Bardzo dobry bilans Lecha w poniedziałki

Pojutrze na zakończenie 22. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy, Lech Poznań zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice. Będzie to siódmy mecz Kolejorza w poniedziałek od kiedy władze ligi wprowadziły poniedziałkowy termin spotkań, a więc od sezonu 2011/2012.


Mecz w poniedziałek nie jest korzystny zarówno dla samego zespołu jak i dla kibiców, bowiem piłkarze będą grać znając wyniki wszystkich pozostałych spotkań. Zaś kibice, którzy wybiorą się na wyjazd będą musieli wziąć na dobrą sprawę dwa dni wolnego lub po powrocie od razu iść do pracy.

Marketingowo pojedynek w poniedziałek również nie jest dla Kolejorza korzystny. Większość magazynów ligowych podsumowuje kolejkę po siedmiu spotkaniach w niedzielę wieczorem bądź w poniedziałek do południa. O poniedziałkowym meczu wielu kibiców, ekspertów, dziennikarzy czy innych osób po prostu już zapomina, albo nie przywiązuje do niego większej uwagi.

Lechowi dobrze gra się jednak w nietypowy dzień, gdyż poznaniacy w siedmiu poniedziałkowych konfrontacjach zanotowali bardzo dobry bilans 5-2-0. Kolejorz w poniedziałek grał na Bułgarskiej tylko raz, lecz na wyjazdach aż sześć razy. Wielkopolanie w poniedziałek dwukrotnie spotkali się z GKS-em Bełchatów oraz z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

W tym sezonie podopieczni Mariusza Rumaka trzy razy zaprezentowali się w poniedziałek i wszystkie mecze wygrali. Tymczasem w kwietniu 2012 roku lechici po raz ostatni umieli się podnieść i to właśnie w poniedziałek. Wówczas poznaniacy przegrywali w Kielcach z Koroną 0:2, ale ostatecznie zremisowali 2:2. Ogółem w poniedziałki „niebiesko-biali” strzelili 14 goli i stracili 6 bramek.

Poniedziałkowe mecze Lecha Poznań:

GKS – Lech 0:3
Podbeskidzie – Lech 0:0
Lech – Zagłębie 3:2
Korona – Lech 2:2
GKS – Lech 0:1
Podbeskidzie – Lech 2:3
Pogoń – Lech 0:2

Bilans: 5-2-0, 14:6

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


4 komentarze

 1. Marccio pisze:

  To przy passie z Gillem duze pocieszenie i oby staty poniedzialkowe byly jeszcze lepsze po poniedzialku

 2. tom62 pisze:

  To w dziewięciu czy siedmiu skoro bilans 5-2-0?

 3. JRZ pisze:

  Jak Gil sędziuje to statystyki można sobie odłożyć. Wygra ten kogo sobie ptaszek wytypuje 🙂 jeśli chodzi o nas to raczej szanse ze to będziemy my są małe.

 4. Stasiek pisze:

  Na dodatek:
  – gramy po Legii = odatkowa presja.
  – jeśli będzie padał deszcz – beędzie ślisko i grząsko – źle dla Lecha
  – jeśli będzie słońce – źle la lecha bo za gorąco.
  – żbyt duże oczka w siatkach bramkowych – trudniej zauważyć Slusarzwi bramkę.
  – mecz w poniedziałek – zbyt długi odpoczynek, wypadamy z rytmu meczowego.
  Wszystko wskazuje na to, że przegramy