poznań

11. 4o pisze:

Bardzo ważny mecz. Nie mogę się doczekać. Jestem ciekaw kto zagra. Oby obyło się bez kontuzji i kartek dla zagrożonych.

12. Tytan. pisze:

23′ Murawski, 84′ Mozdzen. moje prognozy nigdy sie nie sprawdzaly. do dzisiaj.

13. Adi97 pisze:

Tytyan dziwisz sie ?? Wybierajac dwoch najgroszych zawodnikow Lecha .. przecierz Murawski wgl w pole karne nie wchodzi gra.. jako obronca praktycznie.. a Mozdzen?? … moze sobie daruje wypowiedzi o tym irytującym zawodniku

14. strzala pisze:

Dwójka do zera i POZNAŃ żegna Frajera

15. ss pisze:

@luis wiesz cos o składzie

16. luis pisze:

za Trałkę gra Drewniak, a za Beresiem gra Gergo.
    W obronie gra Hubert za Kamińskiego.

17. Tytan. pisze:

Adi97 – nie, nie dziwie sie. Po prostu oczekuje od nich w koncu jakiegos „wk***nia sie” i jazde na szybszym biegu. Takiego sportowego chamstwa nareszcie, ktore dodaloby im skrzydel.

22. luis pisze:

nie napisałem nic takiego. Dwie zmiany w porównaniu do meczu z Wisłą i napisałem wyżej jakie

23. ss pisze:

aaaa juz wiem KOLEJORZ dzieki

24. AR16 pisze:

to nie dobrze… liczylem na wystep Linettego a tu znowu dupa

25. KKSczyliJA pisze:

Luis przepraszam, myślałem, że to ty nie ty, bo nie miałeś wyboltowanego na biało imienia. Czapki z głów.

26. DHW pisze:

WIDZEW LECH 5;0

27. Pavvelinho pisze:

Nie ważne w jakim stylu ważne jest to żeby Lech wygrał z Widzew nawet 1:0 bo liczą się przede wszystkim trzy punkty w tym meczu

28. kris pisze:

dzis pojedynek Bereś – Rybicki heh:)

29. kris pisze:

trzeba uwazac na 3 graczy (KACZMAREK/DUDEK/BRUNO)

30. pimpus pisze:

Pietrek Reiss musi w końcu strzelić skoro ma te 4-5 kast zdobyć w końcu lepszy jest niż Ślusorz i Ubi:)

31. wielkikks pisze:

Maciek Murawski przed meczem bardzo trafnie podsumował Lecha i ma podobne spojrzenie jak niektórzy z nas. Jasno i klarownie, najlepsza defensywa plus defensywni pomocnicy w Polsce, plus Buric najlepszy bramkarz obok Kuciaka. Wzmocnienia jakościowe potrzebne w przednich formacjach. W zasadzie wszystko w temacie.

38. KubaCMG pisze:

Słabo z przodu i to bardzo. Miejmy nadzieje, ze 2 połowa nasza !

39. fan pisze:

O tej połowie można powiedzieć tylko tyle, że się odbyła.

40. arek pisze:

Swietna obrona i nic poza tym. Dobrze, ze nie ma kartek.

41. Pavvelinho pisze:

Cesaay, Murawski, Tonev i Arboleda grają bardzo solidnie w tym meczu. Oby w drugiej połowie Lechowi udało strzelić się zwycięską bramkę i jakże cenne trzy punkty przed meczem z Legią.

42. wielkikks pisze:

Proste jak drut potrzebny jest transfer przede wszystkim ofensywnego pomocnika który będzie i potrafił coś ustrzelić i rozegrać prostopadłą w tempo na szybkiego Toneva, pograć z klepy z Gergo, i zagrać krótką czy prostopadłą do napastnika. I wtedy będzie można częściej wykorzystać atuty Toneva, Gergo nie bedzie zagubiony a Ślusarskiemu czy innemu napastnikowi bedzie łatwiej cos wychaczyć. Ofensywny pomocnik i napastnik potrzebni od zaraz. I te wzmocnienia trzeba na Rutkowskim WYMUSIĆ !

