Czwórka do zera Kolejorz blisko lidera!

W meczu 16. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań zmiażdżył na wyjeździe wicemistrza Polski, Ruch Chorzów aż 4:0 (2:0). Kolejorz momentami grał koncertowo i doskoczył do prowadzącej Legii Warszawa na jeden punkt. W dodatku Wielkopolanie przerwali złą passę z sędzią Siejewiczem z którym na murawie nie potrafili wygrać ośmiu kolejnych spotkań z rzędu.

1 min. – Mecz od ataków rozpoczął Lech. Szybka akcja i mocny strzał z daleka Hamalainena mija bramkę.
2 min. – Hamalainen przyjmuje piłkę i niczym Stilić podaje ją do Ślusarskiego. Ten ze spokojem strzela po długim rogu i Kolejorz błyskawicznie objął prowadzenie.
6 min. – Po golu Lech nadal utrzymywał się przy piłce, ale brakowało już sytuacji podbramkowych.
12 min. – Po paru minutach nudniejszej gry przebudził się Ruch. Z wolnego dośrodkował Zieńczuk i Ruch oddał na bramkę dwa strzały, ale oba zostały zablokowane.

17 min. – Tu powinno być 2:0. Mocne dośrodkowanie z prawej strony i błyskawiczny strzał Toneva broni Pesković. Jeszcze dobijał Ślusarski, jednak niecelnie.
23 min. – Od paru minut gra toczyły się głównie w środkowej strefie boiska. Przez to brakuje ciekawych akcji i w ogóle strzałów. Lech sprawia wrażenie, że ma wszystko pod kontrola.
24 min. – Z piłką przedzierał się Sultes i w ostatniej chwili uniemożliwił mu oddanie strzału Ceesay.
26 min. – Dobra wrzutka Toneva. Z prawej strony zamykał Hamalainen, lecz nie oddał strzału.
29 min. – Rzut rożny dla Lecha. Po dobrze bitej piłce nikt nie potrafił uderzyć na bramkę.

31 min. – Strzał z daleka Trałki i rykoszet. Pesković wpadł do bramki, ale piłka była przed linią.
33 min. – Uderzenie Jankowskiego z 20 metra mija bramkę Buricia.
37 min. – Doskonałe podanie Ślusarskiego do Hamalainena. Ten był sam na sam z bramkarzem, ale ten pojedynek wygrał Pesković. To była świetna sytuacja.
39 min. – Jankowski ograł Kędziorę jak dziecko. Oddał strzał i po nodze Ceesaya piłkę złapał Burić. Było groźnie.
42 min. – Po dośrodkowaniu Ślusarskiego skakało dwóch lechitów, lecz nikt nie zamknął tej dobrej sytuacji.
45 min. – Rzut rożny. Dośrodkowanie Hamy, piłka odbija się od Trałki i dopada do niej Kamiński. Obrońca Lecha z powietrza i nogą zdobył gola na 2:0.

49 min. – Do przodu podłączył się Wołąkiewicz. Podał do Ślusarskiego, a ten uderzył po koźle. Obok słupka.
51 min. – Dośrodkowanie Zieńczuka z wolnego wybili obrońcy Lecha. Po chwili poprawka tego samego zawodnika, lecz bardzo zła.
53 min. – Indywidualnie z piłką przedzierał się lewą stroną Jankowski, jednak za daleko wypuścił sobie futbolówkę.
56 min. – Błąd Ceesaya. Dobrą okazję miał Jankowski, ale jego płaski strzał obronić Burić.

61 min. – Dośrodkowanie z prawej strony Teodorczyka i… piłkę do własnej bramki wpakował Baszczyński. Była to szybka i zabójcza kontra Lecha.
67 min. – Szybkie rozegranie rzutu wolnego przez Lecha, ale akcja została zepsuta.
72 min. – Dobre dośrodkowanie Chwastka wyłapuje Burić. Gdyby nie on, zapewne byłaby bramka dla Ruchu.
73 min. – Strzał Wołąkiewicza z wolnego nad poprzeczką.

