Mistrzowie wyjazdów znów zadziwili i liderowi nie odpuścili

W hitowym meczu 18. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań pokonał na wyjeździe Górnika Zabrze 1:0 (0:0). Było to dziewiąte wyjazdowe zwycięstwo Kolejorza z czego siódme z rzędu. Wielkopolanie umocnili się na pozycji wicelidera i do prowadzącej warszawskiej Legii wciąż tracą zaledwie dwa punkty.

2 min. – Mecz od ataku rozpoczął Lech. Najpierw Linetty nie zdążył do dobrej piłki podanej od Ślusarskiego, a po chwili sam „Ślusarz” poślizgnął się będąc niedaleko bramki.
4 min. – Piękna i szybka akcja Lecha. Wołąkiewicz zagrał prostopadle do Ślusarskiego, a napastnika Lecha w ostatniej chwili uprzedził Skorupski.
10 min. – Kolejorz wyszedł z kontrą trzech na trzech. Całą akcję zmarnował Linetty fatalnym podaniem.
13 min. – Groźnie dośrodkował Gancarczyk, ale piłkę wybił Kamiński.
14 min. – Akcja Kolejorza. Murawski na środek do Hamalainena. Fin został uprzedzony.

18 min. – Akcja zabrzan prawą stronę. Na końcu źle dośrodkował Bonin.
20 min. – Z dystansu po ziemi uderzył Łuczak, lecz niecelnie.
22 min. – Hamalainen kapitalnie wypuścił do przodu Ceesaya. Ten za późno podał jednak na środek. Szkoda.
23 min. – Strzał Ślusarskiego. Broni Skorupski, ale było groźnie.
25 min. – Lewą stroną przedarł się Hamalainen. Oddał strzał, ale tylko róg.
29 min. – Zrobiło się zamieszanie po rzucie wolnym dla Górnika.

32 min. – Z piłką zakręcił się Hamalainen, który podał do Toneva. Ten uderzył, ale niecelnie.
34 min. – Mocną bombę Toneva w środek broni Skorupski.
36 min. – Z prawej strony na środek i po ziemi zagrał Bonin. Piłkę przejął Burić.
37 min. – Hamalainen podał ładnie do Linettego, ale ten znów wszystko zepsuł.
41 min. – Przycisnął Górnik. Wszystko zakończył jednak Gancarczyk fatalnym strzałem.
42 min. – Strzał Murawskiego nad poprzeczką.
45 min. – Lech wyprowadził kontrę. Ślusarski ambitnie pobiegł za piłką, którą dograł na środek. Tam wszystko wyjaśnił Górnik.

47 min. – Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, lecz przewrotka Fina była zła.
49 min. – Dwie sytuacja Górnika i obie zablokowane.
51 min. – Źle kryty przez lechitów był Danch. Pomyliła się obrona, która pozwoliła oddać Danchowi strzał głową.
51 min. – Setka Fina po pięknej akcji w środku pola. Hamalainen trafił jednak wprost w bramkarza.
54 min. – Lech wyszedł trzech na dwóch i oddał strzał. Teodorczyk trafił prosto w Skorupskiego.
56 min. – Silny strzał Hamy pod poprzeczkę doskonale wybronił Skorupski. Znów było blisko.
59 min. – Błąd Ivana, ale Serb naprawił swój błąd.

62 min. – Kontra Lecha. Strzał z dystansu Linettego i piłka trafiła w rękę Gancarczyka. Ten dostał kartkę i nie zagra z Legią.
63 min. – Jedenastkę na gola zamienił Wołąkiewicz.
68 min. – Po golu przycisnął Górnik, ale Kolejorz radzi sobie w obronie na wyjazdach bardzo dobrze.
72 min. – Kontra Lecha, którą fatalnie popsuł Linetty. Zamiast podać strzelał.
75 min. – Linetty zdecydował się na strzał na pustą bramkę po wyjściu Skorupskiego. Bardzo się pomylił.

