Testowani, którzy w Lechu nie zostali – cz. VI

W czwartek, 24 stycznia rozpoczęliśmy na łamach serwisu mały zimowy cykl w którym zaczęliśmy się przyglądać dalszej karierze zawodników, którzy w ostatnich latach byli lub mieli być testowani w poznańskim Lechu.


Na sam początek 24 stycznia przedstawiliśmy sylwetki graczy, którzy latem 2006 roku w Lechu Poznań nie zostali, zaś później robili karierę w innych klubach i z powodzeniem występują w nich aż do dziś. Było też trochę o Peruwiańczyku, który z Kolejorza zrezygnował w ostatniej chwili. Natomiast 28 stycznia, 1, 3, 8 i 12 lutego opisaliśmy losy w Lechu kolejnej testowanej trójki, a dziś czas na następnych trzech piłkarzy, którymi parę lat temu interesował się poznański Lech.

Latem 2006 roku i trochę później moda była nie tylko na testowanie zawodników z Ameryki Południowej, ale także na różnego rodzaju innych piłkarzy. Często byli to gracze o wątpliwych umiejętnościach, ale takim piłkarzem na pewno nie był akurat Radosław Janukiewicz. Obecnie 29-letni bramkarz mierzący 193 cm był swego czasu jednym z najzdolniejszych polskich golkiperów. Jego kariera rozwijała się dość szybko i 20 listopada 2006 roku Janukiewicz trafił na testy do Lecha Poznań. Zagrał łącznie w trzech spotkaniach Pucharu Ekstraklasy, w których wypadł dobrze i miał trafić na Bułgarską.

Władze Kolejorza ostatecznie nie dogadały się jednak z zarządem Śląska i utalentowany bramkarz nadal musiał grać we Wrocławiu. Później przeszedł do Zagłębia Lubin, a w 2008 roku wyjechał do Grecji. To nie był dobry ruch Radosława Janukiewicza, gdyż ten całkowicie stracił formę za granicą i odnalazł ją dopiero w I-lidze. 29-latek po krótkim epizodzie w GKP trafił potem do Pogoni i od czterech sezonów jest czołowym bramkarzem w ekipie „Portowców”. Dziewięć dni później po Janukiewiczu na testy do Lecha Poznań przybył za to ówczesny gracz Zeljeznicara Sarajewo, Sanel Jahić.

Obecnie to 32-letni bośniacki obrońca urodzony we Francji, który ma na swoim koncie 19 występów w reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Mierzący 185 cm wzrostu stoper po nieudanych testach w Kolejorzu wrócił do Sarajewa, zaś w trakcie sezonu 2007/2008 wypłynął na szerokie wody. Zanim jednak Jahić wyjechał do Grecji, w lidze bośniackiej w ciągu jednej rundy i to jako stoper strzelił 12 goli w 14 meczach. W Grecji reprezentant Bośni reprezentował barwy Arisu Saloniki, a później AEK-u Ateny. W sezonie 09/10 niedoszły lechita zobaczył aż 16 żółtych kartek.

W ubiegłym sezonie twardo grający defensor przywdziewał trykot APOEL-u Nikozja, który robił furorę w Lidze Mistrzów, jednak Sanel Jahić rzadko pojawiał się na boisku. Teraz swoją formę odbudowuje w lidze tureckiej, a konkretnie w klubie o nazwie Kardemir. Natomiast 15 stycznia 2007 roku na testach w Kolejorzu i to wraz z Dimą Injaciem pojawił się Savo Raković. To środkowy obrońca mający dziś 28-lat. Serb do 2010 roku reprezentował barwy FK Sevojno. Później powędrował na Węgry do drużyny o nazwie Diosgyori VTK. Gra w niej do dziś, choć od dwóch sezonów nieregularnie.

> Testowani, którzy w Lechu nie zostali – cz. V (Colaković, Vujadinović, Supić)
> Testowani, którzy w Lechu nie zostali – cz. IV (Sacha, Russo, Coria)
> Testowani, którzy w Lechu nie zostali – cz. III (Pavlovs, Plaskonny, Valkov, Stankov)
> Testowani, którzy w Lechu nie zostali – cz. II (Bauer, Cambindo, Pasco)
> Testowani, którzy w Lechu nie zostali – cz. I (Rotela, Torres, Leal)
> O tym jak Lech stracił kiedyś testowane i wielkie gwiazdy (Villalta, Scarione, Villchez)

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


3 komentarze

 1. Majkelinho pisze:

  Ten Jahić teraz jest wart milion euro

 2. tomek27 pisze:

  Nie jest wart 1mln € ,tylko jest tyle wart wg transfmarkt ,a to zdecydowana roznica. 32letni, rezerwowy obronca sredniaka ligi tureckiej na pewno nei jest tyle wart ,zeby byl wart polowe tej sumy

 3. 4o pisze:

  Ciekawe, gdzie byłby teraz Janukiewicz, gdyby nie wyjechał do Grecji…
  Może w Wiśle Kraków.