Rażąca nieskuteczność. Napastnik potrzebny natychmiast

pilkazimaW sparingowym meczu rozegranym dziś, o godzinie 13:00 we Wronkach, piłkarze Lecha Poznań przegrali z Miedzią Legnica 0:1 (0:1). Kolejorz miał momentami miażdżącą przewagę, ale to na niewiele się zdało, bowiem napastnicy mimo wielu prób nie potrafili umieścić piłki w siatce. W dodatku drugi raz z rzędu gola zawalił Krzysztof Kotorowski.

2 min. – Z rzutu rożnego dośrodkował Henriquez do której poszedł Trałka. Pomocnik Lecha w tej sytuacji minimalnie się spóźnił.
3 min. – Ładny rajd lewą stroną przeprowadził Olejniczak. Jego dośrodkowania nikt jednak nie zamknął.
4 min – Znów aktywny Olejniczak i znów nikt nie doszedł do jego podania.
7 min – Pierwszy strzał Miedzi. Uderzał Łobodziński, lecz niecelnie.
8 min. – Dynamiczny rajd Ceesaya na prawej stronie. Możdżeń zmarnował niestety cały wysiłek Gambijczyka złym podaniem.
10 min. – Dobra akcja Lecha. Gergo szukał długiego słupka i minimalnie chybił.
15 min. – W pierwszym kwadransie sparingu Kolejorza imponował szybkim odbiorem, lecz sytuacji podbramkowych było niewiele. Natomiast Miedź na razie zupełnie sobie nie radzi.

17 min. – Strzał głową Cyferta broni Ptak.
19 min. – Znów to samo. Lech nadal traci gola z niczego i po indywidualnym błędzie. Madejski dośrodkował na głowę Grzegorzewskiego i w pierwszej sytuacji Miedź zdobyła bramkę. W tej sytuacji nie popisał się Kotorowski.
22 min. – Nadal atakuje Lech. Blisko zamknięcia akcji po wrzutce Możdżenia był Trałka.
28 min. – Od paru minut gra wygląda przeciętnie z obu stron i brakuje sytuacji podbramkowych. Nie zmienia to jednak faktu, że rywalowi wystarczyła jedna akcja, by strzelić gola.

33 min. – Dośrodkowanie Henriqueza, ale znów wszyscy minęli się z piłką.
33 min. – Wreszcie jakieś uderzenie. Strzał Gergo był jednak za słaby, aby zaskoczyć Ptaka.
34 min. – Ładna wrzutka Możdżenia. Ubiparip zmarnował dobrą okazję.
36 min. – Płaski strzał Drewniaka i rykoszet. Ostatecznie futbolówka wylądowała w rękach Ptaka.
38 min. – Zakotłowało się pod bramką Miedzi. Rywal uratował się wybiciem piłki z linii bramkowej.
39 min. – Rzut wolny na piątym metrze miał Lech. Goście zrobili mur w bramce, jednak Trałka zamiast uderzyć technicznie i po ziemi, to walił na siłę. Gola nie zdobył.
40 min. – Uderzenie Tralki głową broni Ptak.
45 min. – Dobrze, że to tylko sparing. Co z tego, że Lech przeważa, skoro po dziecinnym błędzie bramkarza przegrywa.

50 min. – Pierwsze pięć minut drugiej połowy to tylko ataki Lecha. Aktywny szczególnie był Tonev, ale to nie ma jak na razie przełożenia na wynik.
51 min. – Uderzenie Ślusarskiego. Za słabe, żeby 32-latek wpisał się na listę strzelców.
52 min. – Kolejny rzut rożny dla Lecha i kolejny bez zagrożenia.
55 min. – Dobra akcja Lecha po podaniu Linettego. Niestety wszystko zepsuł Ślusarski nienadający się do szybkiej gry.
56 min. – Środkiem rozprowadził akcję Kędziora, który podał na lewą stronę. Tam Tonev przełożył sobie piłkę na prawą nogę, jednak piłka po jego strzale poleciała nad poprzeczką.
58 min. – Znów Tonev i znów nie ma gola. Tym razem na drodze stanął obrońca Miedzi.
59 min. – Ślusarski marnuje setkę. Dostał piłkę prosto na głowę, a mimo to, bramki nie strzelił.