77 min. – Akcja górników prawą stroną. Wszystko wybiciem wyjaśnił Ceesay.
79 min – Znów kontra Lecha. Skorupski dalekim wyjściem uratował Górnika.
84 min. – Od paru minut Górnik próbuje coś stworzyć, ale nie ma pomysłu. Lech nastawił się na kontry.
88 min. – Kamiński zahaczył Iwana i karny.
89 min. – Jedenastkę zepsuł Nakoulma.
90 min. – Główka Górnika z bliskiej odległości. Niecelna.
90+4 min. – Koniec. Kolejorz pokazał, że na wyjazdach już jest Mistrzem.

Górnik Zabrze – KKS Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: 63.Wołąkiewicz – k.

Żółte kartki: Gancarczyk, Szeweluchin – Murawski

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 3000

Górnik: Skorupski – Olkowski, Danch, Szeweluchin, Gancarczyk – Bonin (72.Nakoulma), Iwan, Kwiek (72.Mączyński), Moshnikov – Łuczak – Zahorski (72.Jeleń).

Rezerwowi: Witkowski, Kopacz, Mączyński, Jeleń, Nakoulma.

KKS Lech: Burić – Ceesay, Kamiński, Djurdjević, Wołąkiewicz – Trałka, Murawski – Linetty (83.Lovrencsics), Hamalainen, Tonev (86.Możdżeń) – Ślusarski (46.Teodorczyk).

Rezerwowi: Kotorowski, Cyfert, Drewniak, Możdżeń, Lovrencsics, Ubiparip, Teodorczyk.

5. Dominez pisze:

W końcu był karny dla Lecha. Czekaliśmy na to od meczu z Podbeskidziem, wtedy skończyło się 1:0 dla nas.

6. Pawelos pisze:

Ludzie przestańcie z tym Teo, Lech Poznań to nie tylko Teodorczyk ! 😉

7. Pavvelinho pisze:

Wołąkiewicz w końcu jest upragnione 0:1 dla Kolejorza.

8. Domino pisze:

Varane, a pamiętasz jak strzelają karne w Polonii? 🙂

9. Dymas89 pisze:

Karny z kapelusza ale prowadzenie najbardziej zasłużone.Jeszcze jeden dla spokoju.

10. Varane pisze:

No w sumie ta, zarazil by LEcha tym xd

11. ArekCesar pisze:

W końcu Garnek do zegoś się przydał.

12. damiano pisze:

@Dymas89- Ty jak chorągiewka na wietrze.

13. BŚ18 pisze:

Żenada. Co robi ten Teo w skłądzie? Żenada!!!

14. Anfil pisze:

Teraz prawdziwy test dla Lecha Maczynski ,Nakoulma ,Jeleń !!!!!

15. Varane pisze:

Co masz do Teo rozgrywa i walczy, co zagrał do Linettego… Ciekawe czy slusarski by tak zagral ..:)

16. BŚ18 pisze:

Przecież zdjął Bartka. W takim razie wygrać będzie cholernie ciężko!

17. BŚ18 pisze:

Do Teo ma to tylko to, że jest słabszy w praktyce i teorii od Bartosza!

21. Dymas89 pisze:

Linetty kolejny bez sensu faul w okolicy pola karnego.

22. 4o pisze:

Nie ma co gdybać, jest karny, jest gol.
    Nie roztwonić tego!

23. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

kurde niech ten mecz sie juz konczy!!!

24. Dymas89 pisze:

Niech wpuści Gergo na kontrę idealny teraz.

25. ArekCesar pisze:

Teo niezbyt, widać brak meczów. Już trzeci raz nieudane zagranie lub przyjęcie.

35. BŚ18 pisze:

Teodorczyk to chłam, Bartek Ślusarski strzelił znacznie lepiej! Rumak coś Ty zrobił!!!

36. MaPA pisze:

Bardzo dobry mecz Toneva widać rozmowa podziałała.Równie dobry występ Linettyego.Druga polowa w naszym wykonaniu,przynajmniej do momentu karnego dla nas całkiem całkiem.Pożniej to obrona Częstochowy i cała masa szczęścia.Ważne są 3 pkt.

37. ArekCesar pisze:

Pięknie kurwa pięknie!!!

38. Ferion pisze:

Fura szczęścia i pomoc sędziego, który później oddał karnego Górnikowi. Druga połowa w wykonaniu Lecha znacznie lepsza, duża w tym zasługa Rumaka, który wpuścił na boisko Ślusarskiego.