78 min. – Teodorczyk przejął piłkę po błędzie Ruchu. Huknął z daleka, a bramkarz sparował piłkę na rzut rożny.
79 min. – Szybkie rozegrania Lecha. Uderzenie Gergo bardzo niecelne, aczkolwiek z lewej, słabszej nogi.
82 min. – Dynamiczna akcja Lecha. Piłka na prawą do Kędziory, który dośrodkował, ale piłkę wybili obrońcy.
84 min. – Uderzenie Baszczyńskiego głową bardzo niecelne.
87 min. – Cudowna akcja Lecha! Teo do Hamy, a ten przepięknym i podkręconym uderzeniem pod poprzeczkę dobił Ruch.
89 min. – Znów dobra sytuacja Lecha, lecz Wołąkiewicz za wolno podawał do Teo.
90 min. – Ostatecznie Kolejorz zmiażdżył Ruch 4:0 i jest już punkt za liderem.

Ruch Chorzów – KKS Lech Poznań 0:4 (0:2)

Bramki: 2.Ślusarski 45.Kamiński 61.Baszczyński – sam. 87.Hamalainen

Żółte kartki: Janoszka, Konczkowski, Baszczyński, Tymiński – Tonev, Wołąkiewicz, Teodorczyk

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)

Widzów: 8100 (1000 kibiców Lecha)

Ruch: Pesković – Kikut, Baszczyński, Djokić (46.Stawarczyk), Konczkowski – Zieńczuk, Lewiński, Tymiński (68.Starzyński), Janoszka (46.Chwastek) – Sultes, Jankowski.

Rezerwowi: Kamiński, Chwastek, Stawarczyk, Starzyński, Malinowski, Smektała, Kuświk.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Ceesay, Kamiński, Wołąkiewicz – Trałka, Murawski – Linetty (85.Możdżeń), Hamalainen, Tonev (70.Lovrencsics) – Ślusarski (58.Teodorczyk).

Rezerwowi: Kotorowski, Cyfert, Drewniak, Lovrencsics, Możdżeń, Teodorczyk, Ubiparip.

Kapitanowie: Janoszka – Murawski

Trenerzy: Jacek Zieliński – Mariusz Rumak

Pogoda: +3°C, pochmurno, mokro

307 komentarzy

1. as pisze:

Jest dobrze, jest bardzo dobrze, ale teraz nie pompować balonika pt. Lech na majstra, bo może on boleśnie pęknąć.

2. slavus pisze:

24 punkty w 9 meczach na wyjeździe. Niesamowite. Oby w Poznaniu było wiosną równie dobrze

3. luis pisze:

Brawa za wygraną i grę. Mam nadzieję, że Kędziora w następnym meczu również zagra na prawej stronie. Brawo dla Bartka. Oby tak dalej i Mercedes w garażu może trochę postać:)
    No ale tylko się cieszyć z takiego obrotu sprawy.

4. kamil pisze:

Zauważcie, że dzięki grze Hamalainena gry nie musi kreować Murawski, mający z tym problemy jesienią. Dzięki tej zmianie na środku Muraś z Trałką mogą skupić się na defensywie, co w meczu z Ruchem wyszło Lechowi bardzo dobrze.

5. luisao pisze:

nie podniecać się na zapas, tak samo zaczeliśmy poprzednią rundę a potem co było? jechanie na fuksie, oby teraz było inaczej, ale spokojnie nie pompować balonika już teraz.

6. ss pisze:

Koniec Świetny mecz szkoda ze juz koniec go 🙂

7. Anfil pisze:

Apel do Rumaka obudz Pan Murawskiego !!!

8. kibic pisze:

Brawo! O wiele lepsza druga połowa Linetty’ego – nie miał tylu głupich strat, za to świetnie rozgrywał, Hamalainen potwierdził klasę, dobre wejście Teo – 2 asysty i wyśmienita (:D) żółta kartka. Nie udało się strzelić gola, ale na to przyjdzie czas. Jak wcześniej brawo Ślusarski, Cessay zaskoczył mnie swoją solidnością w obronie, brawo Kamiński za bramkę dającą komfort psychiczny. Na całe szczęście w pełni kontrolowaliśmy przebieg 2. połowy. Pierwsza stacja zgodnie z rozkładem w rundzie wiosennej, jeszcze 14. Tak dalej Panowie!

9. tomasz1973 pisze:

Anfil-a co ty od niego chcesz.Przecież gołym okiem było widać,że dostał typowo destrukcyjne zadania.Przed meczem każdy obawiał się o obronę i on miał im pomagać i to robił.Ruch w ataku ,po za małymi wyjątkami nie istniał i to zasługa Murasia i Trałki

10. dawniej "p" pisze:

rzadko pisze komentarze,ale dzisiaj napiszę!!!
    Na Cichej jest cicho!!!!!!!!!!!!!!!!!!

