Oceny za mecz z Zagłębiem. Oceń po swojemu

ocenyW niedzielnym meczu z Zagłębiem Lubin, piłkarze Lecha Poznań wygrali obie połowy, lecz mimo wszystko w pierwszej części zaprezentowali się lepiej aniżeli w drugiej.

6 – świetnie

Jasmin Burić – Bramka wędruje na jego konto. Później był praktycznie bezrobotny, więc nie mógł się zrehabilitować.
Nasza ocena: 3
[polldaddy poll=7052359]

Kebba Ceesay – Bardzo pozytywny występ. Skoncentrowany z tyłu, waleczny i twardy. Z przodu dwa razy popisał się doskonałymi wrzutkami. Tak dobrze dośrodkowywać w tej lidze nie umie chyba nikt.
Nasza ocena: 4
[polldaddy poll=7052361]

Marcin Kamiński – Zagrał na swoim poziomie, ale tak dobrze jak „Djuka” się nie ustawiał. Można nawet powiedzieć, że Ivan często go wyręczał.
[polldaddy poll=7052365]

Ivan Djurdjević – Profesor. Gra rzadko, ale jak już wchodzi to jest świetny. Miał parę odbiorów, wślizgów i nawet celnych podań. Dowiedział się, że zagra dopiero w dniu meczu, a mimo to, zaliczył bardzo dobry występ. Być może piątka to dla Ivana za niska ocena. Zasługuje na więcej? Oceńcie sami. Szóstka dla Serba nas nie zaskoczy. Jeszcze raz wielkie brawa za występ i olbrzymie gratulacje.
Nasza ocena: 5
[polldaddy poll=7052366]

Hubert Wołąkiewicz – Przez brak Luisa musiał załatać dziurę na lewej stronie obrony. Dał sobie radę zarówno z Pawłowskim jak i Błądem, którzy zmieniali się pozycjami.
[polldaddy poll=7052368]

Łukasz Trałka – Jest w formie. Był bardzo ruchliwy jak na swoje możliwości z przodu i niezły w destrukcji. Ogólnie to Trałka w ofensywie czuje się coraz lepiej co widać gołym okiem. W niedzielę wykartkował się i z Jagą nie zagra.
[polldaddy poll=7052371]

Rafał Murawski – Piękna asysta przy golu Gergo. „Muraś” rządził na boisku w pierwszej połowie i miał spory wkład w ofensywną grę zespołu. Forma Murawskiego rośnie, a chwilami jego gra w pierwszej odsłonie naprawdę była bardzo dobra. Oby tak dalej.
[polldaddy poll=7052374]

Gergo Lovrencscis – Dobra pierwsza połowa i ładny gol zdobyty na wielkim spokoju. Po zmianie stron biegał po lewej flance i już mu tak dobrze nie szło.
[polldaddy poll=7052375]

Kasper Hamalainen – Mózg całej ofensywnej gry Kolejorza. Jesienią właśnie takiego zawodnika brakowało w środku. Fin umiał w niedzielę przetrzymać piłkę, przepuścić (przy trafieniu Gergo), odebrać ją, rozegrać, podać, a nawet strzelić i zdobyć cudowną bramkę. Raz głupio stracił piłkę, lecz to nie zaniża jego oceny. Zszedł z boiska, bo odnowił mu się uraz. Na szczęście do meczu z Jagą powinien wyzdrowieć.
[polldaddy poll=7052380]

Vojo Ubiparip – Wyszedł w pierwszym składzie dość niespodziewanie, ponieważ wszyscy stawiali na Możdżenia na lewej flance. Występ Serba był przeciętny. Chyba nie wykorzystał swojej szansy.
[polldaddy poll=7052382]

Bartosz Ślusarski – Bardzo aktywny. Nie tylko strzelał, ale także się cofał do drugiej linii. Rzadko tracił piłki i zdecydował się nawet raz oddać celny strzał ze słabszej nogi.
[polldaddy poll=7052383]

Zmiennicy:

Mateusz Możdżeń – Na murawie od 59. minuty. Grał słabo, wolno, fatalnie uderzał z daleka i źle podawał. Nie czuł gry i był po prostu za słaby na ten mecz. Dobrze, że chociaż zaliczył asystę przy golu Reissa. Za to mały plusik.
Nasza ocena: 2
[polldaddy poll=7052384]