64 min. – Gajda na środek do Reissa, a ten fatalnie chybił. Lechici nie mają dziś szczęścia pod bramką.
68 min. – Od paru minut przy piłce cały czas utrzymuje się Lech, który nadal atakuje. Brakuje tylko strzałów.
75 min – Po atakach Kolejorza trwających do 70. minuty przebudziła się Miedź. Goście w końcu potrafią wyjść z piłką poza swoje pole karne, lecz sytuacji bramkowych nie potrafią stworzyć.

78 min. – Pięknie z piłką przedarł się środkiem Linetty. Podał do Reissa, ale jego uderzenie sparował Bledzewski. To kolejna doskonała sytuacja niewykorzystana przez Lecha.
80 min. – Znów Lech i znów nie ma gola. Tym razem Jakóbowski próbował strzelić bramkę niczym Tshubasa.
81 min. – Lech nie odpuszcza. Reiss marnuje już kolejną setkę. Tym razem futbolówka zatrzymała się na słupku.
87 min. – Dwa rzuty różne Miedzi, ale bez zagrożenia.
90+2 min. – Wolny i głową futbolówkę zgrał Kamiński. Kędziora powinien wepchnął piłkę z bliska do bramki, jednak tego nie zrobił.
90+3 min. – Reiss trafia z wolnego w mur, a chwilę potem głową uderzał jeszcze Murawski bez powodzenia.
90+4 min. – Strzał Linettego obok bramki.
90+4 min. – Koniec. Lech miał momentami miażdżącą przewagę, ale przy okazji nie miał skutecznego napastnika. Takiego meczu nie było już dawno. Dobrze, że był to tylko sparing.

KKS Lech Poznań – MKS Miedź Legnica 0:1 (0:1)
Bramka: 19.Grzegorzewski
Sędzia: Łukasz Araszkiewicz (Poznań)
Widzów: 30
KKS Lech (I połowa): Kotorowski – Ceesay, Cyfert, Djurdjević, Henriquez – Możdżeń, Trałka, Drewniak, Olejniczak – Lovrencsics – Ubiparip.
KKS Lech (II połowa): Szymański – Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Gajda – Jakóbowski, Murawski, Linetty, Tonev – Reiss – Ślusarski.
MKS Miedź: Ptak (63.Bledzewski) – Wołczek, Bany (67.Tanżyna), Woźniczka, Zasada (46.Bartczak) – Łobodziński (83.Kuciński), Kasperkiewicz (90.Wosiek), Marciniak (46.Nowacki), Madejski (63.Lenkiewicz) – Zakrzewski (78.Mowlik), Grzegorzewski (61.Łuszkiewicz).

Widzę ze do ciebie najważniejszy jest wyńik sparingu i kto przyjdzie do Lecha
    Wynik takich sparingów jest mniej ważny oby zagrali bez kontuzji i zeby zaki i spółka nie chcieli na sile pokazać jak to zostali skrzywdzoni w Poznaniu i nie porachowali kości naszym chłopakom

3. KubaCMG pisze:

ciekawe jak zaprezentuje się Bany ;>

4. ArekCesar pisze:

Kolejorz gol, gol, gol, gol, gol. Dawać panowie trzeba nabrać pewnosci siebie, ale też bez wariacji. To ino sparing.

5. Megaloman pisze:

Kotor znowu szmatę wpuścił… on się z ławki nie podniesie wiosną.

6. fan pisze:

Kotor i wszystko jasne 🙁

7. 12 pisze:

Ktoś mi powie dlaczego broni Kotorwski
    Ten człowiek nie mam pojęcia o łapaniu piłki

8. fresh pisze:

Chyba latem bedziemy musieli szukac bramkarza…

9. siara pisze:

Koootoooorooooowski!!!

10. Młody pisze:

Szkoda straconej bramki, ale pewnie i tak jak tylko Burić wyzdrowieje to wróci do bramki.

14. koli pisze:

Po pierwszej połowie słabiutko Możdżeń, Drewniak Ubiparip, Olejniczak, Djuka i gwiazda Kotorowski. Na plus Lovrencsics szkoda tylko, że wychodzi mu co druga akcja, nie najgorzej boczni obrońcy

18. Mouze pisze:

Na dobra sprawę i Drewniak i Możdżeń powinni zostać wypożyczeni,ale pewnie tak się nie stanie.No ale to jest początek przygotowań wiec może jeszcze złapią odpowiednia formę.Do kiedy Kotor ma ważny kontrakt,kiedy kończy karierę?