11. MaPA pisze:

Należałoby pochwalić grę młodych Linettyego,Kamińskiego i Kędziory.

12. Pawlik pisze:

Moim zdaniem jest miejsce dla Ślusarza i Teo w pierszym składzie ,chciałbym ,aby Rumak chociaż w domu grał dwoma napadziorami…Teo grał dzisiaj chwile , a pokazał swoje atuty :walkę ,siłę ,szybkość …super

13. pedro pisze:

Kurcze dajcie sobie spokój z tym kto jest mistrzem bo jak narazie nikt nim nie jest i jeszcze długo niebedzie. Cieszmy sie ze zwycięstwa ale bez wybiegania w przyszłość. Brawo za mecz, tak trzymać. Pozdrawiam 🙂

14. seth pisze:

Ruch cieniutki ,Zielinski przekombinował i chciał zagrac otwarta piłke i to sie zemsciło.Linetyy po mizernej pierwszej połowie sie ogarnął podobnie Kedziora,ale Wolakiewicz to tykajaca bomba w naszej obronie ,nawet Kebab dawal rade.
    Tylko spokoj nas moze uratowac a o cwelce niech pisza i gadaja nawet 24 h to bedzie spozytkiem dla nas.

15. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

Brawo LECH!!!!!! Dziękuje:)

16. Anfil pisze:

W 2 połowie na 14 podań celne miał 3 rewelacja strat najwiecej w zespole to swietnie jak dla ciebie co do zadań defensywnych to do niczego nie mozna sie było przyczepić !!!

17. tylko tyle pisze:

Nie wiem czy tu było, ale mam pytanie. Co jest z oficjaną stroną i z forum wie ktoś może ?? Jest tylko informacja że wystąpił błąd techniczny. Macie tak samo, czy coś u mnie nie halo :))

18. kamil pisze:

A prolegijni już płaczą, nad żółtą dla Teo.

19. BeŚ18 pisze:

Weszło już atakuje Tedorczyka. Mają argument iście marksistowski. Wyrównać do dołu, a co!

20. BeŚ18 pisze:

Teodorczyk może nie grać następnych 5 meczy. Ślusarski w tej formie to i tak wartość dodatnia.

21. kaz pisze:

@luis – mercedes był dzisiaj lepszy od Bartka pomimo, że czasu miał mniej na pokazanie się ;]

22. maciek pisze:

puk! puk!(legia:kto tam?)KOLEJORZ!! Imieniny udane:) Dzięki Kolejorzu!!!

23. Greg pisze:

Brawo! Brawo! Brawo!

24. tomasz1973 pisze:

Liczyłeś to,czy tak strzelasz,a może podali taką statystykę.Pytam z ciekawości,bo i tak zostanę przy swoim.Nie rozegrał meczu życia ,ale z krytyka typu –obudź –przesadzasz.

25. tom62 pisze:

Taki mecz to miód na obolałe serce. Wszystkie plany wykonane łącznie z kartką Teo. Dobrze że Kamiński walnął brame może nabierze więcej pewności.

26. BeŚ18 pisze:

Teodorczyk nie może dostać miejsca „za darmo”. Ślusarski jest aktualnie za dobry, aby mu zrobić świństwo. Teodorczyk, albo będzie robił ogony, albo znajdą mu inną pozycje.

27. Majkelinho pisze:

Redakcjo przepraszam, że tu ale muszę. Śmietnik mi się nie otwiera, jest tylko białe tło.

28. fan pisze:

A Weszlaki już mieszają Teo z błotem za tę kartkę 😀

29. MP pisze:

Może ktoś wie czy jest taka możliwość żeby Teo dostał kara na więcej meczy za takie coś?

30. Majkelinho pisze:

@MP za 4 kartki jest tylko jeden mecz.

31. Anfil pisze:

W innych ligach jest to różnie traktowane raczej kary brak jedyny ukarany chyba Real !!!Weszlaki to mega czele Leglej myśle ze będzie kara pieniężna !!!

32. Ferion pisze:

Jeżeli wygramy w piatek z Polonią to będziemy przynajmniej jeden dzień liderem ekstraklasy. Teo nie strzelił bramki, ale zaliczył 2 asysty i pare razy ładnie poklepał piłkę w ataku. Debiut Hamalainena i Teodorczyka bardzo udany. Kedziora na parwej obronie też pokazał się z dobrej strony. Trochę słabiej dziś Murawski, Tonev, Wołąkiewicz. Aż strach pomyśleć jak to uda się poprawić i poustawiać wówczas bedziemy liczyć na ile kolejek przed końcem będziemy świętować mistrzostwo. To przyszłość teraz należy skupić się na meczu z Polonią i nie ulegać euforii.