Łukasz Teodorczyk – Na boisku od 59. minuty. Sprawiał wrażenie zrezygnowanego i obrażonego na to, że znów nie wyszedł w pierwszym składzie. Takimi występami jak w niedzielę to „Teo” pierwszej jedenastki nie wywalczy. Nie czuł gry, odskakiwała mu piłka, a ponadto często źle podawał i tracił futbolówkę przez proste błędy. Cały czas liczymy na więcej.
[polldaddy poll=7052387]

Piotr Reiss – Wszedł na plac gry w 77. minucie za kontuzjowanego Fina. Do momentu gola nic nie grał, ale bramka zdobyta ze słabszej nogi zawyża ocenę. Dzięki temu trafieniu Reiss został najstarszym strzelcem Lecha i Ekstraklasy w historii. Prawdziwa legenda. Kolejorza i polskiej ligi.
[polldaddy poll=7052388]

1-0, 2-2, 3-2, 4-7, 5-3, 6-0
Suma naszych ocen: 56

Wyniki głosowania przez użytkowników serwisu ogłosimy w osobnym newsie w środę, 24 kwietnia do południa.

Skład Lecha Poznań w meczu z Zagłębiem Lubin:

Burić – Ceesay, Kamiński, Djurdjević, Wołąkiewicz – Trałka, Murawski – Lovrencsics, Hamalainen (77.Reiss), Ubiparip (59.Możdżeń) – Ślusarski (59.Teodorczyk).

> Statystyki, analizy i oceny spotkań Lecha Poznań

25 komentarzy

1. poz pisze:

Jedziemy Panowie jedziemy!!!:)

2. Jarecki pisze:

Dla mnie piłkarzem meczu był Gergo – choć w drugiej połowie go trochę ,,przytkało” i zrobił parę błędów to był motorem napędowym całej drużyny.
    Znów bardzo dobrze Muraś, nieźle Trałka, super Kaspar, w ogóle jest dobrze.
    Myślę że Wojo nieźle zastapił Tonewa, zawiódł mnie znów Ślusarz, i widać że Możdżeń to nie ten chłopak z przed 2 lat.
    Za to nie wieszał bym tak psów na Teodorczyku – myslę że trzeba mu dać szansę od początku. Wierzę w niego i jeszcze nam da mnóstwo bramek.
    I na koniec najpiękniejszy moment meczu – bramka Piotrka , to taka wisienka na torcie 🙂 dzięki Piotr :-)))))

3. tomasz1973 pisze:

Napiszę tylko tyle,-słabo wypadli zmiennicy i to widać po notach.W prawdzie decydująca akcja /asysta i bramka/ to ich dzieło,ale po za tym,to Możdżeń najsłabszy,Teo równa do niego a i Reiss do momentu bramki niczym nie błysnął.Upiparip przeciętnie.Dobrze,że chociaż inny rezerwowy ,a grający dziś od początku z konieczności,Iwan,wyróżnił się zdecydowanie swoją grą.Dziwię się,ale oczywiście pozytywnie,że wytrzymał kondycyjnie cały mecz.

4. Kosi pisze:

Gergo nie powinien grac wiecej na lewej pomocy. Co to byl za wystep w drugiej polowie? byl totalnie nie widoczy

5. bebe pisze:

Ivana bardzo lubie, ale jest winny sytuacji bramkowej. Najpierw niepotrzebnie podwoił zostawiając swoją strefe i zawodnika. Burić ledwo wyciągnął sytuacje. Był z tego rzut rożny i wygląda na to że tam zostawił Tunczewa, który zmylił Burica. Wiele razy niepewny, nie czujący grę, kilka niecelnych podań\strat. niestety też potknął się pod koniec meczu i Zagłębie miało akcje bramkową Csaba Horvatha w samej końcówce. ocena 3 byłaby właściwsza. Grał znacznie lepiej gdy był zmuszony do awaryjnego łatania obrony.

6. Rahu pisze:

W kolejnym meczu Ivan musi zagrac za Tralke. Nie wyobrazem se Drewniaka w skladzie

7. Classic pisze:

Redakcjo, może dodatkowo, pod ocenami wprowadzilibyście jeszcze sondę na zawodnika meczu? Oceny ocenami, ale każdy ma zawsze swojego faworyta do tego miana.

Co do samego spotkania. Man of the match – Murawski. Co za forma w ostatnich dwóch meczach. Wraca nasz stary dobry Muraś! Gergo też wczoraj błyszczał w pierwszej połowie. Gdyby koledzy byli bardziej skuteczni mógł mieć nawet 2 asysty.

