540 minut Ceesaya w sparingach. Grało aż 32 piłkarzy

ceesayPodczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej, piłkarze Lecha Poznań rozegrali łącznie osiem meczów sparingowych w których wystąpiło w sumie 32 zawodników.


Siedmiu piłkarzy nie pojechało na drugie zgrupowanie Kolejorza do Hiszpanii, lecz udał się na nie rekonwalescent, Manuel Arboleda. Kolumbijczyk w sparingach na Półwyspie Iberyjskim nie rozegrał ani minuty podobnie zresztą jak Michał Jakóbowski, Karol Szymański, Aleksander Wandzel, Patryk Wolski i Błażej Cyfert.

Ogółem zimą najwięcej minut w meczach towarzyskich zaliczył Kebba Ceesay, który zanotował aż 540 minut. Drugi był Rafał Murawski, zaś trzeci i to chyba dość niespodziewanie, Tomasz Kędziora. Przez 230 minut w okresie przygotowawczym występował najnowszy nabytek Lecha Poznań, Kasper Hamalainen, który zdobył także dwa gole.

Natomiast wśród napastników najwięcej minut rozegrał Vojo Ubiparip i pod tym względem wygrał rywalizację z Bartoszem Ślusarskim. Podczas zgrupowania w Hiszpanii regularnie zaczął bronić za to Jasmin Burić i wydaje się, że na początku wiosny będzie numerem jeden w bramce Kolejorza.

Piłkarze, którzy pojechali do Hiszpanii:

Kebba Ceesay – 540 minut
Rafał Murawski – 489 minut (1 gol)
Tomasz Kędziora – 476 minut (1 gol)
Hubert Wołąkiewicz – 474 minut
Łukasz Trałka – 437 minut
Vojo Ubiparip – 386 minut (2 gole)
Gergo Lovrencsics – 382 minut
Karol Linetty – 370 minut
Marcin Kamiński – 352 minut
Mateusz Możdżeń – 339 minut
Aleksandar Tonev – 338 minut (1 gol)
Bartosz Ślusarski – 334 minut (2 gole)
Szymon Drewniak – 303 minut
Luis Henriquez – 289 minut
Jasmin Burić – 270 minut
Ivan Djurdjević – 251 minut
Kasper Hamalainen – 230 minut (2 gole)
Krzysztof Kotorowski – 225 minut
Piotr Reiss – 207 minut (1 gol)
Michał Jakóbowski – 202 minut
Karol Szymański – 135 minut
Bartłomiej Olejniczak – 92 minut
Aleksander Wandzel – 90 minut
Błażej Cyfert – 90 minut
Patryk Wolski – 47 minut
Manuel Arboleda – 0 minut

Piłkarze, którzy nie pojechali do Hiszpanii:

Adam Gajda – 180 minut
Wiktor Witt – 90 minut
Jan Bednarek – 90 minut
Szymon Zgarda – 73 minuty
Emil Szczupakowski – 69 minut
Adrian Cierpka – 21 minut
Maciej Orłowski – 17 minut

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


komentarzy 12

 1. WoodooOoo pisze:

  Kędziore już chyba mozna traktowac jako podstawowego zawodnika. Stawiam, ze na Ruch wyjdziemy: Buric – Kedziora, Ceesay, Kaminski, Wolakiewicz

 2. inoroz pisze:

  Jak zobaczyłem Cessaya na środku obrony to wiedziałem, że pięknie to wyglądać nie będzie. Moim zdaniem ten zawodnik jest złym obrońcą. Powinien aspirować na pomocnika.

 3. bronek pisze:

  Mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat postawy tego Jakóbowskiego? Bo w sparingach przed zgrupowaniem spisywał się nieźle, a w ostatnich nie widziałem, żeby pojawiał się na boisku

 4. hejkolejorz pisze:

  Zgadzam się z @inoroz Ceesay jest słabym obrońcą natomiast ma szybkość i dobre wrzutki, czyli to co nie wychodzi Możdżeniowi. Może Rumak mu da raz szansę na prawym skrzydle.

 5. KKS pisze:

  Panowie proszę o rzetelną i szeroką analizę braku profesjonalizmu Rutkowskiego&Co. oraz Waszą ocenę szopki z Królem i Teo w rolach głównych („Z przymrużeniem oka”).

 6. wiel pisze:

  …wypróbowano 32 piłkarzy ha ha ..połowa nich to marni kopacze

 7. KKS pisze:

  @wiel ma rację. 32 zawodników, a żaden skuteczny napastnik!!! PS. Redakcjo zapytam poważnie i będę wdzięczny za odpowiedź – czy planujecie może w najbliższym czasie tekst o sposobach zarządzania klubami ekstraklasy z uwzględnieniem ich zarządów (prezesów) oraz właścicieli (finansowanie, wizja, ambicje)?

 8. KKSLECH.com pisze:

  Jakie wizje? Nikt w tej lidze nie ma pieniędzy, ale nikt prócz Legii nie chce się już zadłużać. Więc sytuacja jest prosta. Wszyscy z wyjątkiem Legii sprowadzają szrot, albo stawiają na młodzież. Nawet słabą, ale stawiają. Oto cały artykuł.

 9. R. pisze:

  …oprócz Lecha :) Kaspra szrotem – co jak co – nazwać nie można.

 10. KKS pisze:

  @R. to się okaże po 3-5 kolejkach. Pamiętasz wejście Gergo? Co było potem też zapewne pamiętasz:)

 11. KKSLECH.com pisze:

  Nie mówimy o Hamalainenie. Kasper to „nasz” zawodnik o czym chyba każdy wie. Chodzi nam raczej o szrot z innych klubów. Np. w Lechii gra teraz jakiś gość z V-ligi francuskiej. Trudno oczekiwać, aby ktoś coś takiego traktował poważnie.

 12. 4o pisze:

  Redakcja pisała kiedyś o Ceesaya, że wiele przed nim pracy. Ja nadal tak uważam. O ile na razie w składzie jest niemal pewnym zawodnikiem, o tyle na boisku nie zawsze widać tą pewność. Lepszy od niego chyba jest Kędziora, ale wtedy Kebab idzie na środek, gdzie nie idzie mu jak na razie najlepiej.