19. fan pisze:

błędy + niedokładność + Kotorowski + brak napastnika = przegrana

20. gruh pisze:

Możdżeń od dwóch lat nie robi żadnych postępów. Popadł w przeciętność, a szkoda bo myślałem że coś z niego będzie… Kotor masakryczny błąd.

21. angelo pisze:

Czy komuś chce się grać , a Kotor niech już da sobie i nam spokój , jak na razie obelgą jest oglądanie tego czegoś , ciekawe kiedy Rumak powie co robili we Wronkach , bo jak na razie klęska.

22. fan pisze:

Mouze

Kotorowski ma do 30 czerwca 2015 (opieram się na danych z Transfermarkt).

23. gruh pisze:

Kotor – kontrakt do 2015 r. 🙂

24. Luka pisze:

Jak grał Vojo?

25. poz pisze:

Lech zamiast próbować w sparingach jakiegoś młodego bramkarza wykorzystując kontuzje Buricia,to stawia ciągle na kiepskiego Kotora któremu nie chce sie chyba bronić w tych sparingach.Pora już go chyba wysłać na emeryturę i wobec częstych kontuzji Buricia trzeba by chyba rozejrzeć się za bramkarzem.

26. koli pisze:

@Luka gra i vojo to wyrazy przeciwstawne 😛

27. fan pisze:

Ja ma takie pytanie; czy w Lechu gra jakiś napatnik w tym meczu ?

28. PrawdziwyLechita pisze:

jest bartosz w napadzie i sa sytuacje a setek to on nie ma tylko takie 75%towki:)

29. fan pisze:

* napastnik

30. II pisze:

Gramy jak w lidze: wolno, schematycznie i bez pomysłu. To tylko sparing, ale ta beznadzieja powtarza się w kolejnym meczu!Zęby bolą od patrzenia na grę Lecha!

31. KKS pisze:

„Dobra akcja Lecha po podaniu Linettego. Niestety wszystko zepsół Ślusarski nienadający się do szybkiej gry”. Kwintesencja naszej szerokiej i „bardzo mocnej” kadry;))

39. Młody pisze:

były sytuacje jak na razie brak skuteczności, mam nadzieję że w Hiszpanii i później na wiosnę już już będziemy wykorzystywać takie sytuację i nie ważne kto czy to będzie Ślusarski Reiss Ubiparib czy też Teodorczyk albo inny zawodnik z pola nie ważne takie akcje należy strzelać celnie! 🙂
    Powodzenia na wiosnę

40. Anmo pisze:

spokojnie skuteczność pewnie bedzie ale TEO potrzebny od zaraz zdecydowanie na plus Gajda,Karol.Tonew

41. muniek pisze:

Teodorczyk też jakiś super nie jest ,bardziej potrzebny ktoś z zagranicy do napadu ,oni zawsze w Lechu się sprawdzali jak chociaż Rengifo czy Rudnevs

42. Dafo pisze:

Kotor udowodnił, że jest niepewny w grze na przedpolu, Kamiński wyglądał jakby nigdy nie grał na stoperze, reiss że i z 3 sytuacji 100% nie potrafi celnie strzelić i dalej wisi fatum które głosi, że jak lech pierwszy straci bramkę to nie potrafi zmienić losu meczu :/
    W ogóle w tym meczu nie było widać zaangażowania i walki, jakby nikomu nie zależało na grę w pierwszym składzie.
    Kiepsko widzę te „przygotowania” bo wszystko jest po staremu

43. Luka pisze:

muniek
    Ale tylko oni się sprawdzili, pamiętaj, że przyszli również Vojo, Handzic i Tshibamba(grał w prawdzie w Arce pół sezonu) tak więc można to rozumieć inaczej.. 😉 Teodorczyk jest pewniejszy niż jakiś anonim z zagranicy.

