Serio do końca

Lech Poznań wkroczy dziś w ostatnią fazę ligowego sezonu 2012/2013 i w ciągu ośmiu najbliższych dni rozegra łącznie trzy mecze. Dwa odbędą się w Wielkopolsce a jeden na wyjeździe i 2 czerwca Kolejorz zakończy rozgrywki.


Lechici szanse na mistrzostwo kraju mają bardzo małe, a trzy ostatnie spotkania mogą zagrać bez presji, na większym luzie i potraktować je jako mini-sparingi. Mimo to, rozprężenia w drużynie na razie nie widać i trener poznaniaków liczy na wygrane. – „Moi piłkarze pracują bardzo profesjonalnie, więc nie mam nawet przez moment myśli takiej, że może się zdarzyć coś innego. Wierzę, że moi zawodnicy podejdą z pełnym zaangażowaniem do tych spotkań i to nawet wtedy kiedy nie będzie już szans na mistrzostwo.” – powiedział Mariusz Rumak.

Natomiast z powodu urazu nie zagra do końca sezonu Bartosz Ślusarski. Tym samym wiele wskazuje na to, że w trzech ostatnich meczach szansę gry na szpicy otrzyma Łukasz Teodorczyk, a Lech Poznań nadal będzie grał tak samo jak teraz. Spokojna końcówka sezonu nie zmieni też ustawienia Kolejorza. – „Nie będziemy zmieniali ustawienia i sposobu grania. Po jednej porażce czy po jednej kontuzji nie może być nagle przewrócenia sposobu myślenia. Dalej staramy się funkcjonować tak samo i w ataku wystąpi Vojo Ubiparip albo Łukasz Teodorczyk.” – przyznał Rumak.

Lech Poznań w trzech ostatnich meczach będzie musiał sobie poradzić bez podstawowego obrońcy i napastnika, jednak plusem jest to, że tą dwójkę ma kto zastąpić. Mimo wszystko kontuzje przetrzebiły trochę „niebiesko-białą” ekipę, która według 36-letniego szkoleniowca Wielkopolan jest teraz słabsza bez Kebby Ceesaya czy Bartosza Ślusarskiego. – „Brak kontuzjowanych zawodników to duże osłabienie tego zespołu. Zarówno Kebba jak i Bartek to bardzo ważne postacie naszej drużyny.” – dodał na koniec Rumak, który obu tych graczy będzie miał do dyspozycji dopiero w drugiej połowie czerwca.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


12 komentarzy

 1. TupTup pisze:

  Się zastanawiam czy Vojo nie byłby skuteczniejszy od Łukasza na szpicy w tych meczach. Obaj i tak zostaną w Lechu w najbliższym sezonie a Vojowi bardziej jest potrzebne przełamanie. Ważne aby wszyscy zawodnicy wierzyli w siebie a Teo ostatnio i tak gra dość słabo, Vojo gorszy nie będzie.

 2. KKSczyliJA pisze:

  @TupTup też tak uważam, a jeśli Vojo zagra słabo, to po 1 połowie będzie zmiana :)

 3. TupTup pisze:

  Trzeba mu dać szanse, przypuszczam, że na treningach popracował, w tej drużynie już trochę czasu spędził, chciałbym, żeby zaskoczył. Jak nie teraz to nigdy

 4. fan pisze:

  Vojo nie Vojo, ale uważam przede wszystkim, że w końcu należy dać szansę Formelli który jest w „18” na TSP.

 5. aabbee pisze:

  Nie bez powodu Formella jest w 18 meczowej, pewnie wejdzie na boisko a kiedy to będzie zależeć od sytuacji na nim.

 6. ArekCesar pisze:

  Gramy do końca i tyle. Pisałem po meczu z 7egłą, że jeszcze może się wiele zdarzyć i kto wie co będzie na koniec sezonu. Swoje jednak musimy wygrać.

 7. Kosi pisze:

  I tak bysmy wygrali dzisiaj i grali o wygrana nawet jakby Legia wczoraj wygrala

 8. POGOŃ pisze:

  buhahaha co wy mistrzostwo sprzedaliście żenada normalnie

 9. Pavvelinho pisze:

  POGOŃ

  Nie zasługujesz na to żeby być kibicem Pogoni po tak głupim wpisie.

 10. roy pisze:

  Na kolana chamy , na tron wracamy Tylko Legia !!!! Koniec rumakowania !!!!

 11. Klos pisze:

  Widać roy że jesteś bez kultury idź na stronę dla świń z tymi wpisami

 12. Anfil pisze:

  Teraz bedzie kopalnia i gornikowanie waszego wielkiego trenera Urbana!!!!