Na stadionie: Masz przed sobą FANATYKÓW!

Piątkowy mecz pod względem atmosfery był jednym z najlepszych w historii Lecha Poznań, a sam doping i oprawy pokazały, kto rządzi w Polsce kibicowsko.


Późny przyjazd Śląska

Kibice Śląska otrzymali na ten mecz 1000 biletów, jednak zapotrzebowanie na wejściówki było większe, więc dostali jeszcze 200 sztuk, które również się rozeszły. Goście przyjechali do Poznania autokarami oraz samochodami i na sektor zaczęli wchodzić stosunkowo późno, bo o 20:07. Szybko wywiesili dwie fany „Silesia” oraz „Wielki Śląsk”, a później zawisły jeszcze kolejne, lecz mniejsze. Przez późny przyjazd wrocławian na Bułgarską uszczypliwości przed i w trakcie meczu było niewiele. Goście zanim rozpoczęło się spotkanie co prawda buczeli i gwizdali przy hymnie Lecha, ale później skupili się już na dopingu dla swojej drużyny. Ten był niezły, a Śląsk prowadził go nawet bez koszulek. Wrocławianie ukazali też małe flagowisko.

Kibolskie nuty przed meczem

Przed meczem na stadionie były puszczane kibolskie utwory z płyty „Definicja Kibol”, więc ten kto jeszcze nie zdecydował się na jej kupno miał w piątek próbkę. Ponadto na telebimach były odtworzone dwa teledyski do dwóch nut. Jeden z klipów bardzo zainteresował Marcina Kamińskiego, który w pewnej chwili zamiast się rozgrzewać oglądał teledysk. Szkoda, że efektowny videoklip nie zmotywował go do lepszej gry…

Jesteśmy z Tobą!

Piątkowy mecz był prawdopodobnie pożegnaniem Klimy, bowiem prowadzący doping na Lechu przez chore prawo w chorym państwie otrzymał dwuletni zakaz stadionowy i 2 tys. kary grzywny za prowadzenie dopingu z płotu w meczu z Wisłą w 2011 roku. Nie zabrakło więc okrzyków „Jesteśmy z Tobą, hej Klima jesteśmy z Tobą!”. Sam Klima poprowadził w piątek doping, choć początkowo (w pierwszej połowie) miał to robić inny kibic.

Rozstąpienie i rywalizacja

Około 30 minuty mieliśmy w Kotle rozstąpienie i przyśpiewkę „Fanatyczny doping”. Umiało ją więcej osób niż na meczu z Jagą, dlatego wszystko wyszło bardzo dobrze. Przy rozstąpieniu obie strony rywalizowały, która śpiewa głośniej, a o tym, kto jest głośniejszy decydował Klima. Ostatecznie był remis.

Cztery mistrzowskie choreografie

Już od paru tygodni chodziły słuchy, że oprawa na ostatnim meczu na Bułgarskiej w 2012 roku będzie godna, ale tylu choreografii nikt się nie spodziewał. Oprawy przygotowali ultrasi z „Ultras Lech ’01” oraz „e-Lech ’02” z okazji rocznic. Pierwsza oprawa w „niebiesko-białym” kolorze składała się z dwóch transparentów, chorągiewek na drugim poziomie i sektorówki w środku. Druga choreografia była podobna do pierwszej z tym, że sektorówka w środku była inna, a na drugim poziomie zostały jeszcze odpalone race świetlne. Niedługo potem wyłoniła się kolejna sektorówka, ale jeszcze większa i w zupełnie innym stylu. Nad nią zawisł napis „e-Lech ’02”, a pod nią na całej długości Kotła „Masz przed sobą fanatyków”. Natomiast w środku sektorówki znajdowały się trzy doskonale widoczne i barwne postacie. Po jej bokach były jeszcze stare jupitery stadionowe oraz efekt piorunów. Tymczasem na samym końcu zostało przedstawione dodatkowo racowisko. W choreografiach prócz rac użyto również wiele achtungów, świec dymnych i stroboskopów. Cały pokaz trwał kilkanaście minut, a kibice Kolejorza zapamiętają go na długo!

Masz przed sobą FANATYKÓW!