39. 4o pisze:

Koniec! Trzeba wysłać do Zabrza podziękowania na piśmie dla Prezesa 🙂

40. R. pisze:

cała masa szczęścia… w II połowie słownie 1 akcja która była zagrożeniem to ta z karnym. Jak dla mnie, byliśmy zespołem lepszym i zasłużyliśmy na 3pkt.

41. pedro pisze:

Jak Nakoulma nie trafił cieszyłem sie jakby nasi gola strzelili 😀

42. MP pisze:

wygrana dzięki prezesowi!!!

43. baczi_kks pisze:

są trzy punkty jest wygrana najwazniejsze..Spodziewalem sie trudnego meczu i taki też był..Dobry mecz Toneva reszta średnio

44. kibic pisze:

szczerze wam powiem dzieki sedziemu wygralismy to spotkanie a mozemy calowac nogi nakulmie ze tak strzelil karnego i to w 90 minucie

45. miodek pisze:

Dobry występ Linettyego? Same straty i błędne decyzje (szczególnie szkoda tej sytuacji gdzie Muraś idealnie wychodzi sam na sam, dalej był też czysty Teo, a ten strzelił w trybuny). Zmienianie Toneva na końcu kiedy Kasper już ledwo chodził też średnio udany pomysł. Umówmy się, Teodorczyk też kiepsko, kiwać się to on nie potrafi. Na plus Tonev, zanim nie padł Hamalainen, Muraś i Trałka poprawnie ale bez szału. Dziękujmy Prezesowi.

46. fan pisze:

Co takiego ma w sobie ten Burić, że przeciwnicy nie potrafią strzelać mu karnych? 😀

47. Przemo pisze:

Teodorczyk najsłabszy na boisku, Hamalainen tez nie najlepiej.

48. Pavvelinho pisze:

Wyrównany mecz ale mimo wszystko zasłużona wygrana Kolejorza.

49. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

Dziekuje za trzy punkty Bóga prosiłem i mnie wysluchał DZIEKUJE, ale koncowke meczu nawet nie patrzylem tylko chodzilem w te i wewte

50. BŚ18 pisze:

Teodorczyk ława, ława, ława. Niedopuszczalny wystep w interesie druzyny!

51. JRZ pisze:

Jak dla mnie karnego dla nas nie powinno byc ale moze jakis ekspert sie wypowie 🙂 nerwowka jak zwykle ale wazne trzy punkty! Teraz przelamanie u siebie!

52. hejkolejorz pisze:

Kontrowersyjny karny dla nas, ale dla Górnika to już w ogóle co to miało być przecież nikt tam tego Iwana nawet nie dotknął!! Chwała Bogu, że Nakoulma to taki troche Jop 😀

53. ArekCesar pisze:

Jeleń bał się strzelać karnego, a Nakoulma poszedł na całość 😀

54. BŚ18 pisze:

Niech teraz banda dzieciaków, która chciała zdjąć Ślusarskiego odszczeka całą swoją głupotę. Żenada.

55. wielkikks pisze:

Z przebiegu zasłużyliśmy na te punkty. Mieliśmy trochę więcej klarownych sytuacji. Ale powiem tak postawa Kamińskiego NIEODPOWIEDZIALNA delikatnie mówiąc. Sedzie od momentu podyktoania tego kontrowersyjnego karnego szukał tylko okazji do rewanżu. I nasz uzdolniony obrońca mu pomógł. Chłopak musi naprawdę MYŚLEĆ ! Wziąć się do roboty i pracować nad brakami bo w każdym meczu gdzieś się jego nazwisko przewija !

56. KubaCMG pisze:

przed meczem Rumak mówil,że Teo ma mały dołek więc o co wam chodzi? Jest wygrana na trudnym terenie, są kolejne 3 pkt a wy jeszcze krytykujecie i narzekacie…
    HEJ LECH !

57. bezimienny pisze:

Bś puknij się w głowę

58. 07 pisze:

Pierwszy dobry mecz Djuki w tym sezonie. Linetty za rok będzie przesądzał o wyniku meczu. Teo bez formy. Cieszy 0 z tyłu. Tyle. Dziękuje. Nie popadam w huuuurrrraa euforię. Przed Nami jeszcze kilka ważnych spotkań.

