Zimowe transfery w ekipie rywala

Zimą w zespole sobotniego rywala Lecha Poznań, a więc Podbeskidzia Bielsko-Biała pod względem transferów działo się bardzo dużo i najwięcej w całej lidze. Wiele ruchów kadrowych było jednak zupełnie nieprzemyślanych i niepotrzebnych.


Patrząc na to ilu graczy przyszło zimą do TSP oraz ilu odeszło można stwierdzić, że zmieniła się cała drużyna. Tak jednak nie jest. Z piłkarzy, którzy przed rundą wiosenną zasilili „Górali” dość sporo jak na pierwszy sezon w Ekstraklasie gra 20-letni środkowy pomocnik, Adam Deja. Jeszcze więcej szans otrzymuje inny środkowy pomocnik, lecz 26-letni i ze Słowacji, Anton Sloboda.

Dziewięć spotkań w tej rundzie i wszystkie w pełnym wymiarze czasowym zanotował lewy obrońca, Tomasz Górkiewicz. Jeszcze więcej grać mógłby lewy obrońca i były lechita, Błażej Telichowski, jednak on na początku wiosny doznał urazu i do składu powrócił dopiero w miniony weekend. Prócz nich sporadyczne szanse gry w Ekstraklasie dostaje jeszcze reprezentant Czarnogóry, Marko Cetković i lewonożny pomocnik bądź napastnik, Marcin Wodecki.

Natomiast zimą prócz piłkarzy, którzy zasilili ekipę „Górali” byli też tacy, którzy przyszli do Bielsko-Białej nie wiadomo po co oraz spora grupa zawodników, która odeszła. Najlepiej trafili Sebastian Ziajka oraz Matej Nather, bo od wiosny grają w Zawiszy Bydgoszcz. Dodatkowo Krzysztof Król zdobył niedawno Mistrzostwo Mołdawii, choć raczej jako rezerwowy. Ciut lepszą wiosną w Górniku Zabrze niż jesień w Podbeskidziu Bielsko-Biała ma póki co Ireneusz Jeleń.

O pozostałych graczach, którzy odeszli zimą z ekipy sobotniego rywala Lecha Poznań nie ma w ogóle co wspominać, bowiem wielu z nich jesienią nie odgrywali żadnej roli w Podbeskidziu Bielsko-Biała, a teraz występują w dużo niżej notowanych klubach. Jedynie Kamil Adamek trafił do Korony Kielce, ale tam nie gra, zaś Sławomir Cienciała i Mateusz Bąk spadli niedawno z hukiem z ligi bułgarskiej.

Przyszli: Adam Deja (MKS Kluczbork), Błażej Telichowski (Górnik Zabrze), Anton Sloboda (Viktoria Zizkov), Krzysztof Baran i Luka Gusić (obaj Jagiellonia Białystok), Tomasz Górkiewicz (Polonia Bytom), Marko Cetković (Buriram United), Daniel Bujok (BKS Stal Bielsko-Biała), Piotr Adamek, Daniel Goluch (obaj Szczakowianka Jaworzno), Marcin Wodecki (Górnik Zabrze)

Odeszli: Kamil Adamek (Korona Kielce), Damian Szczęsny (GKS Tychy), Liran Cohen (Hapoel Hajfa), Wojciech Reiman (Stal Stalowa Wola), Piotr Koman (Okocimski Brzesko), Sławomir Cienciała (Etyr Wielkie Tyrnowo), Matej Nather (Zawisza Bydgoszcz), Krzysztof Król (Sheriff Tiraspol), Mateusz Bąk (Etyr Wielkie Tyrnowo), Ireneusz Jeleń (Górnik Zabrze), Damian Byrtek (Okocimski Brzesko), Mariusz Sacha (Polonia Bytom), Sebastian Ziajka (Zawisza Bydgoszcz)

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


1 Odpowiedź

  1. cez pisze:

    Szrotu sie pozbyli ale tez szrot kupili. Zdobyli chyba w tej rundzie wiecej punktow niz logicznie mozna bylo przypuszczac, ale i tak spadna