Piątkowa oprawa zmiażdżyła wyobraźnie. Jeśli ktoś myślał, że „Szlachecki Obyczaj” z 2011 roku był najlepszą oprawą i nie da się już nic lepszego zrobić, to był w błędzie. Ultrasi Lecha Poznań po raz kolejny pokazali, że w Polsce nie mają sobie równych i reszta stanowi dla nich tylko tło. Jeśli natomiast ktoś narzekał, że w naszym kraju nie ma tyle pirotechniki co na Bałkanach, to wczoraj na Bułgarskiej miał jej mnóstwo. Ten kto był – widział, słyszał i czuł zapach dymu, więc wszystkie cztery oprawy zapamięta na całe życie. Reszcie, którzy nie byli na meczu pozostają fotki i filmiki, jednak to i tak nie to samo…

Co?! Na Rumaku do B-klasy!

Podczas opraw padły aż dwa gole, których wielu kibiców nie widziało, a szczególnie Kocioł. Gdy sektorówki opadły wszyscy spojrzeli na telebim, a tam szok… 0:3, zatem czas było przypomnieć co nieco piłkarzom. Nie brakowało okrzyków „co wy robicie?!”, „na Rumaku do b-klasy”, „biegać, walczyć i się starać”, a także domagania się od Rutkowskiego transferów.

Dobrze, gorzej, bardzo dobrze

Od początku doping był na petardzie i na pewno lepszy niż podczas meczu z Legią. Później trochę osłabł, a tym bardziej gdy Lech stracił gola. W trakcie opraw doping był jednak jeszcze głośniejszy niż na początku meczu i ta tendencja utrzymała się do końca spotkania. II trybuna kipiała w piątek fanatyzmem, a takiej atmosfery jak wczoraj nie mieliśmy na Bułgarskiej już dawno. Jedyną rzeczą, która nie wyszła to śpiewanie na dwa głosy z III trybuną. Próba była nieudana, ponieważ III nie miała zbytnio ochoty na doping.

Rekord w stadionowym biegu

Kiedy ultrasi zamierzali przedstawić trzecią oprawę i rozwinąć sektorówkę, ochrona próbowała zabronić jej prezentacji, bo od kogoś dostała taki znak… Natychmiast z pomocą ruszyła spora grupa kibiców, która pogoniła ochroniarzy. Ci pobili więc rekord w stadionowym biegu między krzesełkami, gdyż odblaskowe kamizelki rzuciły się do ucieczki. Podczas tej akcji z ochroną nie brakowało okrzyków „ochroniarze h*j wam w twarze” i „zostaw kibica, hej ku*wo zostaw kibica”. Do skandowania przyłączyli się też wtedy fani Śląska.

Udane zakończenie roku

Na boisku można było oglądać frajerstwo, ale na trybunach mistrzostwo, a ten mecz kibicowsko zapadnie na zawsze w pamięci nie tylko kibicom Kolejorza. Ogółem na stadion przyszło wczoraj wraz z vipami i gośćmi z Wrocławia około 20 tysięcy widzów. Ta frekwencja będzie pewnie przez długi czas nie do powtórzenia, bo taka żenada na murawie do przychodzenia na Bułgarską nie zachęca. W dodatku nie wiadomo czy przypadkiem wiosną na polskich stadionach nie będzie prowadzony ogólnokrajowy protest. Z ciekawostek warto jeszcze dodać, że do puszek zebrano wczoraj niecałe 11 tys. złotych. Trochę mało.

> 27 zdjęć czterech opraw
> Kocioł podczas meczu ze Śląskiem
> Tak wyglądała w piątek III trybuna
> Kibice Śląska na Bułgarskiej

Sezon 2012/2013:

> Kibicowsko: Lech – Legia 1:3 – FOTO + VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 0:2 – FOTO
> Kibicowsko: Lech – Piast 4:0 – FOTO
> Kibicowsko: Lech – HSV 2:1 – FOTO
> Kibicowsko: Lech – Pogoń 1:1 – FOTO + VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 4:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – AIK 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Khazar 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zhetysu 2:0 + FOTO

Kibicowsko na Bułgarskiej – zeszły sezon 2011/2012:

> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Polonia 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 2:1 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Cracovia 3:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Śląsk 2:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – GKS 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 3:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – ŁKS 4:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Widzew 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Legia 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Korona 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 4:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 3:0 + FOTO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


31 komentarzy

 1. kks pisze:

  mega w ch… oby tak zawsze było

 2. pastuch pisze:

  bedzie fororelacja zwykla z tego meczu?