59. Classic pisze:

Powinniśmy mieć dwóch trenerów, jednego który prowadziłby mecze w domu i Rumaka na wyjazdy. Po raz kolejny mądry mecz taktycznie. Górnik nie miał żadnego strzału w światło bramki. Hamalainen musi pracować nad wydolnością, bo zgasł w pewnym momencie i do końca meczu był niewidoczny. Teo dziś zagrał słabo, ale widać po paru zagraniach że umie sporo. Jednak na Bełchatów dałbym od początku Ślusarza, pomimo że jego występ też nie był udany.

60. kks janek pisze:

Ale szczęście, tyle sytuacji było powinni wykorzystać którąś z nich i końcówkę rozegrać spokojnie, no 2 punkty straty teraz gramy z Gks-em i Pogonią, a Legia z Górnikiem i Polonią, więc wygrajmy 2 mecz najpierw przełamując się u siebie z ostatnim zespołem ekstraklasy, a następnie mamy mecz na wyjeździe a na wyjazdach gramy nie samowicie, a Legia teraz może potracić punkty, bo do tej pory z o wiele słabszymi zespołami sobie nie radziła.

61. Bartas10 pisze:

Kolejorz dzięki za walkę !! 🙂 Za tydzień 3 pkt.

62. Anonim pisze:

Bś18–ucisz się debilu!

63. Piter pisze:

Co za piłka kopna, 3 liga europy :(. Masakra za Franka to chociaż szło oglądać jakoś

64. slavus pisze:

oj Teodorczyk nie zachwycił. Sam mógł ze 3 bramki strzelić albo wypracować. Karnego dla Górnika nie było, natomiast dla Lecha był, chociaż widywał wiele meczy, gdzie sędziowie nie gwizdali bardziej ewidentnych zagrań ręką. Buric coś niepewny na przedpolu. Linetty trochę głupich fauli. Ale w zasadzie wszyscy zagrali bardzo dobrze. Zupełnie inny mecz, niż ten z Górnikiem jesienią, gdzie mieliśmy tylko fuksa

65. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

Spokojnie Teo pokaże klase jest mlody da rade

66. junior pisze:

LECH BYŁ lepszy i tyle

67. wielkikks pisze:

„Hamalainen musi pracować nad wydolnością,” raczej nad wydolnością niech zaczną pracować inni ! Bo chłopak w żadnej akcji się nie oszczedzał i nie kombinował i trudno aby w takim tempie dociągnął na takim zaangażowaniu do 90 min. Brawo Kasper. Moim zdaniem dobry mecz poza zmarnowaną sytuacją. I bardzo dobre dogrania piłki w tłoku w tempo. Brawo ! Mamy wreszcie rozgrywającego.

68. Anonim pisze:

no to Garnek odkupił swoje nerwówy z Kolejorza dzięki a Rumak miał rację przed meczem co do Teo

69. Anfil pisze:

Tonev najlepszym zawodnikiem Lecha ostatnio chce mu sie grać !!!!

70. junior pisze:

TEO I tak jest lepszy od Slusarza

71. wielkikks pisze:

Brawo chłopaki !

72. Myslaw pisze:

Mogło się skończyć inaczej, ale szczęście sprzyja lepszym. Dużo walki i kilka niewykorzystanych sytuacji. Ten zespół ma potencjał i należy to wykorzystać. Mistrz jest realny.

73. buła pisze:

Spora poprawa w grze Toneva.

74. tomekz pisze:

Bardzo możliwe, że Rumak zagra na dwóch napastników z Bełchatowem bo Murawski wtedy pauzuje.

75. tomasz1973 pisze:

wielkikks—karny dla Górnika jeszcze bardziej z kapelusza ,niż ten dla nas.Ale fakt,że Kamień bardzo się do niego swoim ruchem nogi przyczynił,tylko ,że to są ułamki sekund.Mnie za to bardziej martwi jego zachowanie przy strzale Dancha ,kiedy źle do tyłu przegłówkował Wołąkiewicz.Wina Żaby bez dwóch zdań,ale postawa Kamińskiego ,który zamiast blokować ,tylko się przygląda,jak gość składa sie do strzału,budzi niepokój.