33. BeŚ18 pisze:

To tylko prucie się weszło. Teodorczykowi absolutnie nic nie grozi.

34. BeŚ18 pisze:

To jest grozi – Bartosz Ślusarski.

35. MP pisze:

Ale podobno jak to napisali na Weszło za cwaniactwo jest kara… ale to pewnie z zazdrości

36. jack pisze:

Słuchajcie,kto jest na pierwszym miejscu ? Legia ?–Legia i tak ma być !!!

37. aabbee pisze:

Najpierw to trzeba by było znaleźć paragraf na taką sytuację. A pewnie go nie ma. Zresztą nie ma co też porównywać sytuacji z Realem gdzie Mou sam kazał zawodnikom łapać zółtka by się wyczyścić przed meczem z Barcą do umowy między klubami. Teo nie zagra z Polonią więc umowa wykonana.

38. MP pisze:

@jack Boli porażka:)

39. ArekCesar pisze:

Dobrze napisałeś Legia? Nie -Legła, która niedługo może legnąć.

40. Classic pisze:

BŚ18 zmień okulary jeśli Kędziora grał dla Ciebie słabo. Nawet Karol zagrał przyzwoicie.

41. BeŚ18 pisze:

o czym Ty mówisz… taka strata Kędziory w meczu z Legią oznaczałaby stratę bramki.

Linetty miał dwie straty w ciągu 30 sekund. o czym my w ogóle rozmawiamy?

42. KKS pisze:

Świetny mecz Lecha. Całkiem dobrze obrona (Kędziora, Żaba), pomoc bardzo dobrze (Linetty, Kasper, Muraś), a dodatkowo naprawdę niezły atak (Ślusorz, Teo). Najsłabiej dla mnie Trałka. Reszta bez zastrzeżeń. Proponuje jednak nie popełaniać błędu pychy i arogancji, który z pewnością jeszcze nie raz odbije się czkawką tirówie! Róbmy swoje, krok po kroku, a w czerwcu będziemy się bawić na starym! MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ:)

43. Classic pisze:

Koleś.. naprawdę nie mam ochoty z tobą dyskutować, oglądaliśmy inny mecz. Pogadaj z kimś kto oglądał ten sam co Ty.

44. jozek pisze:

Legła też wykartkowała się specjalnie, teraz grają przecież z bełchatowem.
    Ps. Będzie z przymrużeniem oka?

45. hipi pisze:

weszło to niech sobie pokomentuje trzech legijnych, którzy wykartkowali się przed meczem z najsłabszym Bełchatowem. A Teo jest wielki 🙂

46. BeŚ18 pisze:

Cóż. Ja chcę z tobą rozmawiać, ale skoro Jaśnie Pan ma honory to trudno.

Jedno jest pewne Linetty i Kędziora mają duuużo do nauczenia.

47. jozek pisze:

Masz racje młodzi są więc dużo nauki przed nimi, ale dzisiaj obydwoje zagrali DOBRZE.

48. hejkolejorz pisze:

Wszyscy pięknie z wyjątkiem Murasia i Gergo, Muraś gra już w Lechu nie od dziś ale to już czas na ławeczke bo latka lecą , myśle że Drewniak śmiało mógłby go zastąpić. A Gergo lepiej żeby wrócił z wypożyczenia bo jak narazie nic do gry Lecha nie wnosi jeszcze 14 meczów-zobaczymy może się poprawi 🙂

49. babol pisze:

Podsumowując spotkanie mogę powiedzieć, że Lech zagrał naprawdę niezłe spotkanie, zwłaszcza w 2 połowie gdzie Ruch z minuty na minutę grał coraz słabiej. Jedno mnie martwi, że Lech po strzeleniu 1 bramki nie potrafił zbytnio wymienić kilku podań, ale obserwując spotkanie zwłaszcza 1 połowę było to ciężko do wykonania zważywszy na to, że środek pola był mocno skomasowany. Dobry mecz rozegrał według mnie Hamalainen, obrona momentami się gubiła, ale zagrała poprawnie skoncentrowana do końca meczu co mnie zdziwiło. Młodzi jak dla mnie dzisiaj za dużo chcieli się pokazać i momentami zwłaszcza Linetty popełnił kilka prostszych błędów, ale koniec końcem spisali się poprawnie i było widać, że chcą bardzo grać w podstawowym składzie, a to dobrze rokuje na rywalizację w zespole. Nie spodziewałem się przed spotkaniem takiego pogromu, ale na dzień dzisiejszy widać jak na dłoni, że Ruch walczy o utrzymanie się w lidze, a my o europejskie puchary.

