Tak Lech tracił w zimowych sparingach

Zimą podczas sparingów poznański Lech zanotował bilans 2-1-5, gole: 10:13, a więc niezbyt korzystny. 13 straconych bramek tym bardziej jest wynikiem słabym, lecz co najmniej połowa trafień dla rywali w ogóle nie powinna paść.


Gole stracone przez Kolejorza w ostatnich meczach towarzyskich to albo babole bramkarzy, albo obrony, albo strzały życia lub czysty przypadek. Zimowe wyniki gier kontrolnych Lecha są zatem sprawą drugorzędną, zaś wszystkie te rezultaty mogą być mylące, bowiem Kolejorz grał częściej lepiej niż notował dany wynik.

Tej zimy podopieczni Mariusza Rumaka 7 z 13 goli dali sobie wbić w pierwszych połowach spotkań, ale aż 4 między 11 a 20 minutą. Ponadto aż 5 bramek „niebiesko-biali” stracili po stałym fragmencie gry z czego 2 po uderzeniach z rzutów karnych. Aż dwa kiksy popełnił za to Krzysztof Kotorowski i w obu tych meczach Kolejorz przegrał.

Minuty i stracone gole w zimowych sparingach:

7 bramek w I połowach, 6 bramek w II połowach

01 – 10 – 0
11 – 20 – 4
21 – 30 – 2
31 – 40 – 0
41 – 50 – 1
51 – 60 – 2
61 – 70 – 2
71 – 80 – 1
81 – 90 – 1

Tak zostały stracone gole w zimowych sparingach:

Lech – Warta 2:2

42 min. – Trojanowski otrzymał piłkę ze środka i podbiegł z nią w kierunku bramki. Uderzył mocno i po długim rogu. W tej sytuacji zaspali środkowi obrońcy, którzy byli za wolni (gol z akcji)
68 min. – Pogonowski dostał piłkę po zagraniu z prawej strony i będąc osaczonym przez obrońców i tak zdołał ją wpakować do siatki (gol z akcji)

Lech – Flota 1:2

12 min. – Aleksander wykorzystał fatalny błąd Djurdjevicia, który po wybiciu bramkarza Floty zgrał piłkę głową do Wołąkiewicza. Ten jej nie nie opanował i Lech stracił bramkę w dziecinny sposób (gol z akcji)
28 min. – Szałek strzelił niespodziewanie i po krótkim rogu. Błąd popełnił fatalnie interweniujący Kotorowski, ale także obrona Lecha, która źle wyprowadziła piłkę do linii pomocy i nadziała się na kontrę (gol z akcji)

Lech – Miedź 0:1

19 min. – Grzegorzewski wykorzystał dośrodkowanie z bocznego sektora boiska. Dziecinny błąd popełnił Kotorowski, który minął się z piłką (gol z akcji)

Lech – Dinamo 1:3

14 min. – Dandea wyskoczył najwyżej po rzucie rożnym. Był jednak źle kryty przez Ceesaya (gol po stałym fragmencie
56 min. – Axente dostał piłkę na około 25 metrze. Obrócił się z nią i nie dał szans Buriciowi. W tej sytuacji źle zachowali się obrońcy Lecha, którzy byli za daleko od Rumuna (gol z akcji)
77 min. – Curtean dopadł do piłki po zbyt krótkim wybiciu obrony i cudownym strzałem z powietrza i z daleka zdobył bramkę (gol z akcji)

Lech – Rapid 1:3

13 min. – Pancu wykorzystał rzut karny podyktowany za nabitą rękę Wołąkiewicza (gol po stałym fragmencie
53 min. – Grigore zdobył gola po szybkim rozegraniu rzutu wolnego. W tej sytuacji zaspała cała obrona (gol po stałym fragmencie
69 min. – Grigorie strzela bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Rumun przyjął sobie piłkę w polu karnym i będąc źle kryty pokonał bramkarza Lecha (gol po stałym fragmencie)

Lech – Ludogorets 2:1

83 min. – Bezdjak oddał strzał z dystansu i piłka wpadła tuż przy słupku poznańskiej bramki (gol z akcji

Lech – Pogoń 0:1

27 min. – Edi wykorzystał rzut karny po wcześniejszym faulu Trałki po rzucie rożnym dla Pogoni (gol po stałym fragmencie)

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


7 komentarzy

 1. Sanius pisze:

  W przeglądzie sportowym jest informacja jakoby do Lecha miał przyjść Teo już teraz?? Coś wiadomo czy to takie plotki??

 2. Młody pisze:

  Trochę dużo tych błędów(bramek), ale na szczęście to tylko sparingi i w lidze powinno to już wyglądać lepiej.
  W Chorzowie zagra Panama czy pauzuje za kartki?

 3. Marecki60 pisze:

  @Młody. Przespałeś 2 miesiące. Kilkanaście razy głośno było słychać, że Panama nie zagra w Chorzowie bo ma 4 żółte kartki.

 4. ?? pisze:

  wiadomo co z Jakóbowski bedzie w kadrze na sezon bo niegrał juz w 4 spaaariingach

 5. Młody pisze:

  Coś słyszałem ale nie byłem do końca pewny

 6. 4o pisze:

  Ja bym powiedział, że brakuję nie tylko Mańka w obronie… Brakuje jeszcze Kamienia, ale tego z wysoką formą. Mam nadzieję, że powoli odzyskuje świerzość tenzawodnik. Trzeba szukać już obrońcy w miejsce Arboledy, którymógłby pograć tu więcej niż kilka sezonów.
  Liczę, że w tej rundzie pewność siebie odzyska Kamień, który czuje na placach oddech Kędziory. Liczę także na tego chłopaka.

 7. Młody pisze:

  Teraz bardzo przydałby się Kamień w dobrej formię. Już dawno po euro, może Rumak dobrze go przygotował do rundy i chłopak odzyska to co stracił na jesień..