76. Czuk20 pisze:

Mi się najbardziej Linetty w ofensywie podobał. Ale na plus Wołąkiewicz i Cessay zdecydowanie. Teo się nie popisał, za mało zgrany z drużyną jeszcze, chociaż stwarzał zagrożenie (podanie do Hamalainena). Ogólnie podziw za kolejny mecz wyjazdowy z 3 pkt na koncie. Poprawić ten nieszczęsny bilans u siebie i będzie git.

77. fan pisze:

Można dyskutować nad słusznością karnego, natomiast jedno jest pewne – wygrała drużyna po prostu lepsza (14 strzałów z czego 6 celnych przy 7/0 Górnika). Choć szkoda jednak tych sytuacji Teo i Hamalainena. Chyba w końcu doczekaliśmy się dobrego rozgrywającego.

78. damiano pisze:

W pierwszej połowie kopanina jak wile innych w naszej lidze. W drugich 45 minutach wyglądało to już trochę lepiej. Gdyby były wykorzystane stuprocentowe sytuacje, to nie byłoby nerówki. Widać, że nad skutecznością trzeba jeszcze dużo pracować. Za tydzień nie wyobrazam sobie przełamania fatalnej passy i zmiecienia Bełachatowa. Chociaż wynik Legii sugeruje trochę wstrzemięźliwości. Tym bardziej, że wynik w polskiej lidze jest trafić trudniej niż w dużego lottka.

79. kibol pisze:

Linetty dlaczego nie grał od początku z Polonią?

Muraś nie zagra z Bełchatowem, więc Karol spokojnie może go zastąpić.

80. paweł pisze:

dużo walki,bardzo poprawnie generalnie,jeszcze nie jest to wielkie granie,ale dużo lepiej.dziś trudno kogoś wymienić ale może: MURAŚ harował,KACPER mądrze i dobrze,LINETTY coraz pewniej i będzie z niego piłkarz. in minus KAMIŃSKI za głupotę.cała drużyna sporo głupich faulów ..

81. Pszczółka pisze:

Mecz od początku prowadzony w dobrym tempie.Widać było że pod koniec brakowało sił.Gdybyśmy wykorzystali swoje sytuacje wynik mógłby być bardziej okazały ale narzekał nie będę bo liczy się zwycięstwo.Karny jak jeden tak i drugi troszkę naciągany ale sędzia się wybroni bo ręka była.Dużo podań za plecy i nad tym trzeba popracować.Ogólnie niezły mecz i chwała za walkę i zwycięstwo!Jutro z uśmiechem można iść do pracy.pozdrawiam

82. paweł pisze:

ps TONEW super

83. Lechu pisze:

Jaki ten Ślusarskie jest KU*WA słaby, same, ale to same straty i jedno dobre zastawienie się, ogólnie PORAŻKA, dajcie grać Teodorczykowi i Formelli!!!

84. JMBfan(koniec koszmaru) pisze:

To my normalni pozwolimy sie „wyszalec” trolom na forum, a pozniej zabierzemy głos.

85. wielkikks pisze:

Fakt że oba były kontrowersyjne. Ale ja mam pretensje o to że zawodnik nie myśli ! Sądze że każdy zdawał sobie sprawę że sędzia będzie chciał się zrewanżować jak będzietylko okazja do tego. I takich numerów się nie robi w sytuacji gdy eweidentnie szukają karnego a sędzia tylko czeka żeby oddać to co zabrał. Jakieś nóżki wystawianie co to ku… jest w momencie gdy sędzia tylko szuka pretekstu a Hanysy wpadają na siłę szukajac okazji do przewrócenia się.

