Na stadionie: Pierwszy gol, drugi gol, trzeci leci

Wszyscy ci kibice Kolejorza, którzy w piątkowy i chłodny wieczór zdecydowali się przyjść na Bułgarską w końcu mogli opuszczać stadion z uśmiechem. Ponadto do poziomu dopingu dostosowali się też pod bramką przeciwnika zawodnicy Lecha Poznań.

Słaba liczba Lechii

Fani Lechii przyjechali do Poznania we własnym zakresie. Na stadion weszli krótko przed gwizdkiem wywieszając trzy większe fany i pięć mniejszych. Był także transparent „Cała Lechia zawsze razem, wracajcie do zdrowia” oraz efektowna fana „Wykopmy polityków ze stadionów”. Kibiców Lechii było rzekomo 400 osób, ale wystarczy według zdjęcia policzyć każdą główkę, by się przekonać, że gości było mniej. Lechiści dostali na to spotkanie 1000 biletów.

Doping Lechii, czyli wielka żenada

Kibice z Gdańska mieli wczoraj wyjątkowo ubogi repertuar. Co jakiś czas krzyczeli tylko „Lechia Gdańsk”, „Wisła Kraków” czy „Lechijko jazda z ku*wami”. Im więcej goli strzelał Lech tym gdańszczanie byli coraz ciszej. Generalnie próbowali dopingować tylko wtedy gdy na chwilę przestał śpiewać Kocioł. Lechia nie podejmowała nawet prób, by przebić się z dopingiem. W drugiej połowie goście praktycznie w ogóle się nie odzywali, choć raz krzyknęli dość głośno „zaraz strzelimy”. Rzeczywiście Lechia strzeliła gola, więc gdańszczanie znów zaczęli udawać, że dopingują. Bramka Ślusarskiego uciszyła ich jednak na dobre.

Gole napędzały doping

Już od pierwszej minuty doping na Bułgarskiej był bardzo głośny, czyli na petardzie. Był po prostu dużo lepszy aniżeli podczas niektórych meczów gdy w Kotle mieliśmy komplet. W piątek szczególnie dobrze wyszła przyśpiewka „Fanatyczny doping”. Wszyscy znają już słowa tej przyśpiewki, zatem fanatyczny doping rzeczywiście głośno niósł się.

Pierwszy gol, drugi gol, trzeci leci

Przy wysokim prowadzeniu Lecha Klima zarzucił przyśpiewkę „pierwszy gol, drugi gol, trzeci leci – na tablicy 3:0 się świeci. Co za szał, co za szał, co za radość – ta drużyna dla Lecha to słabość”. Dawno nie było już tej przyśpiewki i wypada mieć nadzieję, że w tym sezonie na Bułgarskiej będzie jeszcze okazja, aby ją zaśpiewać. Wczoraj w pewnej chwili Kocioł śpiewał nawet: „trzy do zera to za mało, by kibiców radowało”. Patrząc na przebieg gry rzeczywiście można było domagać się czwartej bramki. Ta była, ale też dwie padły dla rywala.

„Każdy z nas to wie” do końca

Od 80. minuty na petardzie aż do samego końca mieliśmy na stadionie głośne „Każdy z nas to wie”. Lechia mogła wtedy tylko posłuchać sobie i zobaczyć, jak dopinguje się zespół na pełnych obrotach.

Gol dla Krzyżana

W 90. minucie na telebimach pokazał się napis „Krzyżan, dzięki, powodzenia”. To dla Macieja Krzyżanowskiego, który pracował w Lechu przez wiele lat. Teraz zdecydował się odejść i na pożegnanie dostał nawet bramkę od zespołu Kolejorza. Krótko po tym, jak na telebimach pojawiło się żegnające Krzyżana hasło gola na 4:1 strzelił Bartosz Ślusarski.

Lożowy bollywood

Na stadionie Lecha jest coraz więcej atrakcji. W jednej z lóż vipowskich podczas meczu trwał występ w stylu bollywood. Były tam tancerki, które tańcząc z flagami robiły różne figle i wygibasy. Przez chwilę pokaz to, co działo się na vipach można było oglądać na telebimach.

Ochroniarz pomógł

W drugiej połowie Klima krzyknął do ochroniarza z piętra, aby ten poprawił fanę KSZO. Po drugiej prośbie to zrobił i steward dostał nawet trochę oklasków. Ogólnie w piątek Kocioł był bardzo dobrze ofanowany. Pojawiła się jedna fana KSZO i trzy Arki Gdynia w tym jedna zgodowa z Lechem. Początkowo na trzecim poziomie, a w drugiej połowie na drugim był wywieszony transparent „Saperka wracaj do zdrowia”. Na innej trybunie poza Kotłem kibice zaprezentowali trochę niecodzienną fanę z Rumakiem. Jej zdjęcie znajdziecie w galerii z meczu, na Blipie, a link do fotki jest też poniżej.

Wreszcie zwycięstwo

Pierwszy raz od 6 października kibice Lecha wreszcie mogli opuszczać stadion zadowoleni. Cztery gole oznaczały cztery momenty radości plus jeszcze ta po meczu. Na sam koniec Kocioł odśpiewał jeszcze „Que Sera, Sera – Kolejorz trzy punkty ma” i niedługo potem wszyscy rozeszli się do domów.

Lepiej ze zbiórką

Na wczorajszym meczu zebrano do puszek około 11823,80 złotych. Tym samym łączna suma zbiórki pierwszy raz w tej rundzie przekroczyła 10 tysięcy. Mamy nadzieję, że nasz przedmeczowy apel, aby wrzucać kasę do puch zachęcił niektórych z Was. Oczywiście nadal będziemy przypominać Wam o zbiórce przed każdym meczem, by nikt o niej nie zapomniał.

Dobra frekwencja

Jak na temperaturę i godzinę z frekwencją było nieźle. Mecz wraz z vipami obejrzało z trybun blisko 17500 ludzi. Grą i wynikiem Kolejorz tych kibiców, którzy wczoraj byli na stadionie z pewnością przyciągnie na kolejne spotkanie, zaś tych niezdecydowanych mógł w piątek tylko zachęcić. Jeśli poznaniacy za tydzień pokonają Piasta, to na meczu z Zagłębiem frekwencja lekko powinna przekroczyć 20 tysięcy. Oby tak było.