50. FedA pisze:

A ja uważam, ze Tralka zagrał całkiem niezle. Wnosi wiecej do gry, niż Injac rok temu. Już ma 4 asysty ( trochę na farcie, ale najwiecej w drużynie).

51. Allen pisze:

was zaskocze ale mi się podobała gra Wołąkiewicza szybki przebojowy i troche przypomina Manka Arbolede z sezonu 2008/2009 gdy po odbiorze piłki wchodził ofensywnie u Zaby widac podobną chęc do gry ofensywnej. Moze z tyłu troszkę gorzej ale forma przyjdze 🙂

52. Kibic. pisze:

Bardzo dobry mecz Kędziory, Kacpera i Teo. Ślusarski poza bramką niczym się nie wyróżnił cały czas człapał po boisku.

53. Cezar1234 pisze:

O dziwo Kebab zagrał bardzo dobrze na środku obrony 😀

54. kibicinowroclaw pisze:

dobry mecz w wykonaniu Lecha, wynik imponujacy, widac ze zawodnicy sa w formie, oby tak dalej !

55. maciek pisze:

Po wygranej 4:0 nie ma sensu krytykować poszczególnych piłkarzy! Nigdy nie jest tak by wszyscy piłkarze w meczu zagrali idealnie,chodzi o to by zespół jako całość prezentował się co najmniej poprawnie przez cały mecz ,gdzie błąd jednego potrafi naprawic drugi albo i trzeci jak trzeba.Cały pic polega na tym by w kazdej fazie meczu(sezonu) tych lepiej grajacych było zdecydowanie więcej niż cieniujących i wcale niekoniecznie w konkretnych fazach meczu muszą to być ci sami piłkarze.Dzisiaj właśnie tak było i trzeba mieć nadzieję że ta tendencja się utrzyma 🙂

56. Kechup pisze:

mlodzi duzy plus ogolnie o, Muras?od niego wiecej sie wymaga,Teo i Kasper super jedziemy z frajerami z warszafki a cwelki juz skomla i placza i niech tak juz zostanie do konca

57. Luka pisze:

Dobrze zagrał ale ja i tak wolę Kebbę na prawej stronie, a w środku Kamień z Wołąkiewiczem.

58. fanik pisze:

dobry tekst ćwiąkały na twitterze;p „fin w 37 min oddycha rękawami” – potem mu pocisnęli i wyśmiali i po meczu „widocznie mylne wrażenie”… jaki koleś…

59. kuba pisze:

Bylem niepewny tego meczu (pewnie jak wszyscy).
    Wszyscy zagrali bdb. Ile okazji mial Ruch? Wreszcie wykorzystywalismy sytuacje: 7 celnych strzalow – 4 bramy.
    Teo i kartka, kupa smiechu ale jak koszulki nie mogl sciagnac… ( Weszlo cos w dupe Legiuni, a moze Stanowskiemu w Uefa ).
    Obysmy u siebie tak grali!

60. Luka pisze:

Muraś jak dla mnie powinien mieć więcej zadań ofensywnych. Zagranicą gdy gra dwójka defensywnych, to zawsze ktoś z nich podłącza się do akcji. U nas, ŚPD ma tylko zadania w defensywie. Chciałbym aby rola Murawskiego była taka jak Gundogana w BVB, Schweinsteigera w Bayernie, Diaby’ego w Arsenalu czy Modrica w Realu, wtedy gra wyglądałaby efektowniej. Ale w końcu po dłuższym czasie można być zadowolonym z transferów, gry, napastników, bramkarza, obrony. Wszystko idzie w dobrą stronę.

