Pięć kroków do Starego Rynku + 87 zdjęć i VIDEO (1:57 min.)

W meczu 25. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań pokonał w obecności ponad 30 tysięcy widzów na trybunach Wisłę Kraków 1:0 (1:0). „Biała Gwiazda” stawiła dziś gospodarzom więcej oporu niż można się było tego spodziewać, ale „niebiesko-biali” okazali się ekipą dojrzalszą, skuteczniejszą i zasłużenie sięgnęli po trzy punkty. Dla Kolejorza było to szóste zwycięstwo z rzędu i jeśli lechici wygrają wszystkie spotkania do końca ligi to na pewno zostaną Mistrzem Polski.

80 zdjęć z meczu Lech – Wisła 1:0:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

16:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy i mamy nadzieję na szóstą wygraną z rzędu i na lidera co najmniej do jutra.

16:15 – Tradycyjnie zaczynamy nasz raport wcześniej i już na początek zdradzamy, że będzie dziś oprawa.

16:17 – Pierwsi kibice są już na stadionie. Wisły jeszcze nie ma, ale przyjedzie. Trochę ponad 600 osób ma być.

16:18 – Mimo pogodnego nieba z małymi chmurkami włączono właśnie jupitery.

16:18 – Dzisiejsza oprawa będzie składała się głównie z sektorówki na dwa poziomy Kotła.

16:20 – Dziś na trybunach zasiądzie ponad 30 tysięcy ludzi. Będzie oprawa, będzie fanatyczny doping i byleby było zwycięstwo. Liczymy na bardzo udaną i niezapomnianą sobotę.

16:24 – Fotka na murawy na Blipie. W przerwie kolejne trzy lub dwie fotki trybun. Galeria oprawy i filmik będą w osobnym newsie.

16:25 – Znów pokazują filmiki Lech.TV na telebimach. Uszy zaraz odpadną. Nie da się sluchać dźwięku przez te głośniki.

16:27 – Już o 15:30 przy Rondzie skąd ruszy przemarsz ustawiło się mnóstwo tajniackiej policji. Siedzą w jakimś białym samochodzie (chyba Fiat) z kamerami lekko ukrytymi na dachu. Generalnie na Grunwaldzkiej psy stoją co kawałek.

16:28 – Od paru minut lechici przechadzają się po murawie.

16:31 – Skład Lecha jest taki sam jaki przewidzieliśmy w zapowiedzi. Wisły podamy jak będzie protokół.

16:33 – Na murawie są już elementy potrzebne do rozgrzewki Lecha. Wisły w ogóle jeszcze nie ma na stadionie.

16:35 – Wisła właśnie przyjechała. Nie ma jeszcze kibiców gości.

16:37 – Dobra wiadomość. Lech ME wygrał na wyjeździe z Wisłą 5:4. Trochę hokejowy wynik, ale ważne są trzy punkty.

16:37 – Dziś 44 urodziny obchodzi Kulawik. Prezent będzie musiał sprawić sobie kiedy i gdzie indziej (mamy taką nadzieję).

16:46 – Dziś Lechowi sędziuje arbiter, który okradł Wisłę w meczu z Legią. Mamy nadzieje, że nie będzie dziś nic próbował na siłę naprawić. Będziemy go bacznie obserwować.

16:47 – Poza tym, Lech z Siejewiczem ostatni raz wygrał u siebie wiosną w mistrzowskim sezonie gdy 1:0 pokonał Legię.

16:51 – Jeden błąd był tam w składzie poniżej. Już poprawiony.

16:55 – Na telebimach pokazują obraz z kamery przed stadionem. Widać gigantyczny przemarsz kibiców. Ciągnie się dłuuugo.

16:57 – Pierwsi kibice z tego przemarszu wchodzą już do Kotła. Z 2 tys. ludzi lekko w nim szło.

17:01 – W końcu trancowa muza wróciła na ten stadion. Tego co ostatnio było nie dało się słuchać.

17:06 – Na razie stadion zapełnia się z dużym spokojem. Wisły wciąż nie ma.

17:08 – Kocioł jest już pełny w połowie.

17:12 – Wiara na trybunie Czapczyka siada aż tam daleko na samej górze. III będzie dziś pękała. O to chodzi.

17:14 – Bramkarze Wisły na rozgrzewce. Głośne gwizdy na Bułgarskiej.

17:16 – Wisła ma chyba dwóch najsłabszych bramkarzy w lidze i kompletnie anonimowych. Jeden z nich jesienią grał w IV-lidze, a wcześniej nie umiał przebić się w Lechu.

