Mobilizacja nie pomogła. Mistrz wyjazdów nie zawiódł

W wyjazdowym meczu 20. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań pokonał w Wielkanocny Poniedziałek Pogoń Szczecin 2:0 (1:0). Na nic zdała się więc mobilizacja kibiców „Portowców”, którzy motywowali siebie i swoich piłkarzy filmikami z bramkarzem czy wizytą na treningu. Mistrz wyjazdów znów nie zawiódł i wciąż traci do lidera tylko cztery punkty.

Aby zobaczyć wprowadzane zmiany należy ręcznie odświeżać witrynę

1 min. – Od razu zaatakował Lech. Sprytny strzał Teodorczyka z ostrego kąta nad bramką.
3 min. – Zakotłowało się w polu karnym Pogoni, ale zabrakło strzału.
8 min. – Kontra Lecha. Teo zagrywa do Hamalainena i piłkę przejął bramkarza.
10 min. – Róg dla Pogoni bez zagrożenia.
11 min. – Dośrodkowanie Ediego i główka Hernaniego. Dobrze interweniuje Burić.
13 min. – Do płaskiego podania Gergo z prawej strony nie doszedł Ceesay, który zapędził się w pole karne.
15 min. – Bombę Rogalskiego sparował Burić.

19 min. – Wrzutka Gergo i główka Teo. Piłka zatrzymała się na słupku!
22 min. – Kibice Pogoni rzucają w Lovrencsicsa śniegiem. Mecz na chwilę został przerwany.
22 min. – Zakotłowało się w polu karnym Pogoni po rzucie rożnym, lecz nadal jest remis.
23 min. – Wrzutkę Gergo i główkę Teo w ostatniej chwili zablokował Hernani.
29 min. – Teo obrócił się z piłką w środku i zagrał prostopadle na lewą stronę. Tam nie był Tonev a … Kamiński. który technicznym strzałem w długi róg zdobył gola. Brawo!

36 min. – Po stracie gola fani Pogoni przestali dopingować, a Lech spokojnie gra sobie w piłkę. Pogoń tylko się patrzy.
39 min. – Prostopadłe podanie dobrze wyłapał Burić Była to pierwsza groźna akcja Pogoni od kilkunastu minut.
42 min. – Dobra akcja Pogoni i strzał Djousse. Na posterunku znów Burić.
45 min. – Na koniec pierwszej połowy Lech miał jeszcze rzut wolny i dobrą szansę do strzelenia gola, ale dośrodkowanie było złe.

48 min. – Ładna akcja Lecha. Strzał Teo obronił Pernis, jednak na raty.
49 min. – Teraz już litości nie było. Kontra Lecha. Gergo do Toneva, a ten oddaję bombę z prawej strony i jest już po meczu.
53 min. – Znów szybka kontra Lecha. Hamalainen do Murawskiego, a jego strzał dobrze obronił Pernis.
56 min. – Kombinacyjna akcja Pogoni zakończona strzałem. Na raty obronił go Burić.
58 min. – Lekkie uderzenie Akahoshiego ze spokojem złapał nasz bramkarz.

67 min. – Po kilku minutach kopaniny i nudnej gry głową uderzył Teodorczyk, ale piłka poleciała daleko obok słupka.
72 min. – Efektowny taniec Aki i strzał. Obroniony przez Buricia.
73 min. – Rajd Toneva i podanie do środka. Tam piłki nie opanował Linetty.

77 min. – Zagranie z lewej strony do Djousse. Mogło być groźnie, ale Kameruńczyk nie zdołał oddać strzału.
78 min. – Rzut wolny dla Lecha, zgranie piłki i uderzenie z powietrza Kebby. Obok słupka.
85 min. – Lech rozklepał Pogoń i zdobył gola za sprawą Teo. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego.
88 min. – Rykoszet Pogoni. Piłka przeleciała nad bramką i to wysoko.
90 min. – Futbolówkę na środku pola karnego dostał Teodorczyk, lecz źle ją opanował i nie oddał strzału.
90+3 min. – Do końca meczu Lech już tylko grał sobie w piłkę, a Pogoń za nią biegała. Pełna kontrolna i pewne zwycięstwo Kolejorza.