8. KKSLECH.com pisze:

Te całe głosowanie będzie rozwinięte tyle, że od przyszłej rundy. Będą nowe atrakcje.

9. JMBfan(koniec koszmaru) pisze:

Oj, osobiście mam duże rozbieżności z redakcja. Przede wszystkim Węgierski Kozak ma u mnie 5 z małym plusem. Zapierdzielal w ataku i w obronie. Kebba ta 4 trochę naciągania. W pierwszej połowie nie radził sobie z Blądem. Teo dla mnie poziomem zrównał sie z Mozdzeniem i ode mnie dostał 1. Ibuprom chyba nieco lepiej niż na 3. Muras łapie zajebista formę, ale wiadomo, ze liczymy na wiecej. Tralka głupie podanie w poprzek boiska i zrobił sie syf pod nasza bramka.
    Brak Bulgara bardzo widoczny.

10. JMBfan(koniec koszmaru) pisze:

A właśnie. Gdzie moje ulubione „Z przymrużeniem oka”?

11. Versoo pisze:

Pisali ostatnio, ze bedzie w poniedzialek

12. Pavvelinho pisze:

Jak dla mnie najlepszymi zawodnikami byli Hamalainen, Murawski i Lovrencsics, który nie tylko strzelił ważną dla przebiegu meczu bramkę ale także bardzo dobrze pracował w destrukcji. Reszta zagrała solidnie.

13. fox pisze:

Dla mnie najlepszy Hamlainen,bardzo dobry Grego ale już nigdy Rumak nie powinien wystawiać go na lewej stronie bo wczoraj było wyraźnie widać,że prawa strona to jego żywioł.Drugi z rzędu bardzo dobry mecz Murasia,widać forma rośnie.Co do Teodorczyka,widać,że bardzo chce,ale bardzo mu nie wychodzi i jest zdołowany,że przegrywa walkę ze Ślusarskim.Wiadomo jednak,że stać tego chłopaka na dużo i jeżeli Rumak nie zaryzykuje i ni wstawi go do pierwszego składu chłopak może się zmarnować.Oczywiście skład ustala trener a bronią go wyniki,ale myślę,że warto zaryzykować.

14. BRAGA pisze:

Teo kompletne dno, ode mnie za mecz ma wielką pałę! na dzień dzisiejszy gość jest przereklamowany i to baaaardzo. Narzekałem na Ślusarza, ale dzisiaj muszę przyznać że Teodorczyka Ślusarski biję na łeb i na szyje. Nawet Reiss mi się bardziej podobał od niego mimo że ma prawie 41 lat.
    Hamalainen, KLASA ŚWIATOWA:) i nie boję się tego powiedzieć:) Lovrencsics w końcu gra na miarę oczekiwań, a potrafi jeszcze lepiej bo ma chłop potencjał. Oby z Jagą na boisku nie pojawł się Drewniak.

15. Dawid pisze:

zgadzam się z bebe… Ivan zagrał kiepski mecz…w pierwszej akcji Zagłębia niepotrzebnie zostawił samego napastnika gości w polu karnym… Kebba już biegł do dośrodkowującego zawodnika Zagłębia a Ivan powinien pilnować żeby piłka nie dostała się na wysokość bramki… przy bramce zgubił zawodnika bo po prostu już spoglądał sobie w stronę środka boiska zamiast ciągle kontrolować rywala a poźniej sam nie wiedział za bardzo czy chce pobiec z pomocą Buriciowi czy nie (w powtórkach doskonale to widać)… być może gdyby asekurował Buricia to bramka by nie padła… w 85 minucie to po jego poślizgnięciu się Horvath znalazł się w genialnej sytuacji… „Profesor” tak by się nie zachowywał 🙂 prędzej junior 😉

16. Dymas89 pisze:

Ciała obce wczorajszego meczu:
    Teodorczyk-kolejny słaby mecz.Słaby drybling,przyjęcie piłki,szybkość i straty.Kolejny mecz gdzie nie ma żadnej sytuacji ŻADNEJ.(Nawet Piotrek Reiss i Ślusarski zawsze coś mają).Plus to tylko zastawianie się nic więcej.
    Możdżen-ten chłopak już dawno powinien wylądować w ME z niego już nic nie będzie.Widoczne jest to że chłopak cofa się w rozwoju.I do tego jest za wolny na skrzydłowego.
    Ubiparip-w pierwszym składzie zamiast coś pokazać,pokazał że nie nadaje się kompletnie do Lecha.Podać do tyłu każdy głupi potrafi.
    Djurdjević-chwalicie go ale nie wiem za co.Większość sytuacji dla Zagłębia były spowodowany jego błędami.Gdyby przeciwnik wykorzystał choć jedną 3 pkt mogły nie zostać w Poznaniu.