 3. KKSLECH.com pisze:

  Chyba wieczorem.

 4. Mouze pisze:

  Najlepszy mecz na jakim bylem,wynik 3:0 w plecy a doping nie do osiągnięcia dla innych klubów.Widok spieprzających odblaskowych-bezcenny.Brawa tez dla Śląska za przyłączenie się do naszych przyśpiewek o stewardach i zaintonowanie „piłka nożna dla kibiców”. Ten mecz zrekompensuje mi bardzo prawdopodobny brak bułgarskiej w rundzie rewanżowej.Miazga!

 5. Franky pisze:

  To byl chyba najlepszy mecz w moim zyciu! Brawo dla LPU!!! tak jak pisze w newsie piatkowa oprawa zmiadzyla wyobraznie!!

 6. cez pisze:

  Ogromny SZACUNEK dla osob ktore przygotowaly oprawy. Nie wiem co ile kosztowalo, ale LPU pokazalo, ze warto wrzucac kase do puszek

 7. zet pisze:

  O czym wy piszecie!? wiara Lecha zeszmaciła się do reszty i wszyscy jej raco i petardojebni sympatycy! Powinno się was wypieprzyć na zbity pysk ze stadionu. Z czasem zapełni się sam, normalnymi kibicami.

 8. KKS pisze:

  brak słów na debila
  @zet

 9. Mouze pisze:

  @zet
  Normalnymi,czyli takimi co będą grzecznie siedzieć,i ewentualnie poklaszczą po zdobytej bramce.Ok,czekam tylko ze nie zanosi się żeby nasze kluby regularnie zaczęły grac w Lidze Mistrzów i ogrywać zachodnie zespoły,a w innym przypadku „normalni” kibice nie przyjdą na stadion.Z reszta na wiosnę kocioł będzie zamknięty i źli kibice na mecz nie przyjdą.Tak wiec
  „normalni” maja pole do popisu.Ja obstawiam frekwencje na poziomie 4-6 tys max.

 10. piotrek pisze:

  napisał bym cos do takich jak zet i podonie myslacych jak on ale niewarto sie meczyc bo i tak tacy nic niezrozumieja wiec po co sie produkowac na jakis jeleni

 11. ArekCesar pisze:

  zet pewnie nasłuchał się opowieści z cyklu „Węgrzyn story”. Każdy kto był w mojej okolicy na II wczoraj czuł sie dumny móc uczestniczyć w takiej oprawie. To można porównać z euforią jaka była na meczu z City.

 12. arek pisze:

  Dla takich chwil warto zyc. To bylo lepsze niz stukrotny orgazm.

 13. Andre pisze:

  Chodzi o popisy kibicow czy o popisy pilkarzy ? Ten krach z sylwestrowych patron byl na tym slabym meczu nie do zniesienia .

 14. Andre pisze:

  WIELKIE PETARDOWE SRANIE 111

 15. maciek pisze:

  Jesli dostaje się zakazy, kary grzywny, i inne sankcje za byle co, to reakcja kotła była tylko kwestią czasu.Ultrasi poszli po całości,bo czy była by jedna raca czy 100 ,co za różnica i tak policja i wojewoda czekali tylko na pretekst by zamknąć trybunę albo i cały stadion… Teraz wybiórcza i tvn poszczekają dwa dni a potem mości florek w błysku fleszy wyda jedyna słuszną po linii partii decyzję hehe.I żeby nie było ,skopanie leżącego ochroniarza (jesli miało miejsce)jest zwyklym bandziorstwem,chocby i ten ochraniarz był tępym sku…em,bo takich niestety tam nie brakuje.

 16. piero pisze:

  mam pytanie dla tych wielkich kiboli lech co dla was leprze super oprawa i 0-3 w plecy czy 0 oprawy i wygrana lecha bo ja na stadion chodze ogladac gre w pilke a nie oprawy…..