61. Kolejorz pisze:

Pięknie warszawkę zabolało nasze zwycięstwo – uważają kartkę Teo za oszustwo, a nasz mecz za ustawiony:)) Co za debile azjatyccy:))

62. wagon pisze:

Może nie zauważyliście ale gdyby nie wejście Teo to końcówka meczu mogła by być nerwowa, Rumak tym razem miał wyczucie chwili
    w tym zespole nie było by miejsca dla beleszyńskiego

63. JMBfan(koniec koszaru) pisze:

BeS18. Przede wszystkim! Jak kochasz ł3 wypierdalaj tam skad przyszedles! Jakobowski popełnił dzisiaj jeden błąd w polu karnym, ktory mogl sie zemścić, ale nas chuj obchodzi legla! Być moze Bełchatów tez by to wykorzystał.
    Najsłabszy Lechita dzisiaj na boisku to Zaba.
    Chłopaki muszą mieć w sobie ” KURVE” taka jak my i nie podpalić sie dzisiejszym wynikiem.
    Dla mnie Szymek Pawłowski po dzisiejszym meczu musiałby sie sporo napracowac zeby zagrać tak jak dzisiaj Linetty.
    Po pierwszym meczu na Bulgarskiej dowiemy sie ile leglej brakuje do nas, a nie nam do nich.
    Jutro, jeśli Górnik pacnie Piasta, legla bedzie obsranan po pachy.

64. Alcatraz pisze:

Dużo momentów jakości plus to co na jesieni.
    Dziś bardzo podobały mi się debiuty , ale najbardziej pozytywnie zaskoczył mnie Bartosz Ślusarski!!!
    Nie był wcale drewniany, wręcz finezyjny ,bardzo dokładny w rozegraniu.
    Jeszcze jedno co mi się rzuciło w oczy to rozgrywanie piłki. Na jesieni wyglądało to dobrze od tyłu i kończyło na Murasiu ,który zwalniał szukał kogoś do zagrania, generalnie nie za bardzo miał pomysł na rozegranie. Dzisiaj Hamalainen daje płynność w graniu, nie chodzi o to że zaliczył gola i asystę, bo to też istotne.
    Po tym meczu jestem bardzo usatysfakcjonowany , żeby tylko za bardzo w siebie nie uwierzyli.
    Ale lepiej ta runda się dla nas zacząć nie mogła.

65. Mouze pisze:

Bardzo dobry mecz, świetny początek rundy.Oj nerwowo się robi w warszafce.

66. Jarecki pisze:

Classic, masz rację – Kędziora zagrał dziś bardzo dobry mecz ! Z resztą w ogóle nie ma się do kogo doczepić.Ja nawet do Rumaka nie mam o co się przypitolić . Inna sprawa że tak się gra jak przeciwnik pozwala, ale to już nie nasz problem 🙂
    A swoją drogą jakoś mnóstwo nowych ,,nicków” tu przybyło – i każdy mądrzejszy od drugiego :-). Może i to ciekawe, aczkolwiek niektóre wpisy aż śmieszą.
    Do zobaczenia na Bułgarskiej 🙂

67. bebe pisze:

Wołąkiewicz jak zwykle słabo niepewnie i elektrycznie. dobrze że luis wraca, więc on wejdzie na lewą. reszte obrony poprawnie zagrała, świetnie środkowi obrońcy wychodzili za napastnikami i kasowali akcje. Kędziora najlepszy.

w pomocy słabo Trałka. przeciętnie Muraś. Tonev wykonał kawał dobrej roboty. wracał i dużo robił w defensywie, z przodu miał swoje akcje – i dośrodkowania i strzały. Rewelacyjnie zagrał Linetty. napracował się. Fin jest gość 🙂

68. West pisze:

Wygrana na wyjezdzie do przewidzenia[jesien]zobaczymy w piatek,jak przyjdzie grac atak pozycyjny w tedy wiekszy poglad bedzie.Oby nie jak jesienia!

69. Greg pisze:

Skoro przelamalismy fatalna passe z Siejewiczem to czas wygrać u siebie najwyższy czas a dziś się balem Chorzów to dla nas trudny teren czas seryjnie wygrywać u siebie w tej rundzie mamy jeszcze 8 meczów u siebie i 6 na wyjeździe wiec domowe zwycięstwa to klucz brawon i jeszcze raz brawo ale bez balonika do roboty i tak juz do końca 😉

70. luis pisze:

Osobiście nie wyobrażam sobie żeby Kędziora nie zagrał w pierwszym składzie w następnym meczu.
    Mam nadzieję, że Rumak nie „zabije” Kędziory swoją decyzją.

71. kuba pisze:

bebe
    Tralka slabo? Inny mecz ogladalismy?
    Dla mnie to jeden z najlepszych zawodnikow meczu.