Reszta zagrała poprawnie.Trzeba musowo zastanowić się co się stało w drugiej połowie i jak najszybciej wyciągnąć wnioski, bo tak rozpaczliwie się bronić u siebie nie wolno dla Lecha.

17. Dymas89 pisze:

Jeszcze zapomniałem dodać że kiedyś mówiłem że dziadek Reiss nie strzeli, pomyliłem się.
    Cholernie ważne 3 pkt.

18. wielkikks pisze:

Fin, Gulasz, Muraś bardzo dobre spotkanie i zasłużyli na wyróżnienie. Najsłabiej Możdżeń ( plus za przytomność przy bramce Reissa ), Teo ( gołym okiem widać widać że nie jest w optymalnej formie fizycznej, do tego wchodzi na boisko w momencie gdy nie ma chętnych do forsowania tempa i gry do przodu ). Upiparip pewnie między przeciętnie a poprawnie. Nie było tak żle. Byli gorsi.

Muraś zasługuje na szczególne wyróżnienie z jednego powodu. W momencie gdy wszystko się rozłaziło. W drugiej połowie jako jeden z nielicznych starał się walczyć i to ogarnąć. A nie jak niektórzy wyczekiwać gwizdka sędziego. W drugiej połowie nie było żadnej dyscypliny taktycznej. Każdy biegał swoim tempem, tak jak chciał i było mu wygodnie. Jeden chciał grać do przodu drugi chciał bronić, jeden chciał biegać drugi nie miał ochoty forsować tempa i tak to wyglądało. Każdy sobie rzepkę skrobał. Nie było zespołu ! W zasadzie gdyby nie waleczna i rozsądna postawa Murasia w momenatch gdy wszystko się „waliło” to moglibyśmy tą bramkę w ostatniej fazie meczu stracić na własne życzenie.

Fajnie podsumował @tomasza1973 z tym że ocena postawy Ivana bardzo dyskusyjna. Blizej mi do podsumowania bebe. Zdecydowanie na wyrost takie zachwyty redakcji nad grą Ivana.

19. ArekCesar pisze:

Dla mnie obrona cała dostała 4, ale Kebba 5. Początek może nieco słabszy, bo Gergo szedł do przodu i został sam, ale potem bez zarzutu. Co więcej Możdżeń za bardzo schodził do środka i całe skrzydło zostawało wolne i dał sobie radę.

Dla mnie tak jak i u was 3 liderów tego meczu Muraś, Kasper i Gergo, a ten ostatni dostał ode mnie jako jedyny 6. Gość widać, że naprawdę chce tu zostać i zarabia na ten nowy kontrakt, oby tak cały czas. Atakuje, walczy, broni jest gosciu git.

20. ArekCesar pisze:

Z Jagą jak Ivan wejdzie do środka za Trałkę to go zabiegają.

21. wielkikks pisze:

Brawo dla całego zespołu. Przede wszystkim za pierwszą połowę i odwrócenie losów meczu oraz wypunktowanie przeciwnika. W meczu w którym nie wszystko układa się po naszej myśli. Włącznie z roszadami wymuszonymi kontuzjami i losowymi przypadkami. Takie mecze w sezonie się przytrafiają i trzeba potrafić rozstrzygnąć je na swoją korzyść. Wygrywanie takich spotkań gdy nie prezentujemy się tak „okazale” jak od początku tej rundy, a mimo tego wygrywamy 3:1 z rzetelnym Zagłębiem świadczą o sporej jakości i rosnącej sile tego zespołu. Brawo.

22. asdat0r pisze:

A moim zdaniem Teodorczyk – podobnie jak Vojo – aż ZA BARDZO CHCE – dlatego mu nie wychodzi….

23. Dawid pisze:

Teo może i nie strzela ale jak gra od pierwszej minuty to bardzo często wypracowuje bramki… wszedł w drugiej połowie a wtedy już wszyscy u nas grali słabiej więc jak dla mnie nie wyróżnił się ani na plus ani na minus… chociaż oczekuję od niego duuużo więcej 🙂