MKS Pogoń Szczecin – KKS Lech Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 29.Kamiński 49.Tonev

Żółte kartki: Djousse, Noll – Kamiński, Wołąkiewicz, Trałka

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 8000 (1000 kibiców Lecha)

MKS Pogoń: Pernis – Tadrowski, Hernani, Noll, Pietruszka (19.Lewandowski) – Budka, Rogalski, Akahoshi, Kolendowicz (61.Murayama) – Edi (74.Chałas) – Djousse.

Rezerwowi: Janukiewicz, Hricko, Lewandowski, Golla, Ława, Murayama, Chałas.

KKS Lech: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka, Murawski (72.Djurdjević) – Lovrencsics, Hamalainen (61.Linetty), Tonev (81.Możdżeń) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Kotorowski, Djurdjević, Drewniak, Linetty, Możdżeń, Ubiparip, Ślusarski.

Kapitanowie: Edi – Murawski

Trenerzy: Dariusz Wdowczyk – Mariusz Rumak

Pogoda: 0°C, pogodnie, mokro

109 komentarzy

1. Kosi pisze:

Co tu tak cicho?? jak zawsze na wyjezdzie! TYLKO zwycięstwo!

2. Przemko pisze:

wiecie jakim skladem wyjdzie Lech ???

3. zimeKKS pisze:

Kotorowski – Ceesay, Kamiński, Wołąkiewicz, Henriquez – Murawski, Trałka – Lovrencsics, Hamalainen, Tonew – Ślusarski

11. FedA pisze:

Będzie ciężko, ale wreszcie normalny skład bez udziwniania i Drewniaka. Powinni sobie dać radę

12. KKS pisze:

Skład wygląda na nasz najsilniejszy w obecnej sytuacji. Nie ma co kalkulować tylko wyjść na boisko i narzucić swój styl szprotkom. Trzeba im wbić szybko 2-3 bramki i spokojnie czekać na końcowy gwizdek:)

13. GornaS pisze:

Skad znacie sklad? Czy to tylko takie domyslenia?

14. Shizerr pisze:

Skład oficjany : Jasmin, Kebba Kamień Żaba Luis Muraś Trałka Aleks Kasper Gergo Teo

15. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

Mają przywiezc trzy punkty do Poznania

16. PiotrRAWICZ pisze:

Czy Formella jest chocby na ławce ? Wie ktos moze?

17. tralala pisze:

Kadra Lecha na mecz z Pogonią:

Bramkarze: Jasmin Burić, Krzysztof Kotorowski

Obrońcy: Kebba Ceesay, Luis Henriquez, Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz, Ivan Djurdjević

Pomocnicy: Szymon Drewniak, Kasper Hamalainen, Karol Linetty, Gergo Lovrencsics, Mateusz Możdżeń, Rafał Murawski, Aleksandar Tonev, Łukasz Trałka

Napastnicy: Bartosz Ślusarski, Vojo Ubiparip, Łukasz Teodorczyk
    wiec Formelli nie ma nawet na lawce

18. PiotrRAWICZ pisze:

Dzieki 🙂 fakt wystarczylo zobaczyc na liste powolanych by sie domyslic ze wogole go nie ma w Szczecinie.

19. kkslech pisze:

dla mnie najlepszy skład to : Buric; Cessay, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez; Trałka ; Tonev, Hamalainen, Linnety, Lovrenscics; Teodorczyk .

A po przerwie za Gergo(jeżeli słabo zagra) niech wejdzie Ślusarski .

20. tralala pisze:

@kkslech
    jeszcze zamiast cessay’a dac kedziore i jest idealnie. Bo akurat do Kebaba przekonany nie jestem, chyba, ze z slabymi przeciwnikami, z Keby taki obronca jak z be(L)eszynskiego

21. DIABEL pisze:

TYLKO ZWYCIESTWO KOLEJORZ

22. KKSLECH.com pisze:

Skład Lecha jest identyczny jaki przewidzieliśmy w zapowiedzi, a Pogoni również z wyjątkiem bramkarza. Pierwszy raz ma miejsce taka sytuacja. To oznacza, że Dariusz W. niczym przynajmniej nas nie zaskoczył, bo zagra skrzydłami, czyli wszystko tak jak przewidzieliśmy w analizie… Albo my mamy tak dobre analizy, albo polscy trenerzy nie mają pomysłu, jak zaskoczyć rywala… Ciekawe czy dział analiz Lecha przewidział tak jak my. Jak tak, to nie powinno być problemu, a jak nie, to znaczy, że jest do niczego.

