Trener liczy na Teo

teoZa kilka godzin Lech Poznań zagra na wyjeździe z Ruchem Chorzów i jeśli wygra to doskoczy do prowadzącej w lidze warszawskiej Legii na tylko jeden punkt.

Jedną z większych zagadek przed tym spotkaniem jest obsada linii ataku. Kolejorz stosuje ustawienie 1-4-2-3-1, więc miejsce na szpicy może być tylko dla jednego snajpera. W zimowych sparingach najwięcej spośród napastników grał Vojo Ubiparip, który zaliczył 386 minut i zdobył dwa gole. Dwie bramki zimą zanotował też Bartosz Ślusarski, choć dokonał tego w czasie 334 minut.

Na dodatek parę dni temu do Kolejorza dołączył Łukasz Teodorczyk, który wzmocnił Lecha oraz konkurencję wśród poznańskich napastników. „Teo” nie przygotowywał się z naszą drużyną, ale jest dobrze przygotowany do rundy. – „Łukasz przyszedł po okresie przygotowawczym, ale trener Stokowiec to dobry trener. Widać, że Teodorczyk jest przygotowany pod względem fizycznym.” – podkreślił Mariusz Rumak

Patrząc na umiejętności 22-latka wydaje się, że „Teo” jest stuprocentowym kandydatem do gry w ataku Lecha i to na stałe. Trzeba jednak pamiętać, że wychowanek Wkry Żuromin ćwiczy z zespołem dopiero od wtorku, zatem nie wiadomo, czy zagra dziś od początku. Mimo to, trener Kolejorza liczy na „Teo”. – „Łukasz Teodorczyk był cały czas obserwowany, więc myślę, że szybko przyzwyczai się do naszego sposobu gry i myślenia.” – powiedział Rumak.

37-letni szkoleniowiec „niebiesko-białej” ekipy nie ukrywa jednak, iż łatwiej byłoby mu przygotować Łukasza Teodorczyka do gry w pierwszej jedenastce Lecha Poznań, gdyby Ireneusz Król szybciej zgodził się na transfer zawodnika Polonii Warszawa na Bułgarską. – „Zdecydowanie łatwiej jest sprawdzić zawodnika, gdy przebywa on z nami dłużej i rozgrywa gry kontrolne.” – przyznał Rumak, który ma teraz spore pole manewru w ataku i ma nad czym myśleć.