Tak strzelał Lech jesienią i w 2012 roku

Piłkarze Lecha Poznań w całym 2012 roku strzelili łącznie 33 gole, z czego 20 jesienią. Ta zdobycz pozwoliła Kolejorzowi być najlepszą polską drużyną ostatnich dwunastu miesięcy oraz dała wicelidera po rundzie jesiennej.

Najlepszym strzelcem Lecha Poznań w 2012 roku okazał się Bartosz Ślusarski, który wszystkie swoje ligowe gole zdobył jesienią. Sam „Ślusarz” przyćmił zresztą Artjomsa Rudnevsa grającego przy Bułgarskiej wiosną. W sumie w 2012 roku dla Kolejorza trafiło w lidze 13 zawodników plus jeden piłkarz rywala.

Natomiast jesienią aż 7 z 20 goli dla „niebiesko-białych” padło między 71 a 80 minutą gry. To oznacza, że z 33 bramek zdobytych w 2012 roku przez Lecha Poznań aż 14 zostało strzelonych w ostatnich 20 minutach spotkań. Ogółem zespół Kolejorza w ostatnich dwunastu miesiącach znacznie częściej trafiał po przerwie.

2 – Vojo Ubiparip, Aleksandar Tonev, Kebba Ceesay
1 – Szymon Drewniak, Bartosz Bereszyński, Patryk Wolski, Rafał Murawski, Gergo Lovrencsics, Łukasz Trałka

Strzelcy Lecha Poznań w 2012 roku w Ekstraklasie:

5 – Vojo Ubiparip
3 – Aleksandar Tonev
2 – Mateusz Możdzeń, Kebba Ceesay, Rafał Murawski
1 – Szymon Drewniak, Bartosz Bereszyński, Patryk Wolski, Gergo Lovrencsics, Łukasz Trałka, Luis Henriquez

12 komentarzy

1. 4o pisze:

No i Bartek znów najlepszy. Kto by się spodziewał, że w tamtym roku nie strzelił nic, a tu podczas jednej rundy ustrzelił aż 8 bramek. Skuteczność wykańczania i tak niska, ale Rudnevsem to nie będzie…

2. Franky pisze:

Vojo 5 goli i drugi strzelec Lecha. Jest pretekst by go komus opchnac

3. ss pisze:

Bravo Bartek !!!

4. arek pisze:

Gdyby wykorzystal polowe z tych setek to moglby i miec spokojnie ponad 10 goli. Zastanawiajace jest, ze ma tych sytuacji sporo, na pewno nie mniej niz mial Rudniev. Albo to jest jego umiejetnosc wychodzenia na pozycje iszukania pilki albo liga teraz jest o wiele slabsza.

5. tomek27 pisze:

arek
    Ale tez sporo wykorzystuje w malo spodziewanym momencie ,jak chociazby ostatnia z Korona ,a gdyby strzelal wszytko ,to by gral w Barcelonie i konkurowal z Messim. Z drugiej strony Lech wcale tych sytuacji duzo nei stwarza ,po prostu pamieta mu sie kilka tych fatalnych pudel ,a przypomnij sobie te mecze ,w ktorych bylo po 1-0 i ile Lech mial w nich sytuacji ,jak np z Wisla czy GKSem ,praktycznie 1-2 sytuacje przez caly mecz ,a Slusarz mial jescze przeciez kontuzje i nie gral chyba ze 2-3 mecze ,wiec duze brawa dla Bartka ,zrobil o wiele wiecej niz ktokowliek sie spodziewal ,psioczenie na niego gdy inny graja taki piach jest nei na miejscu .Gdyby Muras ,Kamien ,Mozdzen ,Tonev i kliki innych osiagnelo rownie wysoka forme ,to wcmocnienia byly by zbedne

6. C pisze:

Gdyby Vojo miał tyle minut jako wysunięty napastnik, co pożal się Boże Śluisarski,, to na pewno by ustrzelił 2 razy tyle bramek co ta marna imitacja piłkarza

7. tomek27 pisze:

c
    No wlasnie tacy durnie mnei strasznie irytuja ,uwzieli sie niektorzy na tego Slusarza i co by nie zrobil jest zle .Przestan z tym Ubim ,bo sie osmieszasz,Slusarz jest 3 w klasyfikacji strzelcow ,a wyprzedzaja go 2 najwieksze gwiazdy naszej Eks,a gdyby zabrac im karne ,to Ljoboja mialby tyle goli co Slusarz ,a Traore o 3 mniej,przypomne ,ze noszony na rekach Rudniev zeszlej wiosny strzelil 4 gole z czego 2 z karnych

8. tom pisze:

Brawo @tomek 27 sluszne uwagi mam podobne odczucia i zdanie na ten temat. Pozdrawiam.

9. Franky pisze:

Staty pokazuja, ze Lech gra do konca i potrafi strzelac bramki. To cieszy, ale szkoda, ze wiecej goli pada przy wynikach 0:0 a nie np. jak przegrywalismy 0:1