 17. Lecha pisze się tutaj z dużej litery! Ostatnie ostrzeżenie.

 18. Pioitr pisze:

  Jestescie banda przyglupow, rozwalac swoj, moj stadion! Mam nadzieje, ze was prowadzacych te strone i tych co rozrabiali pozamykaja. A STADION BEDZIE DOBREM NORMALNYCH KIBICOW! POZDRAWIAM NORMALNYCH KIBICOW A BANDYTOM MOWIE WON ZE STADIONU LECHA!

 19. johny pisze:

  @Pioitr
  A możesz mi powiedzieć co rozwaliliśmy ? Bo za bardzo nie wiem o czym mówisz, a byłem w samym środku opraw 🙂

 20. JeRZozwieSZ pisze:

  piero a do szkoły chodzisz? Po komentarzach widać jakich mamy leszczy i mamisynków na trybunach aż nie chce sie wierzyć że aż tylu ich jest.

 21. Kakaesik pisze:

  Fantastyczny doping, fantastyczne oprawy, ale kopanie leżącego i pobitego stewarda, to już przegięcie. I nawet jeśli koleś był upierdliwy to przecież nie zasłużył na takie coś…

 22. ole ole pisze:

  widze ze redakcja zostawia wpisy gownianej prasy i ich zwolennikow

 23. ole pisze:

  Dlaczego mamy nie używać piro? Tylko dlatego, że jakiemuś kretynowi się to nie podoba!? Mnie nie podobają się zakłamane ryje polityków w TV, może im wprowadzimy zakazy antenowe!?
  Zakazy są niczym jak polityczną zagrywką jednego „wszechwiedzącego”!!!
  A oprawy były rewelacyjne. Aczkolwiek twierdzę, że „Szlachecki Obyczaj” jest nadal nr 1.
  HEJ LECH

 24. matiKKS pisze:

  Byłem na meczu, oby tak było na każdym. Atmosfera super, oprawy racowisko extra, a w telewizji (magazyn GOL t-mobile) pierdolą głupoty, że wściekli kibole Lecha przerywali mecz. Cioty, to jest zabawa na trybunach, nie zwracaliśmy prawie żadnej uwagi na wynik spotkania. KOCHAM TO CO ROBIĘ, CHOĆ CHCĄ MNIE ZA TO KARAĆ, NIE ZREZYGNUJĘ Z TEGO!!!

 25. 4o pisze:

  Szkoda, że piłkarze Lecha nie potrafią w meczach u siebie dostosować poziomu do swoich kibiców.

 26. Niko pisze:

  Dlaczego administracja kasuje komentarze w których nazywają „kibiców” z racami zwyczajnym bydłem!?

  Bydło na stadionie i zapewne w redakcji tej żałosnej stronki, które ewidentnie popiera wizerunek kibica-małpy.

 27. Niko2 pisze:

  Bydło nie kibice.

 28. Niko2 pisze:

  Dalej bedziecie kasowac moje komentarze śmieszna stronko popierająca kibiców-małpy?

 29. poz pisze:

  Tak naprawde po tym meczu byłem załamany,nie rozumiem tych co uważają stan swojego ducha przez pryzmat opraw.Ja cieszę się gdy są oprawy,sam wrzucam do puszki na każdym meczu,ale nic mi nie zrekompensuje porażki mojej drużyny.To co pokazali nasi grajkowie było tak załamujące że żadna oprawa mi tego nie zrekompensuje.

 30. paoloq pisze:

  Widzę, że nasz kocioł ewoluuje w kierunku …no właśnie jakim ?
  Potrafią w kotle robić najlepszy doping w kraju rozsławiają Lecha w Europie ale ostatnio dzieje się tam już źle. A to co odwalili w piątek to już sranie do własnego domu.
  Dzięki wam „o jedyni kibice” klub będzie miał problemy, zamkną kocioł, może nie zyskamy sponsora, spadną dochody, ucierpią transfery i przede wszystkim wizerunek samego klubu w oczach Wielkopolan. Ale co was to obchodzi i co wy z tego rozumiecie jeśli teraz masturbujecie się przed ekranami piejąc z samozachwytów 🙂
  Złe czasy idą dla naszego Leszka.