43. wielkikks pisze:

raczej wyhaczyć 🙂

44. Mouze pisze:

Kolumbijczyk z polskim paszportem???Co ten koleś gada…Jeszcze tylko czekam aż Murawski po raz kolejny będzie się dziwić jak ci źli kibice maja czelność nie dopingować.

45. luk pisze:

strasznie irytyjący są możdżeń i gergo. totalny piach grają.

49. arek pisze:

Beznadziejny Mozdzen do zmiany od razu, tylko kto za niego?

50. 4o pisze:

Już widziałem w bramce ten strzał Gergo.

54. Łysy pisze:

Linetty ma grać w każdym meczu od początku!!! Piękną piłkę zagrał do Vojo!!

55. arek pisze:

Nalezala sie Murasiowi ta brama, brawo tez Linetty.

56. 4o pisze:

Kto napisał wcześniej, że strzeli Muraś? – gratuluję

57. Tytan. pisze:

Dzieki 4o 🙂 wyszlo mi z nim dzisiaj hehe.

58. luk pisze:

Niebiosa są z nami. Drewniak ucz się od młodego choć z Legią ława Cię czeka.

59. Pavvelinho pisze:

Pierwsza asysta Linetty i ważna bramka Murawskiego.

60. Tytan. pisze:

No po 15 latach to niech juz nami te niebiosa beda, nie obraze sie.

61. Przem1259 pisze:

Nie było spalonego

62. fan pisze:

Znowu przeciętnie, ale ważne kolejne 3 pkt. na trudnym terenie.

63. wielkikks pisze:

Brawo RUMAK ! Brawo ża to że nie uległeś krzykom o wpuszczaniu Karolka od poczatku. Taktycznie rewelacyjnie rozegrane ! Plan na walkę i młodego na koniec. BRAWO !

64. luk pisze:

Ważne punkty. Znowu na zero z tyłu
    Brawo Karol, Muraś i defensywa.

65. Pavvelinho pisze:

Bramka Murawskiego oraz pierwsza asysta Linetty w ekstraklasie ale i tak najważniejsze są trzy punkty dla Lecha.

66. woo pisze:

Ogólnie znowu padlina, ale dobra koniec.
    Z tej całej mizerii na zdecydowany plus Murawski, Arboleda, Linetty. Dobrze Luis, Cessay, Wołąkiewicz.
    Słabo Lovrencis, Bereszyński. Dno Tonew, Drewniak. Dno dna Możdżeń. Ten ostatni jest pierwszym do odstrzału, nie mogę na tego kolesia patrzeć.

67. W(L)KP. pisze:

Nie oglądałem meczu. Wchodzę na 90 minut i czytam komentarze że przy bramce był faul na Drogojeviciu
    o co chodzi?

68. dawid0101 pisze:

chyba ciebie lawa czeka! wypchaj sie i otworz oczy.

69. JeRZozwieSZ pisze:

Najlepszy Muras! swietny mecz takze Arboledy, Ceesaya, Henriqueza i Linettego.

70. KaziuKKS pisze:

Ubibiparip wychodził sam na sam z bramkarzem i odskoczyła mu piłka. Drogojevic nie złapał a Ubi musnął go po głowie.

71. arek pisze:

Komentatorzy wyraznie byli za Widzewem. Na zadnych powtorkach nie widac by Vojo kopnal bramkarza Widzewa. A pierdol.. komentatora, ze byl polmetrowy spalony to jest smiech.

72. qerkusist@ pisze:

Szkoda tylko, że praktycznie nie mamy skrzydeł, Możdżeń, Gergo, Tonev, Vojo grają tam taką padlinę, że brak słów, zimą dobrze by było, żeby zarząd pozwolił ściągnąć Rumakowi i napastnika, i porządnego skrzydłowego (a przy nim może któryś z obecnych w końcu zacznie grać NAPRAWDĘ!)

73. Pavvelinho pisze:

W(L)KP.

Faulu na bramkarzu nie było to raczej coś komentarzy C+ sobie ubzdurali wyimaginowany faul na bramkarzu Widzewa.

74. kibol pisze:

Możdżen- Wilk -Śusarski 🙂 Trio marzeń!

75. W(L)KP. pisze:

aha, spoko…
    KaziuKKS – twoim zdaniem był faul?

