Wicelider wywalczony bez środkowych obrońców

W meczu 13. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań pokonał na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 (1:1). Mecz obfitował w wiele emocjonujących zdarzeń w tym m.in. w czerwoną kartkę dla gospodarzy i niewykorzystany rzut karny Ireneusza Jelenia. Kolejorz zagrał dziś fatalnie w środku obrony i podarował Podbeskidziu oba gole.

2 min. – Po dośrodkowaniu Chmiela z wolnego zakotłowało się w polu karnym Lecha, ale piłkę wybił Ceesay.
8 min. – Pierwsza akcja Lecha. Dośrodkowanie Henriqueza i dwa strzały Ubiparipa. Jeden zablokowany, a drugi niecelny.
11 min. – Z prawej strony dośrodkował Nather. Groźną wrzutkę wyłapał Burić.
15 min. – Z ostrego kontra uderzył Gergo, jednak niecelnie. Ogółem w pierwszym kwadransie meczu Lech nie mógł złapać właściwego rytmu gry.

19 min. – Z piłką obrócił się Lovrencsics. Oddał strzał, ale bardzo zły.
24 min. – Futbolówkę na trzecim metrze po rzucie rożnym otrzymał wbiegający w pole karne Bartosz Ślusarski i bez żadnych problemów pokonał Zajaca.
25 min. – Przed szansą znów stanął Ślusarski, ale tym razem lepszy był bramkarz TSP.

34 min. – Jedna z nielicznych akcji Podbeskidzia. Piłka z lewej trafiła na prawą stroną, a potem na środek. Tam miało miejsce duże zamieszanie i piłkę wepchnął do siatki Demjan. W tej sytuacji źle zachowała się obrona i Burić.
39 min. – Kontra Lecha. Z piłką przedzierał się Tonev, jednak jego mocny strzał z lewej nogi był zły.
41 min. – Dobrze do Węgra podał Linetty. Niestety Gergo stojąc na 20 metrze nie opanował futbolówki.
45 min. – Sam na sam z Zajacem wyszedł Lovrencsics. Pietrasiak gonił Węgra i go powalił, więc sędzia wyrzucił obrońcę TSP z boiska.
45 min. – Mocny strzał Toneva i w ostatniej chwili piłkę zablokował jeden z piłkarzy TSP.

51 min. – Kapitalna akcja Lecha i dośrodkowanie Możdżenia. Niestety Ślusarski znów zmarnował bardzo dobrą okazję.
51 min. – Płaski strzał Toneva z lewej nogi obronił Zajac. Bułgar w tej sytuacji za mocno wypuścił sobie piłkę.
53 min. – Znów powinien być gol. Ślusarski na 10 metrze podał na środek do Linettego. Pomocnik Lecha nie trafił w piłkę.
55 min. – Kontra Podbeskidzia. Za późno z bramki wyszedł Burić i niewiele brakowało, aby Demjan zdążył do piłki.
58 min. – Dośrodkowanie Możdżenia z prawej strony i mocny strzał z pierwszej piłki Ślusarskiego blokuje jeden z obrońców.

61 min. – Groźna kontra gospodarzy. Jeleń zagrał z lewej strony na środek, ale jego podanie świetnie przeciął Ivan.
63 min. – Znów kontra Podbeskidzia i niewiele brakowało, aby w sytuacji sam na sam Jeleń zdobył bramkę.
66 min. – Dwa razy mocno uderzył Gergo i oba strzały zostały zablokowane.
69 min. – Kontra tym razem Lecha. Piłka trafiła do Ślusarskiego, a ten technicznym strzałem w krótki róg wyprowadził Lecha na prowadzenie.
70 min. – Minęło kilkadziesiąt sekund i fatalny błąd popełnił Ceesay. Sfaulował jednego z graczy TSP i sędzia odgwizdał zasłużonego karnego. Jedenastkę zmarnował jednak Jeleń. Kapitalnie obronił Burić!
74 min. – Zaraz po wejściu okazję miał Bereszyński, ale zamiast podawać, wolał strzelić i zrobił to źle.

77 min. – Piękna akcja Lecha i jeszcze lepsza dośrodkowanie Możdżenia. W polu karnym dobrze ustawiony był Bereszyński, który ładnym szczupakiem podwyższył prowadzenie Kolejorza. Dla „Beresia” to pierwszy gol w Ekstraklasie.
85 min. – Po paru ładnych minutach w których nie działo się nic ciekawego gola strzeliło Podbeskidzie. Rzut wolny i kompletnie nie kryty był Adamek. Napastnik TSP wzrostem nie grzeszy, ale mimo to, zdobył gola.
90+2 min. – W doliczonym czasie gry Lech zepchnął jeszcze gospodarzy do defensywy i mógł zdobyć gola. Ślusarski podał do Trałki, ale ten stojąc przed bramką fatalnie spudłował.
90+4 min. – Ostatecznie Kolejorz wygrał 3:2, ale Ceesay z Djurdjeviciem więcej nie powinni grać na środku obrony.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – KKS Lech Poznań 2:3 (1:1)

Bramki: 34.Demjan 85.Adamek – 24 i 69.Ślusarski 77.Bereszyński

Żółte kartki: Byrtek, Chmiel – Możdżeń

Czerwona kartka: 45 min. – Pietrasiak (za faul taktyczny)

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 2500

TS Podbeskidzie: Zajac – Cieńciała, Byrtek, Pietrasiak, Król – Jeleń (84.Cohen), Piter-Bucko, Nather, Ziajka, Chmiel (80.Pawela) – Demjan (61.Adamek).

Rezerwowi: Bąk, Dancik, Koman, Cohen, Szczęsny, Adamek, Pawela.

KKS Lech: Burić – Możdżeń, Ceesay, Djurdjević, Henriquez – Murawski (84.Drewniak), Linetty (73.Bereszyński), Trałka – Lovrencsics, Ślusarski, Ubiparip (17.Tonev).

Rezerwowi: Kotorowski, Kamiński, Drewniak, Tonev, Bereszyński, Reiss, Wolski.