23. franco pisze:

kkslech
    Proszę cię opanuj się…jaki Linetty? Ten który nie jest teraz w stanie przebiec 50 metrów? Czy ty wiesz w ogóle co się dzieję w Lechu? Może jeszcze Arboleda niech gra o kulach..

28. piotr06 pisze:

mi tam wszysko jedno czy będzie 1-0 czy 10-9. Liczą się tylko 3pkt. dla Kolejorza.

29. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

jak nie wygraja to masakra koniec tematu

30. ArekCesar pisze:

Kurde szkoda, że nie wpadło po głowie Teodorczyka.

34. aabbee pisze:

Irytuje mnie komentator, który się czepia o to, że niby był spalony o centymetr.

38. DługiKKS pisze:

Ku*wa to jakaś paranoja! Jakiś Maciej Murawski kompromituje się każdym kolejnym zdaniem. Według niego Bułgaria grała ostatnio z Włochami i przegrała 0:2, Lech strzelił ze spalonego, a na koniec jeszcze wciska gdzieś w meczu Pogoń – Lech Bereszyńskiego i nie umie się wysłowić… Kto takiego barana tam zatrudnił?! przecież ten gość zhańbił już całą stację Canal Plus i swoją skromną osobę! Za tydzień w niedzielę w „przymrużeniu oka” będzie ostro i asertywnie.

39. rfl. pisze:

Długi , a Eurosport2 jest ? 🙂

40. ArekCesar pisze:

Jeden Murawski udaje że gra, a drugi udaje, że komentuje. Czekam, aż zacznie gadać o 7egii.

41. DługiKKS pisze:

rfl. – Gdzieś jest. Dzięki, poszukam 🙂

42. fan pisze:

Wybiórcza oczywiście krzyczy, że ze spalonego..

43. inoroz pisze:

kopanina taka, że szok. Murawski tak słaby jak nigdy. Dlaczego nie gramy Tonevem? Obrońca strzela bramkę. Coś tu jest nie tak

44. wielkikks pisze:

Trochę siię Murawski zagalopował 🙂 ale spokojnie Panowie facet za nas trzyma kciuki w walce o mistrzostwo Polski więc bez niepotrzebnego spinania na tych którzy są nam przychylni.

45. wielkikks pisze:

„Jeden Murawski udaje że gra.” – i to jest dobre podsumowanie pierwszej połowy 🙂 Chyba nie tylko ja to zauważyłem że gra na pół gwizdka delikatnie to ujmując.

46. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

ten wynik jeszcze nie jest pewny trzeba strzelic drugą bramke

47. rfl. pisze:

nie ma sprawy. Swoją drogą drybling Hamalainena , bajka. 🙂

48. slavus pisze:

na razie za mało gramy lewą stroną, bo Tonev miał piłkę może 3 razy. Szkoda głupich 2 kartek, bo jakiś faul i będzie gorąco. Gergo w formie, Kebba raz świetnie, raz masakra, ale na pewno bardzo aktywny, Buric jak zwykle bardzo pewny, Teo ma po prostu pecha, a asysta pierwsza klasa

49. Czuk20 pisze:

Komentator mówił o Mołdawii, że przegrała z Włochami 0-2 i w dodatku miała karnego, a nie Bułgaria. Przynajmniej ja to tak usłyszałem/zrozumiałem.

50. Anfil pisze:

Muras z taka gra nie ma co w Lechu szukać w przyszłym sezonie co z tym gościem sie poronilo masakra !!!

51. rfl. pisze:

ale Mołdawia jest z nami w grupie więc również niemożliwe , chyba że to był towarzyski.

52. tomekz pisze:

Czuk20- mówił o Malcie

53. slawek pisze:

Długi , wyczekuj niecierpliwie niewydrukowanej tabeli, spalony wg , pewnej redakcji ewidentny 🙂

54. gufi pisze:

anfil zestarzal sie ;d

55. Czuk20 pisze:

Faktycznie, albo mi się popierniczyło albo jemu, bo chyba o Malcie nie wspominał?

56. 4o pisze:

Mimo wszystko brawo Kamień.

