Tak Lech strzelał w zimowych sparingach

Podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej, piłkarze Lecha Poznań rozegrali łącznie osiem sparingów. Ich bilans nie jest zbyt imponujący, bowiem Kolejorz zaliczył dwie wygrane, jeden remis i zanotował aż pięć porażek. Strzelił też 10 goli, a 13 stracił.

Tegoroczne mecze kontrolne „niebiesko-białych” były bardzo dziwne, ponieważ lechici zwykle atakując i grając nieźle tracili gola po stałym fragmencie gry. Dziś przyglądamy się jednak temu, w jaki sposób poznaniacy strzelali w zimowych sparingach. 10 bramek było autorstwa łącznie siedmiu różnych piłkarzy.

Po dwa trafienia zaliczyli Ślusarski, Ubiparip i Hamalainen, zaś po jednym Tonev, Murawski, Reiss i Kędziora. Trzy z dziesięciu zdobytych bramek padło po stałym fragmencie gry z czego dwie po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.

Kolejorz cztery gole zanotował w I połowach meczów towarzyskich, a sześć bramek po przerwie. Co ciekawe trzy gole padły w pierwszych 10. minutach spotkań oraz między 71 a 80 minutą. Zimą najczęściej asystował Lovrencsics, który celnie podał dwa razy.

Lech – Zawisza 3:0

65 min. – Ślusarski trafił głową po dośrodkowaniu z prawej strony Jakóbowskiego (gol z akcji)
74 min. – Tonev stojący na lewej stronie dostał piłkę ze środka boiska od Djurdjevicia i mocnym strzałem wpakował ją do siatki (gol z akcji)
82 min. – Ślusarski stojąc tuż przed bramką otrzymał futbolówkę od Linettego i ze spokojem strzelił gola (gol z akcji)

Lech – Warta 2:2

3 min. – Ubiparip otrzymał piłkę z prawej strony boiska i na luzie przelobował bramkarza (gol z akcji)
49 min. – Ubiparip dostał futbolówkę ze środka od Gergo. Uderzył płasko i w długi róg (gol z akcji)

Lech – Flota 1:2

13 min. – Murawski stał na 10 metrze i dobił strzał Możdżenia, który sparował bramkarz Floty (gol z akcji)

Lech – Dinamo 1:3

71 min. – Reiss kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego w samo okienko bramki Dinama (gol po stałym fragmencie)

Lech – Rapid 1:3

8 min. – Kędziora wyskoczył w górę po rzucie rożnym i zdobył gola dzięki dośrodkowaniu Drewniaka (gol po stałym fragmencie)

Lech – Ludogorets 2:1

4 min. – Hamalainen dostał piłkę od Lovrencsicsa, który zagrał ją głową i Fin wbiegając w pole karne sprytnie przerzucił futbolówkę nad bramkarzem (gol z akcji)
71 min. – Hamalainen ładnie uderzył z rzutu wolnego (gol po stałym fragmencie)