76. maciek pisze:

widzew cieniuuutki.Lech lepszy choć szału nie było,ale te 1:0 akurat pasuje do przebiegu meczu,szkoda tylko że faktycznie ciut kontrowersji będzie przy bramce no ale kolejne 3pkt w garści 🙂

77. Tytan. pisze:

Az tak zle nie bylo. Ale jednak Vojo powinien zostac zjechanke. Weekend uratowany. Dzieki!

78. W(L)KP. pisze:

Pawelinho- obejrzę powtórkę i sam ocenię:-p

79. Pyra pisze:

Tomek co powiesz o Linettym? mialem racje, nie sadzisz?

80. Tytan. pisze:

Faulu nie bylo, komentatorzy byli stronniczy, spodenki i skora sie wszystkim rwala. Mecz walki i 3 punkty dla nas. Czuje sie dobrze dzisiaj.

81. Mouze pisze:

No Linetty niestety asysty nie zaliczył po po drodze piłka trafiła jeszcze do Ubiparipa,ale sam jego występ WOW.Nie chce zapeszać ale chyba w końcu mamy rozgrywającego.Kto pamięta kiedy ostatnio któryś z naszych piłkarzy zagrał prostopadła piłkę otwierająca drogę do bramki?Lech musi zrobić wszystko żeby go zatrzymać.Sprowadzenie w tym momencie rozgrywającego chyba mija się z celem,bo Linetty idealnie pasuje na ta pozycje.

82. fan pisze:

Takie trochę z innej beczki: czy tam była jakaś mgła czy im kamera transmisyjna zaparowała ?

83. luk pisze:

Kibol a Wojo?? 🙂

A Beresiowi brawa za walke.
    Niech te leniwe młode wilki wezmą przykład z Beresia za waleczność i z karola za przegląd pola.

84. mateuszkks pisze:

Nie wiem co Wy ludzie chcecie od tego Drewniaka. Uwzieliscie sie na nim jak cholera. Dzisiaj wydaje sie ze zagral bardzo poprawnie na swojej pozycji. W koncowce zagral doskonale prostopadle podanie gdyby Vojo nie potknal sie o wlasne nogi moglo byc ciekawie. Linetty jak dla mnie na mega wielki plus. Przygotowac go kondycyjnie na 90 minut w ekstraklasie i mamy rozegranie. Nie wiem tez co sie dzieje z Mozdzeniem…Zgubil totalnie forme i jest dnem dzisiejszego meczu a szkoda. Murawski ta bramke dostal za dzisiejsza postawe i walke. Rowniez nie rozumiem nagonki na Bereszynskiego. Walczyl jak tylko mogl z obroncami chociaz przegrywal warunkami fizycznymi. Jak dla mnie to chyba lepiej on by sie spisal na skrzydle bo szybkosc to posiada. Mecz w miare dobry chociaz brakuje nam ciaglosci. Mielismy chwile dobre ale tez chwilami cofalismy sie za bardzo. Sa 3 punkty i to cieszy najbardziej. Teraz czas na nasza przyjaciolke z wawy.

85. lechita pisze:

I jak Rumaka dalej do zwolnieniea opanujcie się wszyscy jedna wpadka i Rumak wyjazd a to dla Lecha najlepszy trener w tym momencie jak by miał prawdziwego napastnika to lider by był w Poznaniu

86. Mouze pisze:

Nie, to była mgła,na początku myślałem ze to race ale kto miałby je odpalić skoro tam jest bojkot.

87. wielkikks pisze:

Sprowadzenie w tym momencie rozgrywającego chyba mija się z celem. NIE MIJA SIĘ Z CELEM BO CHŁOPAK NIE UCIĄGNIE GRY LECHA NA PRZESTRZENI CAŁGO SEZONU W TYM WIEKU. PROSTE.

88. KaziuKKS pisze:

W każdym razie mała kontrowersja ciężko ocenić, w mojej ocenie musnąć musnął, ale co prawda bramkarz nie miał piłki i był poza 5.

