Wisła przyjedzie do Poznania autokarami

Za trzy dni Lech Poznań podejmie na Bułgarskiej krakowską Wisłę. Oprócz ponad 20 tysięcy kibiców Kolejorza, którzy zjawią się na meczu w sobotę do stolicy Wielkopolski zawitają też fani „Białej Gwiazdy”.


Wiślacy na wyjazd do Poznania zapisują się prawie od miesiąca i zamówili sobie na to spotkanie 1000 biletów. Wiele wskazuje jednak na to, że krakowianie nie wykorzystają całej puli wejściówek, choć i tak pojawią się na Bułgarskiej w ponad 600 osób (będą również zgody Wisły).

Należy dodać, że koszt wyjazdu dla jednego kibica krakowskiej Wisły miał wynieść 100 zł (70 zł za pociąg + 30 zł za bilet na mecz). Ostatecznie wiślacy będą musieli jednak zapłacić więcej o 20 zł, gdyż pociąg specjalny, który mieli przyjechać został odwołany.

Pociąg z Krakowa do Poznania jechałby za długo, więc sympatycy „Białej Gwiazdy” dotrą do stolicy Wielkopolski autokarami, a ci którzy są zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kibiców Wisły Kraków otrzymają 10 złotych rabatu na wyjazd.

Co ciekawe jeden z kibiców klubu z Reymonta przyjedzie do Poznania zupełnie za darmo. To zwycięzca konkursu organizowanego przez fanów Wisły Kraków na wyjazdowe hasło, a jest nim: „Każdy z przebytych kilometrów, kształtuje twój charakter”.

Krakowianie sobotni wyjazd na mecz z Lechem traktują prestiżowo i jest on dla nich najważniejszy w tej rundzie. Z tej okazji powstały również specjalne plakaty z hasłem, które zwyciężyło w konkursie oraz z napisem „Wszyscy do Poznania”.

Warto również przypomnieć, że w ubiegłym sezonie na ligowym meczu zabrakło fanów Wisły w Poznaniu, lecz krakowianie pojawili się u nas w marcu 2012 roku podczas starcia w PP. Wtedy „Biała Gwiazda” zamówiła 500 biletów, ale przyjechała w 160 osób.

Wówczas krakowianie byli najgorszą grupą przejezdną w całym sezonie, bowiem przez pełne 90 minut goście przesiedzieli na krzesełkach nie odzywając się przy tym ani razu przed spotkaniem czy w trakcie jego trwania. Dużo lepiej było podczas pamiętnego boju w 2010 roku.

160 kibiców Wisły na Bułgarskiej podczas ostatniej wizyty w Poznaniu:

2100 kibiców Wisły na Bułgarskiej na pamiętnym meczu w październiku 2010 roku:

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


18 komentarzy

 1. wiesław pisze:

  a ja myslałem ze przyjada „sukami”

 2. inoroz pisze:

  dobrze, niech przyjadą. będzie ciekawie.

 3. arek pisze:

  Kiepska ekipa jak na takie miasto. U siebie jeszcze daja rade ale na wyjazdach to jest cienizna.

 4. Fc Kępno Piotrek70 pisze:

  Będąc na meczu POLONII KęPNO- niedaleko-jakieś 200 metrów od boiska przejeżdżał autokar ku….wy ze stolycy. Kibice Polonii gwizdali,przeklinali i załowali,że nie wiedzieli ,że ten autobus będzie przejeżdżał…..TYLKO WeILKI KOLEJORZ!!!!!! Kępno -ostatni bastion południowej Wielkopolski!

 5. kks koło pisze:

  moze jakas zasacke brawy im skroic tak jak legia jadze

 6. Fc Kępno Piotrek70 pisze:

  Jak byśmy wiedzieli…….Pozdro koło!

 7. fan pisze:

  W 2010 roku chyba jakieś zamieszki były na trybunach po meczu, nie?

 8. Fc Kępno Piotrek70 pisze:

  To byl autokar z gwiazdami- na puchar jechali do wrocka-gnidy!

 9. pyra fan kks z breslau pisze:

  milicjanty przyjada na kogutach jak w tym skeczu

 10. adu96 pisze:

  niech Skisła przyjedzie na rowerach

 11. arek pisze:

  Czy Redakcja cos napisze o przemarszu kibicow na mecz?

 12. KKSLECH.com pisze:

  A czy my kiedyś nie pisaliśmy o przedmeczowych wydarzeniach kibicowskich? Zawsze piszemy zresztą jako jedyni… Tyle, że środa to nie jest dobry czas, aby cokolwiek pisać. Mamy harmonogram, a według harmonogramu odpowiedni news będzie w piątek, czyli wtedy jak wszyscy zainteresują się już meczem.

 13. arek pisze:

  Dzieki.

 14. sp pisze:

  @FC KEPNO
  na meczu Polonia Stal ??

 15. Robin pisze:

  A wie może ktoś ilu Nas będzie na trybunach ?

 16. babol pisze:

  Prawdopodobnie 30 tys. kiboli.

 17. MichuKKS pisze:

  a moze nawet pęknąć 30 grubo :D Zobaczymy mimo drogich biletów jak to bedzie.

 18. Anonim pisze:

  Do sp- tak na tym meczu.Pozdro!