72. West pisze:

Aha, jeszcze jedno Hamalainen wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie,Teo chyba problemy z kiwką,ale to tylko moje spostrzeżenie

73. 07 pisze:

Podzielam słowa luisa. Kędziora to chłopak który powinien grać w pierwszej 11. Na tego chłopaka po prostu trzeba postawić. Luis H mecz z Polonia rozpocznie na ławce. Jeśli na trudnym terenie zagrali na ”0” z tyłu to po co coś zmieniać? inauguracja udana, ale …. to tylko pierwszy mecz. czekam na potwierdzenie formy i gry w kolejnym meczu…

74. luis pisze:

kiedyś pisałem posty o Kędziorze i o jego podejściu do grania w Lechu.
    Ciesze się, że takimi meczami tylko potwierdza moje i nie tylko zdanie. trzeba dawać mu szansę nawet kosztem Kebby czy innego obrońcy.

75. Classic pisze:

Jedna prośba do trenera – Linetty który potrafi odbierać i walczyć za Trałkę.

76. ArekCesar pisze:

Ja tam na fantasy kędziorę miałem w każdym składzie z 3 posiadających. Kasper i Teo jest w 2, a Ślusarz w jednym. I gitara gra 🙂

77. ArekCesar pisze:

sorki Kędziorę.

78. Classic pisze:

@luis, możesz przypomnieć swoje zdanie? Pamiętam że kiedyś wypowiadałeś się pozytywnie o tym chłopaku, ale nie pamiętam co konkretnie. Podziel się ponownie swoją opinią, jako ten „blisko klubu”.

Tak poza tym pisałeś kiedyś że Cierpka nie ma za dobrej sytuacji w Lechu, coś się ostatnio zmieniło? Z tego co wiem to też ponoć całkiem spory talenciak.

79. louthwar pisze:

tak z innej beczki wiecie moze jak tam z Arboleda bo dawno nie widzialem zadnego newsa o jego rechabilitacji

80. wislak666 pisze:

Kibicuję Wiśle i jestem z nią w tych trudnych chwilach… ale… z uwagi na jej pozycję w tabeli i brak możliwości sięgnięcia po 14 mistrzostwo w tym roku, życzę aby trofeum trafiło mimo wszystko w ręce Lecha. Utrzyjcie nosa nadętym do granic Legionistom… przekłujcie ten ich różowy balonik. Niech warszawscy pismacy zawyją na koniec sezonu gorzkim lamentem a Wojtek Kowalczyk niech chla z rozpaczy…

Wynik z Ruchem doprawdy imponujący. Gra też solidna, momentami naprawdę mogąca się podobać. Myślę, że Teodorczyk i ten Fin są tym czego Lechowi brakowało w rundzie jesiennej. Była dobra gra w obronie ale z przodu tylko liczenie na kontry i błąd rywala. Teraz Lech będzie bardziej kreatywny i mniej schematyczny. Wszyscy zachwycali się nad transferami Legii, piali już o jej mistrzostwie i Lidze Mistrzów… Tymczasem wygląda na to że Lech i jego nowi zawodnicy prezentują się lepiej…

Powodzenia w tym sezonie, ale w przyszłym mam nadzieję że Wisełka wróci do gry, pozdro

81. Greg pisze:

wislak666 dzieki za dobre slowo, a co do Was coz bedzie Wam ciezko, jezeli wlasciciel nie sypnie groszem to raz a dwa musialby zmienic sposob myslenia i zbudowac akademie

82. asdat0r pisze:

Gdzie są wszyscy, którzy tak się zarzekali, że karnetu na wiosne nie kupią? Pewnie w kolejkach do kasy….

83. DAP pisze:

czy tak koncertowo? jeszcze trochę muszą popracować ale jest optymizm. Bravo Kolejorz! biegać, walczyć i się starać w Lechu trzeba zapier…. i oby tak do końca

84. wislak666 pisze:

Jeszcze jedno… Przyznaję, że Pan Rumak działał mi na nerwy swoimi buńczucznymi wypowiedziami. Myślałem sobie… Chłopie ! Kim ty jesteś ? Nic jeszcze nie osiągnąłeś a już zachowujesz się jakbyś był nie wiadomo jakim autorytetem trenerskim. Jakbyś wszystkie rozumy pozjadał… Ale okazało się po czasie że Rumaka bronią wyniki. Może drażnić mnie jego osobowość ale trzeba przyznać, że facet ma jednak pojęcie o swojej robocie. Szacun dla tego gościa bo pozbierał drużynę po epoce Bakero i walczy teraz o mistrzostwo, bez wielkiej kasy na transfery. Facet pokazał że ma potencjał.