17:17 – Kotor na rozgrzewce, a głośników Armin Van Buuren.

17:18 – Kibiców powitał właśnie spiker i przypomniał, że w przypadku wygranej Lech będzie liderem.

17:20 – Lech już na rozgrzewce.

17:23 – Poniżej skład Wisły. Sporo rotacji. Dla nas zaskoczenie.

17:23 – Wiślaków jest w Poznaniu tylko siedemnastu, a na ławce sama młodzież. Mierna, bo Wisła jest 15 w ME.

17:23 – Wisła właśnie się rozgrzewa i zagra pięcioma nominalnymi obrońcami.

17:24 – Kulawik też słabo się zna na trenowaniu jak Dariusz W. Idealnie przewidzieliśmy Pogoń i idealnie Wisłę. Rywal zagra dziś z kontry i skrzydłami. Przy okazji zagęści środek, więc Lechowi nie pozostaje nic innego jak też zagrać flankami.

17:26 – Albo ci trenerzy są tak głupi, że nie potrafią nic ciekawego wymyślić co by zaskoczyło Lecha, albo my mamy tak dobre analizy…

17:26 – Lepiej, aby Lech strzelił jako pierwszy na 1:0. Jak tego nie zrobi i zrobi to Wisła, to od razu się zamuruje.

17:30 – Bez względu na to jak zagra Wisła i jak Lech gospodarze musza wygrać. Nie ma już miejsca na wpadki, a szczególnie w czterech meczach u siebie.

17:32 – Kocioł pełny już w 80 procentach. Wisły nadal nie ma.

17:33 – Jeszcze jedno co nam się rzuca w oczy to strasznie wolny środek obrony Wisły. To także słaby punkt przedmeczowy rywala.

17:36 – Rozgrzewka obu drużyn trwa na dobre.

17:36 – W końcu przyjemnie siedzi się na stadionie. I nie wieje tak jak ostatnio.

17:40 – Lech na rozgrzewce szlifuje szybką grę z pierwszej piłki i po ziemi.

17:44 – Górnik dostał w łeb, czyli Śląskowi wystarczy parę punktów, by zapewnić sobie puchary. Nie będzie musiał więc nic odpuszczać na Legii tak jak to pisały niektóre gazety. Poza tym, co to za różnica. Ten kto będzie liderem po 29. kolejce będzie już mistrzem.

17:46 – Pierwsi kibice gości weszli na sektor. Zostali powitani okrzykiem „wypie*dalać”.

17:48 – Rozgrzewka obu drużyn już zakończona. Czekamy na mecz. Wisła natomiast, zaczęła wywieszać pierwsze fany.

17:50 – Kocioł już prawie pełny. Dochodzą tam jeszcze kibice podobnie jak na inne trybuny.

17:52 – Kocioł zaczął doping. Rozgrzewka.

17:55 – Cały Kocioł dopinguje i skacze. Wygląda to imponująco.

17:58 – W Kotle są już pierwsze flagi. Kibice śpiewają hymn Kolejorza.

17:59 – Lech zagra na niebiesko, a Wisła na czerwono.

18:02 – Nad Kotłem zawisł transparent „Ivan Turina RIP”. Kibice skandują teraz również jego imię i nazwisko.

18:04 – Wisła wchodzi na sektor i próbuje dopingować, a w Kole rozwijany jest trans – „JG trzymajcie się. Pozdrowienia do więzienia”.

18:44 – Siejewicz robi na razie wszystko, by pomóc Wiśle za ich mecz z Legią, który tez prowadził.

18:56 – Trzy fotki trybun na Blipie.

19:10 – Lech przedstawił oprawę (wkrótce foto i video), a Wisła teraz flagowisko.

19:11 – „Poczujcie ogień naszej wściekłości, dla takich „bogów” nie ma litości” – hasło oprawy.

19:12 – Teraz piro w sektorze gości.

19:16 – haha. Mamy fanę! Fana Wisły skrojona i wisi teraz w Kotle.

19:23 – Wisła zaczęła robić burdy na stadionie.

19:25 – Milicjanci z Krakowa zaczęli wyrywać krzesełka i rzucać nimi w kibiców Lecha.

19:29 – Wisła zwinęła fany i czeka nie wiadomo na co.

19:30 – Zdjęcia oprawy poniżej i są też w osobnym newsie. Wkrótce także film.

19:34 – Wisła została kibicowsko upokorzona. Straciła fanę, zdjęła resztę i teraz stoi jak dziecko w kącie.