44. fanatyk pisze:

@Mouze skoncz pierniczyc te farmazony bo akurat Mozdzen i Drewniak zagrali dobrze w tym meczu. Ciekawostka jest to ze ty zawsze masz cos negatywnego do powiedzenia wlasnie o tych dwoch pilkarzach. Dla twojej informacji dodam ze to Drewniak w pierwszej polowie prowadzil cala gre w srodku pola i nie tylko a Mozdzu oral na prawej flance i dosrodkowywal pillke nie raz i nie dwa. Albo niezbyt dobrze ogladales mecz albo jestes po prostu zlosliwy. Za to Tralka wykopywal pilki przez cale boisko zablakane nie majace adresata czyli na slepo ale ty z pewnoscia tego nie widziales koles. Jak zwykle jedziesz po tych ktorzy dobrze zagrali i wykonali kawal dobrej roboty. A bramka padla po bledzie Djuki. To tak w ramach wyjasnienia.

45. Adi97 pisze:

Muniek .. ta.. tak samo jak tshibamba , Handzic..

46. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

znowu porażka z nizsza drużyną, i z czym oni chcą walczyc o MP lub puchary? wstyd żenada

47. arbox pisze:

Bartek – wróć! :-))))

48. bolo pisze:

po pierwszej polowie slabiutko Djuka , Tralka , Ubiparip. Na plus Mozdzu , Olejniczak i Drewniak. P W drugiej polowie na minus Reiss , Sluisarski. Linetty tak sobie. Mial duzo strat i bledow ale ktoz ich nie popelnia.

49. KKS pisze:

Teraz napiszemy, że to tylko sparing… Ale w sumie druga porażka z drugoligowcem niepokoi. Skład na majstra normalnie !!!!!!!!!

50. inowrocławianin pisze:

Trzeba wyciagnac wnioski i w Hiszpanii juz lepiej zagrać. Martwi nieskutecznosc w ataku. Teodorczyk musi byc załatwiony juz teraz, tak samo Hamalainen. Wiadomo juz cos w sprawie jego podpisu pod kontraktem?

51. Po pisze:

Druga połowa bardzo dobra zdecydowana poprawa w porównaniu z meczem z Flotą i Wartą skuteczność żenująca bo nawet w doliczonym czasie można było ten sparing wygrać spokojnie czekam na przyjście Kasperka i Teo i na ligę będziemy mocni

52. Pavvelinho pisze:

Nie ma co panikować to tylko zwykły sparing.

56. koli pisze:

@ fanatyk, bolo Radzę zakupić okulary przed rundą wiosenną. Możdżeń zagrał tragicznie tak samo Olejniczak.

57. 4o pisze:

Dobrze, że to tylko sparing.
    Ciekawi mnie w jaki sposób ćwiczą skuteczność na treningu…
    Do tego doszedł brak szczęścia i wyszło '0′ z przodu…

58. GornaS pisze:

Na zero z przodu, a z tyłu zawsze coś wpadnie 😉

59. Dimas pisze:

Z roku na rok coraz mniej inwestycji.Brawo Rutkowski!!!I wszystko w tym temacie szanowni kibice…

60. angelo pisze:

Kurcze o co chodzi w Lechu – Kotor szmaty wpuszcza a Lech się pozbywa młodego bramkarza i to do Wisły , no Rutkowski coś mi się wydaje , że brak koncepcji i do tego Wasze umysły.

61. wagon pisze:

obecne sparingi są trochę bez sensu, widać że to tylko casting do pierwszego składu. Nawet dla tych którzy grali jako pewniacy, jak przyjdzie Fin ktoś z pomocy w pierwszej jedenastce już się nie załapie, to samo jak przyjdzie Teo lub jeszcze obrońca.

62. ArekCesar pisze:

Z tego co ktoś napisał to znowu Djuka zawalił bramkę. Ostatnio w sparingu też zawinił, więc chyba trzeba będzie pomyśleć o zmianach w defensywie.

63. ss pisze:

Redakcjo ocenicie jakoś piłkarzy to tym meczu !

64. Mouze pisze:

@fanatyk no widocznie nie oglądałem dość uważnie bo widziałem w wykonaniu Drewnika tylko podania do tyłu i bezsensowny drybling na 5 przeciwników. A jeżeli to co obecnie pokazuje Możdżeń to jest maks jaki od niego wymagasz to ok.On tak mógł grac jak miał 19, 20 lat, ale ma 22 a nadal gra na zasadzie nic nie zepsuć.Młody zdolny 22 latek.Moze jakby przesiedział rundę na ławce w Bełchatowie albo Piaście to by się obudził.