A Legia ? Ich polityka przypomina mi to co było w mojej Wiśle 2 lata temu… Stawiają wszystko na jedną kartę. Transfery na potęgę. Biorą kogo się da aby poszerzyć kadrę bo szykują się na walkę na 3 frontach: w LM, Pucharze Polski i w Ekstraklasie… Problem będzie jak się do tej LM nie dostaną, Rozdęty gwiazdozbiór zacznie ciążyć na klubowym budżecie oraz szatni. A mi się wydaje że oni nawet mistrzostwa Polski nie zdobędą a co dopiero mówić o LM.

85. tomasz1973 pisze:

Luis–mam takie same odczucie co do Kędziory,niestety obawiam się ,że w następnej kolejce po powrocie do gry Panamy,Kędziora będzie odstawiony od gry.No cóż zapłaci frycowe za to,że jest najmłodszy…A fakt jest taki,że na prawej zagrał przynajmniej dobre spotkanie.Na następny mecz skład obrony powinien byc następujący
    Kędziora—–Kebab/Kamiński——Wąłąkiewicz—— Luis
    Mam nadzieję,że Rumak mimo wszystko zauważy to co i my.

86. tomasz1973 pisze:

wislak—-i tak powinno być ,gadka bez napinki.Dobrze zdiagnozowałeś sytuację Legii,no ale sam to przechodziłeś…
    Pozdrowienia

87. T pisze:

I jak tu teraz po takim meczu kogoś ze składu wywalić kosztem Panamy?? No i w transfery już nie wierzę, bo Trener nie będzie chciał teraz mącić atmosfery nowymi ludźmi. Wydaje mi się, że jak ominą nas kontuzje ta kadra wystarczy.

88. MataKś pisze:

Poczekamy zobaczymy ,okienko nadal otwarte, zarząd już nas i tak zaskoczył

89. inowrocławianin pisze:

No to swietnie zaczelismy 🙂 Transfery wypaliły juz w pierwszym meczu, a w obronie nawet bramki nie stracilismy. To była konsekwentna gra bez fajerwerków i co najwazniejsze skuteczna. Ślusarz w końcu nie musiał miec 10 sytuacji by strzelic 1, miał za to praktycznie jedna, ale za to od razu strzelił i mecz był juz ustawiony pod nas. Oby tak dalej, teraz trzeba poprawic gre na Bułgarskiej, a Legia niech drzy przed nami 🙂 Pewnie juz zaczynaja miec pełne gacie 🙂 Pozdrawiam wszystkich lechitów 🙂

90. Młody pisze:

Kędziora chyba najlepszy w obronie, młody perspektywiczny moim zdaniem powinien wskoczyć do „11” na dłużej! Takim piłkarzom należy się szansa.

91. T. pisze:

Wynik świetny, gra z przodu również. Bramek mogło być ze 6 nawet. Ale tyły momentami były mocno „elektryczne”. Ale tu akurat z każdym treningiem powinno to lepiej wyglądać. Mimo wszystko to jeszcze nie czas na lizanie się po fiutach. Ostro do pracy, żeby cieszyć się ale w pierwszy weekend czerwca.

92. kibic pisze:

Panowie bez zachwytów wygrali i to się liczy. Są duże przestoje w środku pomocy i przed całą drużyną bardzo dużo pracy i dużo elementów do poprawy. Przydały by się jeszcze 2 transfery ( Stoper i dobry skrzydłowy pomocnik) to wyzwoliło by wśród zawodników większą rywalizację i walkę o podstawowy skład co spowodowało by jeszcze lepszą grę Lecha.

93. pyra fan kks z breslau pisze:

do redakcji mam problemy z witryna

94. KKSLECH.com pisze:

Jaki problem? Napisz dokładnie jaki, jaka przeglądarka i najlepiej jaki system.

95. Anfil pisze:

A co z ewentualnymi transferami ?przyjdzie ktoś jeszcze?

96. kuba pisze:

Pawlowski

97. luki pisze:

Anfil tak, Marcin Krzywicki i Jakub Tosik.;)

98. kuba pisze:

Dariusz Dudka podobno

99. luki pisze:

a tak na poważnie to Dudka byłby bardzo dobrym transferem. Mozecie sie śmiać, ale jak będzie grał to jest podstawowy zawodnik repry. Za Trałke idealny. Do tego moze grać w obronie.