P.s Teo to trochę za malo biegał i pomagał. Ślusarz i Teo jedni z najgorszyh zawodników na murawie moim zdaniem. Ale jeszcze raz brawa dla wszystkich chłopaków za walkę i oddane serducho. Dzisiaj chyba zasłużyliśmy na zwycięstwo jedną bramką. I to chyba sprawiedliwy wynik. Ale niechlujstwa też było sporo.Można było ich dobić i byłby spokój a tak jeszcze trzeba szybko do kościoła i na tacę dać 🙂

86. Mata26 pisze:

Brawl Lech brawo za dyscypline taktyczna Teo swietny duzo walki I swietny przeglad pola Hama tez dobrze Linetty niezle ale czasami zbyt egoistycznie czekam na zwyciestwo domowe

87. tom62 pisze:

Mówiąc szczerze myślałem że będzie gorzej. Dwa, trzy ostatnie mecze można uznać jako niezłe. Ale paznokcie poobgryzane.

88. Classic pisze:

Teo świetny? Oglądaliśmy chyba inny mecz.

Dziwny i ciężki do oceny występ Linettego. Był przez znaczną część meczu jakiś przestraszony, ale miał kilka bardzo ciekawych podań, kilka razy dobrze się utrzymał, rozegrał, powalczył, miał 2 bardzo fajne rady. Potencjał ma jednak spory, dziś to pokazał.

89. ArekCesar pisze:

Panowie… tak się zdobywa mistrzostwo.Trzeba walczyć i mieć przy tym kupę szczęscia. My mieliśmy dzisiaj to wszystko. A 7egijni już się cieszyli przy karnym dla Górnika, że odjeżdżają. A tu zonk!!! No i teraz Górnik się dopiero wnerwi i w stolicy wygra z 7egia, a my z Bełchatowem i będzie zamiana miejsc.

Mnie tam wali LM, dla mnie najważniejsze jest MP!!! Ale jak będzie jedno to potem zobaczymy.

90. jero12 pisze:

TONEW najlepszy na boisku, super !!! brawooo Lech, dzięki za walkę !!!

91. Przem1259 pisze:

Redakcjo wg Was był karny czy go nie było?

92. ArekCesar pisze:

Teo trochę mnie zawiódł, szczególnie przy przyjęciu w tych dwóch akcjach sam na sam i na połowie boiska. Powinien minąć gostka i wlecieć rozpędam do bramki z piłką. A trzecia okazja to ta z prawej strony, gdy się zaplątał z piłką. Ale miał też kilka fajnych dograń, zastawień. Linetty też według mnie fajnie, Tonev tak jak bym chciał, chociaż znów były takie strzały na hurra. Ale niebo lepiej niż ostatnio, więc jest progres. Ogólnie drużyna zagrała dobrze, nawet obrona o którą najbardziej się bałem. A bramkarz? Co by nie mówić… Nakoulma umarł ze strachu na myśl co będzie jak strzeli gola 😀

93. grom pisze:

kopanina non stop 3 liga angielska Rumak nadal bez pomysłu na gre

94. tomasz1973 pisze:

Szkoda ,że na boisku nie było Reissa,bo miały następną bramkę przeciwko Górnikowi z karnego.

95. Anfil pisze:

Grom to napisz nam nasza kopalnio wiedzy trenerskiej jak ty byś ustawił naszego Lecha by mieć jeszcze lepsze wyniki jak Rumak !!!!!!

96. pyra fan kks z breslau pisze:

dobrze ze walczyli ale jak TEO BEDZIE GRAL PO POLOWIE TO LIPA NA CALEGO

97. hejkolejorz pisze:

Lechu A Teodorczyk co niby pokazał? Wyszedł sam na sam i strzelił w Skorupskiego, przestańcie krytykować do jasnej cholery tego Ślusorza bo jak narazie ten cały Teo wcale nie gra lepiej co dzisiaj potwierdził

98. ArekCesar pisze:

Przed chwilą syn mi pokazał, że na onecie nagłówek był, że Lech przegrał w Zabrzu. Ale jaja, niezłe fiu.y.

99. Czytelnik pisze:

Wprost niesamowite, ile „Kolejorz” przywozi punktów z obcych stadionów, biorąc pod uwagę, co faktycznie w tych spotkaniach pokazuje (niewiele). Proporcje szczęścia do jakości są w tym wypadku stanowczo zachwiane i jeśli rzeczywiście suma szczęścia i pecha w dłuższym okresie wynosi zero, to kibiców Lecha czekają całe miesiące zgryzoty. Niestety Oni nic nie grają te wyniki są naprawde niesamowite do gry.