Oldboje w PP – podsumowanie sezonu

Jak co roku jesienią oldboje Lecha Poznań przystąpiły do rozgrywek o okręgowy Puchar Polski. W porównaniu z zeszłym sezonem w tym dawni zawodnicy wielkopolskiego klubu nie występowali już pod szyldem Kolejorz Poznań, a pod starą nazwą.


W paru ubiegłych latach oldbojom Lecha Poznań zawsze udawało się zajść w okręgowym pucharze tak daleko, by grać w nim wiosną. W tym roku było jednak nieco inaczej, choć to wcale nie oznacza, że dawne gwiazdy Kolejorza grały mniej niż w poprzednich latach.

Przede wszystkim w porównaniu z ubiegłym rokiem oldboje swój udział w okręgowym PP rozpoczęli tej jesieni nie od II rundy, a już od I. Na dodatek w tej edycji okręgowego PP mieliśmy więcej drużyn niż zwykle, a co za tym idzie, więcej rund, aby dojść do fazy pucharowej.

Oldboje Lecha Poznań udział w okręgowym Pucharze Polski sezonu 2012/2013 rozpoczęli od meczu z Orłami Plewiska. Kolejorz łatwo wygrał 7:2, a w kolejnej fazie tym samym wynikiem pokonał Bolę 06 Poznań. Byłym lechitom jeszcze lepiej poszło za to w III rundzie. W niej poznaniacy zmiażdżyli Złotych Złotkowo aż 11:2.

Natomiast w IV fazie dawni piłkarze Kolejorza nie byli już tak skuteczni jak wcześniej, choć także bez trudu triumfowali. Tym razem „niebiesko-białym” nie dał rady Szturm Junikowo Poznań, który przegrał 1:5. Lech Poznań Oldboys awansował zatem do V rundy i w niej rozprawił się z Czarnymi Czerniejewo 9:3.

Dobra passa Kolejorza skończyła się niestety w 1/16 PP, czyli w ostatniej rundzie rozgrywanej jesienią. W niej lechici dość niespodziewanie ulegli A-klasowej drużynie Zieloni Lubosz, która po tej rundzie jest dopiero na 6. miejscu w tabeli i na awans do wyższej ligi nie ma większych szans.

Niestety przegrana poznaniaków z tą ekipą od razu wyrzuciła byłe gwiazdy Lecha z rozgrywek o okręgowy Puchar Polski. Ogółem jesienią oldboje rozegrali łącznie sześć spotkań w których zdobyli aż 40 goli, a stracili zaledwie 12 bramek. Skuteczność gwiazd Kolejorza była więc doskonała.

Oldboje Lecha Poznań w okręgowym Pucharze Polski 2012/2013:

I runda – 22.08, godz. 18:00, Lech Poznań Oldboje – Orły Plewiska 7:2
II runda – 29.08, godz. 18:00, Lech Poznań Oldboje – Bola 06 Poznań 7:2
III runda – 11.09, godz. 17:30, Lech Poznań Oldboje – Złoci Złotkowo 11:2
IV runda – 27.09, godz. 17:00, Lech Poznań Oldboje – Szturm Junikowo Poznań 5:1
V runda – 11.10, godz. 17:00, Lech Poznań Oldboje – Czarni Czerniejewo 9:3
1/16 PP – 18.10, godz. 16:30, Lech Poznań Oldboje – Zieloni Lubosz 1:2

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


1 Odpowiedź

  1. Lechita pisze:

    Za rok bedzie lepiej! Niedlugo wzmocni Ich Reiss :))