57. Franco pisze:

Gufi
    Tu nie chodzi o to, że się zestarzał tylko o to, że mu brak motywacji, a najlepszym tego dowodem jest jego brzuch. Nawet Rumak ma chyba bardziej wyrobiony.

58. Luka pisze:

Najbardziej spodobało mi się to zdanie MM: Kamiński wyprowadza piłkę lepiej niż Arbo… (po chwili) niż inni stoperzy Lecha. Komentator: niż Arboleda? Muraś: Tak, ale się zapowietrzyłem.. 🙂

64. ArekCesar pisze:

Pięknie Kolejorz, tak dalej. Teraz spokojnie grać i wypunktować rywala.

65. ArekCesar pisze:

I znowu Muraś tworzy zagrożenie pod swoją bramką.

66. Luk pisze:

Muraś jest cieniem samego siebie w grze obronnej.

67. 4o pisze:

Wiadomo. bo to rodzina, świeta, ale brawa. dla Toneva. Ważnre 3 punkty.

75. wielkikks pisze:

Zwycięstwo małym nakładem sił. Gra na pół gwizdka gdyby nasi zwiększyli tempo to mogłaby być powtórka z Chorzowa. Piłkarsko bylismy bezdyskusyjnie o klasę lepsi.

76. kibol pisze:

NARESZCIE SLUSARSKI NIE POWĄCHAŁ MURAWY!!!

77. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

Dziekuje za trzy punkty

78. ArekCesar pisze:

Najważniejsze 3 pkt i pogoń za 7egłą.

79. fan pisze:

W końcu zwycięstwo wyższe niż 1 bramką różnicy. Poza tym Pogoń obiektywnie patrząc, nie miała wielu argumentów przeciwko nam.

80. ArekCesar pisze:

Najlepszy Tonev i Burić, poza tym Kamień, Gergo, Trałka i ogólnie nieźle obrona. Najsłabiej Muraś i to niestety już kolejny mecz tego gracza, który już nawet nie jest kapitanem.

81. dzik notecki pisze:

Tak jak przypuszczałem wygraliśmy 2:0. Mecz bez fajerwerków, zrobili swoje i można spokojnie jutro wrócić do pracy. Dobry mecz Toneva, który potwierdza dobrą dyspozycję z meczów repry. Fin dziś mocno przygaszony, chyba faktycznie przemęczony po boju z Hiszpanią. Łukasz bardzo się starał, ale też słabł w II połowie i powinien wejść Ślusarz, który miał coś do udowodnienia po ostatnim pudle w Poznaniu. Karol też widać, że jest słabszy fizycznie po chorobie. Pogoń dramatycznie słaba i poza początkiem nie pokazała nic szczególnego – nasi powinni ich pokulać znacznie wyżej. Irytowały często głupie i niewymuszone straty, brakowało płynności w grze szczególnie w momencie jak wynik już był pewny. Szkoda, kolejnych nałapanych kartek. Niemniej jednak brawo za wynik i teraz czas na rehabilitacje i w końcu 3 punkty w domu bo samymi meczami na wyjeździe mistrzostwa nie zdobędziemy.

82. Alcatraz pisze:

Duża klasa Lecha , albo inaczej duża różnica klas obu zespołów.

83. Classic pisze:

Dawno nie ogladalem meczu tak spokojny. Pogon mega bezproduktywna. Na plus Tralka, Kaminski, Teo, Tonev, Gergo. Na miinus Muras.

84. Varane pisze:

Nie wiem po co wpuszczał Karola. Widać było, że chłopak zmęczony chorobom. Muraś irytuje od dłuższego czasu swoją grą, Djuka wszedł i pokazał, że nie zapomniał jak się gra

85. kuba pisze:

To sie spieli na nas: sniezki ulepili i paragony z biedronki ukradli.

86. Anfil pisze:

Murawski musi zastanowić sie nad swoją przyszłością bo z taka gra to od następnej rundy może reprezentować Pogoń Szczecin

87. ss pisze:

Bravo Lech !

88. ArekCesar pisze:

Brakuje mi szybszego przejścia do kontry. Były okazje by wyjść w przewadze i stworzyć okazje bramkowe. Ale nasi wtedy zwalniają i opóźniają grę mimo prowadzenia. Wtedy właśnie trzeba zaryzykować i powalczyć o kolejną bramkę, gdy rywal jest dobity i nie broni już tak jak przy 0-0. Mimo wszystko cieszy zwycięstwo i wygrana na boisku śledzi.

