Zima na wiceliderze. Udane zakończenie roku. Cel na wiosnę jasny

W meczu 15. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań pokonał na wyjeździe Koronę Kielce 1:0 (0:0) i 2012 rok zakończył w doskonałym stylu. Kolejorz do wiosny przezimuje na pozycji wicelidera, a do prowadzącej Legii Warszawa traci tylko cztery punkty.

5 min. – Mecz od ataków rozpoczęła Korona, ale szybko przebudził się Lech. Ładna akcja gości i dośrodkowanie Bereszyńskiego głową zatrzymał jeden z obrońców Korony.
10 min. – Ładna kontra Korony. Piłka trafiła na prawą stronę do Korzyma, ale ten przekładał futbolówkę na lewą nogę i stracił ją.
11 min. – Dobra sytuacja Lecha. Bereszyński uderzył jednak w Kijanskasa.
13 min. – Dwie dobre wrzutki Kędziory, lecz obrońcy Korony poradzili sobie z nimi.
15 min. – Proste zagranie kielczan wyłapał Kotorowski. Mogło być groźnie.

16 min. – Zakotłowało się pod bramką Lecha. Uderzenie Korzyma doskonale sparował Kotorowski.
20 min. – Ładnie na prawej stronie powalczył Bereszyński. Niestety jego akcję zmarnował Tonev, który źle przyjął piłkę.
25 min. – Płasko zagrał Henriquez, ale nikt nie przeciął dobrego podania.
29 min. – Z lewej strony dośrodkował Henriquez. Strzał Beresia głową minimalnie minął bramkę Szlakotina.
30 min. – Ta część meczu zdecydowanie należała do Kolejorza, który panował we wszystkich formacjach.

31 min. – Piękne podanie Linettego, a później celny strzał Bereszyńskiego. Szkoda, że w środek bramki.
32 min. – Setka Lecha. Dośrodkowanie Toneva i Ślusarski z bliska nie trafia głową do bramki.
35 min. – Pierwsza od kilkunastu minut akcja Korony. Dośrodkowanie Korzyma i piąstkuje Kotorowski.
44 min. – Po paru słabszych minutach rzut wolny miała Korona. Henriquez się zawahał, jednak wszystko wyjaśnił Kotorowski.
45 min. – W pierwszej połowie Kolejorz grał całkiem nieźle, a szczególnie piłką w środku pola. Niestety setkę znów zmarnował Ślusarski.

48 min. – Ładna akcja Lecha. Z lewej strony do Ślusarskiego zagrał Linetty, lecz napastnik Kolejorza w ogóle nie potrafił oddać strzału.
57 min. – Oprócz tej sytuacji na boisku nie działo się nic wartego uwagi. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a tempo było powolne.
60 min. – Błąd Luisa. Piłkę przejął Janota, ale jego płaski strzał ze środka był za słaby, aby zaskoczyć Kotorowskiego.

64 min. – Centrostrzałem popisał się Henriquez. Piłka przeleciała jednak obok bramki Korony.
69 min. – Po rzucie rożnym bliski zdobycia gola był Ślusarski, ale nie udało się napastnikowi Lecha wepchnął piłki do siatki z bliskiej odległości.
73 min. – Z dystansu uderzył Trałka, ale piłka zamiast na bramkę trafiła na nogę Ślusarskiego, który wpakował ją do bramki. Lech prowadzi 1:0.

76 min. – Kontra Lecha, lecz Gergo zamiast strzelać wolał podawać. Źle.
82 min. – Groźne dośrodkowanie Sobolewskiego, z piłką mija się Kotorowski, ale futbolówka nie wpadła do siatki.
90+2 min. – Pod koniec meczu Korona grała już tylko długą piłką. Miała też rzut wolny, ale kapitalną interwencją po nim popisał się Kotorowski.
90+3 min. – Ostatecznie Lech wygrał 1:0 i zimę spędzi na drugim miejscu!

MKS Korona Kielce – KKS Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: 73.Ślusarski

Żółte kartki: Jovanović, Malarczyk – Murawski, Henriquez

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 5500

MKS Korona: Szlakotin – Kuzera, Kijanskas, Malarczyk, Lisowski – Korzym, Lenartowski, Jovanović, Szekely (46.Sobolewski) – Jamróz (39.Janota), Żewłakow (69.Sierpina).

Rezerwowi: Małecki, Angielski, Kiercz, Sierpina, Lech, Sobolewski, Janota.

KKS Lech: Kotorowski – Kędziora, Wołąkiewicz, Djurdjević, Henriquez – Bereszyński, Murawski, Drewniak (71.Trałka), Linetty – Tonev (73.Lovrencsics) – Ślusarski (88.Wolski).

Rezerwowi: Miszczuk, Ceesay, Wilk, Trałka, Lovrencsics, Reiss, Wolski.