65. Przemo pisze:

Jeśli Teodorczyk przyjdzie, Hamalainen można powiedzieć ze jest to nasza gra powinna się poprawić i mistrzostwo będzie realnym celem. Przede wszystkim skuteczność musi być na dobrym poziomie i Lech musi szybko przechodzić z obrony do ataku

66. ada pisze:

Kotor i Diuka bardzo dziękujemy ,Drewniak drewniany i brak twórczej inwencji, podobnie jak Trałka typowi przecinaki do korony Kielce,Ślusarski nie nadaje się do szybkiej gry którą preferuje Rumak a poza tym jedna noga drewniana on nigdy….. nie będzie dobrym napastnikiem i nie wiem kiedy Rumak to zrozumie podobnie jak Ubiparib, Możdzeń gra na tym samym poziomie co 3 lata temu bez finezji jego młodzi rówieśnicy z Legii przerośli go o kilka długości,Lowrencis jeździeć bez głowy należy bacznie oglądać go na treningach bo gaśnie z każdą minutą gry jak ogarek a może to przyczyna życia pozasportowego? Przydałby się Pawłowski

67. Anfil pisze:

Ludzie zrozumcie wreszcie ze wielkiego Lecha za Rutkowskiego juz nie bedzie transfery typu Fin to łapanie odpadów i szukanie naiwnych na kupno karnetów bo niby wielki zawodnik przychodzi nie oszukujmy sie to żaden rozwojowy zawodnik bardziej spora zagadka która na moje skończy podobnie jak wynalazki z Balkanow , brak kasy bije blaskiem powiem inaczej jak nie sprzedadzą karnecikow to bedzie tragicznie muszą zrobić lub zdobyć cos co podniesie im sprzedaż ale na moje nie produktami typu Fin !!!Dodam ze za czasów Lewego Peszki nikt by o nim nawet nie pomyślał !!!

68. fan pisze:

Anfil, chyba głowa ci się przegrzała. Normalnie rozbrajacie mnie ludzie. Krzyczycie „chcemy transferów!” „gdzie transfery?” a jak dochodzi do czegoś to zaczynacie wybrzydzać. Ciekawe, jaki tekst znajdziecie sobie na ew. przyjście Teodorczyka.

69. Ferion pisze:

W obecnym Lechu brak kreatywnych i wartościowych graczy. Do tego obrona bez Arboledy wygląda blado. W każdym meczu Kotorowski popełnia błąd, który kosztuje stratę bramki. Potrzebnych jest 3 solidnych środkowych graczy: napastnik, pomocnik i obrońcy.

70. tomasz1973 pisze:

Mecz ,jak mecz,ale z taką skutecznością to my o majstrze możemy zapomnieć,sukcesem będzie pudło i to obojętnie który poziom.
    Na plus-ilość sytuacji,dochodzili do pozycji,więc z rozegraniem nie jest tak źle,na minus skuteczność,o Kotorowskim nie chce mi się pisać.Mam nadzieję,że dzisiejsze popisy naszych napastników zdopingują kogo trzeba do bardziej zaangażowanych rozmów z Polonią

71. madamer pisze:

Trenerze Rumak.Pytanie? Gdy w grudniu12 Lech miał wypożyczyć do innych klubów ekstraklasy Bereszyńskiego i Ślusarskiego to po pierwszego zgłosiliby się wszyscy a po drugiego tylko BKS Bełchatów i Podbeskidzie dla skompletowania składu na wiosnę.Pozostałe by zrezygnowały by nie blokował miejsca młodym i perspektywiczny piłkarzom. Gdyby w grudniu trzeba było sprzedać B i S to po pierwszego ustawiła by się mała kolejka klubów a po drugiego nikt z ekstraklasy Gdybym był piłkarzem Lecha w wieku 22 lat i miałbym wiarę w swoje możliwości i perspektywę rozwoju ( przewidział to Urban trener} a widzę nieudolność starszego 32 letniego,nie perspektywicznego który zawodzi w chwilach gdy drużyna zapracowała na sfinalizowanie akcji (bramki) a nie widzi tego t. Rumak to bym postąpił jak Bartek tylko szkoda że do Legiii. Dobrze to dla jego rozwoju i rozwoju Legi , a smutek dla tysięcy kibiców Lecha I klubu Lech i mój własny

