Tonev coraz lepszy

tonev23-letni boczny pomocnik, Aleksandar Tonev po 1,5 roku występów w Lechu Poznań w końcu gra tak jak wszyscy od niego tego oczekują i na miarę swojego talentu. Bułgara ściągnął do Wielkopolski Jose Maria Bakero Escudero i to z polecenia swojego kolegi z FC Barcelony, Christo Stoiczkowa.


Śmiało można stwierdzić, że kupno Aleksandara Toneva było najlepszą decyzją Jose Bakero. To Hiszpan chciał mieć Bułgara w składzie, a Kolejorz wydał pozytywną opinię co do samego zawodnika. 23-latek przyszedł do Lecha w czerwcu 2011 roku za sumę 350 tysięcy euro, a już dziś wiadomo, że w przyszłości zostanie sprzedany za kilka razy więcej. Bułgar od początku gry w Poznaniu imponował szybkością i strzałem, ale z taktyką było już gorzej.

W tej rundzie w końcu jest inaczej co oczywiście bardzo cieszy trenera „niebiesko-białych”. Od trzech goli wbitych Malcie i asyście w meczu z Danią forma Toneva także w Lechu Poznań jest wysoka i to dzięki większej dyscyplinie taktycznej 23-letniego pomocnika. – „Alex robi postępy i rozwija się piłkarsko. Zaczyna rozumieć momenty kiedy mamy piłkę, kiedy jej nie mamy i co zrobić, by asekurować partnerów.” – powiedział 36-letni Mariusz Rumak.

Natomiast kartka, którą otrzymał Bułgar w miniony poniedziałek i za którą będzie jutro pauzował nie była spowodowana głupim i niepotrzebnym ruchem tylko wynikała z gry. Szkoleniowiec lechitów nie ma zatem żadnych pretensji do Aleksandara za żółtko w zeszłej kolejce. – „Moment w którym Tonev dostał kartkę był momentem kiedy bardzo mocno pracował w defensywie. Kartki i kary są częścią futbolu. Nigdy nie będę miał więc pretensji do swoich piłkarzy za coś takiego.” – odparł Rumak, który w niedzielę najprawdopodobniej zastąpi Bułgara Mateuszem Możdżeniem.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


14 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  Rutek juz pewnie rece zaciera

 2. Pavvelinho pisze:

  Wdać, że Bułgar jest w bardzo dobrej formie i szkoda, że przez głupio zarobioną żółtą kartkę nie zagra z Zagłębiem.

 3. 4o pisze:

  Aleks robi postępy, gra bradziej taktycznie i udziwla się w defensywie.
  Przynajmniej to nam zostało po Bakero….. chociaż Rumak też z nim pracował.

 4. bans pisze:

  Dla mnie Tonev jest jezdzcem.. ale coraz częsciej z głowa :)) Pozytywna postac!

 5. tomasz1973 pisze:

  Oporny był na naukę…..na szczęście zajarzył wreszcie ,że piłka nożna to gra zespołowa i polega to nie tylko na szybkim biegu i napierdalaniu z każdej piłki,z każdej pozycji i w każdym momencie meczu.

  Pavvelinho,dlaczego upierasz się przy tym ,że to głupia kartka?Głupio zarobiona ,byłaby wtedy,gdyby np.odrzucił piłkę po gwizdku,albo kłócił się z sędzią,ewentualnie gdyby zdjął koszulkę po golu,ale za walkę,za nie odstawianie nogi…,no wybacz,ale od tygodnia powtarzasz ten sam wpis ,a tym samym po prostu pitolisz głupoty.

 6. tomasz1973 pisze:

  Pavvelinho–mam nadzieje ,że Twoja Pogoń dzisiaj nie odpuści i urwie coś Legii.

 7. jopnygol pisze:

  Tonev jest w dobrej formie, ważne żeby grał w pucharach. Klub nie powinien go puścić w okienku letnim, a dopiero w zimie.

 8. Piasek pisze:

  Mam nadzieję, że Alex pobędzie jeszcze w Lechu przynajmniej następny sezon… :)

 9. fox pisze:

  Gdzieś tam wyczytałem ,że ma iść do Celticu i że Lech zgodzi się oddać go za 2,5mln.euro.Jak Tonev utrzyma taką formę a daj Boże zagrał by tak w pucharach to jego cena będzie zdecydowanie wyższa a ponieważ ma kontrakt do 2015 roku nie ma się co śpieszyć.

 10. cez pisze:

  czytanie szkodzi oczom

 11. kuba pisze:

  Lepiej że zabraknie Toneva w meczu z Zagłębiem niż z Wisłą

 12. Pavvelinho pisze:

  tomasz1973

  Ja także mam taką nadzieje, że się wezmą za siebie bo grają jak ostatnie c..y i jak nie zaczną wygrywać to spadną. Dlatego liczę, że urwą punkty temu wojskowemu tworowi.

 13. arek pisze:

  Tonev powinien jeszcze w pucharach pograc i tam dobrze sie zaprezentowac, wtedy bedzie mial szanse trafic do lepszego klubu niz Celtic. Gra w lidze szkockieckiej byloby dla niego jak dreptanie w miejscu.

 14. siwus89 pisze:

  Mnie się wydaje że Tonev wkoncu sie zaklimatyzował bardzirj sie otworzył co widac w kulisach meczowych,wcześniej stał gdzieś na uboczu co napewno mu nie pomagało ale teraz jest coraz lepiej