Mistrz wyjazdów znów pokazał klasę

W meczu kończącym zmagania 22. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań rozbił na wyjeździe Piasta Gliwice 3:0 (1:0). Mistrz wyjazdów znów pokazał klasę i pokazał beniaminkowi ligi marzącemu o europejskich pucharach miejsce w szeregu. Kolejorz cały czas walczy o Mistrzostwo Polski i ma na nie coraz większe szanse.

Raport w wydarzeń na boisku (aktualizacja po ciekawszych zdarzeniach):

2 min. – Pierwsza akcja Lecha. Tonev podaje na prawe skrzydło do Gergo. Ten płasko dośrodkował piłkę w pole karne, którą wybili obrońcy Piasta.
3 min. – Wrzutka Ceesaya. Niewiele brakowało, aby Trela zdobył samobójczego gola.
4 min. – Bomba Toneva. Obok słupka, ale strzał był niezły.
6 min. – Groźne dośrodkowania Piasta wyjaśnił Wołąkiewicz.
13 min – Od paru minut gra bardzo mocno zwolniła.
15 min. – Pierwszy kwadrans z przewagą Lecha, jednak brakuje naprawdę klarownych sytuacji.

17 min. – Nieprzemyślany strzał Trałki z daleka bardzo zły.
18 min. – Cóż za akcja Lecha i Hamalainena! Fin do Toneva, a ten w doskonałej sytuacji trafił w poprzeczkę!
21 min. – Hamalainen podaje na środek, ale trochę za słabo, by piłka doszła do Ślusarskiego.
22 min. – Ceesay do Ślusarskiego. Gdyby obrońca Piasta popełnił błąd napastnik Lecha byłby sam na sam.
27 min. – Po dośrodkowaniu Hamalainena z wolnego w dobrej sytuacji był Ceesay. Nie zdołał jednak oddać uderzenia.
30 min. – Piast nic nie gra, a Lech nie może się wstrzelić.

31 min. – Wstrzelił się w końcu i to jak! Piłkę na środku przejął Gergo i przełożył sobie ją na słabszą lewą nogą. Oddał strzał w kierunku bramki i piłka wpadła w samo okienko. Przepiękny gol Węgra!
34 min. – Pierwsza od kilkunastu minut akcja Piasta. Uderzenie Podgórskiego zostało zablokowane.
38 min. – Mecz trochę siadł. Lech kontroluje grę, zaś Piast nie ma specjalnie pomysłu.
41 min. – Lech po golu trochę się cofnął i gra z kontry.
43 min. – Dobre dośrodkowanie w pole karne Ceesaya. Niestety wszyscy lechici byli źle ustawieni.
45 min. – Do przerwy pełna kontrola i zasłużone prowadzenie Kolejorza.

48 min. – Pierwsza akcja w drugiej połowie i to Piasta. Sytuację wyjaśnił Wołąkiewicz.
49 min. – Piast nadział się na kontrę. Tonev przebiegł z piłką na pełnej szybkości przez pół boiska i zdobył drugiego gola.
50 min. – Fin urwał się na skrzydle i podał do środka. Tam był Murawski, który jak rasowały napastnik rozbił Piast.
55 min. – Lech idzie za ciosem, a przynajmniej w grze. Ślusarski uderzył bardzo sprytnie po ziemi, lecz piłka przeleciała minimalnie obok słupka.
58 min. – Tonev odebrał piłkę i zagrał ją do środka. Napastnika Lecha uprzedził w tej sytuacji obrońca Piasta.

61 min. – Ślusarski ładnie zagrał do Murawskiego. Ten uderzył, ale piłka została zablokowana.
62 min. – Cudowny strzał Hamalainena. Prawie strzelił czwartą bramkę. Uderzenie przepiękne.
63 min. – Hamalainen wypuścił sam na sam Ślusarskiego. Napastnik Lecha trafił w bramkarza.
71 min. – Od prawie dziesięciu minut Lech bawi się z Piastem na boisku. To spotkanie mogłoby się dla gospodarzy już skończyć.
72 min. – Dośrodkowanie Ceesaya. Strzał Hamy głową nad poprzeczką.

79 min. – Pierwsza jakaś poważna sytuacja Piasta. Zmarnował ją jednak Robak.
80 min. – Bomba Lazdinsa obok słupka. Ładny strzał.
83 min. – Szybka i niezła kontra Piasta. Burić uprzedził Robaka, choć było blisko.
88 min. – Strzał Podgórskiego z wolnego pewnie wyłapał Burić.
90+2 min. – Koniec. Mistrz wyjazdów pokazał beniaminkowi miejsce w szeregu i wybił mu puchary z głowy.

Piast Gliwice – KKS Lech Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: 31.Lovrencsics 49.Tonev 50.Murawski

Żółte kartki: Tonev, Teodorczyk

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 8000 (1000 kibiców Lecha)

Piast: Trela – Zbozień, Klepczyński, Polak, Oleksy – Cicman, Lazdins, Urban (66.Murawski), Zganiacz (46.Jurado), Podgórski – Docekal (66.Robak).

Rezerwowi: Szumski, Sidqy, Bzdęga, Murawski, Izvolt, Jurado, Robak.

KKS Lech: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka, Murawski – Lovrencsics (64.Możdżeń), Hamalainen, Tonev (85.Ubiparip) – Ślusarski (74.Teodorczyk).

Rezerwowi: Kotorowski, Djurdjević, Kędziora, Możdżeń, Reiss, Ubiparip, Teodorczyk.