72. Mouze pisze:

Już widzę jak wszystkie kluby ekstraklasy bija się o Bereszyńskiego który strzelił 8 razy mniej bramek niż Ślusarski…To ze poszedł do Legii nie znaczy ze jest dobrym piłkarzem.
    @Anfil mówisz o czasach Peszko i Lewego, jakoś nie pamiętam żeby wszyscy się podniecali tym ze przychodzi jakiś Peszko z 2 ligi.Bardziej było na zasadzie wypali-fajnie, nie wypali-trudno.Ktokolwiek do nas nie przychodził, czy to Stillic czy Quinteros czy Rengifo to zawsze było narzekanie wiec może warto się wstrzymać z ocenianiem transferu przed jego dokonaniem?

73. LOL nie jade na mecz pisze:

Co kurde linetty na minus najlepiej grał dawał takie piłki walczył wygrywał pojedynki 1 na1 i główki

74. Anfil pisze:

Do Teodorczyka nic nie mam może z niego coś być ale Fin jedna wielka niewiadoma ,Lechowi brakuje polotu młodości chęci gry No chyba ze ty Fanie nasz wierzysz dalej w Mozdzenia i Drewniaka !!!!!

75. R. pisze:

chyba Twój smutek.

Co do sparingu – ciężkie nogi, ciężka głowa. Czekamy na Marabelle i ligę.

76. R. pisze:

ta, bo Teo wielki grajek, w pełni ustabilizowany, zagrał 3 sezony w każdym król strzelców. Tania zagranica to dla Was zawsze będzie no-name, no chyba że oglądacie średnio-niszowe ligi w Europie…

77. Kibol pisze:

Obecnie wolnym zawodnikiem jest Robak tylko chcieć i brać

78. ago pisze:

Jak zaprezentowal się obserwowany przez Lecha zawodnik Miedzi BANY (w kontekście słabego Kamińskiego)
    Pozdrawiam

79. LP 12 pisze:

Myślicie, że transfer dla samego transferu przyniesie dodatni efekt dla drużyny ? Spokojnie i bez nerwów… nie może byś sytuacji takiej, że średniak (mniej lub bardziej anonimowy) z ligi zagranicznej zajmie miejsce młodemu.

80. Młody pisze:

Spokojnie oni są dopiero w trakcie przygotowań, taki mecz gdzie grają dwie różne 11 można przegrać(oglądałem tylko urywkami bo w pracy siedziałem), to był mecz dla „młodych” ostatnia szansa żeby sie pokazać Rumakowi, a bardziej doświadczeni gracze pewnie potraktowali to jak trening(rozbieganie z piłką, uważali żeby nie złapać kontuzji).
    W Hiszpanii powinni grać już składem i taktyką jaką będą grać w ekstraklasie(przynajmniej mam taką nadzieję), a co do skuteczności no cóż, aktualnie mamy zawodników którzy potrzebują co najmniej kilku(3-5) sytuacji żeby strzelić gola. Cieszy mnie tylko to że potrafimy stworzyć sytuacje bramkowe, a jak przyjdzie „Teo” to może rywalizacja Slusarski-Teo podniesie skuteczność naszych napastników. Na Ubiparipa jakoś nie liczę 🙂

81. LP 12 pisze:

Vojo do ME

82. kibol 50 pisze:

@Mouze- jestes slepy albo zawisc przycmila ci zdrowy rozsadek. Do tylu to podawal Tralka jak juz a pilkarz o ktorym wciaz piszesz te swoje bzdety wykonal cala robote- gral z chlopakami klepka , wykonywal pojedynki jeden na jeden i przeciwnicy nie mogac sobie z nim poradzic faulowali go za kazdym razem i pilka byla dla Lecha. Henriguezowi i Ubiparipowi podawal pilki do nogi dzieki czemu mogli wyjsc na czyste pozycje a ze nie strzelili z tego gola to juz zupelnie inna sprzwa. Wiec ogarnij sie chlopie i zacznij ogladac mecz a nie nastawiac sie negatywnie do pilkarzy ktorych nie lubisz. Ja bylem we Wronkach i slyszalem jak wypowiadali sie trenerzy na temat poszczegolnych pilkarzy. Zreszta sam mam oczy i widze jak graja pilkarze.