19:35 – Pod skrojoną faną Wisły wiszą fany Cracovii. Dobrze jednak odwrócone 🙂

19:48 – Kibice Wisły grzecznie stoją w ciszy i oglądają mecz.

4 min. – Mecz rozpoczął się z dużym spokojem. Dopiero w 4. minucie Małecki groźnie dośrodkował z lewej strony, ale wszystko wyjaśnił Wołąkiewicz.
7 min. – Dwa dośrodkowania Toneva, ale bez powodzenia.
9 min. – Niecelny strzał Wisły z kilkunastu metrów
14 min. – Od paru minut nie dzieje się nic ciekawego. Mecz jest wyrównany, ale brakuje strzałów i ciekawych akcji.
15 min – W końcu jakaś sytuacja. Tonev posłał jednak piłkę obok słupka.

16 min. – Szybka akcja Lecha środkiem. W ostatniej chwili piłka odskoczyła Teodorczykowi.
20 min. – Lech zaczął mieć optyczną przewagę.
24 min. – Po dalekim podaniu do piłki biegł Teo, ale zabrakło mu centymetrów, aby tracić piłkę i przelobować bramkarza.
25 min. – Setka Lecha po rzucie wolnym. Kamiński stojąc przed bramką dokłada nogę i przenosi piłkę nad bramką!

32 min. – Od paru minut nie dzieje się na boisku nic ciekawego. Teraz trochę dłużej na połowie Lecha była Wisła.
40 min. – Bardzo nudny jest ten kwadrans meczu. Oba zespoły graja wolno, zaś Lech niepotrzebnie pcha się środkiem, a za mało gra skrzydłami.
41 min. – W niezłej sytuacji był Burliga, lecz zaplątał się z piłką i ją stracił.
43 min. – Mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Toneva. Akcji nie zamknął Teodorczyk, ale była to ładna akcja Lecha.
45 min. – 1:0 dla Lecha i gol do szatni! Gergo dośrodkował z końcowej linii w pole karne, a tam Teodorczyk głową skierował piłkę do bramki!

Od początku drugiej połowy optyczną przewagę ma Lech, ale nie potrafi oddawać celnych strzałów. Tym samym w 57. minucie z bardzo groźną kontrą wyszła Wisła i o mały włos, a strzeliłaby gola za sprawą Małeckiego.

61 min. – Świetna akcja Lecha prawą stroną, jednak Teodorczyk z bliska przeniósł piłkę nad bramką.
68 min. – Dobra akcja Wisły, ale w polu karnym źle opanował piłkę jeden z piłkarzy.
71 min. – Niebezpieczna sytuacja pod bramką Lecha. Kotorowskiego mógł zaskoczyć jeden z obrońców Lecha.

76 min. – Niebezpieczna akcja Wisły skrzydłem, ale złe dośrodkowanie Małeckiego.
83 min. – Kontra Lecha, lecz dośrodkowanie z prawej strony było fatalne.
84 min. – Główka Głowackiego nad bramką, ale było niebezpiecznie.
86 min. – Płaskie uderzenie Możdżenia zablokował jeden z obrońców gości.
90 min. – Wisła po raz kolejny skontrował Lecha. Piłka z lewej strony na prawą do Sarkiego, ale Nigeryjczyk nie trafił w bramkę.
90+2 min. – Lechici walczą ile w sił o drugiego gola.
90+4 min. – Koniec! Lech wygrywa szósty raz z rzędu i jeśli wygra pięć ostatniej kolejek będzie Mistrzem Polski. Na razie jest liderem co najmniej do niedzieli.

KKS Lech Poznań – TS Wisła Kraków 1:0 (1:0)

Bramka: 45.Teodorczyk

Żółte kartki: Kędziora – Wilk, Uryga, Burliga

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)

Widzów: 32000 (ok. 650 kibiców Wisły)

KKS Lech: Kotorowski – Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez (80.Kędziora) – Trałka, Murawski – Lovrencsics, Hamalainen, Tonev (78.Możdżeń) – Teodorczyk (85.Ubiparip).

Rezerwowi: Frąckowiak, Kędziora, Djurdjević, Możdżeń, Drewniak, Ubiparip, Reiss.

TS Wisła: Miśkiewicz – Stolarski, Głowacki, Bunoza, Burliga – Sarki, Wilk, Uryga (76.Chrapek), Garguła (68.Boguski), Małecki – Sikorski.

Rezerwowi: Bieszczad, Buras, Brud, Chrapek, Szewczyk, Boguski.