Karol Klimczak: „Najszybciej dogadaliśmy się o finanse”

klimczakLech Poznań od dziś ma nowego sponsora strategicznego, a to oznacza, że w końcu na koszulkach pojawi się logo firmowe, zaś na klubowe konto wpłyną dodatkowe fundusze.


Kolejorz po raz drugi w swojej historii związał się z bukmacherem i po raz drugi podpisał umowę w trakcie trwania rundy wiosennej. Poprzednim strategicznym sponsorem Lecha była odzieżowa firma s.Oliver z którą umowa została zawarta w marcu 2010 roku a wygasła w czerwcu 2012 roku. Od tamtego czasu poznański klub nie miał głównego sponsora. – „Wielokrotnie informowaliśmy już o tym, że rozmawiamy z różnymi sponsorami. Kwoty, które wtedy padały nie były jednak satysfakcjonujące dla klubu.” – powiedział Karol Klimczak, który w końcu doczekał się odpowiedniej oferty.

Prezes Kolejorza nie ukrywa zresztą, że jest zadowolony z propozycji przedstawionej przez STS. – „Obecna propozycja nas satysfakcjonuje, a kwotą, którą uzyskaliśmy jest kwotą bardzo dobrą. To kwota na sezon, czyli na dwie rundy piłkarskie.” – przyznał Karol Klimczak cieszący się, że negocjacje ws. sponsora strategicznego wreszcie zakończyły się sukcesem dla Lecha. – „W warunkach w jakich w tej chwili funkcjonuje polski sport i polskie kwoty to suma pieniędzy jaką dostaniemy jest naprawdę bardzo dobra.” – podkreślił prezes.

Nieoficjalnie wiadomo, że STS na sezon przekaże Lechowi sumę około 2,5 mln złotych, choć to nie warunki finansowe były głównym punktem negocjacji pomiędzy obiema stronami. – „Najszybciej dogadaliśmy się o finanse. Wiele wieczorów, a nawet nocy odbyliśmy za to rozmawiając o warunkach współpracy, o pakiecie marketingowym i o celach jakie chcieliśmy osiągnąć razem. To było najistotniejsze.” – poinformował Karol Klimczak.

Aktualnie poznański Lech jest jedynym klubem w Polsce w który tak duży wkład ma bukmacher. STS to polska firma, zatem działa legalnie, natomiast prezes Kolejorza wierzy, że ustawa hazardowa zmieni się jeszcze bardziej i bukmacherzy z powrotem będą mogli zainwestować w sport w naszym kraju. – „Wykorzystując potencjał, który mamy będziemy chcieli wpływać, aby warunki reklamowania bukmacherów się zmieniały. Na tym zyska cały sport i zyska firma STS.” – odparł na koniec Klimczak.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


15 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  2,5 mln to troche malo, ale i tak lepsze to niz nic

 2. sedd pisze:

  za chwile tusk zmieni ustawe i po sponsorze

 3. aliz pisze:

  Ziarnko do ziarka a zbierze się miarka. W obecnej rzeczywistości to i tak nieźle, a liga polska to nie zachodnia. Poza tym wiadomo im większy sukces, tym wieksza kasa – jak to wyglada w tej umowie to tajemnica handlowa poza tym -pożyjemy zobaczymy, a każdą umowę zawsze można renegocjować….

 4. Dymas89 pisze:

  No tak szybko i byle jak…

 5. Jahu pisze:

  Dzis pewnie bankier Rutek wyprawi, a w niedziele po meczu poprawiny

 6. Jahu pisze:

  sorry, bankiet oczywiscie :D

 7. Versoo pisze:

  albo stype zrobia jak p-rzegraja czy zremisuja

 8. tomasz1973 pisze:

  Trochę więcej niż 600 tys euro.Na kupno jednego zawodnika by starczyło….,ale nie wybrzydzajmy,zawsze to zastrzyk na bieżące wydatki.Mieć ,a nie mieć,jest różnica.

 9. kibicinowroclaw pisze:

  wkoncu, mysle ze kwota odpowiednia do mozliwosci, czekamy teraz na nazwe stadionu!!

 10. 07 pisze:

  Na dziś cieszmy się z każdej złotówki. Kasa nie śmierdzi.

 11. arek pisze:

  Po ostatnich doniesieniach o stanie naszego stadionu to chyba teraz nikt nie zainwestuje w nazwe..

 12. ArekCesar pisze:

  Każda kasa jest dobra, ale też nie można nie wiadomo ile wołać i odpuszczać w negocjacjach.

 13. pyra fan kks z breslau pisze:

  SUPER

 14. kibic pisze:

  Stadion się wali i na dodatek podpisali kontrakt ze słabym i wiekowo zaawansowanym Ślusarskim.

 15. JRZ pisze:

  Jak widać po twoim poście legionistów to bardzo mocno boli.