83. Mouze pisze:

@kibol 50 jasne, kwestia czasu jak dostanie powołanie do reprezentacji.I proszę cie nie wmawiaj mi ze nie lubię Drewniaka bo nic do niego nie mam. Jak zagrał dobrze w debiucie ze Slaskiem to jako jeden z niewielu go broniłem mimo iż wtedy do neta trafił ten filmik.Ma umiejetnosci techniczne do dobrego grania ale nie może grac asekuracyjnie.

84. kibol 50 pisze:

Widac ze nie znasz sie na profesjonalnej pilce. Chcialbys zeby kazdy taranem majac bielmo na oczach szedl do przodu nie widzac kolegow na boisku ? Bo tak wlasnie gra Tralka , Tonev czy Gergo. To sa chodzace indywindualnosci i egoisci ktorzy nie maja bladego pojecia o grze zespolowej jaka jest pilka nozna. Podalem juz tobie wystarczajaco argumentow co do wczorajszego meczu a ty nadal piszesz swoje i dlatego na tej postawie uwazam ze kierujesz sie zwykla nieprzychylnoscia do danego pilkarza. Ogladnij jeszcze raz mecz i przygladnij sie ile razy zagral Tralka do tylu bo atakowali go przeciwnicy i nie wiedzial juz co ma zpilka zrobic zamiast zagrac wczesniej do kolegi ktory pokazywal mu sie do gry. Smutna jest na nasza chorobliwa stronniczosc ale najwazniejsze jest to jak danego pilkarza ocenia sztab szkoleniowy a nie inni ktorzy maja zbyt malo wnikliwe podejscie do sprawy.Sa pilkarze na boisku ktorzy robia szarze , sa pilkarze ktorzy musza utrzymac gre i sa pilkarze ktorzy musza sie rozgladnac po boisku i pomyslec a wiec zdecydowac co w danym momencie jest najbardziej wskazane. Na takie decyzje pilkarz ma czasem setne sekundy wiec nie oczekujmy ze ktos bedzie gral bezblednia bo nie ma w polskiej lidze pilkarza ktory gralby caly czas dobrze.

85. kibol 50 pisze:

Trzeba umiec grac madrze a wiec np czasem pojsc do przodu i dac sie sfaulowac po to miec dajmy na to rzut wolny. A pojecie asekuracyjnie jest pojeciem szerokim i ma wiele podtekstow i znaczen. Jak ogladniesz jeszcze rac uwaznie mecz to mozemy porozmawiac bo gdyby mi sie chcialo to napisalbym Tobie minute po minucie jak to niby ktos gral asekuracyjnie i udowodnilbym Tobie jak gral chociazby Tralka ktory nie dosc ze wybijal gdzies na oslep pilki nieadresowane do nikogo to jeszcze nie widzial kolegow na boisku a takze niejednokrotnie gral jak juz napisale do tylu. W pilce chodzi o to zeby strzelac bramki i o tym nawet wie dziecko z przedszkola tylko nie wszyscy wiedza ze kazdy pilkarz ma inne zadanie na boisku i kazdy pilkarz gra taj jak aktualna sytuacja na boisku tego wymaga. Pozdrawiam.

86. kibol 50 pisze:

I jeszcze jedno. Kazdy mecz to inna historia . A ktos kiedys powiedzial ze ” gra sie tak jak przeciwnik pozwala „. Zwykly obserwator nie majacy nic wspolnego z profesjonalnym sportem zawsze bedzie patrzyl zbyt plytko i powierzchownie na wydarzenia z boiska. To co jest ladne dla oka nie zawsze ma wiele wspolnego z czysto pilkarskimi umiejetnosciami poszczegolnego pilkarza. Tak samo jak nie zawsze ten ktory strzeli bramke rozgrywa akurat dobre spotkanie. To tak w ramach uzupelnienia mojej wypowiedzi.

87. dyzio pisze:

natychmiast to ptrzebny prawdziwy trener.

88. Andre pisze:

Kasper to strzal w 10-ke. Reszta wraz z trenerem b.slaba. Mlodzi w Lechu mocni w buzi i nic wiecej ……dalej do szkoly.