Tak Lech tracił gole jesienią i w 2012 roku

W 2012 roku piłkarze Lecha Poznań dali sobie wbić łącznie 24 gole w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy z czego 10 bramek stracili wiosną, a 14 jesienią.

Jesienią Kolejorz najczęściej tracił gole na początku spotkań i to głównie w tych przegranych meczach w których na tablicy świetlnej widniał wynik 0:1, a zatem rezultat z którego poznański Lech nie potrafił się już podnieść.

Nieco inaczej było za to w pierwszej połowie 2012 roku, co miało też mały wpływ na to, w którym przedziale minutowym „niebiesko-biali” najczęściej dawali się pokonać.

Otóż w ostatnich dwunastu miesiącach nasi rywale aż 8 z 24 goli wbili nam między 31 a 40 minutą gry oraz między 81 a 90, czyli w końcówkach spotkań.

W 2012 roku nie było piłkarza, który miałby patent na graczy Rumaka. Można nawet powiedzieć, że Kolejorz miał go sam na siebie, bowiem wiosną strzelił sobie dwa gole. Zawodnicy przeciwników uczynili to góra raz.

2 – gole samobójcze
1 – Dawid Nowak, Marek Zieńczuk, Maciej Jankowski, Tomasz Frankowski, Grzegorz Rasiak, Bartłomiej Grzelak (z karnego), Daniel Gołębiewski, Kamil Kuzera

Jesienni strzelcy Lechowi w Ekstraklasie:

1 – Łukasz Teodorczyk, Donald Djousse, Piotr Wiśniewski, Abdou Razack Traore, Michał Pazdan, Alexis Norambuena, Jakub Kosecki, Jakub Wawrzyniak, Miroslav Radović, Robert Demjan, Kamil Adamek, Waldemar Sobota, Piotr Ćwielong, Cristian Omar Diaz

Strzelcy Lechowi Poznań w 2012 roku w Ekstraklasie:

1 – Dawid Nowak, Marek Zieńczuk, Maciej Jankowski, Tomasz Frankowski, Grzegorz Rasiak, Bartłomiej Grzelak (z karnego), Daniel Gołębiewski, Kamil Kuzera, Łukasz Teodorczyk, Donald Djousse, Piotr Wiśniewski, Abdou Razack Traore, Michał Pazdan, Alexis Norambuena, Jakub Kosecki, Jakub Wawrzyniak, Miroslav Radović, Robert Demjan, Kamil Adamek, Waldemar Sobota, Piotr Ćwielong, Cristian Omar Diaz

Autor: Arkadiusz Szymanowski