89. slawek pisze:

Z Lechem nie zagra w piątek Pietrowski, ze strony Lecha żadnej pauzy za kartki.

90. Sadami pisze:

Muraś na sama myśl,że przeciwnik się do niego zbliza zaczyna szukać faulu zamiast rozegrania…….przed własnym polem karnym.

91. Ferion pisze:

Wreszcie Lech rozpoczął w optymalnym zestawieniu bez eksperymentów. Mecz rozegraliśmy bardzo dobrze taktycznie, szkoda tylko, że nie udało się strzelić więcej bramek, bo okazje były. Teraz trzeba przygotować się dobrze do meczu z Lechią i w końcu wygrać na Bułgarskiej.

92. ArekCesar pisze:

Pietrowski jest niezły, więc jest brak to atut dla nas. Ale trzeba w końcu strzelać u siebie i wygrywać. Na fali zwycięstw wyjazdowych trzeba wygrać u siebie z rozpędu.

93. woo pisze:

Beznadziejna zmiana Linettego. Może przyda się temu chłopakowi trochę zimnej wody na głowę.
    Wszyscy go okrzyknęli takim talentem, a on gra taką kaszanę, że szok. Złe decyzje, skandalicznie spowolnianie akcji. Jak tak można?

94. kibicinowroclaw pisze:

widac postep w grze przynajmniej do podwyzszenia wyniku niezle to wygladalo, potem oczekiwanie na koniec meczu ale teraz 3pkt. w Poznaniu!!!

95. fan pisze:

I bardzo dobrze, że Rumak w końcu poszedł po rozum i nie wpuścił hamulcowego Drewniaka. Dzięki temu gra od razu stałą się szybsza.

96. KKS pisze:

do @woo: Trzeba przyjąć poprawkę, że Linetty zagrał po chorobie i myślę, że akurat w tym meczu Rumak mógł go oszczędzić jeszcze. Wpuściłbym jednak Ślusarza w drugiej połowie za Murasia, a Hamalainena przesunął do środka (Ślusarz za Teo). Teraz najważniejsze 3 punkty w piątek- musimy w końcu przywrócić Bułgarskiej miano twierdzy na którą zasługuje!!!

97. BRAGA pisze:

Brawa dla prawie całego zespołu. Murawski kompletne dno. Nie wiem czy wole oglądać jego czy Drewniaka. Ale obaj grają fatalnie, no i Hamalainen widać było zmęczenie.
    Zwycięstwo małym nakładem sił.
    Wyrazy współczucia dla Kamińskiego.

98. pyra fan kks z breslau pisze:

teraz jazda z donaldami

99. Czytelnik pisze:

Sam nie wiem co napisać , w sumie to źle nie wyglądało , ale czy Lech mocny czy może Pogoń taka słaba ? Duży plus to brak Drewniaka , minus to gra Murasia i brak Arboledy ( jak długo jeszcze ?) , w sumie nieźle , trochę żal Ślusarza.

100. babol pisze:

Typowy mecz wyjazdowy w wykonaniu Lecha, wyczekiwanie na kontrę i od czasu do czasu akcje skrzydłami. Tak powinno się grać, 2 bramka ustawiła mecz, Pogoń bardzo słaba, momentami wyglądało to komicznie. Jedyne zagrożenie to strzały z dystansu i stałe fragmenty. Spotkanie pod względem taktycznym według mnie na podobnym poziomie jak w Chorzowie oraz Zabrzu, mało błędów, a i skuteczność całkiem dobra. Powolutku zaczyna to naprawdę przypominać niezły zespół, który może będzie stać za pół roku na osiągniecie czegokolwiek w pucharach. Oby jeszcze u siebie nasz Lech zaczął grać skutecznie i nie popełniać prostych błędów. Biorąc pod uwagę powrót kontuzjowanego Abroledy linia defensywny w takiej formie jaka jest obecnie będzie prawdopodobnie jeszcze mocniejsza, ale nie jest powiedziane, że Manu wróci do takiej formy jaką prezentował na jesieni. Kamyk jak widać pozbierał się po słabiutkiej rundzie jesiennej, w dodatku strzela gole. Miejmy nadzieję, że pójdzie to w dobrym kierunku. Najważniejsze to robić postępy.