89. arek pisze:

Takze uwazam, ze Drewniak zagral poprawnie i nie popelnial bledow jak z Wisla. Beres na plus za walke ale nadal w przodzie nie robi roznicy. Vojo powinien lepiej zagrac wchodzac na juz podmeczonego rywala a widac, ze pilka go parzy i ciagle odskakuje mu od nogi. Wystawienie w pierwszym skladzie Mozdzenia na Legie to bedzie samobojstwo.

90. Pawlęty pisze:

Możdżeń nie ma prawa wyjść na boisko z ległą, dzisiaj był najsłabszym zawodnikiem na boisku ,dno totalne.

91. JeRZozwieSZ pisze:

Linetty na rozgrywajacego! szukamy juz tylko napastnika 🙂

92. Ferion pisze:

Nadal gramy antyfootball. Kolejne wymęczone zwycięstwo, gdzie nie stwarzamy akcji w ataku. Teraz trochę pomógł sędzie nie odgwizdując faulu Ubiparipa na bramkarzu. Wszystko zweryfikuje mecz za tydzień to będzie odpowiedz o co gramy w tym roku. Na plus w tym meczu Murawski i Linetty. Oczywiście obrona trzyma ten zespół, Lech dziś zaczyna i kończy się na obronie. Tacy gracze jak Bereszyński, Możdzeń, Ubiparip, Drewniak nie powinni wstawać z ławki rezerwowej na boiskach ekstraklasy.

93. MaPA pisze:

Zgadzam się że Linetty nie uciągnie całego meczu ale na podmęczonego rywala w sam raz.Należy też pochwalić sędziego.Pozwalał grać i rozwiał przedmeczowe obawy o stronniczość.

94. paweł pisze:

co ważne gramy konsekwentnie i najlepiej jak tym składem można.trudno,jak sie nie ma,co sie lubi,to sie lubi,co sie ma.Muras super,Linetty cieszy.

95. 4o pisze:

To trochę wyglądało tak jakby Dragojević sam wpadł pod nogi Vojo. Ale teraz to już historia. Ważne 3 punkty.

96. wielkikks pisze:

A Rumak za paln taktyczny celujący ! Walka i fizyczny bój na poczatek bez młodego którego by zdusili do tego by spuchł szybko i trzeba by było go zmieniać. A tak zrobiło się miejsce młody Karolek wszedł i trochę ożywił poczynania ofensywne. BRAWO TRENER BRAWO ZAWODNICY !

97. KaziuKKS pisze:

W każdym razie czytałem pierwsze dziennikarskie komentarze po meczu, generalnie twierdzą, że kopanina. Może i kopanina, ale w porównaniu do meczu z Wisłą to nie trzeba być masochistą, aby to oglądać. Swoją drogą oglądałem hehe

98. Bryndol pisze:

Jak dobry nie był by mecz, kiepsko się go ogląda z tak nisko ustawionej kamery. Jak dobry nie był by wynik, kiepsko się go ogląda bez dopingu. Muraś na plus! Linetty i Bereś na duży plus! A teraz nie wolne tylko ostry zapier… przed ległą! Hej Kolejorz!!!

99. slavus pisze:

Chyba najlepszy mecz Murasia w tym sezonie. Strasznie słaby Możdżeń, reszta dobrze. Linetty jest jeszcze za młody, żeby zagrać od początku, ale wejście miał wyśmienite. Bereszyński biegał i się starał więcej niż Tonev z Gergo razem wzięci. Vojo jest słaby, ale się stara, a po Tonevie i Gergo nie było dzisiaj widać prawdziwej ochoty. Szkoda, bo mają duży potencjał

100. ArekCesar pisze:

Linetty super, chyba jak ostatnio u nas go zagadałem, że musi pyknąć bramkę jak Wolski wziął sobie do serca. Chłopak się rozegrał, asysty w ME, a teraz niemal asysta w E-lipie. Wreszcie super mecz Murasia, Rafał czekamy na więcej. A wiadomo kiedy!!!
    Do tego cała obrona super, a pan sędzia by się rozchorował jak by nie dał nam kartek, tylko za co. Czyste wybicia piłki, ale żółtą musiał dać, bo był by chory.

Niestety Możdżeń znów bardzo słabo, to samo Tonew. Nie wiem co się z nimi stało.Na szczęście Rumak to zauważył i sam im odpocząć.